Моят автомобил.

mdinkov

Редовен Потребител
Е, все пак съм слаботоков ел. инДЖинер . Вярно че с годините позатъпяхме, ама.....Зная какво им трябва на светодиодите - преди десетина години, когато направих бившата си Лагуна със светодиодни габарити и светодиоден трети стоп още нямаше ленти и т.н. и всичко си го правих "на крак". А и сега ,както казах, само на къщата имам монтирани около 50 метра диодни ленти и модули.
Понеже "баластите" при ксеноните се изпозват за повишаване на напр. подсъзнателно ги свързах с това, което си е моя грешка сигурно. Може би имат предвид вграден генератор на ток (или "драйвер), който е най-доброто решение за захранване на LED модули. И наистина на снмката се вижда нещо такова отзад. На другият модел казаха, че "баластта" или каквото е там не е вградено, а външно. Но днес живот и здраве ще видим, защото продавачите не са се съобразили с молбата ми да ги изпратят другата седмица и получих SMS,че имам пратка. Така че ще има ПЪРВОНАЧАЛНИ данни, защото тези дни няма да имам възможност да ги монтирам. То да успея да ги взема ще е успех.....
като ги монтираш пиши дали светът силно с една дума дали вършат работа ,защото и аз съм тръгнал по тоя път да си направя и мойто буки да свети постоянно .
 

st_beer

Редовен Потребител
Попаднах на много интересно видео за тези на които им се играе и занимава.
http://video.google.com/videoplay?docid ... Eyes+Video

DANNY написа:
Че какъв е проблема да се поръчат от Deal Extreme?
Проблема е че нямат нужните щампи и номер на сертификат за да важат за нашата страна. Може и да имат някои от тях ама поне не се виждат на снимките.
Иначе няма никакъв проблем да се поръчат или купят от където и било. Пълно е по автоманиите и нета.
Тези които е показал barbaron в последния си линк са идеални от към изисквания и цена. Даже вече си заръчах едно комплектче
 

venciru

Редовен Потребител
mdinkov написа:
Е, все пак съм слаботоков ел. инДЖинер . Вярно че с годините позатъпяхме, ама.....Зная какво им трябва на светодиодите - преди десетина години, когато направих бившата си Лагуна със светодиодни габарити и светодиоден трети стоп още нямаше ленти и т.н. и всичко си го правих "на крак". А и сега ,както казах, само на къщата имам монтирани около 50 метра диодни ленти и модули.
Понеже "баластите" при ксеноните се изпозват за повишаване на напр. подсъзнателно ги свързах с това, което си е моя грешка сигурно. Може би имат предвид вграден генератор на ток (или "драйвер), който е най-доброто решение за захранване на LED модули. И наистина на снмката се вижда нещо такова отзад. На другият модел казаха, че "баластта" или каквото е там не е вградено, а външно. Но днес живот и здраве ще видим, защото продавачите не са се съобразили с молбата ми да ги изпратят другата седмица и получих SMS,че имам пратка. Така че ще има ПЪРВОНАЧАЛНИ данни, защото тези дни няма да имам възможност да ги монтирам. То да успея да ги взема ще е успех.....
като ги монтираш пиши дали светът силно с една дума дали вършат работа ,защото и аз съм тръгнал по тоя път да си направя и мойто буки да свети постоянно .
Абе. не съм ги монтирал още, защото за да се получи добре искам да сваля бронята. Не аз разбира се :( .Иначе светят много здраво, имат маркировка Е4 (но само това, без допълнителни букви и цифри!) Моето скромно мнение е ,че по отношение на интензитет са доста добре. Това е субективно мнение, неподкрепено от измервания с луксметър, а само по мое наблюдение и на 6-7 колеги. Идват със стойки за закрепване и достатъчно дълги кабели. Имат и трети извод и при подаване на + на него (от късите или габаритите например) LED-овете гаснат. Поръчах ги към 18ч. и в 10 ч на следващия ден получих СМС за доставката. Сега засега не съжалявам за покупката. Дано след монтажа или по- късно не си променя мнението......
А за контрола на силата на излъчваната светлина за съжаление конролните органи няма да имат проблеми - даже на дребно един цифров луксметър е около 50-60 лв. :(
 

mdinkov

Редовен Потребител
А за контрола на силата на излъчваната светлина за съжаление конролните органи няма да имат проблеми - даже на дребно един цифров луксметър е около 50-60 лв.
да не би да имаш впредвид , да снабдят кат-аджиите с такава джаджа , направо нямя да го повярвам .
 

barbaron

Редовен Потребител
mdinkov написа:
А за контрола на силата на излъчваната светлина за съжаление конролните органи няма да имат проблеми - даже на дребно един цифров луксметър е около 50-60 лв.
да не би да имаш впредвид , да снабдят кат-аджиите с такава джаджа , направо нямя да го повярвам .

