XS-ВАМ 50/51

M_I_T_A_K_A

Потребител
В интерес на истината и аз не знам с какво е стрелял,
но знам че батерията е нова и хубава а бама стреля на метан ;)
 

s73r01d

Потребител
Аз съм виждал БАМ да стреля 340 с баракуда, даже не беше много тунингован. И не беше от батерията щото същия ден мерих и моя БАМ, който настройвах с валтерската цев и си стреляше с колкото трябва ~270.
 

heady-nuker

Потребител
Батерията е чисто нова - VARTA за 5 лева оригинална :D

базикам се.. 4.80 беше :) от Конрад-а :)

Иначе - съчмите се виждат на снимката 1 гр про магнум ето още 1 снимка след като заредих пушката на 200 бара щото 1-я път като я пробвах бях направил някой друг изстрел и не беше пълна на макс :)

според мен си отчита съвсем правилно дори пробвах само с по-силно пускане на съчма и отчиташе 1.3 м.сек :)

замерихме 1 гамо соком тактикал на 1 кутийка съчми е от магазина - с про магнум (1гр) даде 195 .. 193.... а по каталог му дават 220 :)

замерихме и стоков хатсан ат44 с про магнум дава 285-290
 

Attachments

  • bam50promagnum.JPG
    bam50promagnum.JPG
    24.5 KB · Прегледи: 121

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес пострелях малко. Баракуда 1.37, 50 метра, стрелях от тавана на колата. На мишената са 6 изстрела. Скорост - 280 м/с.
 

Attachments

  • 3.JPG
    3.JPG
    616.7 KB · Прегледи: 269

lynx

Редовен Потребител
Някой има ли идея от къде може да се купи такъв БАМ-ски филтър, като този който съм снимал?
Монтира се на входа за зареждане/под куйкфила/, за да пази от попадане на боклуци и стружки при зареждане с въздух.
Слагат ги на БАМ, Дейстейт и някои други ПЦП, но не помня на кои други марки и модели ги слагаха ???
(Сори за неясната снимка) :wall:



P.S.
dilom08, мерси за съвета :bravo:
Виждал съм подобни филтри по магазините, но не знаех че имат и такива изцяло с външна резба, като този от снимката, водят се "плоски".
:cheers:
 

Attachments

  • IMG_8419.JPG
    IMG_8419.JPG
    186.9 KB · Прегледи: 180

dilom08

Редовен Потребител
от всеки магазин за пневматични джаджи.
Води се пневматичен шумозаглушител. струва между 1 и 2 лева.
 

heady-nuker

Потребител
Да се похваля с 1 тунинг по Б-то :)) колегата "Cilindura" много добре си разбира от работата детайла е много изпипан и лично на мен ми допада много още на снимки като го видях на живо е още по хубав :) :bravo:

Освен визуално ми харесва и зареждането - доста по стегнато и лесно е :))
 

Attachments

  • SAM_0162.JPG
    SAM_0162.JPG
    111.8 KB · Прегледи: 184
  • SAM_0163.JPG
    SAM_0163.JPG
    102.5 KB · Прегледи: 228
  • SAM_0167.JPG
    SAM_0167.JPG
    95.6 KB · Прегледи: 208
  • SAM_0169.JPG
    SAM_0169.JPG
    61.8 KB · Прегледи: 217
  • SAM_0170.JPG
    SAM_0170.JPG
    52 KB · Прегледи: 180

pavkata_1234

Потребител
Добре е станало!!!И аз се ослушвам за едно такова лостче......ама ще си мина бюджета за месеца ;).Видях го на живо и на Нико Сузукито и ми хареса
 

andro

Потребител
Моят вариант.
 

Attachments

  • Снимка0384.jpg
    Снимка0384.jpg
    645.8 KB · Прегледи: 197
  • Снимка0385.jpg
    Снимка0385.jpg
    581.6 KB · Прегледи: 186
  • Снимка0387.jpg
    Снимка0387.jpg
    611.5 KB · Прегледи: 169

dberov

Редовен Потребител
Хайде и аз да споделя за моя БАМ, който изтормози много хора около мен и мен самия най вече.

След много настройки и хиляди изстреляни чашки без особено добри резултати ми писна и започнах да си правя експерименти. Тествах и замервах с всички JSB-та и Баракуда 1.37g, натягах пружината на ударника до последно след което я отпусках до някакво положение и отново тествах с различни чашки и днес ей така пак за проба разхлабих произволно пружината, сложих Комброто и .... :eek: се получи нещо и аз не зная как.

Няма да забравя думите на един колега, който ми е нещо сърдит и няма да спомена името му " понякога съм постигал невероятни резултати без дори да мога да си обясня как е станало това " .... та при мен се получи точно така!

