Моят автомобил.

A

Anonymous

Гост
Ами може да се намери логика зад несветването на задните габарити:
- яркостта им е слаба, през деня ще се виждат от дистанция, на която отдавна вече си видял автомобила пред теб - очевидна е липсата на полза от тях;
- пестим ток и крушки (това за противниците на шофирането с пуснати светлини е довод, би трябвало да го приемат за габаритите);
- няма законово изискване да светят през деня.
 

angelmr

Редовен Потребител
Не знам дали е новина за другите, но аз току що чух по новините че ГО скача с 10%. :wall:
 

ХолдОвъ

Потребител
Че съм нов , нов съм. Че не пиша тук и това е истина .....С малки изключения..Но подрекям напълно angelmr..Закона е безмислица. Просто е поредното шило да се бодне във врата на обикновения човек.
Със сила демокрация не се прави. Нито с наказания.. Отдавана в БГ е изкривено понятието демокрация.... И в прочем в по-голямата част от така наречения "демократичен свят".. За всички които разбират демокрацията като два вълка и едно агне решават какво ще има за вечеря--честито..Останалите сме против..Защото това е демокрация.. Не искам да се впускам в подробности защото май е безмислено като гледам писанията
 

Tiger

Новодошъл
С голямо нетърпение очаквам въвеждането на защитни каски в автомобила и разни други
неща, които могат да се измислят.
 

angelmr

Редовен Потребител
Tiger написа:
С голямо нетърпение очаквам въвеждането на защитни каски в автомобила и разни други
неща, които могат да се измислят.

Ролбар задължително. Много животи ще спаси, а както вече беше казано и един живот да спаси, пак ще има смисъл от задължителното му въвеждане.
 

lynx

Редовен Потребител
Още малко да вдигнат горивата и катастрофите ще спаднат драстично, гарантирам! ;)
4 лева за литър гориво ще спаси доста човешки животи, чрез завишаване на акциза може да се "регулират" катастрофите :p
 

ХолдОвъ

Потребител
Tiger написа:
С голямо нетърпение очаквам въвеждането на защитни каски в автомобила и разни други
неща, които могат да се измислят.

Че защо само в автомобила? Мазилки и саксии не падат ли? Всички да са като космонафти по тротоарите. Децата да се глобяват ако тичат. C работни обувки по плажовте защото има стъкла. Яденето на гъби ,риба и прочие да се наказва със затвор... Ама стига сме им давали идеи че само това чакат ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Спасителните жилетки де ги забравяте, ами ако някой се катурне в река или язовир ;) Както и специално облекло с протектори задължително ! Малииииии голяма простотия се задава, ама като ни отмине може и да се позабърше няма да е зле ;) :cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
Не е моя работа, но много спам стана по темата.

Кажете някой сдоби ли се вече с ЛЕД-ове и от къде ???
В предходен пост предложих да направим обща поръчка и да ни дойдат по-тъничко, но явно няма интерес. Моля ако някой може да даде идеи за нещо което може да се вземе, монтира и отговаря на изискванията от БГ пазар и има желание да сподели - да го направи!

Успех на всички!
 

st_beer

Редовен Потребител
@barbaron
На каква цена са тези от линка който пусна понеже аз не видях цена на показаните. Иначе има много такива дневни светлини в продавалника на тънки цени ама едва ли ще отговарят на изискванията тия евтините варианти под 30 лв. Тия които пусна определено притежават всички маркери на стъклото си според изискванията.
http://prodavalnik.com/avtomobili-i-avt ... 0%BD%D0%B8
 

barbaron

Редовен Потребител
не мога да кажа цена. Чакам отговор да ми върнат - направил съм запитване при повече информация ще пиша, но както казах, не ми е в кръвта търговията и не съм запознат с подробности по доставка и т.н. Единственото което ми хареса при китайчетата е че отговарят на нормативите за DLR. Поискай да ми изпратят и цени на всички DLR артикули.
 

venciru

Редовен Потребител
И аз се интересувам какво ще ти оферират! На мен също ще ми трябва 2-3 комплекта. За съжаление и мен не ме бива ВЪОБЩЕ за пазарлък и търговия :'(.
Иначе в нета се намират безброй оферти. Ако може да се вярва на написаното -
"Допълнителна информация:
Сертифицирани , отговарящи на европейските изисквания(RL00 E4 OO87 DRL).
DRL Дневни светлини"
това не е съвсем лоша оферта, но дали да се вярва :( :
http://www.avto.bim.bg/Dnevni-svetlini- ... 33490.html
Има и още много, но все пак сме на работа :cheers:.

P.S. И така, както сме на работа току-що говорих с тази фирма
http://rudimpex.com/product/757/2-x-5-l ... e4.bg.html
Човекът каза, че са сертифицирани и имат означения на стъклото. Любопитното е, че ми каза, че били с вграден баласт. Не ми е много ясно за какво им е на диодите повишаване на напрежението. Та от дума на дума поръчах един комплект за проба ;). Казах, че ако ми харесат ще взема още 2, пък и ще ги рекламирам пред приятели. УЖ гарантира, че ще остана доволен и ще повторя поръчката, ама ще видим. Помолих да ги изпратят другата седмица, че няма да имам възможност да ги взема тази.
 
A

Anonymous

Гост
Любопитното е, че ми каза, че били с вграден баласт. Не ми е много ясно за какво им е на диодите повишаване на напрежението.
На светодиодите не има трябва повишаване, а понижаване на съпротивлението. За да работят на 12 волта им трябва токоограничаващ резистор. Нарекли са го "баласт", защото звучи по-впечатляващо.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Само рало му липсва, за да бъде най-луксозния трактор.
Няма лошо...бай Дечо - комбайнера много ще му се кефи на външния вид ;)
Нищо не казват за проходимостта, което е най-важно в случая щом не е брониран.
 

venciru

Редовен Потребител
Dejmos написа:
Любопитното е, че ми каза, че били с вграден баласт. Не ми е много ясно за какво им е на диодите повишаване на напрежението.
На светодиодите не има трябва повишаване, а понижаване на съпротивлението. За да работят на 12 волта им трябва токоограничаващ резистор. Нарекли са го "баласт", защото звучи по-впечатляващо.

Е, все пак съм слаботоков ел. инДЖинер . Вярно че с годините позатъпяхме, ама.....Зная какво им трябва на светодиодите - преди десетина години, когато направих бившата си Лагуна със светодиодни габарити и светодиоден трети стоп още нямаше ленти и т.н. и всичко си го правих "на крак". А и сега ,както казах, само на къщата имам монтирани около 50 метра диодни ленти и модули.
Понеже "баластите" при ксеноните се изпозват за повишаване на напр. подсъзнателно ги свързах с това, което си е моя грешка сигурно. Може би имат предвид вграден генератор на ток (или "драйвер), който е най-доброто решение за захранване на LED модули. И наистина на снмката се вижда нещо такова отзад. На другият модел казаха, че "баластта" или каквото е там не е вградено, а външно. Но днес живот и здраве ще видим, защото продавачите не са се съобразили с молбата ми да ги изпратят другата седмица и получих SMS,че имам пратка. Така че ще има ПЪРВОНАЧАЛНИ данни, защото тези дни няма да имам възможност да ги монтирам. То да успея да ги взема ще е успех.....
 
Нагоре