Моят автомобил.

joro_ihr

Редовен Потребител
Значи мерцедеса е с верига и ако имате късмет дълго време няма да се пипа. Ако ви се наложи смяна не е евтина. Другото е аналогично почти. Сега от гледна точка на бъдеща икономия ако е от ваг групата, бензинов мотор с 1.6 с 105 к.с. е най оправдан.
 

batnan

Редовен Потребител
Жената каза и решихме.
Мама знае най-добре.
П.п Дядо знае най-добре.

П.П.П. Остави ги да си трошат главите ,аз действам така с деда. Взехте ли това????? Оправяйте се . Мен не ме занимавайте.
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Мама знае най-добре.
П.п Дядо знае най-добре.

П.П.П. Остави ги да си трошат главите ,аз действам така с деда. Взехте ли това????? Оправяйте се . Мен не ме занимавайте.
Абе по принцип така правя , ма нали се сещаш , като не се оправят , кой трябва са заеме ... ? ;)
Та дет се вика ....гледам да си помогна с квото мога отдалече . :D:D
 

bgbul

Редовен Потребител
За БМВ единичка...горчив опит, но може да е било лош късмет. Дизел, 120, пушеше, ЕГР клапана беше прерцакан и .. а бе само проблеми. Та аз за единичка нямам мнение или препоръка.
Щом е ученик - взимай смело 318, 320 или подобна на газ.
За тези пари има много запазени и хубави тройки. Двигател около 115-150 коня. Върви много, икономична, части има и поддръжката е лесна.
И май-важното - младежка, широка, стабилна, икономична. Това си е лично мнение.
Нещо такова да речем: https://m.mobile.bg/details/11580136159963627
Не знам дали е добре....
 

emci74

Редовен Потребител
Аз си мисля, че синът ти вече си е избрал кола и чака, и вие да стигнете да 'правилния' избор
Иначе и на мен дъщерята ми даде 2годишен нотис,че като вземе книжка иска Мустанг. То и аз искам ама....няма да си продавам Бентлито за някакъв Мустанг
 

didarai

Редовен Потребител
Аз си мисля, че синът ти вече си е избрал кола и чака, и вие да стигнете да 'правилния' избор
Иначе и на мен дъщерята ми даде 2годишен нотис,че като вземе книжка иска Мустанг. То и аз искам ама....няма да си продавам Бентлито за някакъв Мустанг
Всъщност той много добре знае кой може да направи "правилният " избор и ся чакаме и дядото да стигне до него ;)
 

emci74

Редовен Потребител
Какви дядовци имат хората..... Да са ви живи и здрави!
Ако е ГоУф гледай да е някой пернишки! Чувал съм,че там са издигнати в култ и ще са обгрижвани по-добре от съпруга,и тунинговани повече от плеймейтка
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз за първа кола на детето си в никакъв, ама в никакъв случай не бих му взел ЛЯТНА кола, тоест със задно предаване, какви бНв-та, кви пет лева! Моя съвет е едно голфче 5 с около 100 коня, да не е много пъргава и да предразполага към спортно каране...и в зависимост от това дали ще се кара малко или много вече си избирате бензин или дизел. Ако става въпрос за Сф, според мен силно препоръчително е да е автомат.
 

didarai

Редовен Потребител
Аз за първа кола на детето си в никакъв, ама в никакъв случай не бих му взел ЛЯТНА кола, тоест със задно предаване, какви бНв-та, кви пет лева! Моя съвет е едно голфче 5 с около 100 коня, да не е много пъргава и да предразполага към спортно каране...и в зависимост от това дали ще се кара малко или много вече си избирате бензин или дизел. Ако става въпрос за Сф, според мен силно препоръчително е да е автомат.
Както споменах нагоре , аз също бих му взел нещо под 100 кс .
Е ...както се разбра обаче , не е само мое мнението и другото по-скоро е от типа 130 кс са малко .
И задното разбира се може да е проблем , но ако се кара внимателно , не кой знае какъв .
Поначало мерцедесът го бяхме харесали всички . После ...ко стана ...o_O не знам . БМВ отпадна вече и сега сме на дизелаците 1,9тди Голф 5 и А3 фейслифт .
За сега сме там де . Ще видим нататък .
Благодаря за отговорите . В общи линии потвърдиха моите насоки , при тези обстоятелства .
Колата ще върти предимно около 10 км макс . градско на ден.
Пробегът ще е достатъчно малък , за да не е важен предимно разходът . Просто за другите двигатели на вага (под 2.0 бензин и 2.0 дизел) не се чуват похвални неща . Затова се спряхме на този ....прословут уж с здравината си двигател .
 

