Софийската група

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Колеги от ФТКС, ще се проведе ли предвиденото във вашия календар ФТ състезание на 16-ти юни - неделя :) ?

P.S: В случай, че няма да има състезание моля ако някой от вас планира излет до Бонсови в неделя да ми драсне на Л.С. gsm и място на стрелбата /поляната, или беседката/. Аз в неделя ще се катеря по горнобанските баири да търся в калищата софийската парабола :wall: :D .
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Всеки ден вали и то не дъждец. Вали си яко. Горе всичко е подгизнало. На заслона е пързалка, а на поляната го знаеш.
Просто не виждам смисъл. Иначе ще се качваме към заслона.
 

boybey

Потребител
Благодаря на всички колеги, които се отзоваха! :cheers:
През уикенда нямах възможност да отговоря. :(
Но свърших много работа, и се метанизирах. :yahoo:
Имах едно старо 4-литрово бутилче на 300 bar (съотв. 450 пробно), купих зареждалка за метан от битака (10 лв. - късмет), дадох на стругар да извърти връзката, и заредих на метанстанция в Костинброд. Там имах работа, и там беше първото място, където попитах.
Газаджиите много се учудиха, но проявиха интерес и без проблеми заредиха.
Проблемът излезе после - Заредих с метан в спокойна обстановка, и открих , че БАМ-а изпуска през цевта, и то доста, горе-долу изпразва резервоара за 2-3 часа - нещо, което не ми се е случвало при помпането с помпата.

Но пък гърми яко и силно.

Може би клапанът не ляга добре, защото след зареждането изпускам метана от обема на маркуча по-бавно, отколкото с изпускателя на помпата?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Полирай клапана и където ляга би трябвало да се оправи.Или друг вариант: да е гризнат пръстена,който се слага отзад на капачката на клапанното тяло.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Някой ще стреля ли в неделя на заслона и към колко часа
 

bateiav4o

Потребител
И аз ще се качвам най вероятно след обяд.Днес е задушница и имам да свърша нещо преди това.Та ще се радвам ако има и не само ранобудни.Панчо къде ще сте. :cheers:
 

TeXHo

Потребител
За утре се очертава да постреляме и да похапнем каквото изпечем на скарата. Още не знам около заслона ли ще се нанесем или в гората, където беше 2х50. Имам 17 мишени в багажника, и не ме е страх да ги използвам ;)

НОВО: Купона ще е в гората, където беше двудневното.
 

go_panch

Потребител
В Неделя ако някой търси транспорт за състезанието да се обажда/пише. При мен има места.
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Ако още някой от София смята да ходи до Велико Търново утре за състезанието и няма транспорт, може да се свърже с мен, за да направим някаква партия за пътуването, че сам ще ми излезе много солено.
 

6tangata

Редовен Потребител
Привет на всички :) Случайно някои да има път до Шумен идния понеделник или вторник или по-натам? Много ми е мерак да видя старото ОСО :pardon: , а не ми се ходи сам, а и бензина е доста сам. :confused:
 

TeXHo

Потребител
Днес ще се качваме да проверим какво е състоянието на поляната. Ако някой иска да участва в пържолите да се обади.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Утре да постреляме?
Дано да няма много туристи.
Мисля да се кача към 10 ч.
 

TeXHo

Потребител
Ще има ли ентусиасти да постреляме повечко събота и неделя, да знам да взема една допълнителна торба мишени?
 
Нагоре