Kral Arms

Jorom

Редовен Потребител
Има и друг вариант....направо се маха задната бутилка и се слага телескопичен приклад, като може и да в сгъваем...единия ми БМ съм го направил така..компактен и лек.....а ако се скъси цевта до края на бутилката става свръхкомпактно оръжие, но с доста висока мощност. Естествено, всяко нещо си има цена : изстрелите в плато падат наполовина но пък такава мощност от такъв размер пушка....с така скъсена цев от Бигмакс, направих група с размера на 20 Ст на 50 м с ЖСБ 2,2. На снимката е с хасанска цев 6,35, 58 см, от Блиц, но ще връщам скъсената оригинална крал на този БМ....хасанската не оправда очакванията.IMG_20220112_165141_571.jpg
 
Последна промяна:

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Очарован съм от пушката. Извадих я от кутията заредих на 220 и пробвах стрелба на 50 и на 86 м. Със нокаут и със жсб 2,2 гр. Слъговете сякаш ги хареса повече. Групите бяха почти идентични и на двете дистанци. около 3-4 см, но по 10-15 изстрела в група със скорост от 310 до 290 м. Сега играчка с пружините да се докара плато и ще видим. Купих я на майтап понеже ходих до одрин на пазар ама нещо взе да ми харесва макар че моята дисциплина е съвсем друга.
 

Jorom

Редовен Потребител
Щях да се изненадам ако не ти хареса Бигмакса! Дали няма да смениш дисциплината, като я барнеш малко...Аз като писах че първия ми Бигмакс стреля перфектно и от кутията, май не ви се вярваше....потвържденията ще стават все повече ако пушките са с хубава цев и се пробва как стреля преди да се тунингова.
Имаш късмет, уцелиш си хубава цев!
 
Последна промяна:

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Явно да. После пробвах с няколко вида слъгове и с тях още повече сви групата. Ръчно производство на колега. Явно цевта е всеядна. Страста ми е ФТ. Преди години имах фх босс за стрелба на далечни дистанции, но липсата на време ме накара да се разделя с него. Ще видим сега туркинята дали ше върне тръпката за стрелба над 100 м
 

rivan

Редовен Потребител
Аз като писах че първия ми Бигмакс стреля перфектно и от кутията
Моето Джъмбо също стреляше перфектно от кутията! Правеше 6-7 пълнителя в 3-4 метров коридор с 42 дж. На мен по-голяма мощност засега не ми и трябва, предвид дистанциите и мишените по които стрелям! Цевта също е отлична, пускал съм мишени на 50 м колкото 1 ст. Разширил съм само регулатора на елипса и цевта на конус! И пипнах малко приклада, че опираше в бутилката и не лягаше добре ЦК. Решил съм като се скапе нещо по пушката и се наложи да я отварям, да и вдигна мощността, за да пробвам слъгове, но дотогава няма да пипам нищо!
 

Jorom

Редовен Потребител
Моето Джъмбо също стреляше перфектно от кутията! Правеше 6-7 пълнителя в 3-4 метров коридор с 42 дж. На мен по-голяма мощност засега не ми и трябва, предвид дистанциите и мишените по които стрелям! Цевта също е отлична, пускал съм мишени на 50 м колкото 1 ст. Разширил съм само регулатора на елипса и цевта на конус! И пипнах малко приклада, че опираше в бутилката и не лягаше добре ЦК. Решил съм като се скапе нещо по пушката и се наложи да я отварям, да и вдигна мощността, за да пробвам слъгове, но дотогава няма да пипам нищо!
Явно щото е слабичка, клапана и държи все още....ако беше Бигмакс или около тази мощност вече щеше да си го сменил. Оригиналния полиамид е доста мек и много бързо се деформира и потъва в мястото на контакт с клапанното тяло. Слъгове в 5,5 не съм пробвал, не знам харесват ли ги цевите на крал.
 

