Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

FreeMan

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
FreeMan написа:
st_beer написа:
Вземи си такова масло и ти гарантирам за безпроблемната работа ма помпата дълги години ако я почистваш и смазваш леко поне веднъж месечно.

Направо си вземи 50мл.
Аз си взех 2 х 50мл. ;)

PS Не препоръчвам каквото и да е в аерозол.
Татеос, същото е като да кажа "не препоръчвам никакви масла" Пълни глупости. Ма както и да е. Взимайте каквото искате и го мажете както си искате. Даже ако искате не мажете - все тая...
Преди 2 години когато имах помпа при използване на силиконова смазка на Балистол от аерозол ми е гърмяла помпата 2 пъти.
Нямаше последствия, но от тогава не съм го ползвал, така си стои.
Купих си 2 от силиконовите смазки за принтери, които показа Миро. Никога никакъв проблем, освен че свършиха и си купих по-големи количества ;)

Не искам да плаша никой, просто за себе си съм решил да не ползвам никога аерозоли, освен WD-то за цевта.
Всеки сам си решава.
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
CaMyPau написа:
Един единствен път дизелира посред лято, когато Слави пръсна в горещата помпа и продължи да помпи. Естествено че нищо не се повреди по помпата, но все пак се усети че дизелира. Иначе при мен за толкова години няма никакъв проблем.

Да бе да... и като гръмна ми замина О-пръстена на клапана на високото налягане. :wall:
Смених го и продължавам да ползвам помпата, но със силиконова смазка от картинката показана от st_beer и проблеми НИХТ.
 

sts1969

Редовен Потребител
st_beer написа:
Четете бе хора четете. Тя поради тази причина тая тема е над 300 стр. Има и снимки в темата на пръстените и други подробности за помпите обаче са в темата за помпите.
razglobqwane pompa hatsan toAVI

Ето по какво се различават :

http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?p=43492#p43492


Четете четете :rolleyes: ...ама аз от два месеца съм зает да чета тази тема (тогава се спрях на АТ-44)...до темата за помпите още не съм стигнал ...а и тя е над 100 стр. :pardon: Мерси за съветите! Спестихте ми един месец търсене на информация (която ще ми е нужна следващата седмица) :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Има, ама ще струва почти колкото резервоара, ако въобще се навият да се занимават.
 

anibis

Редовен Потребител
:rolleyes: ...ама аз от два месеца съм зает да чета тази тема (тогава се спрях на АТ-44).
Колега да беше чел още два месеца, сега ще си вечно в големите настройки ;) Тая пушка единствено е за КОФАТА за друго не става!
Те заради това е над 300 страници темата защото е много хубава пушката. :-\
Може някой колега да ме нахока ама от един БАМ 50/51 е в пъти по добре отколкото което и да е било АТ
Плюсовете на БАМ 50
1-дървен приклад
2- в пъти по хубва цев/а не да играеш ТОТО-2
3-изцяло желязна цевна кутия-всичко
4-по добре е направено всичко/карантия/ по самата пушка.
Е това ако не са достатъчни плюсове не знам! ???
 

sts1969

Редовен Потребител
anibis написа:
:rolleyes: ...ама аз от два месеца съм зает да чета тази тема (тогава се спрях на АТ-44).
Колега да беше чел още два месеца, сега ще си вечно в големите настройки ;) Тая пушка единствено е за КОФАТА за друго не става!
Те заради това е над 300 страници темата защото е много хубава пушката. :-\
Може някой колега да ме нахока ама от един БАМ 50/51 е в пъти по добре отколкото което и да е било АТ
Плюсовете на БАМ 50
1-дървен приклад
2- в пъти по хубва цев/а не да играеш ТОТО-2
3-изцяло желязна цевна кутия-всичко
4-по добре е направено всичко/карантия/ по самата пушка.
Е това ако не са достатъчни плюсове не знам! ???

Аз на състезания нямам намерение да ходя с нея. Толкова ми е джоба-толкова се разпростирам. Ако можех да си позволя пушки за 5-6 бона, и аз щях да гледам "от високо" нооо... колата ми не струва толкова :pardon: Без лоши чувства :cheers: Аз търсех пушка за булпап (вече е монтирана в приклада ми) А БАМ не ми е удобен за такава модификация :yes:
 

anibis

Редовен Потребител
sts1969 написа:
anibis написа:
:rolleyes: ...ама аз от два месеца съм зает да чета тази тема (тогава се спрях на АТ-44).
Колега да беше чел още два месеца, сега ще си вечно в големите настройки ;) Тая пушка единствено е за КОФАТА за друго не става!
Те заради това е над 300 страници темата защото е много хубава пушката. :-\
Може някой колега да ме нахока ама от един БАМ 50/51 е в пъти по добре отколкото което и да е било АТ
Плюсовете на БАМ 50
1-дървен приклад
2- в пъти по хубва цев/а не да играеш ТОТО-2
3-изцяло желязна цевна кутия-всичко
4-по добре е направено всичко/карантия/ по самата пушка.
Е това ако не са достатъчни плюсове не знам! ???

