Палатки и къмпинг

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дани, сложи в комплекта едни шишове и ще изглежда още по-завършено ! Иначе е станало екстра - нито е прекалено малко, нито е много голямо.

п.п. Покрай тия BBQ-та ми се струваш понапълнял.. ;) :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Шишове или скара всеки може сам да си набави или направи каквито иска. Допълнителна екстра са. Аксесоара е извън комплекта :)
В някои от клиповете (от линка в подписа ми) се вижда, как използвам стандартна скара и дървени бамбукови шишове. Бамбуковите шишчета са без пари в магазините за 1 лев. Аз иначе си имам метални от неръждавейка.
Самото BBQ тежи 5,5 килограма без краката. С краката не съм го мерил. Тях ги измислихме в последния момент.
А килограмите ги качих щом спрях цигарите :pardon:
 

DANNY

Редовен Потребител
И като се обърнат тея свещи с този течен парафин и открит огън, голям кеф ще бъде.... ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
To ще се сложи на такова място където няма да има такава опасност от обръщане и пожар в палатката. Ама може ли като тръгваме на палатка да си нося и саксиите. Иначе не е лоша идеята и ще върши работа.
 

Карлсон

Потребител
На моята месторабота понеже се продават керамични изделия в градинския сектор вече доста клиенти споделиха, че ефекта е повече от задоволителен в домашни условия... Даже един пич ми обясни за подредба на различни размери кашпи на принципа на матрьошките с помоща на парче шпилка и няколко размера шайби, ама ще го питам по-подробно и пак ще пиша... :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Карлсон написа:
На моята месторабота понеже се продават керамични изделия в градинския сектор вече доста клиенти споделиха, че ефекта е повече от задоволителен в домашни условия... Даже един пич ми обясни за подредба на различни размери кашпи на принципа на матрьошките с помоща на парче шпилка и няколко размера шайби, ама ще го питам по-подробно и пак ще пиша... :cheers:


http://petel.bg/Kak-da-se-otoplyavame-za-40-stotinki-na-den__56455
 

andi

Редовен Потребител
Това е барбекю за 20 гладни ловци .
пп това са татарски кюфтета от диво прасе , сръндак и домашен кашкавал
 

Attachments

  • Снимка0049.jpg
    Снимка0049.jpg
    78.8 KB · Прегледи: 73

DANNY

Редовен Потребител
DANNY написа:
ТУРИСТИЧЕСКИ ПОХОДНИ КОТЛОНИ НА ДЪРВА

031103793.jpg


031103832.jpg


031103855.jpg



Тест за издържливост:
Туристическия котлон понесе тежест (мен :)) по-голяма от 115кг!
Туристически котлон на дърва Hunter Stove

Повечето информация съм сложил тук в тази тема:
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=48.msg158779;topicseen#msg158779


А СЕГА И С ПО-МАЛЪК ВАРИАНТ:


Повече сравнителни снимки м/у двата модела тук:
http://akraba1.snimka.bg/travel/mini-stove.801262.all
 

DANNY

Редовен Потребител
Миналата неделя успях да тествам по-малкия вариант на котлона на дърва.
Резултата бе изненадващ дори и за мен. :bravo:
За 5 минути успях да сготвя от сглобяването на котлона и запалването му та до готово ястие, 6 яйца бъркани с лук, печени чушки от буркан и сирене.
Приятелите, които бяха с мен определено бяха впечатлени от бързината и ниския разход на гориво.
Използваното гориво бе чамови летвички.
Добре горят но за жалост много пушат. За в бъдеще не бих ги ползвал освен за разпалки.



