България оупън 03-05.10.2024.

  • Автор на темата Автор на темата Djubey
  • Начална Дата Начална Дата

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
ФТКС официално RGB за България с удоволствие обявява петото международно състезание ФТ България Оупен 2024.

Местоположение:
гр. Вършец - координати на трасетата 43°11’05.5″N 23°17’04.0″

Дати на провеждане:
03 и 05 Октомври 2024г.

Формат:
3 състезателни трасета по 50 мишени , разпределени в 25 коридора.

Награждаване: Ще има награждаване във всички класове в които има участници , също ще има и отборно класиране по държави според правилата на WFTF.

Такси: 75 евро. с включена вечеря за награждаване
допълнителна вечеря за гост 20 евро.

Настаняване
Домакин за шеста поредна година ще бъде АТА Спа Хотел - Вършец.
+359 882 099900
+359 2 816 44 22
office@ata-spa.bg
www.ata-spa.bg


*ОРГАНИЗАТОРИТЕ НЕ УЧАСТВАТ В КОМУНИКАЦИЯТА С ХОТЕЛА И НЕ ПРАВЯТ РЕЗЕРВАЦИИ

За повече информация можете да посетите сайт-а ТУК
За регистрация за състезанието попълнете формата на сайт-а ТУК
Регистрираните може да следите ТУК

*За въпроси можете да пишете на лични
 
Последна промяна:
С наближаването на състезанието е момента да обявим че гоним 70 регистрирани състезателя от 8 държави което е невероятно.
Отново имаме подкрепата на Steyr, H&N и Falcon, за което сме много благодарни!
Община Вършец и СПА хотел АТА са наши партньори за поредна година!
 
Минаха няколко дни, умората отмина и реших да напиша как протече цялото състезание.
Сряда: деня за прострелка и тренировка беше прекрасен, слънчево и топло почти без вятър.
Четвъртък: Ден 1 стреляхме жълтото трасе което се състоеше от 3 сектора и според мен беше най-леко. Първия беше в гората с леки наклони нагоре около 15 градуса, втория беше с дълги мишени на поляна и третия беше в посока коритото на реката с лек наклон надолу около 5-6 градуса. Деня беше доста топъл и слънчев с не много силен, но доста променлив вятър. Именно "палавия" вятър направи деня сложен и интересен. Топ резултат 47. Завършихме деня с приятно барбекю подготвено от маршалите до тъмно на сладки приказки.
Петък: Ден 2 стреляхме синьото трасе, отново на 3 сектора, вятъра беше ураганен като към средата на състезанието започна да затихва и стана доста променлив. Първият беше в гората и се стреляше през голям дол, основно дълги мишени и два коридора с наклон нагоре срещу светлината. Втория беше на поляна в просечени коридори през тревата и храстите. Третия беше през реката с доста палав и постоянно променящ посоката си вятър. Топ резултат 45 точки което е не човешко в тези условия!
Събота: Ден 3 стреляхме бялото трасе отново на три сектора. Първия беше с наклони нагоре минаващи 30 градуса. Втория беше на равно с мишени "скрити" в тъмните части на гората. Третия беше през реката, като последният коридор беше с мишени на 49 и 50метра. Деня започна мрачно почти без вятър, след 5-6 коридора започна да вали и да се усилва. Наложи се да спрем за 20 мин състезанието защото дъжда премина в порой! След това продължи да вали, но някак си нормално.... Вятър през деня имаше само на моменти и основно към края на състезателния ден. Основния проблем на състезателите беше да се справят с тъмнината в гората и водата в оптиките. Топ резултат 45!
Получи се страхотно съревнование за топ 3 като всеки ден имаше нов водач, но няма нищо по хубаво от това да се състезаваш добри приятели без капка злоба. Всеки се радваше за всяка точка на другият и накрая най-добрият победи!
Денят продължи със гала вечеря в хотела и доста български, сръбски и гръцки танци и завърши в ранни зори в пиано бара на хотела със страхотно парти!
 
Последна промяна:
Минаха и седмици и аз да драсна няколко реда за ДРУГИТЕ. ПЦП жени, които ни отсрамвхава години наред с добри резултати в международните класирания на чело с Надежда Гергушка, която след дълга пауза пак ни радва със страхотни резултати и първо място тук. Спрингърите ( пружинкаджиите) които на пук на всичко съществуват за разнообразие, и сме доста подценявани макар и с лоши класирания в международните, браво на Любо Николов за добрата стрелба и упоритостта през малкото години, които стреляш в тоя клас и добрите резултати- пожелавам ти все повече добри резултати и надграждане, но и не мога да пропусна и останалите спрингъри, които участваха и всеки през тези 3 дена показа, че можете много повече от това което показахте като краен резултат. Джуниър клас, където за щастие виждаме страхотно развитие и дано се запази, поздравления за Преслав Йотов за първото му място с пожелания за много по-големи успехи и постоянство, както и за останалите младежи, които показаха добри резултати от краткото им участие в този спорт . Ветераните в лицето на Денислав Паташев, които са страхотни хора помагащи на всички останали със своята мъдрост и способност и страхотни събеседници на маса. Поздравления на всички, които посетиха и участваха в състезанието независимо дали можеха да участват през всичките дни със своите особенности и трудности. Радвам се, че има толкова всеотдаини хора, които учатваха и не за всички класирането бе на всяка цена, без тези хота нямаше да е същото - нека това не се забравя! Благодаря на организаторите и помощниците им без които тези няколко емоционални дни и тази година нямаше да ги има!
 
Последна промяна:
Back
Нагоре