Дигитални оптики и прицели с дневно и нощно виждане, далекомери, балистични калкулатори.

wakafaka

Редовен Потребител
За какво са ви тези дигитални оптики, през всяка нормална оптика за 1000 лв. се вижда в пъти по-добре ?
Заради вградения далекомер и балистичен калкулатор.С едно натискане на копче ти отбелязва къде ще бъде проектила на измереното разстояние.Било то 10м или 500м.
Да и на мен на телефона ми показва че са платени.На компютъра друго ми показваше одеве.
Но пък в Алиеспрес NV008SP2LRF го дават по-скъп от DS35 LRF а и го няма в европа.
 

nikolaym

Потребител
Заради вградения далекомер и балистичен калкулатор.С едно натискане на копче ти отбелязва къде ще бъде проектила на измереното разстояние.Било то 10м или 500м.

Да и на мен на телефона ми показва че са платени.На компютъра друго ми показваше одеве.
Но пък в Алиеспрес NV008SP2LRF го дават по-скъп от DS35 LRF а и го няма в европа.
Има го в европа в саита на пард
 

Attachments

  • Screenshot_20240207_213353_Chrome.jpg
    Screenshot_20240207_213353_Chrome.jpg
    86.8 KB · Прегледи: 35

kokodjambo

Потребител
Ей тая дигитална оптика на под компанията на Sytong , Ziyouho има дигитална оптика със лазерен мерач балистичен калкулатор и става уж за по-големи дистанции 3-24. За 1400лв е доста добра оферта на цената на насадка pard. Аз имам същата марка насадка и съм доста доволен от качеството на видеото и аксесуарите.


 

Attachments

  • Ziyouho  3-24 digital LRF scope.jpg
    Ziyouho 3-24 digital LRF scope.jpg
    228.8 KB · Прегледи: 25
  • Screenshot_20240207_214029_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240207_214029_AliExpress.jpg
    168.9 KB · Прегледи: 27
  • Screenshot_20240207_214127_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240207_214127_AliExpress.jpg
    184.2 KB · Прегледи: 28
  • Screenshot_20240207_214152_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240207_214152_AliExpress.jpg
    155.4 KB · Прегледи: 28
  • Screenshot_20240207_214205_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240207_214205_AliExpress.jpg
    218.6 KB · Прегледи: 25
  • Screenshot_20240207_214244_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240207_214244_AliExpress.jpg
    239.1 KB · Прегледи: 25
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Тази няма LRF.И само като видя 4к сензор и ми избива на смях.Пък знам ли може да за копирали някой сензор от камери Red и Arri
:lol:4К хаха
Чакам китаеца да ми пише в края на месеца че сега имат нова година и ако не ми отговори направо връщат парите и поръчвам от павката.Всеки път като правя поръчка и все някакви такива забавяния хващам.
 

kokodjambo

Потребител
Тази няма LRF.И само като видя 4к сензор и ми избива на смях.Пък знам ли може да за копирали някой сензор от камери Red и Arri
:lol:4К хаха
Чакам китаеца да ми пише в края на месеца че сега имат нова година и ако не ми отговори направо връщат парите и поръчвам от павката.Всеки път като правя поръчка и все някакви такива забавяния хващам.
Да прав си няма LRF а е нещо което се наричка stadiametric rangefinder. Ето как работи. stadiametric rangefinder.

 

wakafaka

Редовен Потребител
Да прав си няма LRF а е нещо което се наричка stadiametric rangefinder. Ето как работи. stadiametric rangefinder.
Мхм на същия принцип по който можеш да мериш разстояние със скала mrad/moa стига да знаеш височината на обект.

Не успях да променя пратката.Оказа се че китаеца ми е изпратил пратката 1 ден след плащането.Доставка от европа 7 дена.Явно ще съм си с Pard DS35 70 LRF.Утре я вземам.Жалко че пушката на която ще слага не е готова.
 
