Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

cdman

Администратор
Пускам темата, понеже продуктите на тази фирма са широко разпространени у нас. Предлагам тук да пишем за всякакви впечатления от тях, проблеми, подобрения и пр.
 
  • Харесвам
Reactions: NME

cdman

Администратор
Гледам че няма нищо писано за тая пушка , незнам дали се различава много от другите модели на гамо но реших да спореля малко впечатления.

Camo - явно идва от това че е с камуфлажна окраска , ето малко снимки.

csi-pic01.jpg


csi-pic02.jpg


Пушката се зарежда с чупене на цевта, доста трудно ми се стори но като му хванах цаката вече бива.

Калибъра за тоя модел е само 5.5мм - намерих инфо и в сайта на GAMO - дават начална скорост 220м/сек ТУК има малко повече инфо.
 

djboby

Потребител
Аз като бивш собственик на гамо мога да кажа, че тези пушки са супер. Не са като комета и норика но се пак си е испанско. Тази камофжната, вътре няма да има нищо по различно от ЦФХ 440 и 890 щом е в техня клас.

Мерси и за информацията от доста време търся цена на тази пушка. Сега ще чакаме някакви по сериозни резултати с тази пушка ;).
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Пушките са си супер, особенно флагмана на фирмата GAMO-HUnter 1250.
Един клиент си купува такава.
Чисто нова.
Брои една шапка пари.
Пушката се продава със слабата пружина, като в комплекта и е и силната.
Клиента пожелава в магазина да му разменят пружините.
Плаща си 20 кинта за целта , като го уверяват че и са я почистили.
Сега пушката е при мен.
Познайте защо?
Не , по-добре вижте.
После , който иска може да дава съвети , че няма смисъл нова пушката да се чисти.
Пък била тя и GAMO.

IMG_3888.jpg

IMG_3889.jpg

IMG_3892.jpg
 

Termina4

Потребител
И аз да кажа имам Гамо 1250 и е много добра пушка тя ми беше първата и стрелях много с нея от там се запалих пушката отвсякъде излъчва мощ има лек откат и ако невнимава човек цепи вежди зарежда се трудно и си иска поне 80 кг собственик голяма и тежка стои идеално в ръцете
един ден ще и монтирам газово бутало и ще стане приказка
Съвета ми към бъдещи собственитци на тази красавитца е да преценят добре защото наистина е малко скъпа
 

djboby

Потребител
Абе то бая дизел е било това. Явно като са сменяли са смазали поче от колкото трябва.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не са мазали нищо.
Просто не са почистили.
Дори не са разглобили пушката и да извадят буталото.
Само са развили тапата и болта дето държи спусъка ,
за да извадят и сменят пружината.
За да се почисти цилиндъра , трябва да се извади буталото.
Трябва да се демонтира и спусъка.
Ама работата много им се е видяла за 20 лева.
 

Termina4

Потребител
Искам да сложа пружина и маншет от Диана на Гамо 1250 чудя се дали е възможно ако някой знае благодаря предварително :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте купих си Гамо хънтър 1250 някой може ли да ме посъветва каква оптика да си купя за да нямам проблеми за напред,в форумите четох понеже пушката била много мощна разбивала оптиките.Благодаря
 

Termina4

Потребител
съвета от мен е да си вземеш фиксирана оптика на липарс примерно 4X40 или 6X32 също така качествен моноблок и cTопера заядължително от моя опит знам че по голяма изходна леща от 40мм не ти трябва
:rambo:
 

bor1968

Потребител
piksun написа:
Здравейте купих си Гамо хънтър 1250 някой може ли да ме посъветва каква оптика да си купя за да нямам проблеми за напред,в форумите четох понеже пушката била много мощна разбивала оптиките.Благодаря
Зависи какви пари си готов да дадеш. Ако не ти се дават повече от 50 лв. си вземаш някое Таско с фиксирано увеличение. Може и Таско 3-9х32АО с корекция на паралакса. Това е доста добра за класа и цената си оптика, а и е изпитана. В нашата група има хънтър 1250 с такава оптика и тя е от доста време на пушката.
Ако си готов да дадеш над 100 лв. взимаш някой Липърс, какъвто ти препоръчаха колегите в предните постове ;)
 

zara

Новодошъл
Поздравления за темата. Пушка като хънтър 1250 заслужава особенно внимание. Имам такава от около две години, и за мен е най-добрата комбинация между сила и точност за ПП.
Бих посъветвал тези които мислят да слагат газова пружина първо да се замислят, и да не развалят хубавата пушка. Казвам го от опит и лично впечатление.

За скъсания маншет от по-горната снимка, подкрепям мнението на Милен. Получено е от неправилно поставяне на буталото с маншета обратно в цилиндъра.

За силата мога да кажа че няколко пъти съм и измервал скоростта и е относително еднаква 278-280 м/с с гамо про хънтър 1 грам, тези ги обича най мнго ;)
 

petkof

Редовен Потребител
Аз също съм притежател на пушката от около година време и имам хиляди изстрели с нея, като също хиляди са с пружина и още хиляди с Газова пружина направена от Иводок.С чиста съвест мога да кажа че тази пушка трябва да се употребява с газова пружина.Тогава се разкрива истинска мощ съчетана с хирургическа точност.ВНИМАНИЕ!!!За потвърждение на думите си разполагам с Нотариус!!! ;)
 

братушка

Редовен Потребител
akraba1 написа:
...Направи ми и впечетление, че тук не се вижда забът с който трябва да се задържи лоста за зареждане. Той на двата отвора с резба "м3" ли се закрепва....
Да.

Материал по избор. Става и полиамид и някакъв дюрал. Но не и алуминий в чист вид - много е мек.
Аз специално правих тежък, после утежнявах и приклада със силикон и олово за баланс.
Освен това може "да се играе" и със дължината на надулника за теглото му.
 
A

Anonymous

Гост
болчето зад спусъка(от там се прави мек или твърд май така беше :-[ )
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
добри хорица къде беше линка за разглабянето на хънтер 1250?Някой може ли да даде съвет как се сменява пружината на това нещо в смисъл може ли в къщи с хитрина без стенд да се навре нова пружина с отежнителя :).
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Може , ако сте двама и поне единия е як , а другия знае как.
 

rashko

Редовен Потребител
scandalo написа:
добри хорица къде беше линка за разглабянето на хънтер 1250?Някой може ли да даде съвет как се сменява пружината на това нещо в смисъл може ли в къщи с хитрина без стенд да се навре нова пружина с отежнителя :).

Аз съм от лошите но ще ти помогна :lol:
http://talks.guns.ru/forummessage/96/306578.html
 
Нагоре