DIANA

dilom08

Редовен Потребител
реално е. тези съчми са тежки около 0.3 гр.( не помня точно). това прави 26-27 джаула.
 
A

Anonymous

Гост
Някой знае ли дали този модел Diana 440 TH
http://www.diana-airguns.de/index.php?i ... eight=1050
има противооткатен механизъм? Или за малки мощности (16J) и това предназначение на пушката (FT), такъв механизъм не е толкова необходим?
Разликата на Diana 440 TH с Diana 430
http://www.diana-airguns.de/index.php?i ... eight=1050
само в приклада ли е? Че като гледам, разликата в цените на "Заримекс" е доста голяма.
 

petkof

Редовен Потребител
bernhard написа:
Някой знае ли дали този модел Diana 440 TH
http://www.diana-airguns.de/index.php?i ... eight=1050
има противооткатен механизъм? Или за малки мощности (16J) и това предназначение на пушката (FT), такъв механизъм не е толкова необходим?
Разликата на Diana 440 TH с Diana 430
http://www.diana-airguns.de/index.php?i ... eight=1050
само в приклада ли е? Че като гледам, разликата в цените на "Заримекс" е доста голяма.
Няма противооткатен механизъм, което е видно от страничният болт, притягащ приклада към металната част.Разликите между двете според мен са в приклада,надулниците,мерните прибори,теглото и покритието на металните части.Може да има разлика и в модела на спусъка.Старият е Т05, новия Т06.Разликата в покритията може да се забележи и от самия каталог разположен в долния десен ъгъл на сайта на Диана.Аз лично съм за:
1.Т 06
2.Черната лъскава оксидация
3.Механичните мерни прибори
4.По-малкото тегло
:)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
sir John написа:
Противооткатната система по принцип не търпи какви да е оптики, още по-малко ФТ такива с голям увеличение и страничен паралакс.
За справка Д54/56 - коментирано е доста по въпроса.
Противооткатната система е въведена в спортната стрелба с цел подобряване на точността/групираността с диоптрични мерни прибори. И тъй като ефектът й е доказан, по-късно е въведена в любителската пружинна пневматика или т.нар. "магнум пневматика", но в комбинация с мех. мер. прибори или добри оптики с по-скромни показатели (но не и цена) придружени от допълнителни аксесоари като стопери, дампа маунт и т.н.
И чак след това идва ФТ като стрелкова дисциплина/спорт/хоби (или кой както предпочита) с неговите специфични изисквания към хардуера и най-вече към оптическия прицел, който не се погажда много-много с противооткатната система на пружинната пневматика. Като успокоение на феновете на ПП във ФТ остава фактът, че отката на хубава пружинка в 4,5 на 16Дж не е чак толкова критично голям, че да не може да събере група 40 мм. на 50 м.(колкото е убойната зона на това разстояние) и в същото време да понесе ФТ оптика.
А инъче признавам, че стрелбата с ПП с противооткатен механизъм си е един вид душевен оргазъм.

Може Сър Джон, може с ФТ оптика, ама да си като мен изрод да сдупчиш приклада и да качиш оптиката върху него, а не където го "измислил" германеца.
РЕЗУЛТАТА: нулев откат върху оптиката :exclaim:
и естествено възможност за "тежка" оптика :yes:
 

Attachments

  • P1140001.JPG
    P1140001.JPG
    557.9 KB · Прегледи: 297
  • P1140002.JPG
    P1140002.JPG
    612 KB · Прегледи: 255
  • P1140003.JPG
    P1140003.JPG
    596.5 KB · Прегледи: 267

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Доста круто решение.
Аз бих експериментирал с друг (хенд мейд)приклад преди да посегна на този.
Но това не е най-големият проблем.
Какво ти гарантира правилното съосие между оптичната права и осканалната такава на цевта при подобно решение?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
sir John написа:
Какво ти гарантира правилното съосие между оптичната права и осканалната такава на цевта при подобно решение?

