Kral Arms

Jorom

Редовен Потребител
Бигмакса ми е с малко по- висока мощност, и си е доста точен. На 105 м три от пет изстрела в една дупка.
Кнайта като беше около 90 дж слъговете не ги събираше в една дупка дори и на 10 м! А сега с новите Зевс, ги вкара всичките в една, и е по-точно с тях отколкото БМ Х.
Като отида да стрелям ще разбера как ги стреля надалече.
Винаги мога да ги дефорсирам, само че аз търся максимална мощност съчетана с точност доколкото е възможно...дефорсирането не ми харесва като концепция. Аз за разлика от теб и други нямам пушки в 9 мм, 45/50 кал и искам максималната възможна мощност при която пушката е точна, защото искам да се пробвам на далечни дистанции....НАД 100 м. Затова и си взех оптика с х40 увеличение.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
И аз съм, като теб и затова съм пробвал на абсолютно всички пушки, първо високите скорости. За съжаление обаче, над 300 м/с никоя няма никаква точност на 50 м. На 100 метра - още по-зле. Затова намалям, докато започне дадената пушка да групира добре и да има повторяемост на изстрелите. Иначе не виждам файда да ги засилвам с 320-330 м/с. Може го, но щом не е точна пушката и не уцелва, за мен това е нищо.
 

Jorom

Редовен Потребител
Може и така да се наложи да направя - да намаля силата, но не и преди да тествам пушката на 50 м. Виждам как свива групата при тази мощност, спрямо 90 дж, трябва да я пробвам, винаги мога да отрежа още една и още една, и още една витка...обратното няма как да стане.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Жоро, така правя и аз. Проблемът е, че нашите цеви не могат да стабилизират проектилите с над 300 м/с. Самите цеви усещат твърде високата скорост и мощност по лош начин - не могат да гасят вибрациите и трептенията, които се появяват. Това също е причина за загуба на точност. Да не говорим, че и с проектила се случват кофти неща. Затова никога не оставям пушката изнасилена до краен предел. Търсейки мощност, много по-добре е да увеличиш теглото на проектила и да запазиш скоростта, а не да я увеличаваш с по-лекия. Въпреки, че съм един от първите във форума, които залитахме по големите мощности, ми се наложи да преглътна факта, че пушките не стрелят точно с твърде висока скорост - над 300 м/с. Някои и с 290 м/с им се разваля точността. С времето започнах да търся екстремна точност, съчетана с мощност. Тогава видях, как се държат много проектили и кои скорости им пречат на точността. За мен от няколко години, скорост от над 296 м/с е напълно безсмислена. Просто желанието ми е на 50 и 100 метра групата да е 20-30-40 мм. Има хора, които се радват на 1 педя група на 50 метра и че пушката трещи и цепи тухли. Аз отдавна съм го минал този период и се опитвам да изстисквам максимумът на дадена пушка, без да губя от точността и. И сега ми се обаждат колеги, които искат пушката да стреля с 300-310 м/с, защото 290 било слабо. Казвам им, че 10 м/с не са от никакво значение за мощността, но могат да са решаващи за точността. Така, че според мен е по-добре да се търси баланса между сила и точност, а не едното да е за сметка на другото. Затова и напоследък убеждавам колегите, че е по правилно да търсим скорости около 290 м/с, а тези над 300 да избягваме.
 

