Моят автомобил.

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
angelmr написа:
fatalen написа:
angelmr написа:
Това със стимулите е много просто. Обявява се една 5%-на отстъпка върху годишната ГО за коли с монтирани дневни светлини и готово. Отстъпката се покрива от застрахователя, а не от бюджета защото нали уж намалявали вероятността от катастрофа, следователно намаляват и даваните от застрахователя обезщетения? Ако това не е така и застрахователите откажат да правят такава отстъпка защото не откриват понижение на риска, за къв чеп ще караме със светлини??? Ние в 21-ви век ли живеем или в средновековието когато е нямало критерии за нищо и кой каквото му хрумне това се приема? Сега си имаме цели институции на които се плаща да изследват риска и да правят достоверни оценки въз основа на които да се вземат решения. Защо трябва въобще да се занимаваме с фаровете, след като те имат съвсем друго предназначение? Защо трябва въобще да се стига до глоби, след като е наличен позитивния механизъм със стимулите? Че с 5% отстъпка от ГО на втората година ще си на плюс ако си сложиш дневни светлини. Кой ще откаже да си ги сложи в такъв случай особено ако я има и вероятността за понижение на инцидентите?


На това по-горе му се вика популизъм!
Значи на нас не могат да ни кажат да караме на фарове, ама на застрахователите могат да кажат да правят отстъпки :worship:
И, я ми кажи, как точно ще работи този механизъм!? Нещо не се сещам :wall:
Мога да ти дам пример, ако не искаш да се сетиш!?
Тези, които не искат да карат на фарове и с монтирани устройства за принудително палене на фаровете, пак ще пестят от гориво. Че това са 2,48ст. пестене на гориво за годината ;) ;) ;)!!! Напълно си заслужава да ги спести човек! А знайш колко от крушки колко пАри ще спЕсти? Направо несметни икономии ще се реализират и икономиката ни няма да се задъхва хич! Пък и на него няма да му се случи никога ПТП, защо да ги "дава на Златев" тези парички???
Андрешковци колкото щеш и за това сме на дъното като нация!!! Ние винаги знаем и "можем" повече от другите!!! И доказателство за това е в каква кочинка сме си спретнали да живеем. Даже продължаваме да си я подреждаме по наш вкус. Никой не може на нас да ни казва кое е по-добро! Ний сме все по-добри от всички и във всичко!
Както се казва: и сме по-умни и сме по-красиви!

Пък онези тупани тъпи да си живея у Европата и да си карат на фарове, да си замърсяват още повече мръсния въздух и да ни се радват колко сме "и сме по-умни и сме по-красиви!".

ПП Карайте на фарове! Убеден съм, че това ще спаси поне един човешки живот в следващата година и не малко ПТП-а!!!

Глупости никакъв популизъм не е, най-обикновена логика. Ти нали твърдиш че карането с дневни светлини намалява риска от инциденти? Ако не го твърдиш това, значи се съгласяваш с мен че закона е пълна глупост. :) Значи след като карането на дневни светлини намалява риска от инциденти, най-естественото нещо което трябва (не може, трябва) да стане е застрахователите да намалят цената на ГО и каско. Защото тези цени не са нищо друго освен една оценка на риска. Така че независимо от закона, ако застрахователите не намалят цените следва логичния извод че карането на фарове не намалява риска и си е прост първосигнален популизъм.


Ангеле, не ми се иска да ти пускам отново онова с дребния шрифт!
Я тогава, щом търсиш логика при застраховането ми кажи, защо системно всяка година вдигат въпросната застраховка ГО с 10%!?
Да не би всяка година да стават 10% повече ПТП и респективно нарастване със същия процент на застрахователните премии!?
Ако е така, значи си напълно прав в горното ти "съждение". :D

