ВАМ - 21 , ВАМ - 30

A

Anonymous

Гост
Да и аз стрелях с баракуда, ама не съм пробвал други. Може би с по леките пак ще прави такава група, при не чак толкова гаубична траектория. На 40 метра вкарах 12 истрела в диаметър 4 см, без да се старая. С по добра оптика и по слаба пружина ще се опитам да повторя този резултат на 60 м. Падът между 15тия и 40 тия метър е към 10 см.
 

dinkata

Редовен Потребител
Адаш, не дейте са заблуждавайте казвано е многократно, че за тая пушка от ФТТ-то по добро няма :) Недейте стреля с баракуди и разните му там... на пушката която беше при мене съм пробвал над 15 модела чашки и от ФТТ по добро нямаше ! Ето една снимка на 65м от упора с ФТТ :)
 

Attachments

  • dadsasa.jpg
    dadsasa.jpg
    180.7 KB · Прегледи: 290
A

Anonymous

Гост
Иначе швабите се представят така. Но за нашите пружинки и това което постигаме не е малко. Особено с тези средства. :cheers:
 

Attachments

  • 04099Hi.jpg
    04099Hi.jpg
    83.4 KB · Прегледи: 233
  • 03687dHi.jpg
    03687dHi.jpg
    43.4 KB · Прегледи: 296
  • 05329Hi.jpg
    05329Hi.jpg
    71.2 KB · Прегледи: 269
A

Anonymous

Гост
dinkata, качи някоя друга снимка на чашките ФТТ и кутийката им, че тук по нашия край са кът. Благодаря предварително!
 
A

Anonymous

Гост
Моя хибрид е с хасанска цев(125) :-[, затова си помислих че баракудите ще дойдат по добре. Ще пробвам ФТТ тата при първа възможност.
 

dinkata

Редовен Потребител
zdravistia написа:
dinkata, качи някоя друга снимка на чашките ФТТ и кутийката им, че тук по нашия край са кът. Благодаря предварително!

В темата за чашките има доста писано за тях, ама ето

Field%20Target%20Pellets.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Взех си пружина за Диана 54 , но е 310мм.(небияха ли по-къси 270мм отслабена версия , и 295мм.) тези от Даикан казаха , че ми дават по силната версия :mad: . Пасва перфектно междудругото 24 лева . Да не е менте обаче , зашто е 310мм. ???
 
A

Anonymous

Гост
Щом пасва перфектно, стреляй и пиши как се държи пружината след 2000 изстела. Но пружината би трябвало да е 300мм. :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Тук имам една таблица, която съм копирал от Колега от "стария" форум
ООПССС... Май нещо оплесках с качването...Х4.... Моля, да ме извините.... :)
 

Attachments

  • пружины.jpg
    пружины.jpg
    67.6 KB · Прегледи: 276

caspar

Потребител
Колеги даите идея за оптика за моя бам 21 с наи много 40 милиметра леща и да има ясен образ, и наи вече да се е доказала на някои бам.А също така може да ми препоръчате някои издражлив моноблок за нея. :cheers:
 

Alamo

Потребител
някой има ли размерите на стеснението на края на цевта на БАМ30? Интересува ме за изработка на надулник - диаметър и дължина на стеснението под държача на мушката.
 

dinkata

Редовен Потребител
Избий мушката и си го измери точно колко ти е то и без това ако слагаш наддулник пак трябва да го избиваш.
 

st_beer

Редовен Потребител
@Alamo
Колега не търси никакви размери и чертежи. Избери си някакъв модел за надулник изкарай си го на лист като снимка или картинка. Отиваш при стругаря с пушката показваш му снимката и му казваш че искаш да стане за тая пушка. Човека си си взима шуплера и започва да сваля размери от цевта и си прави идентичен размер за твоята пушка работата е за 10 мин начертаването на чертежа. За оригиналния надулник колегата ти е писал как се вади смазки и други не помагат има шлици и е набит.Ето малко снимки да добиеш реална представа какво под оригинала. Ето някои снимки на моята бивша Бам 21 -ца:

Това е под мерния прибор


Това е надулника които ми изработи стругаря:


Това беше новата и визия с надулника


В последствие му надянах черен термошлаух и стана като гумиран и също изглеждаше така

Работихме по този чертеж с един контриращ болт обаче



Ето тук има една снимка на облечения надулник:
PIC_6665.jpg
 

Димов

Потребител
caspar написа:
Колеги даите идея за оптика за моя бам 21 с наи много 40 милиметра леща и да има ясен образ, и наи вече да се е доказала на някои бам.А също така може да ми препоръчате някои издражлив моноблок за нея. :cheers:

Leapers 3-9X32AOMDTS - не знам дали има някой, който да каже нещо лошо за нея. Води се от серията TS (True Strength). Образът го бива, лека е, има корекция на паралакса. Откакто съм с нея нямам абсолютно никакви ядове. Ето тук може да видиш долу-горе за какво иде реч: http://sotisbg.com/shop/optika-leapers- ... p-344.html
Предполагам може да се намери и по-евтина (линкът е само за ориентир).
 

andro

Потребител
Ralfi,пишеш че си с хатсанска цев .Драсни няколко реда за всичко свързано със смяната.Как се сваля цевта на Бама и последвалите манипулации.Ще ти бъда благодарен.
 

bor1968

Потребител
За Б21 и Б30 са еднакви, такъв е и маншета от Диана 48-52. Маншета на Б40 е различен и е индентичен с този на Б-19 и на Гамо 440
 
Нагоре