БУЛПАП

anibis

Редовен Потребител
мога да кажа че на Крис булпапа спусъка му е като електронен:) стрелях с него но без заглушаване и на закито:))) треска като топ
Колега ел-спусък-а не е най доброто/даже е твърд...
Ако ги сравняваме с ЕВА ФАНИ и т.н.
Но за булпап това е идеален спусък.
Ако цилиндъра ти е Ф31мм СМ-корпуса задължително/моя преценка/ да е с 2-3мм надолу тоест около 30мм корпуса на СМ ще е перфектно за визията.
Иначе ако СМ-ра ти е същия диаметър,както на цилиндъра или по голям става нещо грозновато/като боздуган, отпред стои.
 
Последна промяна:

Kris_p

Потребител
За съжаление ние (групата от Благоевград) нямаме много колеги и съответно не сме пробвали много различни и добри пушки за да сравним.Въпреки това,на мен много ми харесва спусъка,защото си го измислих сам,сам го изработих и се получи.Може да не е перфектен,но всеки който е правил нещо от нулата знае какво е.
 

anibis

Редовен Потребител
За съжаление ние (групата от Благоевград) нямаме много колеги и съответно не сме пробвали много различни и добри пушки за да сравним.Въпреки това,на мен много ми харесва спусъка,защото си го измислих сам,сам го изработих и се получи.Може да не е перфектен,но всеки който е правил нещо от нулата знае какво е.
Колега, в никакъв случай не обиждам спусъка който си направил/знам какво е да тръгнеш от нулата ,и да стигнеш финиша.
Просто констатирам,че ел-спусък/а не е най доброто,но както казах това е булпап,и ако твоя спусък е както електронния просто няма повече какво да се желае, относно УСМ-то.
 

Kris_p

Потребител
617080620eb83f288d2606d25ac94aea.jpg

Готов в и детайла за заглушаване на цевта.
 

Kris_p

Потребител
Днес успях да измеря силата необходима за дърпане на спусъка,излезе около 650 гр.Не знам как е в сравнение с други булпапи,моля споделете мнения.
 

dberov

Редовен Потребител
Много бре. Току що измерих моя, около 95-100 грама е но аз така го харесвам.
По принцип 150 е нормално.
 

Kris_p

Потребител
Нямам необходимия уред,за това използвам тежест която закачам на спусъка.Не е много точно но с това разполагам в момента.
Ако знаеш да предложиш друг начин,кажи.
 

andi

Редовен Потребител
Извинявай Митак , но 90 г за мен е опасно лек . Повечето ВО няма истински предпазител , който да осигури при срив на ударника . Или УСМ с 4-5 лоста като спортните . В зависимост от конструкцията 150- 250 г е минималното безопасно
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
......аз така го харесвам

Анди, колегата зададе въпрос - отговорих конкретно за моя спусък.
Всеки да си настройва спусъка както намери за добре, на мен така ми харесва а и с тоя лек спусък още нямам самострел при всякакви екстремни условия.
 

Kris_p

Потребител
Може би аз бъркам нещо при меренето,защото на мен спусъка ми се струва много лек.
 

dberov

Редовен Потребител
Направих 2 видеа за да се види че има повтаряемост, около 105 грама ми е спусъка.
Така не съм я бил никога тая пушка :D


 
Последна промяна:

Kris_p

Потребител
Това,че не прави самострели е супер.А аз май имам такъв кантар,ще пробвам с него.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Одговор 493 аз си мисля че спусъка ти е по лек от 105 понеже кордата създава някакво съпротивление в приклада.Ако направиш обиколка с кордата около целия приклад,тоест кордата да обикаля приклада от двете страни на приклада,в предната част е спусъка а кантарчето одзад на определено разтояние ще ти даде по лек спусък.
 

dberov

Редовен Потребител
Така е колега, правил съм я тази гимнастика и по спомен спусъка ми беше 90 грама само че сега не намерих по дълъг здрав конец. ;) Не съм го настройвал по някакви писани правила, така ме кефи и за това, а на колегата Kris_p препоръчвам да се вслуша в съвета на Анди, лек спусък като моя не е за всеки и който е стрелял с пушката ми знае за какво говоря. http://forum.airguns.bg/index.php?members/kris_p.4475/
 

andi

Редовен Потребител
Браво , играл си си много да го настроиш така .
ПП. Само кажи какво не е уцелила пушката , за да изяде толкова бой :cheers:
ПП2. упражнението се прави с гумен чук .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
;)Важно е конструктивно да няма влияние от инерционните сили. На Щуреца е помислено за това.
Аз бях намалил спусъка на Суматрата също до към 130г, държеше без проблем, но понякога изтърваше при зареждане(взвеждане на ударника) и го "вдигнах" над 250 и въпреки това всеки казваше че е супер лек и е пред самострел.
Та за някой, и половин кило спусък може да изглежда супер лек ако е свикнал вече с кило и половина.
 

Kris_p

Потребител
Нагласих спусъка на 300 гр. по на долу става опасно.За сега ще остане така,но вече направих промени по чертежите на детайлите.
Щом ми се освободи машина(нишкова ерозия) ще ги пусна да видим какво ще стане.
 
Нагоре