Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

Termina4

Потребител
ХОБОС си го оцелваше съвсем спокойно с пружинката Хацан :bravo:
 
A

Anonymous

Гост
БЛАГОДАРЯ ВИ момчете за рейтинга и рекламата,нямаше нужда - но се радвам че има и други запалени колеги по дистанции 100м+.
:cheers: :rambo: :yahoo:
 

andro

Потребител
Господа ,ще споделите ли някои хватки при стрелба на 100 и по вече разстояние?Имам предвид настройка на мерника ,зануляване на колко метра ,евентуално да се спомене марката на оптиката ,съчмите ,метра сек .и разбира се размера на целта. :write:Има доста писано по въпроса, но все пак всеки подхожда към стрелбата индивидуално!
 

Termina4

Потребител
аз съм стрелял на 130 метра и си спомням че ползвах един прaшен път и така лесно виждах къде точно ми отиват попаденията и правих съответните корекции
Няколко са основните така да се каже изисквания за да се получи стрелбата успешна и приятна
ще съм кратък и се надявам колегите да споделят и те опит
Пушката трябва да има хубаво плато както казва Нико в рамките на 5-6 метра, да има достатъчно сила (колкото е по мощна толкова е по "прав" истрел)
на самия стрелец трябва да е удобно (за мен перфектни условия са сенчесто място и слънцето да е в гърба на стрелеца, да има лек наклон като стрелеца се намира на по високо съответно мишените по ниско)
Оптиkата трябва да е качествена с ясен образ и по възможност с много фин кръст Дори Лиополд имат модел оптика с толкова фин кръст, че трудно се вижда :)
Всичко написано горе не е задължително-тези мои писания просто ще ви дадaт по конфортна стрелба
ето един клип който сте гледали всички и сами виждате че човека стреля много добре и с обикновена оптика http://www.youtube.com/watch?v=I5md7Ke4BsA
 

lynx

Редовен Потребител
Колеги, ако може някой да постне снимка с мишена на 100 метра с попаденията, да се види реално как би трябвало да изглежда мишената на добър стрелец, за да знаят останалите към какво да се стремят ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Не съм писал, че мишенката е моя.
Просто колега попита "към какво да се стремят", аз показх към какво.
А коментарът към мишенката беше:
"HooliGun 5.5, стандартные настройки, прицел Tasko SS 10x42, пули jsb 5.52 16 гран.
Лес, лёжа с мешков, 100м.
Такую кучку удалось повторить 2 раза в течении недели в процессе подготовки к региональному турниру по варминту."
 

lynx

Редовен Потребител
Еее, Братушка! Ти съвсем ни замая.
Не стига че е лежешком, 2 пъти е постигнал подобен резултат , пък на всичкото отгоре и с мизерна оптика :mad:
Здравко, не ми казвай че със Суматра може да се получи такова извънземно постижение на 116 метра, ще ме караш и Суматра да купувам :-X
 

andro

Потребител
Мишената впечатлява ,обаче какво е това оръжие Хооли гун?За такава група я помислете колко трябва да е разликата в скороста ?В предишния форум някой беше писал че прави подобни групи ,но така и не видяхме мишени.Лично аз докато не видя на живо как се прави подобна група , :-\на това разтояние ...И ако пушката е застопорена може ,ама от фиилд таргет позиция айде няма нужда!
 

HellBoY

Потребител
andro написа:
Мишената впечатлява ,обаче какво е това оръжие Хооли гун?За такава група я помислете колко трябва да е разликата в скороста ?

Това е руско ПЦП , а човека който е проектирал пушката е помислил за това да няма разлика в скороста ;) Ако те интересува има писано в http://talks.guns.ru/. А за ПЦП без редуктор , мисля това постижение би останало в сферата на вероятностите . . .
 

lynx

Редовен Потребител
Защо бе колеги?
Не е проблем 5-6 изстрела да се закрепят в почти една и съща скорост, особено ако си познаваш пушката и ползуваш хронограф.
 

HellBoY

Потребител
Предполагам за да се постигне групата от снимката на дистанция 100м. се искат системни тренировки в продължение на дълъг период от време и няколко десетки кила олово :) Не е въпроса до това да се докарат няколко еднакви истрела , а да се проведе пълноценна тренировка без да посягаш към бутилката или помпата на всеки 5-6 истрела. Има и много други фактори . . . като цяло постигнатото на снимката граничи със съвършенството при стрелбата с ПЦП . . . това си е мое мнение :pardon:
 

lynx

Редовен Потребител
На мен мишената не ми прилича на пълноценна тренировка , а на "мишената на световния шампион" с която е съсипал конкуренцията. ;)
За такъв резултат си заслужава да се помпа през 10 изстрела.
А това за десетките кила олово съм крайно убеден че е вярно! :yahoo:
 
A

Anonymous

Гост
Hooligun бушкалото е това:

http://www.topguns.ru/hooligun-znakomimsa-poblizhe/
http://www.airgunlib.ru/page.php?id=587 - Тука и нещо като чертежче има...

3f00a69911cb2cccabcdd536a0ac6a26.jpg



Производство е на тяхното OOO "Калибр"
ТТ Данни:
в 5.5 - 50 джаула
300 бара работно налягане в около 280см3 резервоар,
45см Лотар Валтер цев

и му искат около 8-900 евро...
 

lynx

Редовен Потребител
Някой съфорумец няма ли да стане представител за България на тази марка, да секнат изведнъж продажбите на другите пушки? ;)
....и на витрината на магазина да има голям формат на мишената , която Братушка е постнал! ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
lynx написа:
Някой съфорумец няма ли да стане представител за България на тази марка, да секнат изведнъж продажбите на другите пушки? ;)
....и на витрината на магазина да има голям формат на мишената , която Братушка е постнал! ;)

Всички много пъти сме се облизвали около тях(особено феновете на Булпапа). ХолиГън и ЕдГън мисля са двата разделили се клона(съдружници) от една фирма в началото. За съжаление предвид руското законодателство износа им е практически невъзможен.
 
Нагоре