Последна промяна:

toni_tv

Потребител
Колеги и аз се зачудвам за една от тези оптики с балистичния калкулатор между Pard и Arken. Pard DS35 LRF сега е на промоция в Алито и излиза със отстъпката към 1294 лв. То и Arken-a е някъде толкова в сайта на колегата въпреки, че гледам нещо не работи и не може да се поръчва сега от там. Та въпроса ми е към запознатите с такива оптики към коя е по-добре да се насоча. Поне за сега нещо май според мен везните клонят към Pard-a
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги и аз се зачудвам за една от тези оптики с балистичния калкулатор между Pard и Arken. Pard DS35 LRF сега е на промоция в Алито и излиза със отстъпката към 1294 лв. То и Arken-a е някъде толкова в сайта на колегата въпреки, че гледам нещо не работи и не може да се поръчва сега от там. Та въпроса ми е към запознатите с такива оптики към коя е по-добре да се насоча. Поне за сега нещо май според мен везните клонят към Pard-a
Не, че Аркен са лоши прицели, но на тази цена от 1294 лв аз бих заложил на доказаният през годините производител Pard.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Не, че Аркен са лоши прицели, но на тази цена от 1294 лв аз бих заложил на доказаният през годините производител Pard.
Тряя се пробваме - Zuluz v/s Pard.
Ама на "твоето" място. ;)
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
А бе сякаш никой не се престрашава да я вземе аз тая Pard NV008SP2 LRF но едно ревю няма в тубата пък и главата ми стана каша от модели, коя каква беше а и хич не ми се занимава че какъвто съм карък, на 100 човека ако поръчам и само една даде дефект, ще е моята. Пу пу да не чува дявола.
Почнах да се бъркам вече че има 2 оптики с новите сензори и по висока резолюция и но тая SP2 LRS не пише да има далекомер, поне аз никъде в описанието не видях а на видеото показват че има. Едната е Pard NV008SP2 LRF а другата e Pard NV008SP LRF и на тая липсва 2 след SP а е по скъпа и на първата не се упоменава да има далекомер а тук си пише че има. Павката казва тук #162 че това 2 значи че има само в 2 режима (оптичното и оптичното х 2). И коя виждаше по добре 850nm или 940nm? Шаш беш. А бе китайска работа.
Дръпнах видеото от сайта и го поставям тук.

User manual на стария модел но разлика в бутони и меню няма: https://www.pardaustralia.com.au/wp-content/uploads/2022/05/PARD-008S-Manual-v1.0.pdf


Pard NV008SP2 LRF

Pard NV008SP LRF

Още нещо, в описанието и на двете оптики уж има доставка от Испания за EU, но когато я сложих в кошницата и исках да укажа от къде да я изпратят ми излезе само КИТАЙ. е каква е тя тая, да не казвам че на колегата Немезис му поръчах филтър за компресора който имаше доставка от Чехия с UPS или Полша с DHL а пристигна от Хонк Конг и го обмитявах. И сега ако река да поръчвам иде най отегчителната част, кореспонденцията...може ли да се достави от EU, на каква цена, гаранция и обичайните ала баланици на които от опит знам че на първо запитване не могат да отговорят или казват едно а после друго. Е затвоа ми е тегаво с тия.

A35b9cd2a678b492da62d69924b5cdbe63.jpg2024-02-09_044659.png
 
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Само някои работи ги има от европа.При добавяне в количката избираш от къде да ти я пратят.Ако я няма налична в европа автоматично ще бъде избрана доставката от Китай.Аз поръчах DS35 LRF(база DS 3) но не знаех тогава че съществува другата им платформа NV008(базата на всички модели с следващи букви и цифри).Всеки един под модел го има с LRF(далекомер и БК)и без. Ако знаех преди да направя поръчката щях да взема NV008SP2 който е с най-голям сензор и най-голям дисплей.Също така гледам че цената му е около 100$ по-малко от DS35 LRF.Единствения недостатък за които мога да се сетя е че през деня ще трябва да се модифицира с един преден капак с дупка като на DS35 за да не влиза прекалено много светлина.Защо въпросния модел е по-скъп в алиеспрес незнам.
Аз я поръчах от алибаба 875$ всичко.Дистрибутора ми каза 7 дена доставка от европа и днес(7 дена по-късно) оптиката идва със спиди.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Само някои работи ги има от европа.При добавяне в количката избираш от къде да ти я пратят.Ако я няма налична в европа автоматично ще бъде избрана доставката от Китай.Аз поръчах DS35 LRF(база DS 3) но не знаех тогава че съществува другата им платформа NV008(базата на всички модели с следващи букви и цифри).Всеки един под модел го има с LRF(далекомер и БК)и без. Ако знаех преди да направя поръчката щях да взема NV008SP2 който е с най-голям сензор и най-голям дисплей.Също така гледам че цената му е около 100$ по-малко от DS35 LRF.Единствения недостатък за които мога да се сетя е че през деня ще трябва да се модифицира с един преден капак с дупка като на DS35 за да не влиза прекалено много светлина.Защо въпросния модел е по-скъп в алиеспрес незнам.
Аз я поръчах от алибаба 875$ всичко.Дистрибутора ми каза 7 дена доставка от европа и днес(7 дена по-късно) оптиката идва със спиди.
От Алибаба е изгодно ако се купува на едро и то става с договаряне на цена според бройките и ако се купува една или 2 бройки излиза по скъпо. Сега сложих в кошницата 2 оптики в Алибаба и 2 в Алиекспрес и 2 от европейския им сайт, понеже тая заран телефона ми почна да звъни и вече има мераклии за тоя Pard,а цената в България не е 20-50 или 100лв по скъпа а 400+лв и ако се вземат 10 броя това става цифра а и за повече бройки може да се договаря цена. В Европейскя сайт пак е дебело че и избор няма, само със 70 леща се предлага и Алито си е с най голям избор и най изгодно, та ще вкарваме май.
Долу скрийшоти на цените в Алибаба Алиекспрес и европейския сайд на Pard.

