МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

petkof

Редовен Потребител
Първа тестова група със стандартен пелет лайнер в 6.35, jsb 1.645, 301-2 м/с., дистанция 97 м.. Пушка Импакт МК2, оптика Миллетт 6-25х56 на Х12.5.
 

Attachments

  • IMG_20200502_195038.jpg
    IMG_20200502_195038.jpg
    218 KB · Прегледи: 81
  • IMG_20200502_195236.jpg
    IMG_20200502_195236.jpg
    204 KB · Прегледи: 85

gonzo-garage

Потребител
Отдавна съм разбрал ,че е безсмислено да се инвестира в изброените от теб по горе китайки и туркини.Чудя се на някои колеги....колко време им трябва да го разберат;)
Е много ме изкефи това.
Аз съм точно от тези хаховци, дето, за да ги болят ръцете се борят с разни китайки и туркинчета, вместо да се радвам на хирургийте и то без изобщо да мога да стрелям.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Е много ме изкефи това.
Аз съм точно от тези хаховци, дето, за да ги болят ръцете се борят с разни китайки и туркинчета, вместо да се радвам на хирургийте и то без изобщо да мога да стрелям.

Колега ,да не си се обидил от думите ми?Никого не съм нарекъл хахо!Колкото до "хирургийте" както си ги нарекъл и те се правят,но по малко!Ако имаш амбиции да уцелиш точно там където си се мерил,ти трябва по добър "инструмент".
Каквато и пушка да вземеш,за прецизна стрелба на открито се иска много опит и знания.Другото е стрелба ей така....за развлечение,дали ще улучиш, няма значение!
 

kosmev

Редовен Потребител
Наскоро ми се наложи да обяснявам на приятел какво е Benchrest.
Според него това не може да е спорт, след като личните умения са сведени до минимум, а пушката е стегната в менгеме...
Опитах да му направя паралел с drag racing-а.
Там два автомобила застават един до друг и "просто дават газ" - пак уж нищо не зависи от пилота.
Разбира се, той много добре знае, че преди тези няколкоте секунди "състезание" има месеци работа по изчисления, настройки и тунинг на автомобила.
И реално на "правата отсечка" пилотите се състезават по-скоро в последното...
Та ако продължа с горния паралел:
Ако си гледал "Бързи и яростни", там "готините лоши момчета" караха евтини, но тунинговани бегачки и много обичаха да "наказват" разни богаташчета, с чисто нови Ферари-та, струващи в пъти повече. Гледаха с пренебрежение на тях и ги наричаха "Богати пе_алчета"...
Сега всеки си избира ролята в спорта, но с това
Отдавна съм разбрал ,че е безсмислено да се инвестира в изброените от теб по горе китайки и туркини.Чудя се на някои колеги....колко време им трябва да го разберат;)
смятам ясно заявяваш към коя група се асоциираш...
И в България се организират автомобилни гонки, които имат не малко фенове.
И повярвай ми, пичовете с тунинговани Лади или Фиат-и са на почит, а "богаташчетата" с коли за по над 200 бона не смеят да кажат лоша дума, или още по-малко да проявят пренебрежение, защото редовно губят от тях....
 

gonzo-garage

Потребител
Колега ,да не си се обидил от думите ми?Никого не съм нарекъл хахо!Колкото до "хирургийте" както си ги нарекъл и те се правят,но по малко!Ако имаш амбиции да уцелиш точно там където си се мерил,ти трябва по добър "инструмент".
Каквато и пушка да вземеш,за прецизна стрелба на открито се иска много опит и знания.Другото е стрелба ей така....за развлечение,дали ще улучиш, няма значение!
Изобщо не съм се обидил.
Напротив даже. Самоиронизирах се понеже се трепах два дена с един тъп Метеор Б2 и установих, че има неспасяем луфт и става само за преработка в нещо или части.
Загубих си времето вместо да си стрелям с прецизните.
Затова и подкрепям, че е по-добре да тренира човек вместо да човърка глупави техники.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Наскоро ми се наложи да обяснявам на приятел какво е Benchrest.
Според него това не може да е спорт, след като личните умения са сведени до минимум, а пушката е стегната в менгеме...
Опитах да му направя паралел с drag racing-а.

Колега,кой ви е казал,че пушката е стегната в менгеме.Ми няма такова нещо!И най малкото затормозяване на свободното движение на пушката скапва повтаряемоста на изстрелите!Много съм ги виждал такива дето казват ,че е лесно и като им покажа какво трябва да оцелят на вятър и почват да псуват!
 

njatanasow

Редовен Потребител
но с това
смятам ясно заявяваш към коя група се асоциираш...
И в България се организират автомобилни гонки, които имат не малко фенове.
И повярвай ми, пичовете с тунинговани Лади или Фиат-и са на почит, а "богаташчетата" с коли за по над 200 бона не смеят да кажат лоша дума, или още по-малко да проявят пренебрежение, защото редовно губят от тях....