Jorom

Редовен Потребител
Да поясня нещо, тази пушка я правя , или поне ще се опитам да я направя за стрелба със слъгове, минимум 2,3гр. ( HN Slugs HP ) и нагоре! Това че я замерих с чашки 2,1 не значи че ще стрелям с тези чашки или подобни по тегло. Не исках да хабя по-читави проектили за замерването Както казах, повече ЖСБ няма да купувам, минавам на слъгове ....по-тежки от нокаута. Както е сега пушката, Спотон Херкулес ги стреля с 270-275 м/с, а новите 2,5 грамови Зевс ги стреля с 295 м/с....както се вижда, никъде не надвишавам 300 м/с. Бигмакса ми обаче стреля Зевс с 305 м/с, и явно тази скорост им идва висока, щото изобщо не влизат в една дупка както с Кнайта с 295 м/с!
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
И аз съм, като теб и затова съм пробвал на абсолютно всички пушки, първо високите скорости. За съжаление обаче, над 300 м/с никоя няма никаква точност на 50 м. На 100 метра - още по-зле. Затова намалям, докато започне дадената пушка да групира добре и да има повторяемост на изстрелите. Иначе не виждам файда да ги засилвам с 320-330 м/с. Може го, но щом не е точна пушката и не уцелва, за мен това е нищо.
Е това чукане чаках!!!Няма по точна методика.Цевта си търси куршума,скоростта и задпушковото устройство .Весело посрещане на нова година на всички колеги!!!!!
 

Sa8o

наказан
Жоро, така правя и аз. Проблемът е, че нашите цеви не могат да стабилизират проектилите с над 300 м/с. Самите цеви усещат твърде високата скорост и мощност по лош начин - не могат да гасят вибрациите и трептенията, които се появяват. Това също е причина за загуба на точност. Да не говорим, че и с проектила се случват кофти неща. Затова никога не оставям пушката изнасилена до краен предел. Търсейки мощност, много по-добре е да увеличиш теглото на проектила и да запазиш скоростта, а не да я увеличаваш с по-лекия. Въпреки, че съм един от първите във форума, които залитахме по големите мощности, ми се наложи да преглътна факта, че пушките не стрелят точно с твърде висока скорост - над 300 м/с. Някои и с 290 м/с им се разваля точността. С времето започнах да търся екстремна точност, съчетана с мощност. Тогава видях, как се държат много проектили и кои скорости им пречат на точността. За мен от няколко години, скорост от над 296 м/с е напълно безсмислена. Просто желанието ми е на 50 и 100 метра групата да е 20-30-40 мм. Има хора, които се радват на 1 педя група на 50 метра и че пушката трещи и цепи тухли. Аз отдавна съм го минал този период и се опитвам да изстисквам максимумът на дадена пушка, без да губя от точността и. И сега ми се обаждат колеги, които искат пушката да стреля с 300-310 м/с, защото 290 било слабо. Казвам им, че 10 м/с не са от никакво значение за мощността, но могат да са решаващи за точността. Така, че според мен е по-добре да се търси баланса между сила и точност, а не едното да е за сметка на другото. Затова и напоследък убеждавам колегите, че е по правилно да търсим скорости около 290 м/с, а тези над 300 да избягваме.

