Недоволни или измамени

Milen

Потребител
Леле..... много се извинявам на колегата! То на снимката се вижда ............ най в дясно кутийката е 1,03 гр.
Понеже не съм стрелял доста отдавна мислех, че са ми останали само 1,175 гр. Не би трябвало да има други такива.
Колега ivan_v виж и пиши какви чашки съм ти пратил?
 

ivan_v

Потребител
От 12-те кутии 10 са 1,175гр ( HEAVY), а 2 са 1,03гр.
Двете кутии 1,03гр. са от партида 14560015 и там теглото е точно 560гр. и на двете, което означава, че бройката най-вероятно е точна.
Десетте тежи обаче( от спомената проблемна партида, която обаче не бих казал че се представя по-зле с моя хатсан ) са както съм описал в предния си пост- от 555 до 559 гр. и само една малко по-лека.
Извинявам се ,ако предишния ми пост е имал нотка на обвинение към Милен.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Претеглих всяка от 12-те кутии , като най-тежката беше 559гр.
Теглото на празна кутийка е 44гр., което означава 515гр. тегло за предполагаеми 500бр. чашки всяка с тегло 1,175гр.
След преброяване се оказа, че липсват 51бр. чашки( 449 налични). Повтарям отново- това е най-тежката кутия, която единствено преброих.

Както и да го гледам чета едно - мерил си я тази кутия. Излязла е 559 грама. Изваждаме 44 грама за кутията. Остават 515 грама. Като разделим на 500 бройки се получава точно 1,03 грама. А ти казваш че са 51 броя по-малко.. Нещо според мен не е така както казваш... Не че се съмнявам в теб или искам да споря, но виж пак кутиите за да не е станала грешка. Или да си омешал тежки и леки чашки при меренето и смятането...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Както и да го гледам чета едно - мерил си я тази кутия. Излязла е 559 грама. Изваждаме 44 грама за кутията. Остават 515 грама. Като разделим на 500 бройки се получава точно 1,03 грама. А ти казваш че са 51 броя по-малко.. Нещо според мен не е така както казваш... Не че се съмнявам в теб или искам да споря, но виж пак кутиите за да не е станала грешка. Или да си омешал тежки и леки чашки при меренето и смятането...
Оги не си прочел внимателно, става въпрос за по-тежките чашки 1,175 г. не за 2-те кутии 1.03 г които са се оказали наред ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Любо извади си калкулатора. Много добре прочетох.. Аз не споря . Зная че казва за тежките. Но тия сметки които е направил и които аз цитирам просто не са така...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ами хубаво ама аз сметката бих я направил като разделя 515 грама на 1,175 г. ( не знам защо делиш на 500 при условие, че имаш 2 известни единици и именно броя чашки търсиш ) и получавам приблизително броя на чашките, които ми излизат по моя калкулатор :D = 438 чашки !
 

sts1969

Редовен Потребител
Това като гледам е грамажа на 500бр. 1.03г. Нищо чудно да е объркано количеството още във фабриката при опаковането. Там предполагам че опаковат по грамаж на кутия, а не по бройка...и ако е било и в Петък :confused:
Стават грешки, човешко е...не си заслужава да се дърлим за чужди грешки o_O Аз съм получавал от Петко кутийки опаковани по няколко с прозрачното заводско фолио, извадиш ли я веднъж от него, няма вкарване пак. :cheers:
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Здравейте.Искам да споделя нещо което ми стана много смешно.Вчера позвънях на един ловен магазин и попитах за цилиндър за ат44,като цената в сайта е обявена 119лв.Попитах дали цената отговаря и ми отвърнаха,че каквото пише там това е.Направих и поръчка.Днес ми звънят и ми обясняват,че имали 3 (три) броя цилиндри но като ги прегледали ВСИЧКИТЕ били с ФАБРИЧЕН ДЕФЕКТ(незнайно какъв).И следва че са направили нова поръчка за цилиндри и утре ще могат да ми го изпратят но на цена от 149 лева. :D Явно пича е сравнил че навсякъде са завишили цените (от 90-100лв на 150 ) и реши да си ми метне дърта лъжа.Сега поръчах на същата цена но от друг сайт..

