БУЛПАП

le_corbeau

Потребител
Много съм благодарен на колегите krasiml, lynx, sts1969, anibis.
Аз просто си харесах идеята за такава пушка. Не се бях замислил за евентуалните подводни камъни по пътя. Ето защо винаги съм твърдял, че ФОРУМИТЕ!!!!!!! са велика работа.
Ами ако трябваше да откривам сам топлата вода..... :sos: :sos:
Задължен съм ви, колеги.
БЛАГОДАРЯ !!!
 

le_corbeau

Потребител
....Но какво ще кажете за този Evanix.
Вярно не е Бул Пап какъвто ми се щеше, но е компактно и изглежда добре. Разбира си с тази къса цев няма да се гонят дистанции. Мисля си на по-скромните 50 метра би трябвали да има добра групираност.
И сигурно става за стрелба по бирени капачки... :cheers:
 

Attachments

  • HUNTING-MASTER-12-T.jpg
    HUNTING-MASTER-12-T.jpg
    16.5 KB · Прегледи: 100

st_beer

Редовен Потребител
Какви пари струва тоя пищак. Помисли си добре пари да вземеш нещо и дали за същите пари няма нещо по добро което си заслужава повече.
 

sts1969

Редовен Потребител
le_corbeau написа:
....Но какво ще кажете за този Evanix.
Вярно не е Бул Пап какъвто ми се щеше, но е компактно и изглежда добре. Разбира си с тази къса цев няма да се гонят дистанции. Мисля си на по-скромните 50 метра би трябвали да има добра групираност.
И сигурно става за стрелба по бирени капачки... :cheers:

Този пистолет струваше по мои спомени над 1000лв. :rolleyes:
 

Niki

Редовен Потребител
Имах такъв,но без приклада.Хич не ми го хвали,бягай от него!
 

lynx

Редовен Потребител
Ники, това че ти не си успял да подчиниш патлака по твой тип не го прави лош ;)
По принцип това е най-мощния патлак на пазара, без аналог е :)
 

Niki

Редовен Потребител
Линкси,нека го кажа така!Този револверен типзареждане не ми харесваше,проектила изпадаше от барабана,съчмата се изстрелваше направо от барабана, и беше с оргинален СМ ,но си остана шумен.Далекобойността му беше съмнителна.Казваш ,че е най-мощният на пазара?????Да ,така е ,но аз имам по мощен от него в момента,цената му е доста висока и т.н.За дисциплината ,за която говори титуляра на темата моето мнение е - Едгън Лейла 5.5мм многозаряден вариант.Дори Калибъргън са много дълги/68см/,може би варианта Компакт/62см/ ще е по удобен.
 

le_corbeau

Потребител
БЛАГОДАРЯ на всички, които дадоха мнение по задаваните от мен и често лаишки въпроси.
Много неща си изясних, четейки форума. Днес имах с един човек, който ми показа доста "оръжия".
Кои правени, кои фабрични... а бе голям арсенал извади. Ходихме, стреляхме и разбрах какво точно търся. Не е типичен булпап, не е и чиста пушка. Трудно е за обяснение. Ще имаме още някоя и друга консултация и ...... стартира ПРОЕКТА НА ГАРВАНА /le corbeau/.
Като е готов, ще го покажа.
 

anibis

Редовен Потребител
Днеска тествах булпапа ми и в 5.5мм.Страхотен разход,и плато се получи за 45J. :yes: Преминаването от по големия калибър към по малкия е точно за 10мин. :music:
Ето го платото:
http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/005_zps4292d3b9.jpg
Ето го и разхода:
........................................................
Введите значения :
Po= 190 Начальное давление, атм
P1= 110 Конечное давление,атм
V= 210 Объем резервуара, см^3
E= 45 Энергия пули, Дж
n= 44 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 7,9
8,5 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")
...

