Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

Емо

Потребител
Повечето пружинки харесват от JSB 0,93, че даже и 1,03 и успешно стрелят на 70-80 м когато няма силен вятър за скорости от 160-230 м/с.
За разстояния до 35-40 м, много добре действат също и Match - 0,87 г. Но има цеви на Гамо които са с малък допуск и искат чашки 5,49 или 5,50, и при тях 5,52 дава по-ниски скорости, но въпреки това пак са по-точни.
Не е лъжа, че който е пробвал JSB след гамовските чашки, остава с впечатление че пушката е друга или много е задобрял.:lol:
При 5.52 20_35 м. На кръста при подвижни мишени на 6х, малко надолу и нагоре по милдота, но няма прошка с 0.93 и 1.03 стреля еднакво като корекции... при стрелба по хартия обаче, трябва много старание и правилно дишане и пак не се получава с този тегав спусък
 
M

malin777

Гост
Предатора иска скорости поне 245-250 и до 300 за да лети добре над 35м, 285-290 е оптималната. Металмага иска повечко, пробван с 285-6 дава групи около 3-4 см на 41 м, Полимага 2-3 см а на същото разстояние 1.03 кове в 1 стотинка и това при лек вятър.
Не си мислете че са чашки за мишени или за групи и не очаквайте от тях чудеса, но въпреки това са по-добри от които и да е гамовски по ефективност. Дълги са и трябва да се внимава при вкарването да не се измести връхчето или да не се отдели.
---- ------------------------------------- незнам дали знаеш но с 1гр black knight прави 241 м с платинума 286м --- но на мен ми требат за лов -- за туи казвам металмаг --ако някои ги е пробал да казва --моля за лов ми кажете как са ---- от гамото за лов стават промагнум
 
Последна промяна от модератор:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
незнам дали знаеш но с 1гр black knight прави 241 м с платинума 286м --- но на мен ми требат за лов -- за туи казвам металмаг --ако някои ги е пробал да казва --моля за лов ми кажете как са ---- от гамото за лов стават промагнум
Тези скорости ти ли ги замери или ги взе данните дадени от някой магазин ? Отделно във форума за лов не пишем, има го в правилата.
 

alex70

Потребител
Моя Black knight Igt с 1.03 на JSB прави 240 m/'s, измерено с два вида Хронографи, така че съм склонен да вярвам на колегата за първата цифра
 

redsox

Редовен Потребител
здравейте! от една седмица съм горд притежател на гамо 1250 биг кат 5,5. но определено имам проблем. като че ли всички предупреждения които имах по отношение на оптиката се оправдават. на 25 метра се налага през 2-3 изстрела да нагласям мерника. бие долу вдясно нон стоп. изстрелял съм дотук около 250 чашки.
някакви препоръки?
да се оглеждам ли за нова оптика или избързвам с притесненията?
благодаря предварително :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Оглеждай се за нова пушка. И оптика. С какви монтажи си ? Трябва ти моноблок. Ако не си с такъв си сложи. Ако може да е противооткатен-дампа. Вземи си и оптика с фиксирано увеличение. По възможност "Липърс". 6 х 32. Или 4 х 32. Ако си я купил нова я отвори да я изчистиш от смазката иначе ще ти дизелира. Провери и маншета - може вече да е за смяна. Част от проблемите се решават с поставянето на ГП.
 

bloodrayne

Новодошъл
Имам black knithg с пружина.Ако и сложа газово бутало ще повишили скороста --- с пружината варира между 237-241м.с
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Целта на газовото бутало не е за да се повиши скоростта.
Неговата цел е да намали отката и вибрациите при изстрел.
Също така евентуално, ако се наложи пушката да стои повече време заредена с газовото бутало няма последствия за него. Когато е с пружина не желателно пушката да се държи заредена.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Да допълня ...
-изчезва дрънченето на пружина по време на изстрела.
-можеш да си позволиш да сложиш оптика...
 

bloodrayne

Новодошъл
Тоест скороста на изтрела се запазва? И отката намаля --пречили нещо като е с пружина да и сложа оптика--- щот купих вече една на гамо е 6×40 ако треба да я свалям казваите
 

lynx

Редовен Потребител
Ако досега е изкарала 300-400 изстрела, има шанс да оцелее още много.
По принцип 6х40 не е много голяма, оптиките с по-голяма предна леща, от 50 нагоре заминават за нула време на по яки пружинни пушки.
Виждал съм как скъпа оптика, за 50 чашки замина безвъзвратно в коша.
 

bloodrayne

Новодошъл
Може да сам направил от 50-100 изтрела колкото да я прострелям - макар че бях снаиперист в казармата :D - таз въздухарка ми беше доста. трудна за прострелване тоест да разбирам по добре да я сваля
А дали е възможно пружината от hunter1250 да стане на black knight до колкото ми е известно тез двата модела са със увеличен цилиндър ако някои знае да казва да не се набутвам с пружина която няма да стане за моито пушкало
 

alex70

Потребител
На мен оптиката с която я купих 3-9х40 замина за 20 чашки. Сега стрелям с 6-24х44 и нямам проблем. Явно си е до оптиката колега.
 

bloodrayne

Новодошъл
Аlex 70 ----- колега силно ти препорачвам чашки гамо платинум -- малко са скъпички,но си заслужават кинтите--пушката най добре се престави с тях на 20 метра без оптика вкарах 5 изтрела в 3 квадратни сантиметра - също така са виско пробивни не се сплескват като оловните и скороста на изтрела се повишава.За големи разтояния не стават леки са 0.60гр
 

savagebs

Новодошъл
Колеги някой знае ли къде продават пружина за gamo cfx че аз където и да звънна и казват че няма.
от коя друга пушка би паснала китайската бам 19 която е копие на хънтър 440 може би ще стане
 

didarai

Редовен Потребител
Би трябвало всякакви от средните хасани да стават , ако отговаря вътрешният им диаметър на този на водача на пружината .Евентуално да се скъсят по дължина или да се махне пластмасовата втулка на водача . Има ги във всеки оръжеен магазин. Моя ЦФХ стреляше дълго време с такава от Хасан 125 слоу , без да я пипам , без пластмасовата втулка. Може да имаш вариране в скоростите разбира се . Аз търсех 16 дж. и с 1/2 по-лек утежнител и хасанската пружина , станаха .
 

savagebs

Новодошъл
ако някой даде идея къде има пружини за гамото ще съм много благодарен, преди това бяха едни тачени пушки а сега излиза че никой не ги харесва и внася/купува
 

mitaka101

Потребител
ВИП комплекс са вносителите за Гамо, там имат всички консумативи. Всички телени пружини за моделите Гамо без 1250 са еднакви.
 
Нагоре