БУЛПАП

andi

Редовен Потребител
Ако сега трябва да избирам пушка щеше да е тая.
Браво за старанието при събирането на инфото . Много грамотно направено булпапче . И като конструкция и като механична обработка .
Било е много интересно предложение 2012 , 2013, 2014 год . Но 2016 год 220см3 цилиндър и заден взвод не са чак толкова атрактивни .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
То и да избереш нея, от кой да си я купиш? Дано се появи някой връзкар, който лесно да може да внася от Изток..

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Извинявам се, ама как стреляте (особено зимата в студовете) с тия джелеза без набузник?!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С руски ушанки.. От по дебелите. :)

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

Kris_p

Потребител
Аз си сложих 2 мм неопрен самозалепващ от едната страна,и студа не се усеща изобщо.
 

lynx

Редовен Потребител
То в това е бъдещето.
По-натам пушките ще са с подгряване на приклада и набузника :D превключване на Зимен режим.
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
6812861.jpg 7220331.jpg 7270507.jpg DSC03810.JPG DSC04180.JPG DSC04184.JPG 20160426_184919.jpg 20160426_184948.jpg DSC04176.JPG DSC04177.JPG 7220331.jpg 7270507.jpg Малко информация за един нов проект.
Булпап, Ko Gun Maxi. Работа на украински майстор.
Цилиндър 305см3, цевна кутия, клапан, редуктор на 135 бар.
По желание - класика или булпап. Аз избрах второто.
Осмици и планка са работа на някакъв чирак, цевта е LW, внесена от Германия, резба 1/2, фаска и уплътнение на входа.
Приклад - карпатски орех, сушен 3-4 лета, две седмици и нагоре мазан здраво с ленено масло (доде потъмнее).
Сега съхне.
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
Ами... такава имаше "подръка"....
5-ка, и дано дължината отговаря на очакванията.
Сега чакам да ми дойде "железото", че нещо правеше въртели.
 

anibis

Редовен Потребител
Най накрая и чух гласеца.:)
Има още доста работа но ще стане,в момента е многозарядна,трябва да направя възвратния механизъм,в шрауда
да стане полуавтомат. Клапана е малко по-различен,има 1мм отвор над щока да блъска въздух върху ударника,да подпомага възвратния механизъм.
Шепталото е плаващо,както го наричат руснаците,за да може да презареди сама пущината.

037136333.jpg


Моя клапан е със същия отвор над щока,както казах да блъска въздух върху ударника,за да може шепталото да зацепи.
http://media.snimka.bg/s1/5446/037136390.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5446/037136393.jpg?r=0

Това е плаващото шептало и ударника.
http://media.snimka.bg/s1/5446/037136392.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5446/037136391.jpg?r=0

Има още мнооого работа възвратния механизъм, осмици,увър база спускова шина,приклад но ще стане.
 

Niki

Редовен Потребител
Преди седмица ми пристигна булпапа,определено покрива изискванията ми.Малко е по шумен от това ,което трябва да бъде по моят критерий/На 10м да не се чува/.Калибър 4.5 ,в момента е на метан,скорости са над 280м/с /скоро ще бъде замерен/.На 45м от прозореца на автомобил ги събира ,колкото капачка от малка кутия за чашки!Много удобен за боравене в кола,влиза в четата на кроухънтърите!Многозаряден е!
 

Attachments

  • CAM00208.jpg
    CAM00208.jpg
    289.3 KB · Прегледи: 133

gogo tinkov

Редовен Потребител
И моя булпап взе да се оформя.
Желязото вече монтирано на приклада. Ореха даде интересна разцветка.
Модератора още не е готов, там ще падне играчка, че в момента пуща съчма JSB 0.89гр с 305-307 м/с.
Идва малко дългичък - 82см и бая тежък - 3,5кг без модератор, оптика, барабан съчми, двунога и пр.
Малко снимков материал.

*и въпрос към по-опитните колеги. Отзад на приклада ми се ще (и си трябва) да лепна един задтилък.
Откъде мо га да си набавя такъв?


DSC04330.JPG DSC04330.JPG DSC04331.JPG DSC04332.JPG DSC04333.JPG DSC04334.JPG DSC04335.JPG DSC04336.JPG DSC04337.JPG DSC04338.JPG
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Питай Гугъл. Задтилъци колкото и каквито щеш по магазините. Добре изглежда пушката. Успех !
 

anibis

Редовен Потребител
В магазин пушка еу. има задтилъци Хилман,взимал съм от тях. Най добре беше предварително да вземеш задтилъка
и по него да правиш задницата на приклада,сега ще е трудно да си намериш точно твоя задтилък за твоя приклад.
Потърси и тука във форума, някой колеги имат хатсански приклади,които ги продават,от тях може да вземеш затилъка,който е
по-хубав от тия хилмани където ги продават.

За булпапа, добре изглежда ама отрежи тая цев,иначе кел файда от булпап...
Тежестта с дървен приклад и то от орех забрави да стане под 3.5кг. Ореха е доста плътен,и от там вдигаш килограмите. Железарията ти е около 1.7кг.
другото е от приклада. Последния булпап,който направих железарията беше,по спомен 1.5кг едвам го докарах на 3.1кг.целя булпап беше около 56см.доста по-къс от твоя,и пак бях над 3кг. трудна работа е с ореха да направиш лек булпап.За това си има полимери,и с тях става вече наистина лека пушката.
Успех ти желая,всичко става като по-книга!
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Откъде мо га да си набавя такъв?
На бившият ми булпап направих задтилък от подметка на джапанка, от тези с черните дебели и гъбести подметки. Двата слоя се разлепват сравнително лесно, след това я залепяш с качествено лепило от рода на хелметекс. :cheers:
 
Последна промяна:

gogo tinkov

Редовен Потребител
Благодаря, колеги!
Ще видя какво предлага "гугъл", не съм още "на зор". :)

Цевта съм я оставил нарочно максимално дълга, ще гоня далекобойност с тоя апарат.
Разваля визията, стои малко не-булпапски,
ама ако върши работа - ще му простя външния вид.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз пък бих препоръчал заради едни 10 см да съсипва цевта.. Най си е таман... Ако после тръгне да търси мощност ще му трябва дълга цев. Бих опитал с тунинг да търся 280 м/с със грамовите JSB-та в 4,5
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
Съгласен съм и с двамата колеги.

",дължината не прави точността", така е, но като стрелям на 25, 50 и 100 метра с пищова и малкия булпап(цев 47см),
на 25 - няма разлика, на 50 пищова няма същата точност, а на 100 няма дупки, та се позамислих....;)
Точност и далекобойност малко се припокриват, не напълно, да видим какво ще излезе от цялата работа.

Тая цев е Lothar Walther, беше при местен "шаман" и той ми рече - "не пипам, там всичко си е как требе", само резбичка и нави.
Няма да я бастисвам засега.
Малко тюнинг при всички положения, желязото е още "сурово", има и редуктор (137 бара), може да изникнат въпроси.
 
Нагоре