Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Dimitrov

Новодошъл
Колеги,с доработките които съм направил (разширен трансферпорт,разширена тарелка за иглата на бк, и мека пружинка на БК) възможно ли е да се достигнат 270м/с с баракуда 1.37? Общо взето какви скорости могат да се постигнат с ат44 на въздух?
 

ilko_dim

Потребител
Някъде там е максимума на АТ-то - около 50дж. На Милко вадеше 314м/с още от магазина , но и коридора става огромен - някъде 50м/с . Достигайки тези скорости няма да имаш така наречено плато, т.е. ще имаш изстрели , които постоянно ще си менят скоростта , а и разхода ще е ..... :crazy:.
Ще очакваме и от тебе да дадеш резултати - иначе защо да правиш само упражнения :cheers:
 

Карлсон

Потребител
Аз със старото си АТ 44 съм мерил на Комбро МК4 305 м/с със 1.175, ама както казва Илко то не е преразход, то не е трясък, ами незнам как да го определя... :wall: Май един барабан изпуках само от 200 до 100 бара... И нещо важно - без пружина на иглата на бойния клапан... :p
 

praetorian

Редовен Потребител
Dimitrov написа:
Колеги,с доработките които съм направил (разширен трансферпорт,разширена тарелка за иглата на бк, и мека пружинка на БК) възможно ли е да се достигнат 270м/с с баракуда 1.37? Общо взето какви скорости могат да се постигнат с ат44 на въздух?
Възможно е и то съвсем безпроблемно.В плато.Купи си хроно, без него си като слепец на кръстовище.
Моя хатсан е от късите, стреля с около 300 с тежкото на въздух.3 барабана отиват на едно място ;) :goodbye: Много пъти и пред свидетели пушката се е доказвала.Да не говорим за Илковата, която си е с оригиналните чакръци, като има добавен редуктор.Безкрайно удоволствие е да стрелям с нея :bravo: :bravo:.Но човека си знае какво да прави. :)
 

praetorian

Редовен Потребител
Най- напред си купи хроно :exclaim:Препоръчвам на Митака. Не слагай много мека пружина на БК!
 

dberov

Редовен Потребител
Достигайки тези скорости няма да имаш така наречено плато, т.е. ще имаш изстрели , които постоянно ще си менят скоростта , а и разхода ще е ....

Защо да няма плато, моя Хасан си стреляше с тежкото JSB на 295м/с с перфектно плато в 6 метра коридор а с Баракуда 1.37 стреляше с 275м/с пак в плато а разхода беше дори по малък.
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Достигайки тези скорости няма да имаш така наречено плато, т.е. ще имаш изстрели , които постоянно ще си менят скоростта , а и разхода ще е ....

Защо да няма плато, моя Хасан си стреляше с тежкото JSB на 295м/с с перфектно плато в 6 метра коридор а с Баракуда 1.37 стреляше с 275м/с пак в плато а разхода беше дори по малък.
Шшшшш Берка ще ти бия табани! ;) Стига тая скорост я кажи на въздух ли е изкара или на метан? :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Метан, но не разбрах и колегата с какво я надува (въздух или метан). А ако ти кажа че с БАМ-а на метан с тежкото JSB съм стигал до 350-60м/с ще повярваш ли ;)
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Метан, но не разбрах и колегата с какво стреля. А ако ти кажа че с БАМ-а на метан с тежкото JSB съм стигал до 350-60м/с ще повярваш ли ;)
Там вече нищо не казвам Бама има доста сила не е като АТ-то ;) А колегата е стрелял на въздух, а на въздух имаш в пъти по голям преразход за да изкара тия джанки! Метана е по рязък газ от въздуха,и една наместена пушка на метан е по икономична от също така наместена пушка на въздух с същите джанки.
 

ilko_dim

Потребител
Dimitrov написа:
Колеги,с доработките които съм направил (разширен трансферпорт,разширена тарелка за иглата на бк, и мека пружинка на БК) възможно ли е да се достигнат 270м/с с баракуда 1.37? Общо взето какви скорости могат да се постигнат с ат44 на въздух?

