DAYSTATE - пушките мечта.

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Трябва да свалиш цевната надстройка, да извадиш задната тапа(с превключвателя), да откачиш спусъковия механизъм, да махнеш манометъра, да развинтиш стопорите и да избиеш щифтовете за да извадиш клапана от тръбата.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Трябва да свалиш цевната надстройка, да извадиш задната тапа(с превключвателя), да откачиш спусъковия механизъм, да махнеш манометъра, да развинтиш стопорите и да избиеш щифтовете за да извадиш клапана от тръбата.
Благодаря MAD MAX,но след написаното от теб не мисля че ще е по моите възможности, а и липса на подходящи инструменти имам.
Ако има някой от София който може да помогне срещу заплащане,моля да пише тук или на 0887 377417 Иво.
Благодаря ви.

Ако някой някога има като моят проблем(пушката изпуска въздух) от този линк може да научи някой неща.Под написаното има идеални снимки.
https://www.airgunnation.com/topic/...l-xl-leaking-air-i-fixed-it-and-now-im-happy/
 
Последна промяна от модератор:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Разбра ли за коя шайба ти говорех. Макар че пушката не е същата.

1531428357_396882515b47be054530f4.77053113_Daystate%20Huntsman%207.jpg
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Разбра ли за коя шайба ти говорех. Макар че пушката не е същата.

1531428357_396882515b47be054530f4.77053113_Daystate%20Huntsman%207.jpg
Да, говорих и с Фатален и той мисли че е тази.Сега я търся като резервна част,можело да се направии тук но за сега предпочитам да е оригинална.Още веднъж ти благодаря.:yes:
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Диаграма за части.Daystate mk4 https://spares.bagnallandkirkwood.co.uk/wp-content/uploads/2018/10/Daystate-MK4-Exploded-Diagram.pdf

Напредвам,това ми отговориха от фирмата.
Hello,


You can order this from us.


Costs are as follows;


Harper valve seal £15.50


Delivery by Royal Mail £15


Or


Delivery by UPS £65


Please let me know if you would like to order


Kind regards


Rebecca Ratcliffe


Customer Services

aW1hZ2UwMDEuanBnQDAxRDVGQzU5Ljc1Qjk2MUIw;jsessionid=42175DF9E8F92AB7DD46280778994385-n1.lxa02b


Daystate Ltd, Unit 3, Raleigh Hall Industrial Estate, Eccleshall, Staffordshire. ST21 6JL Tel: 01785 859122 international +44 1785 859122 fax 01785 850377
 

lynx

Редовен Потребител
Тия някаква шега ли си правят с теб?
Наистина ли този Harper valve seal (което според мен би трябвало да е обикновен о-пръстен) го продават за 15,50 паунда + още поне 15 за доставка?(66 лева)
От Английския Ибей може да се вземеш пълния комплект о-пръстени за 12 лири в комплект със смазка.
Продавачът е с добър фийдбек, тоест клиентите са доволни и о-пръстените не би трябвало да са боклуци.
https://www.ebay.co.uk/itm/DAYSTATE...hash=item3fd8120d34:m:mPpRZ9bFx8iT10PL8Rlf4OQ

Аз ли бъркам нещо?
 
Последна промяна:

ivotomov1

Редовен Потребител
Тия някаква шега ли си правят с теб?
Наистина ли този Harper valve seal (което според мен би трябвало да е обикновен о-пръстен) го продават за 15,50 паунда + още поне 15 за доставка?
От Английския Ибей може да се вземеш пълния комплект о-пръстени за 12 лири в комплект със смазка.
Продавачът е с добър фийдбек, тоест клиентите са доволни и о-пръстените не би трябвало да са боклуци.
https://www.ebay.co.uk/itm/DAYSTATE...hash=item3fd8120d34:m:mPpRZ9bFx8iT10PL8Rlf4OQ

Аз ли бъркам нещо?
Нищо не бъркаш ,само това намерих за сега.Веднага ще погледна твоя линк .Благодаря.
Пушката точно тези дни ми трябваше да си стрелям някаде на Витоша, нали сега имаме повече свободно време по неволя.

Тези комплекти ги гледах,но точно това което ми трябва на мен не съм сигорен че го има в комплекта.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Онзи ден видях, че си писал и мислех да ти кажа да не се занимаваш с тях, но реших да не се меся.
Някога имах дейстейт платинум от 100-те бройки в света. Поради някаква причина не искаше да вдигне необходимата скорост и ги контактнах, като ми обявиха ценовата си листа ми излезе по-добре да си купя нова пушка. Намерих един Поляк, който ми прати платка сложих си я и си я настроих и за по-малко от 200лв си направих пушката да работи в широк диапазон от скорости. Та да Дейстейт са малко скъпари :).

П.С- Тая шайба съм сигурен, че всеки може да си я направи на коляно.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Онзи ден видях, че си писал и мислех да ти кажа да не се занимаваш с тях, но реших да не се меся.
Някога имах дейстейт платинум от 100-те бройки в света. Поради някаква причина не искаше да вдигне необходимата скорост и ги контактнах, като ми обявиха ценовата си листа ми излезе по-добре да си купя нова пушка. Намерих един Поляк, който ми прати платка сложих си я и си я настроих и за по-малко от 200лв си направих пушката да работи в широк диапазон от скорости. Та да Дейстейт са малко скъпари :).

П.С- Тая шайба съм сигурен, че всеки може да си я направи на коляно.
Аха малко,скъпари са си,но като съм се хванал на хорото.Прав си за направата,но по принцип мразя да побългарявам неща.Не разбирам от пласмаси,не знам от какво трябва да се изработи така че ,да не се налага след месец пак ремонт.Колкото пъти се опитвам да мина тънко ,правя нещата по два пъти.Или по три.:wall:
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Не искам да досаждам с моите проблеми,но все пак ако някой може да я направи да даде знак.
А и на цевната кутия има два болта с триъгални глави,които не знам как ще развия.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Ако си близо до монтана, знам човек с такъв ключ мога да те уредя да минеш да си ги развиеш и после направо нови си слагай нормални.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Ако си близо до монтана, знам човек с такъв ключ мога да те уредя да минеш да си ги развиеш и после направо нови си слагай нормални.

Благодаря,не знам може и да се наложи да дойда до Монтана,от София съм.
 

rivan

Редовен Потребител
Ако си близо до монтана, знам човек с такъв ключ мога да те уредя да минеш да си ги развиеш и после направо нови си слагай нормални.
В Баумакс или Баухаус (при колелото на Надежда) мисля съм гледал такива ключове.Звънни им по тел. да питаш.По-добре оттам, вместо да пътуваш сега.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Имаше някъде назад в темата някакъв тарикатлък за развиването им - нещо лесно се пригодяваше. Но в момента не мога да го открия.
 

rivan

Редовен Потребител
Вероятно плоска отвертка комбинирана с подходящ шестограм ще свърши работа.Може и на шмиргела да се направи ключ.Това, ако са женски главите, ако са мъжки незнам.Обикновено слагат такива болтове там, където да пипат само в сервиз.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Имаше някъде назад в темата някакъв тарикатлък за развиването им - нещо лесно се пригодяваше. Но в момента не мога да го открия.

Страхотни сте.:yes:
Утре ,ще мина да проверя.Нещо такова трябва да е.Ренч.jpg
 
Нагоре