Палатки и къмпинг

DANNY

Редовен Потребител
TeXHo написа:
Дани, не излиза ли потресаваща цената на тези печки? Неръждавейка, лазер... Пък и този атрактивен дизайн с много дупки, също вдига цената на рязането. Повечето фирми таксуват на пробив и метър. Питам, защото ми харесва идеята и се замислям дали да не сменя кюнеца, който ползвам за разпалване на скарата с по-голям вариант на тази печка.

А тоз звяр е от Баухаус до надлез Надежда.
Огромен е.
Цена 40 лева
 

Attachments

  • Image025.jpg
    Image025.jpg
    186.8 KB · Прегледи: 141

TeXHo

Потребител
DANNY написа:
...

А тоз звяр е от Баухаус до надлез Надежда.
Огромен е.
Цена 40 лева
Това го знам от доста време. Скъпо и ненужно голямо. Половин кюнец е перфектното количество въглища за моята скара. Само да можеше да се сгъва тоя кюнец, че много място заема.
 

DANNY

Редовен Потребител
Значи варианта ти е бт' Лазер и сглобка, като моята. Като на една от четирите страни се прави дръжката. Няма да става по-малко, като габарит но поне ще стане плоско.
Аз съм мисли такъв вариант да правя но за мен не е интересно/перспективно...
 

DANNY

Редовен Потребител
Копирам поста си от друг форум.
Интересувам се някой може ли да ме уреди с подобни преформи за бутилки!?
...всякакви размери :)

akraba1 написа:
Попаднах на доста интересни снимки.
Съдове за подправки в това число и течни. Използвани са т.н. преформи за ПЕТ бутилки.
Стори ми се доста добра идея. Компактни и са със сигурно затваряне.
Ако някой може да ни спомогне с намирането или поне да сподели от къде лесно да вземем...
Знам, че всички сега в хорум ще ме пратите по заводите за бутилиране на безалкохолни и бира но ако някой може да спести обиколките нека помогне! Аз определено имам интерес към 20-тина заготовки за бутилки. ...различни по размери :)


026198497-big.jpg




 

Dominus

Редовен Потребител
Дани, Акраба, не знам кое е по-правилно. Аз ползвам контейнерчета за биологични секрети за греси и др такива. Взех ги от лаборатория, но предполагам че по аптеките има.
 

DANNY

Редовен Потребител
Dominus написа:
Дани, Акраба, не знам кое е по-правилно. ....................

:no: И двете са правилни! ...и не съм единствения :) Но докато другите си смениха имената с никове то аз направих обратното. Смених си ника с името защото смятах, че тук трябва да се знае, кой седи зад определен пост :yes: и по-важното е, че го направих легално! ...но това не бе целта на въпроса ми... :stop:

Иначаче, полезна информация. Благодаря и на двама ви. Имам едни притеснения, че ако се обърна със запитване, към фирмата от линка ще ми отговорят, че ще могат да ми пратят определено минимално количество от вид. ...да кажем по кашон :-\
 

dinkata

Редовен Потребител
Fire Horse написа:
В аптеките трябва да ги продават и на дребно. Провери и в някоя лаборатория за тези контейнери за проби:
http://www.labimex.bg/products/view/77
Аз ползвам същите за диповете (ароматите) като ходя за риба, има ги в аптеките и са много практични и удобни да не носиш големи разфасовки :)
 

Вячеслав

Потребител
Бутылкорез это круто!!! Ако носите бутилка безалкохолно или бира на палатки, никога няма да останете без достатъчно здраво въже.Наистина много полезен уред.Може някой да го е пускал, но ми се стори наистина полезно.
 

DANNY

Редовен Потребител
За да не го пиша наново, пускам копие на мой цитат от друг форум. ...та да не се чудите защо нещо не може да свържете с предходни постове.
Това е последното ми творени от преди седмица :)
---------------
От двете нови BBQ-ta, които направих, едното излетя на момента. Дори не можах да го снимам. Обещаха ми да го снимат при първото палене
smile.png

Сега да ви представя другият модел, който си направих за мен самия.
Модела по идея е добавка към готов механизъм за въртене на 5 броя шишове. Шишовете събират точно 1 кг. месо.
Механизъма е купен готов от немските магазини на цена около 40 лева. Самият той е напълно разглобяем.
Идеята ми бе да направя основа/тава за горенето на въглищата, като сглобката да е същата, като показаната по-горе. Тоест и тя да е напълно разглобяема, да може да се пренася, лесно и компактно.
Материала, който съм използвал отново е 2мм черна ламарина. Но този път не съм я поцинковал а е оксидирана.
Ето и малко реални снимки:

Изцяло разглобено



Изцяло разглобен механизъм за въртене на шишовете



Най-важната част от механизма



Сглобката е същата като на най-първият ми модел





Тавата за въглищата в сглобен вид



Механизма в сглобен вид



И двете части поставени една върху друга





Ръчно направената ми разпалвачка за въглища. Която е изработена от консервена кутия, 2 стойки за рафтчета и крак от дървен стол



Жега за 5 минути



След още 5 минути



Започна се...



1 килограм месо.



25 минути по-късно



30 минути по-късно



наздраве!



1 час по-късно, имаше още жар. Яд ме е че още не съм си намерил подходяща скара за да мога да си препичам филийки
smile.png

Тавата е достатъчно голяма, че да мога в нея да слагам и Уок-тигана за печени зеленчуци.



Имам и заснето видео, как действа но още не съм го качил в мрежата.
След, като го кача ще дам линк към него.
smile.png



п.с. ...Забравих да кажа, че съм ужасно доволен от крайният резултат на този ми проект, както от техническата част така и от вкусовите качества
smile.png
 

DANNY

Редовен Потребител
Не знам защо но този пост е излязъл два пъти.
Съжалявам! :)
 
Последна промяна:

Ivory

Потребител
Печка за къмпинг , нужни материали кюнец и ъглошлайф.:)
 

Attachments

  • IMG_20150522_093908.jpg
    IMG_20150522_093908.jpg
    312.3 KB · Прегледи: 80

rebek

Новодошъл
Предложения за качествена палатка до 400 лв. Бих дал и малко повече ако е качествена. Който има опит да сподели мнение :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Това си заслужава парите и е в рамките на това което си заделил:
http://olx.bg/ad/amerikanska-palatka-shatra-jeep-ID5hc8y.html#7bb16ff4eb

Аз съм почитател на старите и хубави неща затова и все още си ползвам и ходя с една чешка палатка на къмпинг,риболов и други такива мероприятия. Не бих я заменил с разни шушляк палатки въпреки ,че те са много по компактни за транспорт и съхранение. Ако аз трябваше сега да си купувам палатка отново бих се спрял и взел от тези модели.
http://olx.bg/ad/prodavam-4-mestna-cheshka-palatka-s-dve-pomescheniya-ID3z2NG.html#ca806a9867
http://olx.bg/ad/cheshka-palatka-ID5hE9M.html#75ab97afb3

Все пак всичко е въпрос на личен избор и предпочитание и всеки сам трябва да направи своя избор на това в което ще прекара някаква част от своя живот
 
Последна промяна:

Kazimir

Новодошъл
Предложения за качествена палатка до 400 лв. Бих дал и малко повече ако е качествена. Който има опит да сподели мнение :)
За тези пари можеш да намериш много добър модел. Моето предложение е това
http://riboloviturizam.sales.care/riboloviturizam_bg/palatka-vango-ark-400
За мен това е много добър модел който се вписва в бюджета ти!
 
Нагоре