Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

silver bullet

Редовен Потребител
Под каква скорост съчмите Diabolo Baracuda в калибър 5.5, също и в 6.35 започват да летят нестабилно и да се разсейват?

Питам защото така може да се разбере каква е пределната дистанция за приемлива група от 3 до 3.5 сантиметра в диаметър.
Ако приемем за максимална начална скорост от 305 м/с до каква скорост Diabolo Baracuda в калибър 5.5 и в 6.35 ще лети стабилно?

По мое наблюдение Diabolo Baracuda в калибър 5.5 и 6.35 започват да летят нестабилно и да се разсейват, когато скоростта им падне под 180 м/с.
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен от 300 до 180м/сек е напълно нормално.
Доколкото знам, Rashko стреля по състезания с 300м/сек с Баракуда.
Правил съм експерименти от 280 до към 200м/сек и при мен са стабилни.
То си зависи и от пушката. Някои пушки не обичат Баракуди, но при мен може би е най-подходящото засега.
;)
 

HellBoY

Потребител
Това на клипа според мен е невъзможно , с тая оптика 3-9х40 която дори няма паралакс . . . ще види шише на 200 метра през крив макарон ;)

Пича май се е увлякъл 585 коментара , а повечето са лично негови :quiet: . . .
 

andro

Потребител
Клипа съм го гледал поне десет пъти ,колко енергия и остава на съчмата ,че да счупи целта ?Все пак е бутилка.Имал съм случаи ,когато баракуда рикошира от шише и то на 50 метра .Достатъчно е да го удариш малко в страни.За разстояниято не споря ,но нещо много бързо стига до целта,все пак са 200 метра! ???
 

luft9waffe

Редовен Потребител
и оптиката и енергията ме настройват скептично по отношение достоверността на клипа.
уикенда ще сложа 0,5литрово шише на 200м поне да видя как се вижда с х9.
енергията е максимум 45J(300ms с JSB 16gr).само през първите 50 ярда(45m) чашката губи 15-тина джаула-това от опит го знам.колко губи през следващите 150 мога само да гадая.
 

HellBoY

Потребител
и какъв сериозен темп на стрелба поддържа . . . и успеваемост. 200 метра са непосилна дистанция за 45Дж. и оптиката от клипа , а първия път като го гледах повярвах :quiet:
 

Беселин

Потребител
Ми то и аз повярвах, защото позицията му е доста по-високо от целите, пък за загубата на енергия изобщо не помислих.Като видях чупене на бутилки от 200м се шашнах.
Има едни клипчета, в които с Weihrauch 100 целят консервни кутии на 100м обаче пише, че пушката е 16j- значи и това е измама.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
HellBoY написа:
и какъв сериозен темп на стрелба поддържа . . . и успеваемост. 200 метра са непосилна дистанция за 45Дж. и оптиката от клипа , а първия път като го гледах повярвах :quiet:

Беселин написа:
Ми то и аз повярвах, защото позицията му е доста по-високо от целите, пък за загубата на енергия изобщо не помислих.Като видях чупене на бутилки от 200м се шашнах.
Има едни клипчета, в които с Weihrauch 100 целят консервни кутии на 100м обаче пише, че пушката е 16j- значи и това е измама.

Все някой ще се съмнява в нечии писания, а в същото време никой не си прави труда да смята или направо да пробва, това което хората са пробвали и заснели!!!
И аз преди година и половина нямаше да повярвам, че на 50 метра с въздухарка може да се стреля по мухи, ама на.... Друг е въпроса, че някои таят съмнения, но това е отделен въпрос. Почти никой не се опитва да повтори показани от някой резултати, а сме по-силни в съмненията и едва ли не се надпреварваме да викаме "тоя лъже".

@HellBoY
Кое те кара да мислиш, че остатъчните 12-13 джаула (150-160 м/с) на 200 метра (при дулна енергия 46 джаула или 300 м/с с JSB Exact 1,03 гр.) немогат да счупят бутилка??? Аз не съм пробвал, но все си мисля, че бутилката няма да издържи. Оптиката не мога да я коментирам, но си мисля, че е възможно. Темпото не е толко бързо, защото пушката е многозарядна и не виждам какво толко ще го забави при тези перфектни условия.

@Беселин
Относно 16J. Остатъчната енергия на 100 метра е повече от 6J или около 150 м/с (JSB Exact 0.547 гр. с дулна скорост 240 м/с), което ме кара да съм почти убеден, че точно попадение в консервена кутия ще я пробие .За 100 метра не мога да говоря, ама за 48 метра съм пробвал и мога да ти кажа, че флакон от дезодорант го пробива двустранно и то много "чисто", все пак това е 4,5мм и има добра пробивна способност. Може би е най-добре някой с пневматика, която стреля с подобна дулна скорост да пробва да пробие една консервена кутия или съответно бутилка.
 

vanko

Редовен Потребител
Браво Макси :bravo: :bravo: :bravo: Сериозна дистанция :yes: Ще пробвам при първа възможност и аз на такава със Суматрата но ми се струва че бая импровизация ще падне :rambo:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ами и аз съм уцелвал с Хатцанчо 2,5 литрово шише на 150 метра 2-пъти с около 13-15 чашки а оптиката ми беше или на 7 или на 8 и пак си виждах шишето, и при мен 2-те чашки бяха останали в шишето май стрелях с про хънтър до колкото си спомням, не знам ама като гледам какви групи се правят с PCP-та определено смятам че е възможно, а за бързото стреляне няма да коментирам, но е верно че винаги може и да се мамят и хора с подобни клипове не на всичко може да се вярва, че даже и на мойте думи кой ли ме е видял да го правя ;) според мен е хубаво да се пробва ако имах PCP със сигурност отдавна да съм пробвал. Успех на всички (разбивачи на митове ;)) който ще пробват :cheers:
 

svako

Потребител
Относно бързината с която стреля, автора е написал в коментарите ,че е изрязъл клипа м/у изстрелите за да го скъси.
 