Повече снимки в албума:
http://akraba1.snimka.bg/travel/mini-stove.801262.all
 

didarai

Редовен Потребител
От време на време ми се налага ползване на вилица вън от къщи , та потърсих комбиниран нож с такава в нета (по магазините не открих).В общи линии намерих 3 налични модела , от които единият бе на солинген за 56 лв , но с мижава двурога виличка и ножче и други два , в този сайт:
http://megafishing.bg/product/291/dzhobno-nozhche-s-vilitsa-i-lazhitsa.html
Единият за 10 лв , другият за 15.Избрах по-скъпия.... Балзер , уж немски (фирмата поне).
За парите си (ако не ръждяса) изглежда доста добре и качествен.Вилицата (основното което ми трябва) е почти пълноразмерна.Лъжицата е малко по-голяма от чаена (не кафяна) т.е. 1/2 на нормалната.Ножчето е добре заточено фабрично.Пробвах да дялкам с него , без проблем и усилие.При сгънати прибори не е твърде удобно за държане при рязане .С отваряне на вилицата или лъжицата едната ключалка се освобождава и ако за приборите не е толкова кофти , за другите инструменти не е удобно.При отваряне на двата прибора , ножката се разделя на 2 и става удобна и за по-груби действия с ножа или другите инструменти.На снимките ,заедно с половинката на лъжицата и ножа има и шило , което първоначално не забелязах и не е снимано.На цвят пластмасата е тъмно(военно) зелена.
Не е нещо на което да повериш живота си , но ако няма да колиш мечки и цепиш дънери, ножката е напълно достатъчна основната дейност при излет.
На финала обаче , дали защото е била последната налична , или по нова българска традиция да пре..ем онлайн клиента (с надеждата , че няма да върне стоката), в единият ъгъл се вижда , че е била изтървана и едно парченце от пластмасата е пред откършване (ако не е лепено вече де) и е малко непрактично , че идва без калъфче , но както казах , за цената си е чудесна.
 

Attachments

  • DSC07588.JPG
    DSC07588.JPG
    529 KB · Прегледи: 36
  • DSC07589.JPG
    DSC07589.JPG
    530.3 KB · Прегледи: 26
  • DSC07590.JPG
    DSC07590.JPG
    300.7 KB · Прегледи: 28
  • DSC07591.JPG
    DSC07591.JPG
    385.2 KB · Прегледи: 24

sts1969

Редовен Потребител
Имам същата, купих я лично от оръженият ни магазин, също нямаше калъфче...така че явно така се продава. Доволен съм, за парите си е супер. :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Редовете по-надолу са цитат от мой пост в друг форум. ....та да не се чудите, че част от информацията може и да не съвпада.

---------цитат--------
Този уикенд тествах отново моята печка (големия модел)
На бързо ще ви я представя в снимки под формата на един кратък пътепис :)
Няма смисъл да се повтарям, колко съм доволен от нея. Колко е икономична, ефективна и бързо действаща.

...В неделя направихме един пикник на скалните венци срещу село гара Лакатник.
Времето беше страхотно. Гледката бе страхотна.
033182583.jpg


След, като се изкачихме на най-високите поляни, намиращи се над паметника "Септемврийци" се установихме на едно местенце на ръба на скалния венец със страхотен изглед изглед към селото.
033182627.jpg


Последва кратка почивка след, което запалих сглобяемата печка.
033182592.jpg


На тази снимка се вижда най-добре разликата м/у открит огън горящ в огнище и силата на пламъка в печката. Като цяла пламъка е силен с висока температура на горене и без дим. Относно димът зависи, какво се използва за гориво и какво правиш в/у печката. Ако се използва широколистна дървесина няма никакъв дим. Но ако се ползват шишарки или самата иглолистна дървесина има дим от смолата, която се съдържа в дървесината. Смолата дими но пък и дава много добра висока температура на горене. Така, че избора си е ваш.
033182594.jpg


Разпалих печката с тънки пръчки а след това, след, като се разгоря добре поставих в нея няколко големи въглена, които бях намерил в огнището, където разположих печката.
Въглените ги сложих в печката понеже идеята бе да хапнем наденики на скара :) За целта не се нуждаех от силен пламък а от жар и скара.
033182595.jpg


Въглените се разгоряха и щом направиха добра жар нанизахме наденичките на дървени шишчета и хайде в/у скаричката, която съм направил към по-големия модел печка. Има я показана в първия пост към тази тема.
033182596.jpg