Бах тия Турчоля колко фалшиви стоки им пращат,а как бързо само им доставят стокатаа... :D
 

lynx

Редовен Потребител
При фесовете винаги си има голям % брак, склонен съм да повярвам че са им останали последните 3 с дефекти.
На първия резервоар вероятно не му работи манометъра, другия издишал още в магазина, а третия крив като бастун..... ;)
Трябваше за резервоар да звъннеш в Сотис, те често снабдяват и имат доста резервни части в сравнение с останалите магазини.
По спомени последно резервоарите за АТ при тях струваха 90 и няколко лева.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Аз не споря,възможно е да са имали брак.Но говорим за срок на доставка от Турция (да човека каза от турция) за 1 ден?Днес ги поръчали утре ще са там и ми го изпращат?Както и да е... Цилиндър се намери.
 

anibis

Редовен Потребител
Във Варна в магазин Алати/има си щанд за оръжия/
цилиндъра с новия quick fill/заряден клапан/ е 120лв.Напомпан на 150бр.
 

petkof

Редовен Потребител
отдавна беше тази цена , сега е около 140 , щото с моята отстъпка беше около 120 и няколко.
Цена на стока обявена в магазин или търговски сайт е със силата на сключен договор за продажба.При заявяване на желание за покупка от страна на купувач,продавача е длъжен да продаде стоката на обявената от него цена.От оръжейния магазин са казали,че стоката е дефектна за да се откажеш от поръчката,което ги освобождава от отговорноста да ти я продадат на посочената цена.После вече са ти повишили цената и ситуацията е друга.Преди няколко дни имах такъв случай в Кауфланд.Цената на стоката,която беше обявена на етикета беше по-ниска от тази,която платих на касата.След питане от моя страна на информацията защо е така,последва кратка проверка и предложение да ми върнат разликата от платената от мен цена и обявената на етикета или да върна стоката и да ми въстановят парите.
 

crazy

Новодошъл
Коректно ли е подмолно и долно да отидете при потенциален купувач и да му надрънкате куп простотии за продавача, ясно осъзнавайки че нищо от казаното не е вярно, а пича си е точен и коректен?
Мислех си че сте пичове и съм попаднал в мъжки форум , ама....явно женското начало е силно изразено в някои индивиди, пардон , потребители.
Що за удоволствие би ти доставило това долно деяние. Що за хора? Що за морал? Що за мъжество? Браво!
Р.S. Ако се познаеш , скрий се ! Защото в противен случай ще стане грозно!
 

оги-пз

Редовен Потребител
И аз познавам един такъв ЖЕНЧО.
Не се притеснявай това се случва от слабост беспомощтност и най вече от злоба. Тези хора винаги ще са сами и ще се пукат от яд в някой ъгъл.
 

crazy

Новодошъл
Извинявам се за грешното място на поста. Не е нарочо. Проблемът се състои в това , че има хора в групата , които виждайки интерес от даден човек към нещо което се предлага във форума се включват на лични на потенциалния купувач и започват да оплюват продавача цветущо и безспирно , почти досадно, докато не го откажат.А в същото време продавачът е коректен ( поне от историята му в "купува/продава") и няма никакви доказателства за обратното , освен безкрайният спам на лични.
Аз не знам дали в основата се корени междуличностен проблем , конкуренция , или чиста проба злоба , но всичко това е грозно и долно.
Аз не съм нов тук. Просто до сега не съм писал. Но това ми дойде в повече и реших да го споделя . Защото тези неща според мен би трябвало да се показват на бял свят , от една страна , за да не пострадат повече хора , а от друга - да се намери колективно решение на проблема.
 

anibis

Редовен Потребител
И аз познавам един такъв ЖЕНЧО.
Не се притеснявай това се случва от слабост беспомощтност и най вече от злоба. Тези хора винаги ще са сами и ще се пукат от яд в някой ъгъл.
И аз познавам един такъв ЖЕНЧО.
Не се притеснявай това се случва от слабост беспомощтност и най вече от злоба. Тези хора винаги ще са сами и ще се пукат от яд в някой ъгъл.
Извинявай "мъжкарино" това горното със сигурност се отнася за мен.
Та кажи каква злоба съм изпитвал,кажи какво имаш ти което аз да го нямам.
Не интересно ми е каква злоба съм изпитвал,и имам към теб.Както виждаш съм те забравил отдавна,и въобще не се занимавам с теб,и не искам.Но мини,не мини месец и пишеш нещо за мен,престани вече,знам че те боли много ама ще ти мине спокойно.
 
Последна промяна:
Нагоре