Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

lynx

Редовен Потребител
Не е проблем, чашките 4,52 са точно за калибър 4,5.
Друг е въпроса, че с тия чашки които си показал най-вероятно точноста ще е много лоша.
Купи си хубави чашки, ако търсиш добра точност от пистолета.
 

lynx

Редовен Потребител
Никой не може да ти гарантира кои чашки ще са най-добри за твоя пистолет, трябват проби.
Две еднакви цеви няма, но може да се ориентираш към кои чашки да се насочиш от писаното във форума от други собственици на пистолета.
При покупка на ново оръжие или поставяне на нова цев, винаги се купуват няколко модела чашки и се изпробва с кои прави най-добри мишени.
Изчети цялата тема за Зоракито и ще придобиеш представа за много неща, които те интересуват.
Ще е интересно и собствениците на Зоракито да споделят кой с какви чашки е експериментирал и от кои модели е най-доволен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС

mitaka

Потребител
Стрелям само с ,, Геко ,, Турската цев много ги харесваше . С новата резултатите също са отлични
 

lynx

Редовен Потребител
Една тунинг рецепта за смелчаци ;)
Разкази в картинки за:
"Регулиране на налягането на клапана за Зораки НР-01"
(или още един начин да си прецакаме пистолета и/или да стане някоя беля) ;)
Желая успех на експериментаторите! :banana:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    229.9 KB · Прегледи: 190
  • 2.jpg
    2.jpg
    205.1 KB · Прегледи: 191
  • 3.jpg
    3.jpg
    230.4 KB · Прегледи: 187
  • 4.jpg
    4.jpg
    252.3 KB · Прегледи: 185
  • 5.jpg
    5.jpg
    233.1 KB · Прегледи: 184
  • 6.jpg
    6.jpg
    230.9 KB · Прегледи: 190
  • 7.jpg
    7.jpg
    217.8 KB · Прегледи: 188
  • 8.jpg
    8.jpg
    223 KB · Прегледи: 197

inikivanov

Потребител
Това вече е свършено.Имам към 200 изстрела с този така да се каже "тунинг".Пистолета не се е прецакал още.Това което забелязах е че дори и с натегнат до край винтил пак има едно изпускане при 4та помпа.Найстина не е като преди да пуска но явно е предвиден този "тунинг" и не може да се пренапомпа до прецакване.Друг е въпроса до кога ще издържи :)
 

lynx

Редовен Потребител
По форумите пише да се подменят уплътненията преди да се отвори клапана.
При теб какъв прираст забеляза след "тунинга"?
Имаше ли осезаема разлика спрямо заводската настройка?
 

inikivanov

Потребител
Ами има да.Взе да пука по силно.за скорост не знам.Няма как да я премеря.
 

Grifcom

Потребител
За някои' е кич но на мен ми харесва :crazy:
 

Attachments

  • IMG_2408_500.jpg
    IMG_2408_500.jpg
    56.8 KB · Прегледи: 220
  • IMG_2412_500.jpg
    IMG_2412_500.jpg
    59.2 KB · Прегледи: 197

baiJordan

Новодошъл
Привет и от мен.
И аз си купих въпросното пушкало, Зораки, дълго, 5,5.Въпросът ми е- какво масло да се слага в помпата - пълна синтетика или нещо друго?
 

mitaka

Потребител
В комплекта с пистолета дават някакво масло но е незнайно какво . Става всякакво но лично аз слагам рядко - хидравлично че лесно се вкарва със спринцовката :)
 

inikivanov

Потребител
Да в комплекта като го купих и има масло.Може да се свържеш с заримекс и да ги попиташ за маслото.Мисля че най-точно могат да кажат.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Не слагайте какво да е!
Силиконовото масло е най-доброто, всичко друго е компромис или опасно.
Аз ползвах малкото в началото, но сега има и големи разфасовки от които купих 2 преди година и нещо и ще ме карат поне още толкова. Греста от снимката не съм я ползвал все още.
Има ги в магазините за електроника.
Silicone Oil SM300 25ml.jpg Silicone Oil SM300 50ml.jpg
 

Б.Богданов

Потребител
Здравейте колеги,
Искам да задам един въпрос, ако е коментиран по-рано в тази, моля за извинение.
Та на въпроса...
От седмица - две станах притежател на Zoraki HP 01 Ultra.
Още при първите зареждания, веднага след като го извадих от кутията ми направи впечатление, че се чува леко съскане на изпускане на въздух в предната част на цилиндъра - от страната където влиза буталото, независимо колко пъти се помпа пистолета.
Не забелязвам да има загуба на мощност. След замерените скорости, аз се убедих, че няма голям проблем, но все пак - това нормално ли е? На какво се дължи?
Поздрави, ББ
 

FreeMan

Редовен Потребител
Съскането при затваряне на пищака ли е и спира ли като се затвори или продъльава да съска.
Ако спира е нормално - така помпата дозира налягането в цилиндъра. Ако продължава да съска - първо капни силиконово масло където трябва и ако продължи - ще трябва да се прави.
 

Б.Богданов

Потребител
Съскането при затваряне на пищака ли е и спира ли като се затвори или продъльава да съска.
Ако спира е нормално - така помпата дозира налягането в цилиндъра. Ако продължава да съска - първо капни силиконово масло където трябва и ако продължи - ще трябва да се прави.
Спира да съска около половин сантиметър преди да се затвори рамата. След това не се чува никакъв звук.
Благодаря ти за инфото...

Аз му капнах две капки силиконово масло Гамо след десетина изстрела. Не се доверих на маслото в комплекта. Прилича ми на обикновено машинно масло.

Прави ми впечатление, че този пистолет има голям откат нагоре. Колкото повече е напомпан - толкоз по-голям откат. Мисля да му изработя airstrreeper с плътна долна стена, като старите компенсатори на АК47
Нещо подобно...


_________________4b8c26b8b18f4.jpg

На снимката е показан дулен компенсатор за АК
 
Последна промяна от модератор:

FreeMan

Редовен Потребител
За силиконовото масло - добре си направил.
За компенсатора - ще споделиш как е.
По принцип пищака е много точен, дори и с оригиналната цев.
Моят е с Хаенелска и е още по-точен.
 
Нагоре