Ще се снабдят те... двама забраванковци могат да им го донесат на крака дори... Преди време помня как караха нарушителите да ходят и да оставят по някой лев на бензиностанцията малко след рекет-позицията... получаваше се на 100%... вместо глоба - 10-20-30... и към края на смяната просто ходеха и си ги прибираха... Та колко са 50-60 кинта... за нула време ще се заработят. . . А и рибарите знаят че по-дърпащата риба е по-интересна за риболов...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е толкоз лесно. Уредите трябва да са упоменати в Закона за ДП и Правилника за прилагането му. Съответно после да има търг за доставка на оборудване за измерване, със съответните параметри. Чак след това вече може да "пробват" светенето. И след това, всяка година трябва да им се прави контролен преглед, унагледен с протокол и знак върху уреда. Малко хора знаят, че това изискване е валидно и за всички контролни уреди или уредби използвани от КАТ. На няколко пъти преди години ми се е случвало при поискване от мен на сертификата и знака върху уреда, патрула да установи, че им е изтекъл срока на "щемпела" и засечената скорост с този уред може да ползват само за собствена статистика.
 

venciru

Редовен Потребител
Напълно си прав! Всеки уред трябва да е сертифициран и да има ВАЛИДНА метрологична заверка. Включително и радарите. Но ТЕ се научиха и след доста паднали актове вече следят за редовните проверки и заверки.

mdinkov написа:
А за контрола на силата на излъчваната светлина за съжаление конролните органи няма да имат проблеми - даже на дребно един цифров луксметър е около 50-60 лв.
да не би да имаш впредвид , да снабдят кат-аджиите с такава джаджа , направо нямя да го повярвам .

Това си беше майтап. Ама както си е майтап, при държавна поръчка (сигурно не малка) по всяка вероятност ще се намерят даже по-тънки от цитираните.
 

usera2

Потребител
venciru написа:
Това си беше майтап. Ама както си е майтап, при държавна поръчка (сигурно не малка) по всяка вероятност ще се намерят даже по-тънки от цитираните.
Това пак сигурно е майтап. Обикновено при държавните поръчки изделията са същите, но цените са леееекичко завишени. Сещаш се защо... ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
Не се косете и не му мислете. Работата ще е същата като с уведомлението за ВО. Ще се вдигне пашпулига и това ще е. Така и до сега никой не ме е проверил за наличие на уведомление. Който желае си взема дневни светлини с необходимите сертификат и щампи според изискванията. Монтира си ги както е по закон и си кара. Ако започнат се заяждат полицаите има два варианта
1.почвате да си карате на включени къси светлини.
2. Разкарване по съдилища да си търсите правата според закони и наредби.
Да го обсъждаме,недоволстваме и драскаме из форума е безсмислено да си кажа честно.
 

barbaron

Редовен Потребител
Едно комплексарско мнение :

http://fakti.bg/avto/46175-zakonni-li-s ... e-svetlini

ще караме на къси докато се "уточни въпроса" а после ще му мислим... След година може и друг закон да направят...За сега като купуваме кола, ще гледаме да е нова, че да си е обута с дневни светлини ;) ;) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Карайте си на къси засега и това е положението към момента.
Всякакви Пернишки тунинги с дневни, нощни и целодневни светлини ще са допълнителен повод на ченгетата да ви рекетират и да ви развалят деня и настроението.
Аз лично не вярвам, че разните ленти с диоди и други китайски изобретения ще бъдат узаконени някога.
А и напоследък често се забелязват из града странни коли от сорта на Вектра 1988 година с габарити наподобяващи Q7 и електроженни ксенони от Илиенци, светещи из небесата.
Мисля, че точно тези коли ченгетата искат да ги вкарат в нормите и заради тях забраняват всичко което не е заводско изпълнение.
 

st_beer

Редовен Потребител
Допълнително монтираните дневните светлини са разрешени но трябва да си имат обозначение на стъклото и си имат определено място за монтаж. Полицаите да си прочетат законите и наредбите и да се изказват тогава. За целта се разпечатват наредбите и евентуално ако не стигнете до консенсус с полицая иска се да се пишат акт се обжалва в съда.Мисля че ще падне акта на 100% само където главоболията ще са повече.
http://www.rta.government.bg/n_uredba/n ... ba_080.pdf
http://www.rta.government.bg/n_uredba/n ... ba_086.pdf

lynx написа:
Мисля, че точно тези коли ченгетата искат да ги вкарат в нормите и заради тях забраняват всичко което не е заводско изпълнение.
Тези дневни светлини които се закупят имат нужните сертификат,маркировки и бъдат монтирани според изискванията от наредбите нали са си заводски и са направени с тази цел както и са сертифицирани за това.
Не говорим в случая да купим един метър диодна лента и да заврем вътре във фара и я лепнем на бронята. Аз също съм против такива изпълнения. Ама да си купя заводско нещо създадено за тази цел и признато в целия европейски съюз и някой си полицай ми се разсаполиви ще ма извинява.
 

anibis

Редовен Потребител
Утре имам уговорка с едни момчета които правят всякакъв тип тунинг. Ще си сложа на Х-а нещо ей такива подобни НО всичко ще си е с всичките му сертификати да нямам проблем с органите на реда. :lol: Ето http://i1130.photobucket.com/albums/m53 ... 101113.jpg
 
Нагоре