Аз на състезания нямам намерение да ходя с нея. Толкова ми е джоба-толкова се разпростирам. Ако можех да си позволя пушки за 5-6 бона, и аз щях да гледам "от високо" нооо... колата ми не струва толкова :pardon: Без лоши чувства :cheers: Аз търсех пушка за булпап (вече е монтирана в приклада ми) А БАМ не ми е удобен за такава модификация :yes:
Не става дума за състезания и колко пари струва една хубава пушка. Става на въпрос че тоя Хасан вечно ще си в някакви настройки,а за един БАМ дали е труден или не за направата на булбап това не е вярно,колкото се мъчиш за едно Ат толкова и за Бам ще ти отнеме. Говоря коя е по хубавата пушка Бама е в пъти по добрата пушка, и цената им е еднаква.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Много сте интересни... какво искате от пушка която е 500лв.
Всички сте имали поне по 1 такава и тогава беше върха нали? ;)
Сега си накупихте за по 2-4000лв и оптики за по горе долу толкова... и хасаните били за боклука.
Ами моята не съм я докосвал освен за стрелби от поне 6 месеца. От време на време прострелка за проверка на оптиката и после само по мишени...

Преди 2 седмици с моят "ХатБул" от 34 изстрела - 32 чернобели мишени от 5 позиции, като от една от позиция бяха поне 16, а от друга поне 12... това с еднозарядния Бам - невъзможно!
За точност - на 70-80м си падат без проблем, за Бам-а сигурно също няма да е проблем, но има и фактор стрелец, както и местоположение при стрелба :D
Сега право да говорим ако ми подаряват бих избрал б булпап Едгън или Крикет ;) или Щаер, Дейстейт, ФХ, АА, и т.н., но дали ще стреля 4 до 6 пъти по-добре колкото са им цените - съмнително.
Всеки да си стреля с каквото може и му е кеф :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Тато гледал съм ти в тубата всичките ти клипчета. :eek: :worship: спор няма Хасана ти е скалпел. ;)
Аз говоря че от двете фирми БАМ и Хатсан коя е по добре направена,и съм изложил плюсовете на Бама.
Че двете пушки са си ловни спор няма,спора е коя е по добре направената за мен това е БАМ/и друг път съм ти го казвал/ за 10-зарадния Хасан тука си прав това е голям плюс,но за еднозарядното АТ и един БАМ ще избера винаги Бама. :cheers:
Не искам да обидя някой притежател на Хатсан това си е мое мнение! :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
anibis написа:
Тато гледал съм ти в тубата всичките ти клипчета. :eek: :worship: спор няма Хасана ти е скалпел. ;)
Аз говоря че от двете фирми БАМ и Хатсан коя е по добре направена,и съм изложил плюсовете на Бама.
Че двете пушки са си ловни спор няма,спора е коя е по добре направената за мен това е БАМ/и друг път съм ти го казвал/ за 10-зарадния Хасан тука си прав това е голям плюс,но за еднозарядното АТ и един БАМ ще избера винаги Бама. :cheers:
Не искам да обидя някой притежател на Хатсан това си е мое мнение! :cheers:

Тук си прав :yes: Ако ставаше дума за еднозарядни...и аз бих предпочел БАМ-а. Много добре осъзнавам че желязната цевна кутия е предимство (правил съм до сега 4 кутий) В Бам- ме дразни лоста на дотиквача...не ми е удобен за булпап, както и липсата на манометър. Колкото до алуминиевата цевна кутия на АТ-то...вкарах още 4 кухи шпилки 4мм. на по 120 градуса за да подпра цевта както на мен ми харесва че с тези двете отгоре ... :eek: сега върха на цевта даже не се доближава до върха на резервоара когато напъна с ръка.
 

st_beer

Редовен Потребител
anibis написа:
Аз говоря че от двете фирми БАМ и Хатсан коя е по добре направена,и съм изложил плюсовете на Бама.
Че двете пушки са си ловни спор няма,спора е коя е по добре направената за мен това е БАМ/и друг път съм ти го казвал/ за 10-зарадния Хасан тука си прав това е голям плюс,но за еднозарядното АТ и един БАМ ще избера винаги Бама. :cheers:
Не искам да обидя някой притежател на Хатсан това си е мое мнение! :cheers:
Хайде да погледнем от друга гледна точка. Коя от двете се оправя по лесно? Коя се ходи на стругари и куп тунинг и пари да се развърже?Хасана еднозарядния е супер опростена пушка и е идеален за парите си. За мен хасана си остава най доброто ниско бюджетно пушле и се вкарва най лесно в правия път. Бама като му свърши живота на цилиндъра след 10 год си го закачаш на стената кое му по хубавото? Хасана отиваш на магазина и купуваш един нов цилиндър за 100 кинта и си пак в играта. На китаеца няма манометри няма резба за тихо няма нищо. Не е лоша пушка обаче когато се направи и стане на цена колкото 2 хасаня ;) ;) Нищо лично въпрос на вкус ;) ;)
П.П
Последните бройки хасани обаче които почнаха да излизат на пазара направо ме разочароват вече. Не стига че им вдигнаха цените ами на това отгоре им влошиха страшно качеството на изработката отчайващо лошо направо. Моите хасани които съм имал са били от по старо производство и винаги съм бил много доволен от тях.

