ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

bateelmo

Потребител
нямаш проблем с компресора до 20 атмосфери помпи без оь да каже. Бутилката обаче е добре да е по голяма, тъи като компресора помпи бавно а колкото до пресостата може да се нагласи на колкото си искаш да изключва ида включва. Цялата хапаратура мжеш да монтираш на количка за чанти с две колелета и става леко и мобилно
 

Dominus

Редовен Потребител
Подкарах да си правя повдигачи за оптиката ала BKL. Не знам какво ще излезе накрая, но поне за сега върви добре. Останалата работа ще бъде за cnc. Трябва да се правят прорези за да може да стягат винтовете и да се резне горната релса. Мисля да я заложа под ъгъл за да компенсирам нулата на оптиката.
e70f3ecb64148610ea314cc00ea9ed0e.jpg
5789c369fa84dfd3553b2006b0426f0b.jpg
dfeb768f2a97ea4b36a620ed3721f770.jpg
d13c1723d50fc0d96bc346c09dd49c2a.jpg
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Павка не съм сигурен за ъгъла на наклона и не ми се смята, но за 16 дж дават разлика във височината 0.71% от растоянието или ако са на 15 см един от друг монтажите задния да е по висок 1.065 мм
 

andi

Редовен Потребител
Как се смятате колко градуса наклон трябва да е , за да компенсира определено пропадане на определено разстояние ?
 

boceto84

Потребител
С компресора няма да имам грижи.Не знам само коя джаджа поддържа налягането в бутилката,пресостата или редуцир-вентила.Трябва ли да монтирам и двете или не.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Павка не съм сигурен за ъгъла на наклона и не ми се смята, но за 16 дж дават разлика във височината 0.71% от растоянието или ако са на 15 см един от друг монтажите задния да е по висок 1.065 мм
1.065 ще е много. За моите оптики излизаше около 0.6-0.8мм на релса около 130мм, но това е при височина 105мм над цевта.
Абе най добре е да си я нагласиш с подлагане, да видиш как са попаденията и тогава да премериш.
 

Dominus

Редовен Потребител
Тези компресори не са предвидени да тръгват под товар и за това е добре да имаш клапан между бутилката и компресора. Ако искаш да е по-профи цялата работа е добре да имаш и двете устройства. Така ще ти се включва по-рядко компресора и ще имаш повече въздух в запас.
 

Dominus

Редовен Потребител
Точно така ще правя. Спрямо предната цевна кутия и цев ми се губят 12 MOA, а имам и подложка отзад. Вероятно няма да е нито една от посочените стойности.
 

Dominus

Редовен Потребител
Метода е верен. Тя математиката е една. Тъкмо си сметнах в моя случай какво трябва да се коригира и излиза 1,5 мм. прдистанция между монтажите 115 мм.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Метода е верен. Тя математиката е една. Тъкмо си сметнах в моя случай какво трябва да се коригира и излиза 1,5 мм. прдистанция между монтажите 115 мм.
Оооо винаги може да се обърка гаранция ти давам, никога не знаеш дали някой е пропуснал да включи примерно пропадането на чашката на определената дистанция на която търси нулата, или търси пресичане на цев и оптика (като лъчи) на определена дистанция като взима за база предната леща на оптиката, и в двата случая има грешка, за това го казвам ;) Иначе верния метод е един :) Ти явно на близка дистанция искаш да ти е нулата или просто ще ти е доста на високо оптиката?
 
Последна промяна:

5ko

Потребител
Когато условието на задачата е смислено винаги има правилен отговор.
 

dberov

Редовен Потребител
Десет страници назад се дискутираше тема за мобилен телефон.
Наскоро един приятел ме помоли да му намеря телефон който да му държи батерията защото е пробвал няколко и едва изкарвал деня. Почетох малко и му купих Elephone P5000, направи три пълни цикъла на батерията и днес ми изпрати два скриншота, издържал е 4 дена и 16 часа като при оставаща батерия от 1% е изкарал 8 часа и още не е изгаснал. :eek:

Цената му е 225$ и си заслужава всяка стотинка.

5 инчов дисплей с резолюция 1920 х 1080px
RAM - 2GB
ROM -16GB
Предна камера - 8 MP
Задна камера - 16 MP
Батерията е Li-polymer - 5350mAh
Отключване с пръстов отпечатък застраховано с допълнителен код ако не го разпознае.

Цена и пълни характеристики на линка по долу

http://www.to2c.com/elephone-p5000-2gb-ram-16gb-rom.html

Ето и скриншотите.

1.jpg 2.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Смехории. Моя телефон последно го зареждах миналата година на 19.12. Откакто го имам, това му беше третото зареждане...
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Смехории. Моя телефон последно го зареждах миналата година на 19.12. Откакто го имам, това му беше третото зареждане...
А стига бе,какъв е?Не съм обърнал внимание.Моя е всяка вечер на зарядното:-[Ама какво да очакваш от телефон който струва колко 2 хасана.Майтапа на страна но има и телефони който при активно ползване се зареждат и по 2 пъти на ден :wall::wall:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
1% - 8 часа ...... е това как става че ако всеки % му държи реално толкова или даже на половина толкова я сметни какво става като издръжливост :D:D:D От тези снимки гледам пише - Екран 2% явно не го използва много и отделно използва ли мобилен интернет и то постоянно без да го изключва, и колко често разглежда неща в интернет ! Нека коректно се описват нещата и тога изводите ;)
 

methaa

Редовен Потребител
Процентите не винаги отговарят на реалния заряд (напрежение).
Моя телефон издържа до 5 дена аио го използвам само за разговори.
 

lynx

Редовен Потребител
За някои телефони се предлагат наистина качествени пауър-пак батерии, от тези по-дебелите които се продават в комплект с по-изпъкнал заден капак.
С такава батерия ако се ползува предимно за ало-ало, с малко ровене в нета, игрички и без много човъркане спокойно изкарва по 10 дни.
Имал съм и рекорди по 15-16 дни при по-сериозно бездействие :D
А при максимално натоварване трудно ще изкара по-малко от 4 дни.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ако го ползва само като тел. не е проблем. Миналата година имах случай при който си забравих телефона в Русе. Реших че ще мина и без него и го зарязах. Върнах се сле 4 дни и бях изненадан, че беше използвал само окол 20-25%.
Ама то това не е използване. Като почне да ровичка постоянно в нета ще го видим колко му е батерията.

Още един пример. Предния ми телефон беше HTC Desire S. Дадох го на майка ми вместо да го подарявам за жълти стотинки. Батерията му беше много зле. Купих му нова батерия от Холандия (определено качествена) и още след първия заряд изкара пет дни. Интернет там не се пуска изобщо.
 
Нагоре