s73r01d

Потребител
Абсолютно възможно е да се уцели и да се строши шише на 200 метра с ПЦП, според чеъргъна скороста при начална 300 е 140, енергията 12J, с байкалчето преди време стрелях на 25 метра с начална 160 и чупех винаги щом уцеля, едвали остатъчната енергия е била много повече от 12J.
 
A

Anonymous

Гост
Като видях че се съмнявате в клипчето и аз започнах да се съмнявам. Затова измерих с хронометъра на телефона ми времето между истрела и попадението. Времето на полет на чашката беше 1.1- 1.2секунди. Приемаме че 1во чашката излита с 300м/с и уцелва шишетата със 150 м/с и 2ро ускорението на чашката е праволинейно. Това прави средна скорост около 225м/с => Трябва времето да е под 1 сек, или бъркам някъде ??? ???
 

HellBoY

Потребител
Освен да е изрязал и кадри от истрела до попадението щото времето е учудващо малко. За сравнение , например вижте клиповете "sumatra a" , "sumatra b" , които са си съвсем реални (според мен) ;)

@fatalen
Изказах лично мнение , понеже имам същата оптика 3-9х40 със същата скала само че Таско и знам какво се вижда и какво не на 200м. (поляка казва че неговата е ГАМО , но се вижда бял надпис в/у окуляра) ???

Не казвам че не цели и чупи шишета на клипа или че 140м/с за грамовка не стигат да троши шише (тука вече зависи и къде ще го уцелиш и колко дебело е стъклото ) , а още по-далеч съм от мисълта че за ПЦП 200м. са недостижими - НО коментираме конкретния клип :)

Просто съвкупноста от дулна енергия (пад на 200м) , най-вече възможностите на оптиката и самата дистанция на открито ми изглежда невероятна за резултатите които виждам . . . проблемът си е мой все пак :) пак казвам това си е лично мнение ;)


Гледал съм и други негови клипове на големи? дистанции , правил съм и мои на сравнително по-малки дистанции и това което се вижда на монитора доста се разминава с това което е на полето ;) основно зависи от камерата и на какъв зуум се снима . . . :quiet:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ralfi написа:
Като видях че се съмнявате в клипчето и аз започнах да се съмнявам. Затова измерих с хронометъра на телефона ми времето между истрела и попадението. Времето на полет на чашката беше 1.1- 1.2секунди. Приемаме че 1во чашката излита с 300м/с и уцелва шишетата със 150 м/с и 2ро ускорението на чашката е праволинейно. Това прави средна скорост около 225м/с => Трябва времето да е под 1 сек, или бъркам някъде ??? ???

fatalen написа:
.... а в същото време никой не си прави труда да смята или направо да пробва...

Явно не пиша глупости!!!
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    204.6 KB · Прегледи: 329
A

Anonymous

Гост
vanko написа:
Браво Макси :bravo: :bravo: :bravo: Сериозна дистанция :yes: Ще пробвам при първа възможност и аз на такава със Суматрата но ми се струва че бая импровизация ще падне :rambo:

Провай Ванка и ще видиш ,че не е нужна много импровизация . Повярвай ми ;)
 

HellBoY

Потребител
fatalen написа:
@HellBoY
Кое те кара да мислиш, че остатъчните 12-13 джаула (150-160 м/с) на 200 метра (при дулна енергия 46 джаула или 300 м/с с JSB Exact 1,03 гр.) немогат да счупят бутилка???

Да видим друга серия от "Снайпериста" ;) : http://www.youtube.com/watch?v=2WUBKsqbS7M

Чашките са АА - 1.037гр. http://uk.shopping.com/xPO-Air-Arms-Air-Arms-22-Pellets

Как така ЖСБ трошат при всяко попадение , а АА . . . та веднъж не успяха . . . уж все при 200м. дистанция сичко точно пък къде им се изпарява енергията ??? ??? ???

Аз продължавам да не вярвам че тоя на клипа казва "цялата истина" за дистанцията ;)

Но за мощно добре настроено ПЦП , хубава оптика и опитен стрелец - 200 не са недостижими (лично мнение)
 

vanko

Редовен Потребител
Akela1 написа:
vanko написа:
Браво Макси :bravo: :bravo: :bravo: Сериозна дистанция :yes: Ще пробвам при първа възможност и аз на такава със Суматрата но ми се струва че бая импровизация ще падне :rambo:

Провай Ванка и ще видиш ,че не е нужна много импровизация . Повярвай ми ;)
Ще пробвам Светльо :yes: На 100м от 3...4..пъти успявам да улуча бирена бутилка(стъклена) но на 200 де да знам ??? струва ми се доста пък и за какво ли ми е тая дистанция но ще опитам :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Днес постреляхме на дистанция 200 метра с FX Cutlas и Еваникс S10 по метална кутия от 500сс. Резултатите са плачевни. :eek: Вярно е ,че имаше и доста вятър.
 
Нагоре