Колегата ясно е написал с какво ще си пълни пушката. Също е написал какво е направил , и какви пружини ползва. При това положение според мен това ще се случи , дано издържи самата пушка , но всеки си знае какво да търси :rambo:
 

dberov

Редовен Потребител
Сега се върнах назад и видях написаното в края че пълни с въздух.
praetorian му е дал съвет и мисля че всеки друг би му казал същото, нека първо да си вземе хроно....
 

anibis

Редовен Потребител
Без никакви лоши чувства , не можеш само да хвърляш пушек , и после да става огромна дискусия - правено е вече.

Илко никога няма да хвърля прах за да направя пушек във форума! Казвам това което чета и виждам, та защото е много хубава пушката те заради това са тия 300 и не знам си колко страници. Да на 2-3 колеги съм им виждал АТ-та еле пък твоето/наместено е страхотно/ говоря като цяло за пушката КОЯ Е ПО ДОБРИЯ ВАРИАНТ за пари те си. Вече съм пуснал плюсовете на БАМ спрямо АТ-то
пс. Вижте темата за БАМ 50/51 :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
anibis написа:
Вече съм пуснал плюсовете на БАМ спрямо АТ-то
пс. Вижте темата за БАМ 50/51 :cheers:
Сега остава да пуснеш и плюсовете на хасана спрямо крикета понеже винаги казваш че крикета бил хасан ;) ;) ;)
 

anibis

Редовен Потребител
st_beer написа:
anibis написа:
Вече съм пуснал плюсовете на БАМ спрямо АТ-то
пс. Вижте темата за БАМ 50/51 :cheers:
Сега остава да пуснеш и плюсовете на хасана спрямо крикета понеже винаги казваш че крикета бил хасан ;) ;) ;)
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 2002_n.jpg
Трябва ад се запасиш и ти! ;) ;) ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
anibis написа:
Без никакви лоши чувства , не можеш само да хвърляш пушек , и после да става огромна дискусия - правено е вече.

Илко никога няма да хвърля прах за да направя пушек във форума! Казвам това което чета и виждам, та защото е много хубава пушката те заради това са тия 300 и не знам си колко страници. Да на 2-3 колеги съм им виждал АТ-та еле пък твоето/наместено е страхотно/ говоря като цяло за пушката КОЯ Е ПО ДОБРИЯ ВАРИАНТ за пари те си. Вече съм пуснал плюсовете на БАМ спрямо АТ-то
пс. Вижте темата за БАМ 50/51 :cheers:
Миро Миро .... я кажи сега с каква цевна кутия са повечето скъпарски пушки даже и спортни ? Кажи колко БАМ-а има и колко Хатсана има из форума и въобще продадени ? Тези 300 страници са главно дъръ бъра и кой как си туниговал пушката и как я е преправял в нещо друго и т.н. проблеми си има много ясно пушката както и всяка друга ! Много страници означават и, че се купува много щото е бюджетна разбира се, а като станат повече страниците с повтарящи се въпроси на никой не му се чете и пак задава едни и същи въпроси за пореден път - ей така стават 300-400-500 ....страници
 

st_beer

Редовен Потребител
anibis написа:
Тия са за хора които постоянно си ровичкат и настройват скоростите. Аз не съм от тях. Наглася ли си веднъж желаната скорост само се наслаждавам на кефа. Пък и не виждам защо трябва да има повече от едно такова човек за настройка на пружината ,че и да се запасявам чак. Нещо не схванах какво точно искаше да покажеш с тая снимка.
Всяка пушка има своя чар и носи удоволствие на собственика си. Всеки има право да харесва нещо или да не харесва друго. Въпроса е да не се опитва да го натяква на всички около него,че неговото мнение е едва ли не единственото правилно и меродавно. :cheers: :cheers:
 

pavkata_1234

Потребител
Колеги ,от няколко дена се заглеждам по една пушка на асан http://arms.bg/product/3516/vazdushna-pushka-hatsan-at44-10-tact-long-5-5-mm.html .Всичко е ясно по нея ,ама този приклад...... дали след време ще почне да ми прави чалъми(луфтове).За вас не знам ,ама на мен много ми допада дизайна...

П.С.Бях се навил на разни скъпарси пушки......ама Асана си е Асан(бюджетен).Подлежи на тунинг ,пък и майстора ми е адаш, и ми е градски, и е най -добрия! ;)
 
Нагоре