Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

A

Anonymous

Гост
Благодаря , но можеше и малко по добре . Не ми стигнаха нервите за доизглаждането на някой места и "временно " останаха така . А и кита е старичък и бая нерви изхабих и с него . Имам едни идеи за полуложата , ама да видим . Сега , като я гледам в тоя вид , май тия идеи започват да се изпаряват и да останат само проект. Чакам да стане и новия дотиквач за чашките - кух . Като се загледах (баси орловия поглед, след година и кусур), тоя СО2 бая въртележки прави докато подкара чашката . То чак му се взема акъла , докато разбере отде да излиза . Бах мааму и испанска техническа мисъл . :eek:
 

dilom08

Редовен Потребител
ЦФХса стреля ли добре с ФТТ?чудя се какви сачми да му взимам.
 
A

Anonymous

Гост
dilom08 написа:
ЦФХса стреля ли добре с ФТТ?чудя се какви сачми да му взимам.

Стреля. Но без да му вземеш, няма да разбереш дали е по-добре от ProHunter-а. Моят стреля най-добре с ProHunter, колкото и да им е лошо качеството. Имам 1 кутийка FTT от 1 година и има останали около 100 чашки(100-150 пък се разсипаха безвъзвратно), а ProHunter вече 5-6 кутийка изстрелях.

Между другото си взех и Hobby, изстрелях 100-тина чашки и се отказах, то не си заслужаваше... :)
 

lynx

Редовен Потребител
На какви разстояния ги стреляте тия Хоби-та?
.....че с тия плоски глави почват да правят въртележки ако е по-надалеч ???
 

mitaka101

Потребител
lynx написа:
На какви разстояния ги стреляте тия Хоби-та?
.....че с тия плоски глави почват да правят въртележки ако е по-надалеч ???
Лично аз с Хацан 75 ги стелях до и над 50 метра. Учудващо и 125-та ги харесва, но ме дразни шума, който издават при висока скорост и затова не ги ползвам за нея. Поне 10 кутийки съм опукал на заслона от тях. И не се въртят нито на близки, нито на даечни дистанции - изрязват си идеални кръкчета на хартиените мишени.
Извинявам се, че пиша в темата за Гамо, но въпросът е за чашките.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Аз нормално стрелям с ЦФХ на разстояния до 40 м и не съм забелязал въртене.
 

lynx

Редовен Потребител
mitaka101 написа:
Поне 10 кутийки съм опукал на заслона от тях. И не се въртят нито на близки, нито на даечни дистанции - изрязват си идеални кръкчета на хартиените мишени.Извинявам се, че пиша в темата за Гамо, но въпросът е за чашките.

Преди време пробвах експериментално с една кутийка Хоби, изрязваха си хубави дупки в мишената но при мен имаше ефекта Тирбушон.
Най-вероятно скороста им идва в повече, не помня тогава на колко дж. беше настроена пушката.
 
A

Anonymous

Гост
Тази скорост не е ли малка за пушката - това са някаде към 16 джаула ???
Иначе с Хобито до към 30 метра съм стрелял (все още без оптика) и ми се струва,че имат по-изправена траектория от RWS Superdome 0.94 гр. - сигурно,защото са по-леки.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Действително и аз не мога да си обясня - хобито и про-хънтър ги засилва еднаква.А ФТТ не се качва над 190?
 
A

Anonymous

Гост
Вероятно не влизат достатъчно плътно в цевта,може от това да е разликата.
Впечатление ми направи колко лесно влизат чашките в моя,а преди няколко години бях стрелял с ЦФХ на приятел и доста трудно влизаха пор хънтърите,даже с нокът се налагаше да ги натикам.
 
A

Anonymous

Гост
ЦФХ-ът днес се сдоби с ГП от mitaka101 - колегата е коректен и работи много бързо ! Утре ще го изпробвам,че днес докато се прибера и ВИП-а бяха затворили, та не можах да си купя чашки ;)
 
A

Anonymous

Гост
Днес докато прострелвах ЦФХ-а на 30 метра се случи следното - свърши хода на винта за вертикалата,а пушката продъжлава да бие около 5-6 см под мястото на прицел - дали да подложа нещо под стойката или просто да я прострелям на по-малко разстояние ???
 

mitaka101

Потребител
Размени мястото на стойките - задната да стане предна - и виж как е.
Ако пак е така - виж дали могат да ти сменят оптиката, ако не стане - подлагай под задната стойка.
30 метра е малка дистанция - 35 или 40 мисля че е оптимална за стрелби до към 50/60 метра.
 
A

Anonymous

Гост
Ами аз съм с моноблок - да пробвам да го завъртя ? Болтовете за стягане ми се падаха от ляво - да го обърна ли така,че да се падат от дясно ???
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Няма смисъл. Направо подлагай отдолу на задната гривна. Една лента от капачка за буркан. Ако не стига, две.

П.П. Не прекалявай с притягането.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-добре двойно лепящо тиксо или поне ел. изолирбанд(може да си го нагънеш и 2-3 пъти - според нуждата).
Теникийките се отбелязват ако стягаш повечко!
ПП. А сигурен ли си, че височината на монтажа е правилната за твоята оптика? Зависи също къде търсиш 1-вата и 2-ра нула.
Поиграй си на теория с чеаргъна първо кои варианти ще ти паснат.
 
A

Anonymous

Гост
Аз съм съвсем начинаещ с оптиките ;) 1-ва и 2-ра нула нищо не ми говорят,явно ще трябва да прочета тук там,за да се образовам :) За височината на стойката не знам - взех си моноблок на Лийпърс ,който да ми пасне на релсата на пушката.Ще пробвам това с изолирбанда на задната гривна.

Въведох в Чеъргън следните параметри : съчма РВС Супердом и скорост от 200 м/с и ми даде,че нулата трябва да ми е на 25 метра - явно трябва да я прострелям на малко по-малка дистанция от тази на първия ми опит.
 

lynx

Редовен Потребител
Рано ти е за Чеъргъни, подлагай на задната гривна и ще стане.
Никоя програма няма да ти определи на колко метра да ти е нулата, това ти си го определяш и го налагаш в програмата за да ти покаже траекторията при твоите заложени данни.
 
Нагоре