Припознах се тука :D , аз пък лично не ме интересува 50 метра да е дупка в дупка и гоня и последните м/с. Джъмбото преди да се заиграя с 280мс ги редеше 10 изстрела в една голяма дупка. Вдигнах на 299-300, групата беше 6-7см. Намалих на 285-287 и групата вече е около 3см и така я оставих. Това с нок аут 6.37. Знам че 99% биха я оставили на 280мс, но на мен така си ми върши работа и я изстисках на макс от към мощност и някаква задоволителна точност.
Така, че както обичам да казвам - различни хора - различни идеали, но е хубаво дори и да не харесваш мнението на някой, да го уважаваш. Весели празници на всички :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
То да беше само ти така... Ти се припознаваш, ама аз го пиша за още поне 20 човека, а не само за теб. И ти си в това число, де. Уважавам мнението на всеки, ама има неща, за които начинаещите трябва да се вслушват, когато им се дава информация наготово. Един, като ми носи пушката си 3 пъти, какво да кажа?:D Първо беше да "стреля с 300-315", после "ама защо не уцелва пушката нищо" и накрая "айде да я направим да уцелва". Друг пък - правя му пушката, както иска, ама тя не е точна и той не е доволен и я продава и после ме плюе и кълне, че пушката му не стреляла, както трябва. Купи я колега от форума, докара ми я, свалихме скоростта с 20 м/с, оставихме я на 290 м/с и пушката стана скалпел. На първият собственик му харесала, как стреля и си купил същата. Звъни ми един ден, да съм му я правил и аз му казах, че не става. И те така. Дано и той да се припознае тука.:D
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Тунинг на Kral Arms Empire X, кал. 5,5 мм. Пушката е чисто нова и ми беше изпратена от колега за тунинг и повишаване на силата. Мощността, с която дойде, беше около 14 джаула.:confused: На всичкото отгоре, пружината на ударника беше, като от химикалка - при зареждане, не можеше да преодолее ударника и изобщо не произвеждаше изстрел. По принцип, с този модел винаги е имало проблеми, но този път свинщината беше сериозна. Няма да изпадам в подробности за дефектите и щуротиите на комшиите - Ицо-Lidkin ги е описал по-назад в темата, достатъчно добре. Само ще кажа, че всички отвори по въздушния тракт се разминаваха доста. Ето го и въпросният тунинг: Нов клапан - 9,4 мм, разширено отвътре клапанно тяло, нов отвор на клапанното тяло - 6,4 мм, разширен трансферпорт - 6,2 мм, нов конусен отвор на цевта - 6,2 > 4,8, иглата на дотиквача е изтънена леко, нова пружина на клапана - средна твърдост, нова пружина на ударника - по-къса и твърда, ударникът е полиран и с разширен отвор за пружината, паразитният отвор над трансферпорта е затворен с болт М7.
Така нагласена, пушката направи 3 пълнитела - 36 изстрела с JSB 1,175 гр, със скорост 288-295-287 м/с от 220 бара. Това при 0°С и с цев 38 см. Усилена докрай, пушката прави 12 изстрела с 304-310-302 м/с. Това е засега. ЧНГ на всички колеги! :cheers:
 

Attachments

  • 20211227_213714.jpg
    20211227_213714.jpg
    92.6 KB · Прегледи: 136
  • 20211218_123530.jpg
    20211218_123530.jpg
    230.8 KB · Прегледи: 134
  • 20211218_123525.jpg
    20211218_123525.jpg
    326 KB · Прегледи: 130

lubo

Редовен Потребител
20220103_125836.jpg 20211231_111654.jpg Едно хитро и бързо решение за отвора на цевта на Крал пънчер! При калибър 4.5, комшиите бяха направили отвор 4.35мм. В тази ситуация чашките буквално се рендосваха
 

Коцкар

Редовен Потребител
Здравейте относно вибрациите (barrel harmonics) напоследък гледам че за скъпите fx са почнали да продават едни тежести които се закрепят за цевта и този преди няколко дни показа че като го върти в различни посоки групата малко се стеснява и разширява. Може би нещо такова би имало по голям ефект върху цевите на Hatsan и Kral ако има как да се закрепи.
 

kosmev

Редовен Потребител
Хармоници, Резонанси.... с всичките им там Нюанси...
Бягaща вълна!.... Магия!.... наУчно доказана с Ракия.
Купи си тая простотия, ако нямаш оправия с кривата ти глезотия... :D:D:D

Съвсем сериозно смятам, че вибрациите на цевта влияят на точността, все пак при огнестрелните си имат цял раздел Free-floating barrel
Даже на едната ми пушка "освобождавах" цевта (през цевната кутия) от цилиндъра и я стягах към осмицата в средата за оптиката...
Ама това си беше просто за идеята, чак да троша пари за "маркови" тежести вече ми идва вповече...
 

glavanov55

Редовен Потребител
Хармоници, Резонанси.... с всичките им там Нюанси...
Бягaща вълна!.... Магия!.... наУчно доказана с Ракия.
Купи си тая простотия, ако нямаш оправия с кривата ти глезотия... :D:D:D