Някои туристи умираха вече от глад и нямаха търпение защото миризмата, която се носеше по поляната бе много... :cool:
033182601.jpg


След похапването си направихме и по кафе. Едно канче с вряща вода е напълно достатъчно за две чаши кафе 3 в 1. На снимката се вижда и скаричката, която ползвам с по-големия модел печка.
033182605.jpg


Чаша горещо кафе и страхотен изглед. Какво по-хубаво от това?
033182614.jpg


След, като приключих с печката я обърнах с помощта на ножа си и я оставих за 5 минути да изстине. Когато по изстина но не напълно я забърсах с парче вестник за да сваля саждите и покапалата мазнина от наденичките.
033182615.jpg


Страхотна работа върши! Всеки път се радвам от резултата.
033182621.jpg


Това е разпалката, която ползвам за екстрени случаи. Кутийка на резба, в която съм поставил нарязани, кръгли, памучни парцалчета натопени, накиснати във въззелен. Вазелина е страхотно гориво, което държи настрана водата. Дори под вода да се потопи кутийката, когато извадиш едно парцалче то ще се запали много лесно и бързо. Може да пука от капките вода по него но ще гори.
033182624.jpg


------------------------------------------------------------
По-подробни снимки и в по-голям размер може да видите в албума:
http://akraba1.snimka.bg/mountain/lakatnik-11-05-2014g.818240.all
 

andro

Потребител
Колко може да побере един каяк :)В тия пущинаци с брадва не става.
 

Attachments

  • Снимка1655.jpg
    Снимка1655.jpg
    638 KB · Прегледи: 62
  • Снимка1623.jpg
    Снимка1623.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 56
  • Снимка1601.jpg
    Снимка1601.jpg
    901.4 KB · Прегледи: 57

DANNY

Редовен Потребител
Направих нов мини модел.
Представям ви го само в няколко снимки.
Ако времето е добро през почивните дни мога да направя и едно кратко ревю.
За сега ще спомена само, че е направено от нераждавейка 0.8mm
Направено е с по-малки размери от предишните печки и от по-тънка ламарина да се носи лесно в раница.
На него освен туристическа чаша с чай или кафе спокойно може да се сложи и по-голям съд, войнишко канче наприме за да се претопли или сготви някаква храна.
Повече информация еда след, като тествам

Ето и първите снимки
За сега мога само тях да ги покажа и да спомена, че масата на една печка е малко под 300гр.
Както вече казах материала е неръждавейка 0.8mm













 

TeXHo

Потребител
Дани, не излиза ли потресаваща цената на тези печки? Неръждавейка, лазер... Пък и този атрактивен дизайн с много дупки, също вдига цената на рязането. Повечето фирми таксуват на пробив и метър. Питам, защото ми харесва идеята и се замислям дали да не сменя кюнеца, който ползвам за разпалване на скарата с по-голям вариант на тази печка.
 

DANNY

Редовен Потребител
TeXHo написа:
Дани, не излиза ли потресаваща цената на тези печки? Неръждавейка, лазер... Пък и този атрактивен дизайн с много дупки, също вдига цената на рязането. Повечето фирми таксуват на пробив и метър. Питам, защото ми харесва идеята и се замислям дали да не сменя кюнеца, който ползвам за разпалване на скарата с по-голям вариант на тази печка.

Тази печка ще има продажна цена от 40 лева. А съм се стремял да има функционалност т.е. да гори добре а и да има вид ...търговски вид.
Прав си фирмите за лазерното рязане има таксуване освен на линеен метър а и на контур/пробив. Там е по-високия разход. За контур/пробив се таксува в различните фирми до 0.3 лева. Аз съм на цена 0.15 лева. т.е. за всяка дупка или контур имам стартова цена от 15 стотинки в/у към която се добавя цената за рязане на линеен метър.
За кюнеца ще ти препоръчан да си вземеш готова разпалвачка. В Каулфланд са по 9 лева.
 

TeXHo

Потребител
Мерси за инфото за Кауфланд. Ще ги проверя. Той кюнеца си работи перфектно, просто ми се иска нещо по-компактно.
 
Нагоре