Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

Б.Богданов

Потребител
Благодаря ти.. получавам доста сходни резултати с JSB, но цевта ми е 5,5 мм.
На колко помпи са правени изстрелите от мишената?
 

рангел

Потребител
Това е вън с жсб тежкото духа силно клекнал с две помпи 22-23 метра. Тя и оптиката не е много добра та не знам дали няма да се разхлопа от вибрациите при затварянето. Интересно защо ми вдига центъра като съм по далеч. Кутийката е 10x10
 

Attachments

  • IMG_20150422_150903.jpg
    IMG_20150422_150903.jpg
    212.9 KB · Прегледи: 96

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Интересно защо ми вдига центъра като съм по далеч.
Начертай си една лека парабола(това ти е траекторията на чашката) на един лист, пресечена с права линия ( това ти е оста на оптиката или центъра на кръста) на 2 места. Ако си прострелял център да ти е примерно на 10м(първа нула), това ти е първата пресечна точка на параболата с правата. След това попадението ще ти се качва, докато стигне максимума и ще пада пак до втората нула. Има и програмки, дето като заложиш данните, ще ти го изчертаят подробно, но и така сам ще го разбереш. А ако си простреляш сам оптиката на едно и също увеличение и през 2 м например, ще я получиш и сам тази траектория.
 
Последна промяна:

рангел

Потребител
На 40 метра само с две помпи никъв шанс обаче с три помпи от колата подпрян на прозореца, кутията е някакъв фасул от пет трите вътре целил съм центъра обаче вятъра ми е попътен :) Тая машинка взе да ми харесва повече от АТто.
 

Attachments

  • IMG_20150422_152644.jpg
    IMG_20150422_152644.jpg
    561.8 KB · Прегледи: 109

Б.Богданов

Потребител
Това е вън с жсб тежкото духа силно клекнал с две помпи 22-23 метра. Тя и оптиката не е много добра та не знам дали няма да се разхлопа от вибрациите при затварянето. Интересно защо ми вдига центъра като съм по далеч. Кутийката е 10x10
Не вярвам да се захлопа оптиката. Аз когато ползвам бързомер Leapers на Зоракито, винаги преди момента на заключване на затворната рама /на около 5 мм/ натискам значително по-леко и бавно, тогава затварянето не предизвиква остри вибрации. Правя го с цел да си предпазя бързомера.
 

рангел

Потребител
Начертай си една лека парабола(това ти е траекторията на чашката) на един лист, пресечена с права линия ( това ти е оста на оптиката или центъра на кръста) на 2 места. Ако си прострелял център да ти е примерно на 10м(първа нула), това ти е първата пресечна точка на параболата с правата. След това попадението ще ти се качва, докато стигне максимума и ще пада пак до втората нула. Има и програмки, дето като заложиш данните, ще ти го изчертаят подробно, но и така сам ще го разбереш. А ако си простреляш сам оптиката на едно и също увеличение и през 2 м например, ще я получиш и сам тази траектория.
Колега а тая оптика ще издържи ли блъскането при затваряне optima 3-9x32 мисля, че ти продаваше подобна ако не се лъжа де
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нямам представа не съм я ползвал, беше на БТ65, което продадох. Но ако затваряш внимателно, а не с блъсък, всяка оптика трябва да издържи, тъй като нямаш откат при самия изстрел.
 

рангел

Потребител
Нямам представа не съм я ползвал, беше на БТ65, което продадох. Но ако затваряш внимателно, а не с блъсък, всяка оптика трябва да издържи, тъй като нямаш откат при самия изстрел.
Няма как блъсъка е неизбежен, ако го забавям много боли :)
 

Б.Богданов

Потребител
Е, не боли чак толкова..
clear.png
:)
 

рангел

Потребител
:) Нямам никакво време. За зораки ли ти трябва на теб? Питам щото в подписа ти е друг.
 

рангел

Потребител
Той телефона е ясен в профила ми е,
ама аз не съм дърводелец и утре съм на път. Питам щото малко дълъг ми дойде приклада и ако реша да си направя нов това ще е най-рано другата седмица. И ако се получи този ще го подарявам. Важно е да отиде в добри ръце! Две клипчета от днес на 50 метра, оператора е жената :)
Мисля че открих моето оръжие леко късо удобно и точно!
 
Последна промяна:

рангел

Потребител
Малко да събудя темата с ново прикладче и ложа за зоро
 

Attachments

  • IMG_20150502_151516.jpg
    IMG_20150502_151516.jpg
    299.5 KB · Прегледи: 142
  • IMG_20150502_151345.jpg
    IMG_20150502_151345.jpg
    423.1 KB · Прегледи: 140

рангел

Потребител
Днес си поиграх пак със зоро, барнах му една стойка за таблета да снима видео. Не е много удобно но запечатва някои моменти
 

Attachments

  • IMG_20150531_170200.jpg
    IMG_20150531_170200.jpg
    290.1 KB · Прегледи: 78
Нагоре