rivan

Редовен Потребител
Явно щото е слабичка, клапана и държи все още....ако беше Бигмакс или около тази мощност вече щеше да си го сменил. Оригиналния полиамид е доста мек и много бързо се деформира и потъва в мястото на контакт с клапанното тяло. Слъгове в 5,5 не съм пробвал, не знам харесват ли ги цевите на крал.
Да, сигурно е така! Учудващото е, че О-пръстените на цевта и на регулатора бяха в отлично здраве, другите засега не съм ги виждал. Сигурно е правена в сряда по обяд!:lol:
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм. Утре евентуално и ще кажа как е. Къде беше проблема.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Скуката прави какво ли не. Подготовка за зомби апокалипсис o_O:lol::cheers:
Като говорим за преп за зомби апокалипсис от бая време ми се върти една идея за conversion кит 3d printed или алуминиев за преобразуване на всяко едно pcp от ръчка за презареждане във плъзгаща се ръкохватка тип пушка помпа на мястото на пикатини релсата под бутилката. Видях че едно време е имало за fx пушките такъв алуминиев кит и са направили бая продажби но е направена за техния FX модел само а не да се захваща за релса за да е универсално. Иначе Kral Puncher Rambo pcp моделът е взаимствал от същата идея явно бая хора си го мислят. С такъв кит презареждането ще е много по бързо и удобно при home invasion сценарий. Което е малко вероятно в БГ но по другите multi cultural държави си е ежедневие така че там ще го купуват като топъл хляб. Качвам малко снимки да подхраним въображението.
 

Attachments

  • 20220112_213209.jpg
    20220112_213209.jpg
    161.5 KB · Прегледи: 97
  • Saber Tactical Fx Pump action kit.jpg
    Saber Tactical Fx Pump action kit.jpg
    52.8 KB · Прегледи: 95
  • Pump action kit Saber tactical.jpg
    Pump action kit Saber tactical.jpg
    99.7 KB · Прегледи: 94

Jorom

Редовен Потребител
Да не се мъчим да откриваме топлата вода, Хасан вече го направиха, БЛИЦ се казва, особено в 7,62 калибър..Ultimate Home Defence Air weapon!..това е мнението под клиповете в ютуб за Блиц. Ако си видял резултата от стрелбите ми с Блиц, и особено какво се получава при изпразването на пълнителя с 16 сачми в автоматичн режим от 50 м, сигурно ти е направило впечатление отличната групираност, и това с турските чашки! Енергията е 74 дж. В полуавтоматичен режим може да работи със модератор от типа на Вранглер фантом С ( къс 11см) и да презарежда коректно, но се пипат и пружините за да презарежда. За работа в автоматичен режим си иска много играчка, или готовото решение на Donny FL ама тя и цената му ще е не особено приятна освен че е бая голяма бурия!
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Очарован съм от пушката. Извадих я от кутията заредих на 220 и пробвах стрелба на 50 и на 86 м. Със нокаут и със жсб 2,2 гр. Слъговете сякаш ги хареса повече. Групите бяха почти идентични и на двете дистанци. около 3-4 см, но по 10-15 изстрела в група със скорост от 310 до 290 м. Сега играчка с пружините да се докара плато и ще видим. Купих я на майтап понеже ходих до одрин на пазар ама нещо взе да ми харесва макар че моята дисциплина е съвсем друга.
310 - 290 м/с е много разтеглено платото. Ако свалиш скоростта на 298 - 290 м/с, с Нокаута ще събереш групата много - чак няма да повярваш. 310 м/с са много и като скорост, затова, с по-тежките ти се е свила групата, в сравнение с Нокаута.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Добре дошъл в клуба на Крал Армс :) За колко я плати бутилката от линка? Сега като чукнах на обявата показва, че има някаква промо цена -48% от основната цена. След 2 дена и 10 часа изтича промоцията. Аз нямам нужда от бутилка , но почнах да се замислям да си поръчам една. Те без пари... :)
 

llcoolj

Редовен Потребител
Явно щото е слабичка, клапана и държи все още....ако беше Бигмакс или около тази мощност вече щеше да си го сменил. Оригиналния полиамид е доста мек и много бързо се деформира и потъва в мястото на контакт с клапанното тяло. Слъгове в 5,5 не съм пробвал, не знам харесват ли ги цевите на крал.
Ако си уцелил хубава Кралова цев в 5.5мм харесва слъгове. Моя НП-05 прави прилични групи със слъговете на H&N 218, 25 грейна , настроена на 59 джаула. А с нокаут групата е една идея по отворена.
Около 65 лв. С доставката. Тази промоция си върви от месеци. Дойде за под месец.
Много са изгодни :) Да не са от кашкавал :D Почнаха да ми влизат разни мухи в главата ! Дали да не си купя една 350 кубикова. На моя НП-05 бутилката един път я смених с 230 кубика (оригиналната беше 180 cc) и сега да я сменя още един път с 350 cc.
Истината е, че Бигмаксът е уникална пушка. Има неща за пипане, но то всяка пушка си има. На мен също ми е любима пушка.
Ники дали ще може да се изтискат още 10 джаула (69-70J) на моя НП-05 с по голямата бутилка с късата му 41 см цев.
 
Нагоре