Палатки и къмпинг

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Едно време като малък ходехме на палатки семейно. Ние имахме като тази чешката 4-местната,която е постнал Миро. Събирахме се без проблем 2 възрастни и 2 деца. Едно друго семейство обаче имаше подобна на американската, но беше купувана от Холандия. Като си "ходихме на гости" не беше проблем да останем да пренощуваме и при тях. След години купих подобна на тяхната, само цвета беше различен иначе едно към едно, но полско производство. След 10-на години я продадох и съжалявах после. Дружко си е да имаш хол, кухня и спалня на къмпинга.
 

Kazimir

Новодошъл
Да имам такъм модел от 2 години много съм доволен. Широка е а и е доста удобна. Ти си прецени по колко човека ще нощувате. Има и добри модели за по малко хора, съответно и на по-ниски цени. Но аз винаги предпочитам по-голяма, защото не се знае какво ще се наложи. Успех
 

Torin

Новодошъл
Аз ако съм на теб ще си взема по-големия модел т.е "VANGO Ark 400 +" по-голяма е и събира повече багаж. Все пак ти си преценяш!
 

rebek

Новодошъл
Да определено ще премисля нещата, мерси за съветите на всички!
 

st_beer

Редовен Потребител
Дойде момента за отпуск и тази година след дългото и чакане.
От понеделник 27-07-2015 до 02-08-2015 г ще бъда в Китен на къмпинга до р.Караагач. Естествено 2-та каяка ще са с мен и ще се отдам на риболов,каране за кеф,гмуркане и др. Ще се радвам ако има някой в района да си правим компания и караме и риболоваме заедно.
Телефона ми е 0895618671.
 

vencibull

Потребител
Колеги да препоръчате място за палаткуване и риболов в радиус от 100км около София? Бяхме на Огняново - не е удобно за палатка, до гората едвам се стига с кола, много разоран пътя. Търси се усамотено място, далеч от тълпите, ако има и мегдан за стрелба още по-добре
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Около 60 км. до язовир Пчелина. Има доста на посочения периметър около София. Не вярвам да е пренаселено на всякъде.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Нито е за палатки, нито е за къмпинг, нито му е сезон сега, ама пък си е хубаво чадърчето.
Идейно.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Кат духне вятър не мойш го намери.
Като видиш, че започва да духа опасно за него....просто го сгъваш.
Това поне може да стане и не е трудно за изпълнение.
Не е като чадърите на плажа, които забиват в началото на май и прибират в края на септември.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
За любителите на еспресо при полеви условия.
В зависимост от това колко ще напомпиш, се получава кафе с различна концентрация.
13 ×: "ристретто" (супер концентрирано)
18 ×: еспресо
28 ×: дълго еспресо
Повече от 28 ++ еспресо американско, тоест гола вода :)
Няма батериии и ала бала. Необходимо е само смляно кафе и гореща вода.
Ето и откъде може да се закупи:
http://www.aliexpress.com/wholesale...B_20160209082120&SearchText=minipresso+WACACO
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Много идейна скаричка.
Трябва да се огледа и да се направи.
Достатъчно голяма, пък не заема място.
Как са закрепени теловете на веригата?
На пръв поглед изглежда, че две съседни пръчки, всъщност е една сгъната на две,
но може и да греша.
 

Djack

Редовен Потребител
Много тарикатска скаричка! Теловете са заварени през звено за веригата! Само едно нещо не ми харесва - много големи разстояния се получават между пръчките!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Същия ефект може да се получи и ако използваш синджир с по-малки звена, така разстоянието ще е ОК.
Тогава, може и пръчките да се набият в звената и да не се заваряват.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
може и пръчките да се набият в звената и да не се заваряват.
peko, само с набиване едва ли ще е надеждно.
Многократните термични разширение и свиване, ще окажат своето влияние и всички сглобки скоро ще се разбрицат.
Рискуваш, когато най-ти трябва, да те изостави и да береш ядове с омаслени железа при полеви условия.
От двете страни на пръчките може да се нареже по десетина милиметра резба и да се притегне с по две гайки на всяка от страните.
Едва ли обаче, ще е по-малко трудоемко, отколкото да се прихванат с по капка, при наличие на заваръчен апарат.
 
Нагоре