Ако си задавах толкова въпроси ??? нямаше въобще да дам пари за хобито :D
ИНАЧЕ... стрелях :rambo: на 10м. по шипки, като първо я целех отдясно, после отляво за кеф и после десятка... после се преместих на мишена на 50м. и с десет изстрела направих 4-5см дупка... и приключих успешно с експеримента ^-^
 

go_panch

Потребител
Прерових целия форум, надлъж и нашир и никъде не видях нито мнение, нито някой да притежава DIANA 350 magnum. Коментарите за нея в Pyramidair и подобни сайтове са повече от блестящи, но тук не се радва на особена популярност. Интересно ми беше да прочета мнение за нея, защото тъкмо такава реших да вземам тази седмица.
 
A

Anonymous

Гост
Не са много популярни хубавите пружинки, понеже за същите пари може да си купиш ПЦП с бутилка и оптика и да останат още пари за доработки... С добра слава са молелите с фиксирана цев. Не гледай че са малко по слаби от 350 mag.
 

petkof

Редовен Потребител
До go_panch
Преди време аз също се бях насочил към DIANA 350 MAGNUM но като говорих с хора,които я имат и прочетох доста мнения от цял свят, стигнах до извода да взема DIANA 460 MAGNUM!
За нея мога да кажа, че е много красива с много добра изработка, лека, точна и доста мощна! ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ми да се намеся и аз :yes:
Имах "главоболия" с моята 56ТН ... НО
имам опит с пружинки...
НЯМА КАТО НЕЯ в клас магнум :rambo:
Да не се обидят колегите с магнум Диани. Освен с 56-тицата с друга Диана в този клас не съм стрелял.
 
A

Anonymous

Гост
Без да претендирам за изчерпателност, четох преди време по форумите, че притежателите на Diana 350 Magnum са имали ядове с нея. И поради тази причина този модел се счита за неуспешен.
go_panch, по-добре си вземи друг модел на Diana. А ако това ти е първата ПП, не е лошо да не е прекалено мощна.
 

alpopkochev

Потребител
Момчета, някой може ли да ми каже точните размери на цилиндъра на Диана 48.
(Искам да видя дали мога да подменя същия на Б30, щото е R.I.P.)
Благодаря предварително.
 

alpopkochev

Потребител
Знам, че вътрешния диаметър е същия като на Б30 - 28,6 (с изключение на "новите", който е 26 мм), мен ме интересува външен диаметър (за да знам дали ще влезе изобщо), дължина.
Мерси Ралфи.
 

go_panch

Потребител
И който не знае, пита и слуша и остава доволен. Благодаря за препоръката да си взема DIANA 460 magnum. Пушката наистина е много красива и удобна.
Чудом се чудя, дали комбинацията от
моноблок :
http://arms-bg.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%B2% ... ch-uk.html
+ оптика :
http://sotisbg.com/shop/optika-leapers- ... p-345.html

ще издържи и няма да се счупи? Ако някой има по-добри предложения с радост ще ги чуя!
 

go_panch

Потребител
Ето моите впечатления от Диана 460магнум - много красива.... само това мога да кажа, защото се счупи след 15 изстрела.
Една част от механизма за зареждане явно е била дефектна и се счупи, което доведе до надраскване на приклада от палчето за връщане на зареждащият лост.
Сега ще трябва да чакам около 20 дни за да дойде частта и да мога пак да си ползвам пушката. Имайки впредвид, времето което отделих за избор на първа пушка и цената, съм разочарован :(
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Виж по-назад в темата - на Слави от нашата група му оказаха пълен супорт от Диана и му пратиха нови части, и то безплатно. Това е хубавото на тази марка - поддръжката.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
еми кво да ти кажа @go_panch :exclaim: ???
май наистина са свалили качеството, НО след дефектите които се появиха и съпорта от Заримекс и Диана Германия... пушката ми е вече в кондиция и се представя повече от добре ;)
 

petkof

Редовен Потребител
go_panch написа:
Ето моите впечатления от Диана 460магнум - много красива.... само това мога да кажа, защото се счупи след 15 изстрела.
Една част от механизма за зареждане явно е била дефектна и се счупи, което доведе до надраскване на приклада от палчето за връщане на зареждащият лост.
Сега ще трябва да чакам около 20 дни за да дойде частта и да мога пак да си ползвам пушката. Имайки впредвид, времето което отделих за избор на първа пушка и цената, съм разочарован :(
Има ли възможност да снимаш и покажеш коя е счупената част, и как се е случило това?
 
Нагоре