Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

Plamenf26

Потребител
здравейте колеги относно gamo extreme co2 можете ли да ми кажите нещо за пушката смисал недоработки прецизна ли е засича ли какви капсули к co2 е хубаво да се ползват мерси

Много пластмаса. Най-добрата доработка е монтаж на цилиндър от Хатсан с редуктор. Ако ще я купуваш чисто нова и преработваш, то по-добре направо си вземи Хатсан АТ-44ПА /с помпово презареждане/. Цената на една капсула СО2 88 грама е между 15 и 20 лв., срещу което имаш неизвестен брой изстрели с неизвестна скорост силно зависима от околната температура. На въздух ще имаш увеличение на началната скорост от 175 на между 200 и 250 м/с в зависимост от настройката на редуктора, а от там и различен брой изстрели с еднаква скорост.
Ако си харесал пушката вземи я в ръце, разгледай я, прикладвай и ако ти е на сърце купувай.
 

ToHKa

Редовен Потребител
При преработката, трябва да се разгледа цялата механика (всички въздухопроводи) дали ще издържи на 200 бара налягане,ударния механизам и т.н.т. , сложна работа.
Забавна пушка е, но не си заслужава парите, над 400 лева са. Има по-разумни решения,но пък щом толкова искаш и имаш ресурс ,угоди си на душичката .... :)
Ето тук с малко ревю, може да се намери с до 20 лева по-надолу :
http://www.guns.bg/ПРОМОЦИЯ_Gamo_CO2_Extreme_55mm_ПРОМОЦИЯ-cat0-scat0-p11085.html
 

kosio rusev

Новодошъл
колега моите уважения ама хатсан повече не имам тука един паметник вече :wall: гамото ми хареса защото е безоткатно и сабира 10 чашки не гоня скорост искам една прецизна пушка за спрелба по мишени :);)
 
Последна промяна:

Plamenf26

Потребител
Нова пушка за 464 лв + цилиндър за 120 лв + приблизително 120 лв за редуктор и преходник = 700 лв. Просто АТ-44ПА би изисквала по-малко доработки /лично мое мнение/. Щом не искаш Хатсан хубаво, не съм им адвокат. Gamo Extreme CO2 определено е голяма пушка не подходяща за деца и жени. Предвид зареждането се стреля само от ръка. Конструкцията ще издържи на налягане от 60 бара с необходимия запас /той СО2 си е с такова налягане в бутилките/, така че един редуктор и преходник са достатъчни. Ако някой се сеща за друг модел пушка с презареждане тип "помпа", да казва и показва.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Колега по-назад в темата поиска съвет за избора си между Gamo Viper Express 5,5mm и Gamo Bull Wisper BoneCollector 5.5 .
Тъй като никъде г-н. Русев не е посочил ,че държи на pump-action , бих препоръчал някоя от 2те, като пушките са с различни идеи.

Вайпър експреса стреля с цилиндърчета със съчми(гилзи като при ловните патрони),на 20 метра прави групировка на съчмите около 15-20 сантиметра. Предназначене е за "кеф" и за дребен лов : pests :) air hunting shootgun ,но пък незнам как се справя с чупенето на бутилки. Може да стреля и с обикновенна чашка 5.5 . Много красива пушка на външен вид.

Бул Уиспъра пък е снабден с всички технологии на Гамо за момента, IGT (ГП-газово пружина) , SAT спусък ,SWA задтилък (коментиран е 2-3 поста по-назад) и Wisper (заглушител) .
Пушката е ергономична и удобна,скоро я държах но не съм стрелял с нея. Има адски много клипчета в youtube, разгледай ревюта и реши какво искаш :)

Ако бъркам някъде , моля да бъда поправен.
 

andi

Редовен Потребител
здравейте колеги относно gamo extreme co2 можете ли да ми кажите нещо за пушката смисал недоработки прецизна ли е засича ли какви капсули к co2 е хубаво да се ползват мерси

Досега съм направил 4 на ПЦП . Страхотна зарибявка е . За фън и пликинкг на механични е ненадмината . Много по приятна и лека за стрелба от Хатсан ПЕ .
 

Plamenf26

Потребител
Досега съм направил 4 на ПЦП . Страхотна зарибявка е . За фън и пликинкг на механични е ненадмината . Много по приятна и лека за стрелба от Хатсан ПЕ .

Поставяш ли редуктор и на какво налягане каква скорост получаваш? Предполагам че клапана не се преработва.
 

andi

Редовен Потребител
Няма смисъл от редуктор , според мен идеята на пушката друга . И няма нужда да се засилва над 230-240 -250 м/с . Доста работи се пипват .
 