Jorom

Редовен Потребител
Хаа, малко били 130 коня... Първата ми кола беше 1,4 моно, седемдесет и няколко коня, научих се да изпреварвам безпроблемно с нея когато още магистралата беше само до Чирпан мисля. Добре е за първа кола да е по-слабичка като коне, но все пак не прекалено слаба та да е опасно при изпреварване, и не прекалено силна та да предразполага към спортно каране аз поне така мисля Иначе конете винаги са малко, и винаги искаме още...аз напоследък си карам А3-та която е над 250 коня на 1200 кила, но отдавна съм и свикнал на вървежа и честно казано не бих отказал да е стотина коня повече, малее ми нещо :D
За 10 км градско според мен забрави за дизел, ваг дизелите специално имат проблеми при каране само градско с променливата геометрия на турбото, та се налага от време на време да ходят на магистралата да продухат задръстената турбина...така съм чел във Ауди форума...дизел не съм имал никога, няма и да имам!
 

didarai

Редовен Потребител
.....дизел не съм имал никога, няма и да имам!
Бе качиш ли се на дизел , друго ще говориш ;)
Е аз 5 месеца вече от как съм слязъл от него и още му търся въртящият момент в ниските обороти . ;)
Иначе и 400 коня съм аргасвал , но си кютам ся с 95 . Мъчат се малко , но с тез новите глоби , ми идват дюшеш .. :cool:
 

Jorom

Редовен Потребител
Не позна! Не съм фен на чадилниците, ама хич. Ако имам голяма и тежка лимузина или джип, примерно бих взел дизел...но за компактна кола от голфов клас каквито карам аз, не! Искам Мустанг с 5 литров осмак...ако може и с компресор да е Мустанга :D, ако няма, ще му сложа...:cool:
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
С 10 км., на ден жена ми почти уби един 1.9 тди 110 к.с.
Имайки в предвид и хубавата нафта, то нещата си отиват на такси.
За мен 9000 лв., не са никак малко пари за първа кола, която точно след 3 месеца ще е на войнишко канче.

п.п.
щом и дедото се е намесил, нещата са ясни - взимате една шкода октавия и всички са доволни!
 

Jorom

Редовен Потребител
Голфчето по-става за първа кола на младеж...както и Фокус 2 хечбек, който също като шкодата е по-голям от Голф-а, но пък не е пенсионерски.:D Октавията като че ли по-скоро за семейна кола е по-подходяща.
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Само за градско каране,дизелът е силно непрепоръчителен. Да уточня,че така съм чел, а и ми препоръчаха преди няколко месеца когато си купувах кола. Задръствали са се DPF филтрите и ти светвал чека. За моят модел има и сервизен бюлетин ,в който се препоръчва да се кара около час на няколко дни със скорост между 90-120 км/ч. за да регенерира филтъра. Това ме отказа и от 3л V6 мотор, защото карам предимно градско.
Бензиновия мотор за този тип каране мисля,че е по-адекватен избор
 

didarai

Редовен Потребител
С 10 км., на ден жена ми почти уби един 1.9 тди 110 к.с.
Имайки в предвид и хубавата нафта, то нещата си отиват на такси.
За мен 9000 лв., не са никак малко пари за първа кола, която точно след 3 месеца ще е на войнишко канче.

п.п.
щом и дедото се е намесил, нещата са ясни - взимате една шкода октавия и всички са доволни!
:lol:
Октавията първа я отказахме . После сеат и т.н. Не сме за големите коли , че място за паркиране кът , а и имаме вече един седан (още съжалявам за комбито).
Аз карах няколко години 2.0 тди на 80% градско и нямах никакви проблеми . 10 км ще е максимума на ден , постиган рядко . Ся ...квото му е писано , а и нали тва ....двигателят над двигателите :D:D
Още не сме взели нищо де , но няма идеална кола , знаем . Много по-важно е как се кара и поддържа , щото па ако вземем да говорим за жени как карат ...ше трябва нова тема :lol:
Така е , парите не са малко . Но пък имам един момент ...ако се сещаш в който па много , много ако удряш спирачки , мое бързо да дойдем пак на 2500 лв бюджет ...:D:D
Та ...пак опираме до оня най-важен момент при кола на старо (че и ново бих допълнил ...дейба) с късмета .
Квото можах събрах като инфо . Ето...и тук се допитах .Оттам нататък , божа работа .
ПП
Ми ако се налага , ше го аргасваме и да отпушим филтъра . ;)
Иначе ако е за моето мнение , С160 най ми хареса .
Сагата за сега не е приключила .
 
Последна промяна:
Нагоре