Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

the_stranger_boy

Потребител
Значи по корава пружинка , с дължината на по меката пружинка , че да я няма втулката ?? И на ударника да оставя както сега меката или да слагам както каза малко по преди един колега твърдата ?
 

anibis

Редовен Потребител
the_stranger_boy написа:
Значи по корава пружинка , с дължината на по меката пружинка , че да я няма втулката ?? И на ударника да оставя както сега меката или да слагам както каза малко по преди един колега твърдата ?
Там вече трябва да се пробва,проба грешка :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Като чета така си мисля че тая втулка само удушава пропускливостта на клапана. Махни я и си сложи само твърдата пружина. После натегни тапата докрай навътре.
 

the_stranger_boy

Потребител
Ще опитам и така , но незнам дали ще се получи защото тази пружинка без втулката май ще дойде къса - след вечеря ще я пробвам :cheers:
 

ilko_dim

Потребител
the_stranger_boy написа:
Ще опитам и така , но незнам дали ще се получи защото тази пружинка без втулката май ще дойде къса - след вечеря ще я пробвам :cheers:

Е , значи съм бил прав за пружинките.
Ако имаш подръка стар пистолет за полиуретанова пяна , във винта за спиране и пускане има чудесна пружинка - с малко напасване става супер . Доста е жилава и пъргава , а това е важно ( поне за мен) .
Успех :cheers:
 

the_stranger_boy

Потребител
Нямам такъв пистолет и направо ше си поръчам пружинки от някой интернет магазин .Само , някой от вас случайно да знае колко нютона да е пружинката ? Дебелината на тела ще е 1,2 мм както ми е сегашната корава пружинка , късата . А като нютона колко да е 30 или пък 40 или пък по малко ,някакви идеи ?
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! Някой може ли да ми обясни с по-простички думи, каква е разликата между "старият" и "новият" модел на помпи Хатсан, по какво се различават визуално, къде са слабите места и кой от двата е за предпочитане? До две седмици смятам да "подаря" на АТ-то една помпа (втора ръка) и ми се ще да знам какво да търся. Благодаря предварително! :yes:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
На едните манометърът е цветен, а на другите - черно-бял. На едните маркучът е лъскав, а на другите грапав. Има и минимални разлики в някои детайли, но те не са съществени. И двата модела работят еднакво добре. По принцип слабо място са им маркучите, но като се сменят стават първенци по здравина и издържливост в този ценови клас, че и малко по-нагоре. Мисля, че Доминус-Павката им преработваше и третата степен и след модификацията стават още по-здрави.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Чувал съм от колеги, че старите са по-безпроблемни. Аз имам такава и от години помпя с нея без проблеми. Почиствам редовно и смазвам със силиконов спрей и всичко е точно. Даже с Валтерските цилиндри редовно я "изнасилвам" над 250 бара и всичко си е ОК. :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Чувал съм от колеги, че старите са по-безпроблемни. Аз имам такава и от години помпя с нея без проблеми. Почиствам редовно и смазвам със силиконов спрей и всичко е точно. Даже с Валтерските цилиндри редовно я "изнасилвам" над 250 бара и всичко си е ОК. :cheers:
+1
Аз съм за старите кучета. Нямат грешка и държат мъжката.
 

sts1969

Редовен Потребител
А как точно се извършва почистването, свързано ли е с много разглобяване...и кои елементи се смазват със спрей? Извинявам се ако питам елментарни неща, но при 200 атм по-добре първо да питам преди да пипам ! :)
 

st_beer

Редовен Потребител

sts1969

Редовен Потребител
Амиии..аз се старая да правя колкото се може по-малко постове-талаш. За 3 години във форума имам само 130 поста...виж ако бяха над 2-3000..да се притеснявам че съм задръстил темите с празни приказки...но не съм. :rolleyes:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
sts1969 написа:
А как точно се извършва почистването, свързано ли е с много разглобяване...и кои елементи се смазват със спрей? Извинявам се ако питам елментарни неща, но при 200 атм по-добре първо да питам преди да пипам ! :)
Съветът ми е нищо да не смазваш с нищо - дори и с така наречения силиконов спрей. Почти всички смазки не стават - дизелират, а това може да има неприятни последици. Ако много помпиш, хубаво е на няколко месеца да я отваряш и да избърсваш мръсотията. Някои колеги мажат с разни мазила, но лошото в БГ е, че не можеш да вярваш дори и на написаното върху етикета - така, че всъщност не знаеш с какво мажеш.
 

st_beer

Редовен Потребител
Вземи си такова масло и ти гарантирам за безпроблемната работа ма помпата дълги години ако я почистваш и смазваш леко поне веднъж месечно.
375629.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Благодаря! Запазих си снимката за да я имам под ръка, от много-глава не боли :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Gadnqra написа:
Съветът ми е нищо да не смазваш с нищо - дори и с така наречения силиконов спрей....

:wall: :wall: :confused: :confused:

Преди да ползвам силиконовия спрей сменях о-пръстени всеки месец. И тогава помпех само Асаня. Откакто съм с него все още съм с на Ники /pretorian/ пръстените, който беше дал на Янко от Монтана, и които той ни подари. Има още резервни но не се е налагало да ги сменям. Може би вече 3-та година или повече. Нека той да каже. Аз мисля че напролет ще станат 3 години. Спрея е такъв :

silicon.png


Един единствен път дизелира посред лято, когато Слави пръсна в горещата помпа и продължи да помпи. Естествено че нищо не се повреди по помпата, но все пак се усети че дизелира. Иначе при мен за толкова години няма никакъв проблем.
 

FreeMan

Редовен Потребител
st_beer написа:
Вземи си такова масло и ти гарантирам за безпроблемната работа ма помпата дълги години ако я почистваш и смазваш леко поне веднъж месечно.

Направо си вземи 50мл.
Аз си взех 2 х 50мл. ;)

PS Не препоръчвам каквото и да е в аерозол.
 

Attachments

  • Silicone Oil SM300 50ml.jpg
    Silicone Oil SM300 50ml.jpg
    40.7 KB · Прегледи: 90

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
FreeMan написа:
st_beer написа:
Вземи си такова масло и ти гарантирам за безпроблемната работа ма помпата дълги години ако я почистваш и смазваш леко поне веднъж месечно.

Направо си вземи 50мл.
Аз си взех 2 х 50мл. ;)

PS Не препоръчвам каквото и да е в аерозол.

Татеос, същото е като да кажа "не препоръчвам никакви масла" Пълни глупости. Ма както и да е. Взимайте каквото искате и го мажете както си искате. Даже ако искате не мажете - все тая...
 
Нагоре