БАМ-51, дистанция 50 метра в закрито помещение, обем на резервоара 184 cm³, от 200 до 130 бара, JSB 1,175g, 287.33m/s средно аритметична скорост, 48.3 J средно аритметична дулна енергия, 10ºC температура в помещението, 34 изстрела ( сигурен съм че лятото при по висока температура изстрелите ще се качат с още 2 или 3 )



dsc09101w.jpg




Платото замерено с КОМБРО + двама свидетели :)


1 - 280,0
2 - 281,7
3 - 283,0
4 - 283,7
5 - 283,3
6 - 286,0
7 - 286,4
8 - 288,1
9 - 290,2
10 - 288,1
11 - 289,5
12 - 291,3
13 - 289,8
14 - 290,9
15 - 291,8
16 - 291,2
17 - 292,0
18 - 292,0
19 - 292,3
20 - 292,0
21 - 290,1
22 - 291,2
23 - 290,9
24 - 289,1
25 - 289,1
26 - 288,8
27 - 287,1
28 - 286,0
29 - 284,7
30 - 283,7
31 - 282,7
32 - 281,3
33 - 281,0
34 - 280,1
 

Dominus

Редовен Потребител
Страхотно си го барнал. Би ли направил и моето бамче, че сега с голям зор 20 праи
 

dberov

Редовен Потребител
Аз не мога да ти го направя, на мен също ми го правиха но когато го получих от модването не можеше да стреля точно със СМ а преди със същия СМ правеше дупка в дупка а без СМ на 35 метра правеше гдупа колкото 1 лев а на 50 метра я пръскаще по цялата мишена и когато вече нямаше кой да ми помогне и си казах каквото ще да става и започнах да я ровя и да и правя настройки но това е в период от близо месец на стрелбище и стреляне през хроното, замерване сменяне на проектила, пак стреляне промяна на настройките и така имам хиляди изстрели докато се получи. Само вчера изстрелях 400 чашки :rambo:
 

Dominus

Редовен Потребител
Хубоу де моите не можеш ли да настроиш с пружинта
ша ти пратя 2 кутии чашки
Аз не знам кое да вартя
 

dberov

Редовен Потребител
Не колега, първо пушката ти трябва да се модне и така да се правят настройки. Не може да я вземеш от магазина и да си пойграеш малко с пружината и ОП СУПЕР. БАМ-а е много шибана пушка относно настройки, ееее ако има кой да ти я направи като моята да се настройва през задната тапа е песен и можеш да си я въртиш тая пружина колкото искаш ама майстора който прави моята каза че повече няма да се занимава по други пушки така че не мога и да ти телефона му без негово съгласие. Има 3-4 колеги с БАМ-ове които сами са си правили техните и помагат и на други колеги. Пиши тук и очаквай включване, все някой ще ти подаде ръка но нали се сещаш че безплатен обяд няма.....
 

Dominus

Редовен Потребител
колко долу горе ша ма хвани тоя мод
на тебе колко ти излези
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Dominus написа:
колко долу горе ша ма хвани тоя мод
на тебе колко ти излези
Колега има .pdf с обяснено всичко и чертежи какво се прави по Бам-а.Само ти трябва читав стругар.И крайната цена ще е тази,която си дал за материал и стругаря ако можеш да си настроиш всичко после сам.Иначе отдели 300-тина лв и я дай на някой да ти я направи.
 

dberov

Редовен Потребител
Dominus написа:
колко долу горе ша ма хвани тоя мод
на тебе колко ти излези

Много зависи кой ще ти го прави!

Повечето колеги са направили следните интервенции: нов клапан, олекотява се ударника (някои го вентилират) и се сменя пружината на ударника с по корава. Моята е модвана на същия принцип но по малко различен начин, нямам пружина на клапана а и спусъка ми е пренареждан....

Ако можеш да си ги направиш сам - действай ако не, трябва да я пратиш да ти я правят, цените са според това кой и какво ще ти прави, може 150лв. може и 300лв....
 

Dominus

Редовен Потребител
Ти колко плати бе мишок? Това не разбрах. И не ми обяснявай, че сумата за теб била без значение, щото ти от много гяволък се беше докарал до това дередже! Държа на името си и на обещанията и не бих взел пари от някой, който ще ме изкара най-големия лъжец, че съм му прецакал пушката и видиш ли тя вече не става за нищо. Пушката ти беше нагласена като много малко бамове.И нямам спомен да съм обещавал конкретен резултат. Не знам обаче защо си решил, че всяка цев трябва да стреля еднакво със всички проектили и то на скорост която ти е кеф на теб. Тръгнал да обяснява колко чашки бил изстрелял и колко трудно я нагласил. Намерил на дръвника брадва. Да беше си я нагласил преди това бе разбирач! Това че си изстрелял толкова чашки докато я нагласиш говори само какъв профан си в пневматиката, така че повече чети и по-малко съвети давай! Колкото и да се опитвам да отсявама хората които ме търсят, веднъж годишно попадам на някой селски тарикат, който решил, че е праснал дявола. За това реших повече да не допускам такива грешки. И не мога да разбера, на какво отгоре ще ми пишеш, как искал само аз да му правя пушките! Абе ти, да не си пил нафта?
В заключение ще ти кажа Беров, че няма нищо вечно. На останалите ще дам само един съвет. Имайте едно на ум когато влизате в някакви взаимоотношения с въпросната персона!
 
Нагоре