Attachments

  • IMG_4272.JPG
    IMG_4272.JPG
    1.4 MB · Прегледи: 118
  • IMG_4281.JPG
    IMG_4281.JPG
    982.9 KB · Прегледи: 122
M

malin777

Гост
zdraveite fenove skoro si vzex takova pushkalo - bix kazal che e po eftiniq varqnt na huntera 1250,no tova si e moe lichno mnenie--Ta iskam da pitam dali moje da se sloji gazovo butalo
 

alex70

Потребител
1.Има си тема за Гамо в раздела за ПП.
2.Като искаш газово бутало защо не си взе направо IGT вариант, сега ще се набуташ пак, но при всички случаи може.
 
Последна промяна:
M

malin777

Гост
брат на huntet 1250 е black knights a и доста по ефтин вариянт - - - - като мощност са почти еднакви., като точност незнам
 

alex70

Потребител
брат на huntet 1250 е black knights a и доста по ефтин вариянт - - - - като мощност са почти еднакви., като точност незнам

Малко е по-слаба от 1250, ама и тази мощност е достатъчна отначало да се чудиш защо не уцелваш всеки път. Аз първите седмици се чудех дали ми не е пре.бана пушката, защото стрелях с чашки на Гамо и на 50 м от пет изстрела един път бутах бутилка от дезодорант а на 25 м. събирах в 5 см:confused:. Сега стрелям с JSB 0.93 и 1.03 гр. и и посвикнах и попаденията са доста добри, като на 90 м бутилка от 1.5 л я свалям два пъти от три опита. Целта ми е на 25 м да направя група от 2-3 см, но трябва да си намеря подходяща упора, че засега стрелям от стойка и винаги ми мърда цевта.
 
M

malin777

Гост
незнам с ква пушка си --- за мен ве4е знаеш --- пробвах няколко вида -- про магнум , раптор ,платинум ,баракуда, и най добра групираност направих с платинума на гамо ---- въпроса е да уцелиш 4ашките които пушката харесва --- последните които искам да пробвам са на JSB Predator - metalmag
 

alex70

Потребител
Пушката ми е тази от подписа, Black Knight IGT, ще пробвам от платинума да видя как са щом на теб са ти паснали.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Предатора иска скорости поне 245-250 и до 300 за да лети добре над 35м, 285-290 е оптималната. Металмага иска повечко, пробван с 285-6 дава групи около 3-4 см на 41 м, Полимага 2-3 см а на същото разстояние 1.03 кове в 1 стотинка и това при лек вятър.
Не си мислете че са чашки за мишени или за групи и не очаквайте от тях чудеса, но въпреки това са по-добри от които и да е гамовски по ефективност. Дълги са и трябва да се внимава при вкарването да не се измести връхчето или да не се отдели.
 

staz

Редовен Потребител
Предатора иска скорости поне 245-250 и до 300 за да лети добре над 35м, 285-290 е оптималната. Металмага иска повечко, пробван с 285-6 дава групи около 3-4 см на 41 м, Полимага 2-3 см а на същото разстояние 1.03 кове в 1 стотинка и това при лек вятър.
Не си мислете че са чашки за мишени или за групи и не очаквайте от тях чудеса, но въпреки това са по-добри от които и да е гамовски по ефективност. Дълги са и трябва да се внимава при вкарването да не се измести връхчето или да не се отдели.
Дааа, и не влизат в барабана на фх-са....
 

danim1972

Потребител
Предатора иска скорости поне 245-250 и до 300 за да лети добре над 35м, 285-290 е оптималната. Металмага иска повечко, пробван с 285-6 дава групи около 3-4 см на 41 м, Полимага 2-3 см а на същото разстояние 1.03 кове в 1 стотинка и това при лек вятър.
Не си мислете че са чашки за мишени или за групи и не очаквайте от тях чудеса, но въпреки това са по-добри от които и да е гамовски по ефективност. Дълги са и трябва да се внимава при вкарването да не се измести връхчето или да не се отдели.
Ти какви би ми препоръчал за IGT CFR ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Повечето пружинки харесват от JSB 0,93, че даже и 1,03 и успешно стрелят на 70-80 м когато няма силен вятър за скорости от 160-230 м/с.
За разстояния до 35-40 м, много добре действат също и Match - 0,87 г. Но има цеви на Гамо които са с малък допуск и искат чашки 5,49 или 5,50, и при тях 5,52 дава по-ниски скорости, но въпреки това пак са по-точни.
Не е лъжа, че който е пробвал JSB след гамовските чашки, остава с впечатление че пушката е друга или много е задобрял.:lol:
 

staz

Редовен Потребител
Моето гамо (shadow 1000) най-много харесва spitzkugel и silver point от H&N.
За JSB, Пеко вече каза.
За гамовските чашки Pro Magnum май му харесваха най-много, но отдавна не съм използвал такива(гамо)..
 

danim1972

Потребител
:)Абе аз в момента съм на про магнум на гамо но понеже и пушкалото е ново още не мога да преценя , ама ще пробвам JSB-то по съвета на Пеко .
 
Нагоре