Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

Б.Богданов

Потребител
За сега е с оригиналната цев 5,5, но имам намерение да монтирам 4,5 мм. Колегите в предходните постове силно я препоръчват.
. . .
На ПЦПто ми има монтиран хатсански ейрстрипер. Точността се повиши в пъти на дистанции м/у 70 и 100 метра. Смятам, че и на пистолета ще му повлияе положително един ейрстрипер.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
В момента се продава една оригинална в 4,5 за без пари.. Виж в купува-продава ако не са я отнесли вече...
 

Б.Богданов

Потребител
В момента се продава една оригинална в 4,5 за без пари.. Виж в купува-продава ако не са я отнесли вече...
Ако говориш за тази обява
1. Регулируем тумблер за оптика - 35.00 лв.
2. Цев за пистолет кал. 4.5 от Zoraki HP - 25.00 лв.
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-някои-неща-свързани-с-хобито.6588/
не ми върши съвсем работа. Търся цев не по-къса 255 мм.
Благодаря за отговора.
 

anibis

Редовен Потребител
Мисля да му изработя airstrreeper
Колега не се занимавай нищо няма да излезе.По-принцип стрипъра е за огнестрелно оръжие,при него газовите са в пъти по-силни-мощни.
Със стрипъра се гасят вибрациите,най вече за огнестрелно оръжие.
Играл съм си доста със тия стрипъри но файда никаква.
По-добре си направи един СМ който ще го ползваш хем за глушене на оръжието ти,хем като компесатор-стрипър.
 

Б.Богданов

Потребител
Убеден съм, че си прав. Наистина един СМ би свършил перфектна работа.
Просто се заигравам на тази тема /със стрипърите/ в последно време. Направих си два различни модела за една от пружинените ми пушки и резултатите са доста добри.
. . .
Както вече казах зоракито има силен откат нагоре. Предполагам, че дори някаква тежест монтирана в предната част на цевта би свършила работа, но един прецизно изработен стрипър с отвори под наклон спрямо централната ос, разположени отстрани и отгоре би могъл да коригира това подскачане на пистолета.
 

anibis

Редовен Потребител
Направих си два различни модела за една от пружинените ми пушки и резултатите са доста добри.
За пружинни пушки,компенсатори от тоя вид наистина вършат работа.
Компенсатора,то името му го издава за какво служи,до някаква степен гаси вибрациите идващи от откат,и наткат-а, на самото оръжие.
Но за ПЦП и компресионно оръжие там нещата стоят малко по-различно.
Както казах един СМ върши същата работа,направи го около 100-120гр.
пс. Всеки който е стрелял с ПЦП знае че когато се сложи СМ вибрациите доста намаляват,и от там точността се увеличава.
Но нали заради това е хобито, за да се експериментира в различни насоки.
Успех ти желая,и дано всичко да е по твой вкус когато си го довършил.
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За сега е с оригиналната цев 5,5, но имам намерение да монтирам 4,5 мм. Колегите в предходните постове силно я препоръчват.
. . .
На ПЦПто ми има монтиран хатсански ейрстрипер. Точността се повиши в пъти на дистанции м/у 70 и 100 метра. Смятам, че и на пистолета ще му повлияе положително един ейрстрипер.
Ей такъв тип трябва да търсиш. Не можах да намеря снимката, но има едни по къси ...

_mg_6085_frame.jpg


cache_2414346897.jpg



Ако изстрелите ти ходят нагоре, може и да е от спускането а не от откат...
 
Последна промяна:

venciru

Редовен Потребител
Спира да съска около половин сантиметър преди да се затвори рамата. След това не се чува никакъв звук.
Прави ми впечатление, че този пистолет има голям откат нагоре. Колкото повече е напомпан - толкоз по-голям откат.

За първото смятам,че е нормално.
За второто и аз като АПАПАЗОВ с 30 см. цев нямаше никакъв откат наникъде.
 

Б.Богданов

Потребител
Ей такъв тип трябва да търсиш. Не можах да намеря снимката, но има едни по къси ...

_mg_6085_frame.jpg


cache_2414346897.jpg



Ако изстрелите ти ходят нагоре, може и да е от спускането а не от откат...
И аз нещо подобно си предствавях, но с кръгли отвори. Просто разполагам с машина, която може да ги изреже доста прецизно.
Благодаря, колега.

До този момент ползвах само JSB 1,030 g чашки /изстрелял съм една кутия от 250 броя/. При смяната им с predator polymag, подскачането нагоре на цевтта престана. Може да ви звучи странно, но е факт.
 

Б.Богданов

Потребител
А как е точността?
Точността е добра до десет метра дистанция. Забивам 7 от 10 чашки в една и съща дупка.
Не съм го тествал на по-голяма все още, но имам подобно намерение..
Взех си Leapers UTG 3.0 с намерението да пробвам стрелба на дълги дистанции.
 

рангел

Потребител
Днес бездействах и се заиграх със Зоро, бях си намислил да му правя приклад, едно парче букова талпа чакаше а ето го и резултата! Иска още малко шкурка и един черен мат. Иначе резултатът с мишените е невероятен
 

Attachments

  • IMG_20150421_180650.jpg
    IMG_20150421_180650.jpg
    289.8 KB · Прегледи: 155
  • IMG_20150421_223142.jpg
    IMG_20150421_223142.jpg
    353.9 KB · Прегледи: 157

рангел

Потребител
Направо.... учуди света ( поне мен), браво! Изглежда много, много добре! :cheers:
Виж краен резултат, мислех че оптиката ще пречи на зареждането но не е така, под нея си влиза ръката идеално.
 

Attachments

  • IMG_20150422_140303.jpg
    IMG_20150422_140303.jpg
    542.1 KB · Прегледи: 92
  • IMG_20150422_140246.jpg
    IMG_20150422_140246.jpg
    527.2 KB · Прегледи: 89

Without_a_trace

Потребител
Супер! На следващата сбирка, ще демонстрираш и стрелбата :cheers:. Мога да донеса един спрей с бързо съхнещ лак, ако ще ти е от полза.
 

Б.Богданов

Потребител
* * *
Иначе резултатът с мишените е невероятен
Колега, сподели, ако възможно, какви са резултатите на по-дълги дистанции - над 25 метра например. . забелязвам, че има монтирана оптика, така че проблемът да се стреля на далечни дистанции отпада.
 

рангел

Потребител
Проблема в момента е много силен вятъра. В хола на 8 метра с jsb 0.87 g и rws 0.45 седнал на стол от ръка по пет изстрела. Ще видя вънка ако е утихнало кво ще стане
 

Attachments

  • IMG_20150422_145653.jpg
    IMG_20150422_145653.jpg
    169 KB · Прегледи: 130
Последна промяна:
Нагоре