ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lamer4o333

Потребител
Как мога да се сдобия с такива монтажи за 11мм шина и 30мм диаметър на оптиката. Не претендирам за цена, но държа на качеството !!!
 

anibis

Редовен Потребител
Как мога да се сдобия с такива монтажи за 11мм шина и 30мм диаметър на оптиката. Не претендирам за цена, но държа на качеството !!!

За 11мм лястовича опашка ги има оригинални на BKL както спомена колегата са около 130-150лв с доставката,зависи точно какви ги искаш.
Но ако ги искаш правени,кажи и ще ти дам поръчката? На този колега който в момента на мен ми изработва по тия БКЛ-ки но за уивър захват.

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiB-9KxobvVAhXBCcAKHSbPAUAQFgg9MAM&url=http://www.ebay.co.uk/bhp/bkl-mounts&usg=AFQjCNHR98aqVdRjMASb5rJGp6DhMOFDmQ


Ето ги твоите монтажи,точно на 30мм и с такъв захват на 11мм

http://www.ebay.co.uk/itm/BKL-301-3...unts-2-Piece-9-11mm-Scope-Mount-/251591187960
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС

anibis

Редовен Потребител
До колегата,колегите които им се стори цената висока.Имам една специална оферта за вас!
Така тъкмо сега се прибирам, бях при този колега който ще ви изработва монтажите.
Приказвах с него, казах му че не ви харесва цената за чифт монтажи от 120лв.
Предложението му е
Ще ви направи монтажите БЕЗ никакви отвори,съответно и резби, само/пожелание/ отрязана отгоре черупката като на BKL
Съответно цените са 50лв. за цяла черупка,и 60лв с отрязана черупка като на БКЛ
От това по-хубава оферта здраве му кажете.
................................................................................................................................................................................................................................................................
ПС. До колегата hristoss, Ице приказвах сега с човека,нямаш никакви грижи ще ти направи шината.:cheers:
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Малко ми беше дълъг денят и едва сега намерих време да прочета всички постове и да отговоря както трябва.
Миро, искам първо да те помоля да не се ядосваш :) Малко ми се поскара днес; видя, че въпреки това запазих добрия тон от моя страна и нямаше отрицателни емоции. До нищо хубаво не водят, все ми се иска да мисля, че всички тук играем в един и същ отбор.
Да, мислехме, че по-малко ще струват монтажите. Да, това беше слаба преценка от моя страна, тъй като съм нов, не съм вътре в материята и тепърва се опитвам да играя с "големите момчета". Мина ми през ум, че ще има голям интерес и това ще свали цената. Не бях прав и в двете.
Монтажите - малко се разочаровах, когато разбрах, че тепърва след изготвянето им ще трябва да търся пясъкоструйка и място да анодирам. Никога не съм правил никое от двете, съвсем логично следва, че не знам къде/към кого да се обърна. Да, стремях се към закупуване на готов продукт, като този на снимките с булпапа.
Ти положи усилия и направи чертеж, направи връзката с твоя човек, не е редно усилията ти да идат на халост, а и на мен все още ми е интересна тая концепция във вариант пикатини база, не знам за другите. Останалите момчета бяха достатъчно любезни да дадат линкове и цени по света; Павката например, беше достатъчно добър да упомене диапазон на стойността в лева, 130 до 150; благодаря на него и другите, че спестиха малко ровичкане в нета.
Твоят инженер поиска 120 лв. Аз предлагам следното, Миро: усреднена стойност между двете по-горе - 140 лв. за монтажи, черупка като на BKL, 30 мм, пикатини/уивър, готови за употреба веднага след закупуването - минали пясък, анодирани в черно, с винтовете, готов продукт за инсталация на шината във всяко отношение. Говоря за един комплект само, тъй като два ще ми дойдат множко.
Разбирам в най-широк смисъл какво значи това - вероятно не си струва да се програмира машината само за един комплект, че после бягай търси пясъкоструйка и място за анодиране, което както се оказа не е нормално при такива поръчки... Всичко това ще е ОК в случай, че още някой прояви интерес да поръча или ако по начало си имал ходене из съответните работилници и съчетаеш, ясно ми е. Така че напълно ще те разбера, ако откажеш да се занимаваш за един комплект и съвсем открито се надявам в следващите ден или два да се появят още желаещи, които да осмислят занятието.
Това ми е нужно, това търся в посочения вид, ако стане - чудесно, ако не - здраве, продължаваме с едно наум какво може да се иска, и какво - не :)
 

anibis

Редовен Потребител
Колега не ти се сърдя за нищо,те първа навлизаш в това хоби,ама пак ми правиш пазърлъци./А ТОВА НАЙ МНОГО МРАЗЯ/
За 140лв с изработката,пясъкоструйка и анодация на тоя вид монтажи си намери друг майстор да ти ги направи.
Лека вечер!
 

tchit64

Новодошъл
Ще ви направи монтажите БЕЗ никакви отвори,съответно и резби, само/пожелание/ отрязана отгоре черупката като на BKL
Съответно цените са 50лв. за цяла черупка,и 60лв с отрязана черупка като на БКЛ
От това по-хубава оферта здраве му кажете.
:eek:
ЕВАЛА, това си е без пари.
Мога само да повторя последния ви абзац "От това по-хубава оферта здраве му кажете."
Колега anibis, можете да считате че вече съм платил един комлект с отрязана черупка като на БКЛ.
Ще помоля да са с дупки и резби.
Колеги, апелирам да уважим труда на колегата и да съберем количество да ги завърти майстора на веднъж.
Такива монтажи за 50-60лв само може да сънуваме и сега е момента, да не го изтървем че после само ще гледаме чертежа и ще ни капят лигите.
 

ssn

Потребител
Четете бе хора! Тази цена е без отвори и резби и затова е 50 и 60 лв. Един вид човека ще направи сложните фрезови операции и ще получиш заготовка. Не че е толкова просто после да пробиеш строго перпендикулярни отвори и да нарежеш точно резби - пак на ръка не става, но... За пясъкоструйка и анодиране да не говорим.
Аз, на мястото на anibis отдавна да съм се отказал (мое мнение)!
 

anibis

Редовен Потребител
На половина работата е свършена!

20632692_1446339512117518_831707153_n.jpg
 

tchit64

Новодошъл
Ще ви направи монтажите БЕЗ никакви отвори,съответно и резби, само/пожелание/ отрязана отгоре черупката като на BKL
Извинявам се, грешно съм разтъкувал удебеления шрифт, "само по желание" си помислих че който иска ще му се изработят с отвори и резби.
Аз нямам такава възможност така че този вариант без отворите за мен е немислим.
Браво на майстора, слагайте снимки колега anibis, поне да оплакнем очите.
 
Последна промяна:

lamer4o333

Потребител
Явно ще ставам собственик на Щурец , затова искам да си поръчам едни монтажи за weaver шина , моите ги искам да са на 100 процента изработени с отвори, анодация и там каквото трябва за да взема и ползвам директно. Възможно ли е , и каква ще е цената !!!
 
Последна промяна:

lamer4o333

Потребител
Цвета е ок. Искам само да им сложите черни болтчета ако е възможно , като на снимките и да са минати на пясък !!!
 
Нагоре