Разхода и платото за правотокова пушка е отличен,но с новата цев работата не стоеше така хубаво, както на мен ми се искаше. :-X
Еее все пак си е бюджетна цев,и за проба грешка си заслужаваше парите.Другата цев ще е в пъти по добра!
Ето ги и мишените,стрелба от маса със задна и предна упора 50м.Под групата на JSB 0.93гр съм правил прострелка на оптиката,7-8чашки на 30м в група. :cheers:
http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/020_zpsacb6394e.jpg
Опа забравих,вече съм стандартен от към дължина на булпапа 74см :music:
http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/000_0401_zps26894f4c.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
За разлика от редукторната пушка, където клапана работи с доста ограничен обем, този на камерата и ниско налягане то при павоток разхода е винаги доста по-малък. При правотока работата на клапана във компенсира значително разхода в по-ниското, съчетано с големия обем на резервоара се отразява върху цялостния разход. 7,9-8 куб.см/j е по-скоро нармален разход.
 

st_beer

Редовен Потребител
@anibis
Браво Миро. Много хубаво се е получила пушката. Нека ти ни носи много хубави моменти и точна стрелба.
На снимката където си заснел пушката не виждам спусък. Да не би да си направил някой нов модел тип електроника и да е само ключе ?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Браво Миро!
Изглежда много добре!
Ако и стреля така направо...
Сега като го завършиш какво ще правиш? ;)
Направи някой пищак.
 

anibis

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Браво Миро!
Изглежда много добре!
Ако и стреля така направо...
Сега като го завършиш какво ще правиш? ;)
Направи някой пищак.
Почвами да правим ала Теобен/то цевната кутия е направена де/Когато имах Теобена този пич който ми прави всичко по пушките,взе размерите на монолитната цевна кутия от Теобена ми. Само че отгоре няма да е на 11мм а е на 21.5мм увър база,абе нещо като ТМ1000 щу стане. Даже съм взел 500куб резервоар,зараждането няма да е болтово а като на Хатсана. Ето тука съм копнал една цевна кутия, самоделна от Тубата,нашата що годе е същата.Но няма да е по този начин а ще е с дотиквач и на него /О пръстен.
http://i76.photobucket.com/albums/j7/csdilligaf/DSC02582.jpg
Когато стане всичко готово, ще ви я покажа,трябва да прилича на ето тая бангия. :yes:
http://www.danbrownphotography.com/galleries/albums/userpics/markn2.jpg
Но те първа има многооо работа,нека да е затворим,пък ще е снимам. :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
:clap:

Мирко май е време да помислиш за лого на пушките си! Правиш една, продаваш я и започваш друга и така отново и отново, нямаш спирачка ;)
Няма ли да ти стане приятно ако след години си познаеш някоя твоя пушка по логото. Гравирай го на цевната кутия, набивай номера и регистрирай че да не стане като първата :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
:bravo: Много красив булпап, Миро! Слабост са ми компактните пушки, а тази е станала перфектна. Идеален разход и плато :bravo: От какво е резервоара, фабричен ли е или поръчков?...че ми се вижда малко странен този обем :rolleyes:
 

anibis

Редовен Потребител
ХолдОвъ написа:
dberov написа:
:clap:

, набивай номера и регистрирай че да не стане като първата :cheers:
Къде бе да регестрира..И какво? Аман от кукувици.
Колега първата самоделка,след дъжд качулка е регистрирах/и така е продадох регистрирана в КОС/ бяха ми е взели, 1м беше в полицията,проби,натривки на цевта,мислеха е за огнестрелно оръжие,обяснявах им на господата ама... :-\ Та без проблем мога да и набия на тая едни цифрички,на цевната кутия и да си измисля едно лого,и да го направя на лазарно гравиране!
Светльо,резервоара е от Д16Т самоделен е. :cheers:
 

mitaka

Потребител
Миро поздравления за упорството да правиш нещо хубаво и да радваш другите с труда си ! А за тези номера и логото адаша е прав - гравирай ги на кутията щото ,, органите ,, като видят номера и им олеква на душата ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Аз последните ми 3-4 пушки ги уведомих с писмо без да ги нося и показвам.
После като имах път натам след месец - само минавах да си ги взема.
Така отписвах и продадените.
 
Нагоре