Съвсем сериозно смятам, че вибрациите на цевта влияят на точността, все пак при огнестрелните си имат цял раздел Free-floating barrel
Даже на едната ми пушка "освобождавах" цевта (през цевната кутия) от цилиндъра и я стягах към осмицата в средата за оптиката...
Ама това си беше просто за идеята, чак да троша пари за "маркови" тежести вече ми идва вповече...
Преди време пробвахн бт 65 напълно освободена цев и макат че преднтачаст на ц.к .ми е спъната с 2 винта резултатите бяха лоши.Когато е с стегната осмица освободена само от към цилиндъра пак фал защото приклада мек и като го понатиснеш криви цевта Що годе мирясах като му сложих изцяло дървен приклад с освободена около цилиндъра осмица и със стегнат около цевта чрез о пъстен осмица.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Тунинг на Kral Arms Empire X, кал. 5,5 мм. Пушката е чисто нова и ми беше изпратена от колега за тунинг и повишаване на силата. Мощността, с която дойде, беше около 14 джаула.:confused: На всичкото отгоре, пружината на ударника беше, като от химикалка - при зареждане, не можеше да преодолее ударника и изобщо не произвеждаше изстрел. По принцип, с този модел винаги е имало проблеми, но този път свинщината беше сериозна. Няма да изпадам в подробности за дефектите и щуротиите на комшиите - Ицо-Lidkin ги е описал по-назад в темата, достатъчно добре. Само ще кажа, че всички отвори по въздушния тракт се разминаваха доста. Ето го и въпросният тунинг: Нов клапан - 9,4 мм, разширено отвътре клапанно тяло, нов отвор на клапанното тяло - 6,4 мм, разширен трансферпорт - 6,2 мм, нов конусен отвор на цевта - 6,2 > 4,8, иглата на дотиквача е изтънена леко, нова пружина на клапана - средна твърдост, нова пружина на ударника - по-къса и твърда, ударникът е полиран и с разширен отвор за пружината, паразитният отвор над трансферпорта е затворен с болт М7.
Така нагласена, пушката направи 3 пълнитела - 36 изстрела с JSB 1,175 гр, със скорост 288-295-287 м/с от 220 бара. Това при 0°С и с цев 38 см. Усилена докрай, пушката прави 12 изстрела с 304-310-302 м/с. Това е засега. ЧНГ на всички колеги! :cheers:
Добре, че поне на пластмасовата версия са изместили от външната страна на цевната кутия зареждащата вилка и се разширяват проходните отвори на колкото си искаш. Едно хубаво нещо са направили :)
 

rivan

Редовен Потребител
Добре, че поне на пластмасовата версия са изместили от външната страна на цевната кутия зареждащата вилка и се разширяват проходните отвори на колкото си искаш. Едно хубаво нещо са направили :)
Надявам се да се появи този вариант и с дървен приклад, ако се случи, няма да го мисля много.
 

Jorom

Редовен Потребител
От това, което си написал аз виждам 11-14 отлични изстрела в плато. Интересно ми е като точност при тази мощност как е ?
При това положение, от 65 метра по далекомер, от двунога, легнал, прави групи със слъгове Спотон Херкулес 2,9 гр и Зевс 2,50 гр с размера на монета от 1лв. ЖСБ 2,2 е с по- лоша група но това слабо ме интересува. Трябва да пробвам как стреля със HN Slug HP, щото от резултатите с турски слъгове само не мога да вадя заключение.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
При това положение, от 65 метра по далекомер, от двунога, легнал, прави групи със слъгове Спотон Херкулес 2,9 гр и Зевс 2,50 гр с размера на монета от 1лв. ЖСБ 2,2 е с по- лоша група но това слабо ме интересува. Трябва да пробвам как стреля със HN Slug HP, щото от резултатите с турски слъгове само не мога да вадя заключение.
Херкулес слъговете са много добри, бигмакса много ги харесва. Говорим за група, скорост и енергия
 
Нагоре