Ето това е вече хубав бам:
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=1
ама само беров и тоя който го прави знае как стана така ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Бама като му свърши живота на цилиндъра след 10 год си го закачаш на стената кое му по хубавото?
Сега пак си противоречиш,я ми кажи колко години има живот една стоманена бутилка?/която ти сам ползваше/ Мисля че около 20-25г а за толкова години я камилата я камиларя,виждал съм и на 40г бутилка и нищо и няма така че.... кое за стената не знам. А за коя пушка може да се отвърже да стреля както трябва, тука не си прав,Бама и на 140бр си стреля перфектно. Вече е пожелание за да ти почне от 200бр да си стреля без проблеми.
За манометъра там нищо не мога да кажа,това си е голям плюс да си имаш манометър. :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Не става дума в момента за бутилки където им дават 40 г на стоманените. Някъде в темите имаше пуснато да дават 10 г на цилиндри не си спомням обаче дали не бяха алуминиеви. Просто го написах като недостатък че не му се подмяна самия цилиндър както ще е и на тази пушка която ще вземам сега.Ако не се направи това ''пожелание'' да почва да стреля от 200 бара просто изстрелите са много малко и не устройват никой притежател на тази пушка и поради тази причина в тях има появата това желание. И пак казвам не съм против Бама и го харесвам като пушка когато се направи.
 

FreeMan

Редовен Потребител
И опела и мерцедеса ще те закарат - въпрос на цена и на приоритети.
Колкото дали да е опел или фолксваген (хатсан - бам) е въпрос на вкус и предпочитания.
И при мен се въртят пушките - все ме човърка да взимам и това и онова, също като Миро - оптиките ;)
Сигурно си сменил 20 :D
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
"Тая пушка единствено е за КОФАТА за друго не става!"

Миро... Пушката за цената си е добра.
Но е важно преди да се вземе да се знае какво се иска от нея и дали може да го постигне ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
На който не му харесват може вместо да г и хвърля в кофата да ми ги изпраща :cheers:
 

ilko_dim

Потребител
anibis написа:
sts1969 написа:
anibis написа:
:rolleyes: ...ама аз от два месеца съм зает да чета тази тема (тогава се спрях на АТ-44).
Колега да беше чел още два месеца, сега ще си вечно в големите настройки ;) Тая пушка единствено е за КОФАТА за друго не става!
Те заради това е над 300 страници темата защото е много хубава пушката. :-\
Може някой колега да ме нахока ама от един БАМ 50/51 е в пъти по добре отколкото което и да е било АТ
Плюсовете на БАМ 50
1-дървен приклад
2- в пъти по хубва цев/а не да играеш ТОТО-2
3-изцяло желязна цевна кутия-всичко
4-по добре е направено всичко/карантия/ по самата пушка.
Е това ако не са достатъчни плюсове не знам! ???

Аз на състезания нямам намерение да ходя с нея. Толкова ми е джоба-толкова се разпростирам. Ако можех да си позволя пушки за 5-6 бона, и аз щях да гледам "от високо" нооо... колата ми не струва толкова :pardon: Без лоши чувства :cheers: Аз търсех пушка за булпап (вече е монтирана в приклада ми) А БАМ не ми е удобен за такава модификация :yes:
Не става дума за състезания и колко пари струва една хубава пушка. Става на въпрос че тоя Хасан вечно ще си в някакви настройки,а за един БАМ дали е труден или не за направата на булбап това не е вярно,колкото се мъчиш за едно Ат толкова и за Бам ще ти отнеме. Говоря коя е по хубавата пушка Бама е в пъти по добрата пушка, и цената им е еднаква.


Приятелю , затова ли един нов колега се оплака от твоя Хатсан ? ;)
Без никакви лоши чувства , не можеш само да хвърляш пушек , и после да става огромна дискусия - правено е вече.
Всеки си избира според моментното си състояние . Ти не си идвал където стреляме( при това от време на време ) , но ако дойдеш , ще разбереш защо така говоря. Един камънак , и вятър - и за това да купувам Дейстейт ли ? - НИКОГА .
А и от моята съм доволен - и БАМ да ми дадеш - няма да я сменя .
Пак - знаеш , че не съм злонамерен :cheers:
 
Нагоре