2024-02-09_081426.png2024-02-09_082935.png2024-02-09_083408.png
 

toni_tv

Потребител
Браво колега ако стигнеш до някакво изгодно споразумение за цена сподели
 

llcoolj

Редовен Потребител
И коя виждаше по добре 850nm или 940nm? Шаш беш.
850nm има по-голям обхват и вижда малко по-добре и по надалеч от 940nm. Предимството на 940nm е, че не се вижда толкова силно червената точка от IR излъчвателя , както при 850nm.
 

dberov

Редовен Потребител
850nm има по-голям обхват и вижда малко по-добре и по надалеч от 940nm. Предимството на 940nm е, че не се вижда толкова силно червената точка от IR излъчвателя , както при 850nm.
Нали тия с нощно ги взимаме да не се виждаме, тя ако ще искам се вижда къде съм, ще стрелям на фарове или с фенер.
Браво колега ако стигнеш до някакво изгодно споразумение за цена сподели
Ами колега, ако се купят 2 оптики ти дават купон за 94лв отстъпка, отделно имах някакви точки за 32лв които изгоряха за тая проба та ако махнем точките оптиките идват на по 1320лв с платено ДДС и остава да се плати мито около 5% с включена такса за митническа обработка, тя е 3лв. Та амен - амен идва на цената на Зулус а матрица, разделителна способност всичко е по 2, все пак нов продукт. И нещо което съм забелязал когато се пусне нов продукт и решим да чакаме по добра цена, винаги после цената скача. По добра може да стане но както с компресорите, след години. Тия ще им пиша сега но за 2 броя 100лв отстъпка са дали самия магазин като купон и не вярвам допълнително да намалят.
Тук правилата на Алито относно ДДС - https://terms.alicdn.com/legal-agre....html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.575c321ekxn2OK
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
Само внимавай, че като гледам си сложил кошницата на Алито с 50 мм лещи !
 

dberov

Редовен Потребител
Само внимавай, че като гледам си сложил кошницата на Алито с 50 мм лещи !
Аз такава искам, 70мм ми е голяма. Аз съм с 42мм и на тия монтажи ако сложа 50мм ще опира в уивъра. Хайде тая оптика ще е с насадка която ще я вдигне още но ... каква е впрочем разликата от 50 и 70мм за тия дигиталните. За нормална оптика зная че гледа по бистро с по голяма предна леща но когато е дигитална??
 

toni_tv

Потребител
Нали тия с нощно ги взимаме да не се виждаме, тя ако ще искам се вижда къде съм, ще стрелям на фарове или с фенер.

Ами колега, ако се купят 2 оптики ти дават купон за 94лв отстъпка, отделно имах някакви точки за 32лв които изгоряха за тая проба та ако махнем точките оптиките идват на по 1320лв с платено ДДС и остава да се плати мито около 5% с включена такса за митническа обработка, тя е 3лв. Та амен - амен идва на цената на Зулус а матрица, разделителна способност всичко е по 2, все пак нов продукт. И нещо което съм забелязал когато се пусне нов продукт и решим да чакаме по добра цена, винаги после цената скача. По добра може да стане но както с компресорите, след години. Тия ще им пиша сега но за 2 броя 100лв отстъпка са дали самия магазин като купон и не вярвам допълнително да намалят.
Тук правилата на Алито относно ДДС - https://terms.alicdn.com/legal-agre....html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.575c321ekxn2OK
Да така е. Сподели когато ти отговорят окончателно.
 
Нагоре