Ама въобще не ти е правилно сравнението с колите!Знам че има Фолцваген 2000 конски сили и мачка на ред,само, че щеше да му се откъсне главата от вибрации, а оня с Бугатито държеше с една ръка волана при 400 км\ч .И още нещо,да не мислиш че имам върхът на ВО,просто не са турски и китайски. На правил съм си ги за моите цели до колкото мога!
 

kosmev

Редовен Потребител
Колега,кой ви е казал,че пушката е стегната в менгеме.
Преразказах мнение на незапознат, гледал такава дисциплина по снимки. Станока за бенчрест изглежда по-внушително и от менгеме...
Знам че има Фолцваген 2000 конски сили и мачка на ред,само, че щеше да му се откъсне главата от вибрации, а оня с Бугатито държеше с една ръка волана при 400 км\ч
Е да де... същото е. Фолцваген 2000 конски сили , направен само за драг, "мачка" Бугати-то и е неудобен за всичко друго, нали?
Точно както и пушка(+оптика) за бенчрест е силна само за ... бенчерест. За друго е неудобна и от позиция прав ще ти откъсне ръката, докато с друг модел пушка от същата позиция ще стреляш с кеф с една ръка, нали?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Точно както и пушка(+оптика) за бенчрест е силна само за ... бенчерест. За друго е неудобна и от позиция прав ще ти откъсне ръката, докато с друг модел пушка от същата позиция ще стреляш с кеф с една ръка, нали?

Колега ми моята 16J , е по лека поне с 1 кг от пушките на колегите които стрелят ФТ.Нещо не те разбирам,ама карай, че оцапахме темата!
 

anibis

Редовен Потребител
Изобщо не съм се обидил.
Напротив даже. Самоиронизирах се понеже се трепах два дена с един тъп Метеор Б2 и установих, че има неспасяем луфт и става само за преработка в нещо или части.
Загубих си времето вместо да си стрелям с прецизните.
Затова и подкрепям, че е по-добре да тренира човек вместо да човърка глупави техники.
Аз имам всичко без цевта и приклада,ще ти го дам,при тая Б2-ка нямаше лувтове
 

gonzo-garage

Потребител
Ей ще почерпя.
Това Б2 го бях взел от колега, в благотворителен търг преди доста години.
Не помня вече нито кой колега, нито повода.
Но все ме дразнеше, че не го бива в точността и се запънах да го постегна, поне по кенчета да може да пляка.
Изчистих го на ултразвук и всички екстри като за класна дама, но то уви...дъргелче.
Ще стане някой ден, но да видим кога
 

kosmev

Редовен Потребител
.Нещо не те разбирам,ама карай, че оцапахме темата!
Опитвам да обясня, че "рисуването" на перфектни мишени изисква както умения да стреляш, така и умения да си "направиш" пушката. Кое е по-важно не знам, ти си експерта, сподели.
Но ако си купиш най-добрата пушка на пазара, се лишаваш от половината от удоволствието.
И вероятно за някои е много по-интересно да постигат все по-добра група с "евтина китайка или туркиня"
 

anibis

Редовен Потребител
Ама въобще не ти е правилно сравнението с колите!Знам че има Фолцваген 2000 конски сили и мачка на ред,само, че щеше да му се откъсне главата от вибрации, а оня с Бугатито държеше с една ръка волана при 400 км\ч .И още нещо,да не мислиш че имам върхът на ВО,просто не са турски и китайски.
На правил съм си ги за моите цели до колкото мога
!
На правил съм си ги за моите цели до колкото мога
Ти ли, ти ли, ти каква хиена си тии,до колкото мога и какво можеш 250т от 250т ее тинищо не можеш.:D:winner:
Я разсекретявай Марсиянката не щеш да е продадеш, не щеш да кажеш нищо за нея. До кога?
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Не се отказваш :)

Опитвам да обясня, че "рисуването" на перфектни мишени изисква както умения да стреляш, така и умения да си "направиш" пушката. Кое е по-важно не знам, ти си експерта, сподели.

Колкото и да се прави една пушка,все нещо някога се обърква,дали чашка,дали редуктор,дали задприкладното устройство.Понякога и моментното състояние на стрелеца е важно.А за да си направиш пушката добре се иска мнооого тестове.Не го казвам за да се гордея,но едва ли в този форум има някой "балък" като мен да е изстрелял толкова много олово.След като си направил пушката започва истинската "работа".Стрелба за "четене" на вятъра.Ако искаш да "рисуваш" както си се изразил.трябва да се съобразяваш не само с вятъра,но и малкото течение.Лично аз съм се чудил ,как ФТ стрелците хваштат вятъра.....може би им помага това че имат убойна зона,но пак е трудно.Там немога да кажа нищо(лаик) съм.Ако не си ме разбрал пак пиши на лични щото го обърнахме на говорилня! :):cheers:
 
Нагоре