Че то по твоята логика, аз не е трябвало да плащам никакви застраховки за последните 15 години (да 15 години), защото видиш ли съм активен шофьор и нямам никакви нарушения на пътя!
Логиката ти е умопомрачителна, но не и базираща се на реалностите в държавата ни!!!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
защото видиш ли съм активен шофьор и нямам никакви нарушения на пътя!
Айде айде, то че всеки прави нарушения прави..... въпроса е, че не всеки го хващат ;) :p Браво голям късмет си извадил :p И аз съм в тази класация, че нямам нарушения (с далеч по-малък стаж) ама на кой му дреме ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
fatalen написа:
Ангеле, не ми се иска да ти пускам отново онова с дребния шрифт!
Я тогава, щом търсиш логика при застраховането ми кажи, защо системно всяка година вдигат въпросната застраховка ГО с 10%!?
Да не би всяка година да стават 10% повече ПТП и респективно нарастване със същия процент на застрахователните премии!?
Ако е така, значи си напълно прав в горното ти "съждение". :D

Че то по твоята логика, аз не е трябвало да плащам никакви застраховки за последните 15 години (да 15 години), защото видиш ли съм активен шофьор и нямам никакви нарушения на пътя!
Логиката ти е умопомрачителна, но не и базираща се на реалностите в държавата ни!!!

Аха, значи извода е да не искаме и очакваме никаква логика от законотворците. Тук съм съгласен с теб че живеем в една такава държава, където логиката при управлението отсъства. Че нали това обяснявам и аз от няколко страници. :) Но нали се опитваме да обосновем логически нуждата от светлини на пътя? Ако търсим логика за едното, ще трябва да търсим логика и за другото, което е пряко негово следствие. В такъв случай да смятам ли че си съгласен с мен че въпросния закон е ненужно рестриктивен и необоснован??? ;) Аз точно срещу това протестирам, а не за пълната ненужност от дневни светлини. Все пак дадох една нерестриктивна и надявам се добре обоснована алтернатива, която в една цивилизована държава би подействала.
 

DANNY

Редовен Потребител
TeXHo написа:
Ако може всичката политически обоснована простотия дето се изписа да се премести в съответната тема с пумия, мисля ще е от полза на всички. За тук са постовете оказващи от къде и как могат да се оборудват автомобилите в съответствие със Закона. Иначе имаме поредната тема, в която полезната информация е скрита под един тон "философия".

Но за тази цел трябва да има модератор, който да е безпристрастен към политиката и кликата, който да може да вижда нещата и от "другата" страна без да се опитва да надвика опонента или направо да го откаже от спора/писането.
Да санкционира всеки нарушил правилата без да подбира и угодно пропуска.
Всъщност в темата не трябва да има спорове а информация за коли :pardon:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
angelmr написа:
fatalen написа:
Ангеле, не ми се иска да ти пускам отново онова с дребния шрифт!
Я тогава, щом търсиш логика при застраховането ми кажи, защо системно всяка година вдигат въпросната застраховка ГО с 10%!?
Да не би всяка година да стават 10% повече ПТП и респективно нарастване със същия процент на застрахователните премии!?
Ако е така, значи си напълно прав в горното ти "съждение". :D

Че то по твоята логика, аз не е трябвало да плащам никакви застраховки за последните 15 години (да 15 години), защото видиш ли съм активен шофьор и нямам никакви нарушения на пътя!
Логиката ти е умопомрачителна, но не и базираща се на реалностите в държавата ни!!!

Аха, значи извода е да не искаме и очакваме никаква логика от законотворците. Тук съм съгласен с теб че живеем в една такава държава, където логиката при управлението отсъства. Че нали това обяснявам и аз от няколко страници. :) Но нали се опитваме да обосновем логически нуждата от светлини на пътя? Ако търсим логика за едното, ще трябва да търсим логика и за другото, което е пряко негово следствие. В такъв случай да смятам ли че си съгласен с мен че въпросния закон е ненужно рестриктивен и необоснован??? ;) Аз точно срещу това протестирам, а не за пълната ненужност от дневни светлини. Все пак дадох една нерестриктивна и надявам се добре обоснована алтернатива, която в една цивилизована държава би подействала.


Популизмът ти продължава!!!
За какви законотворци говориш, които ще се месят в ценообразуването при свободна пазарна икономика :-\ :-\ :-\
Ти не разбра ли, че 1989г. отдавна и безвъзвратно отмина (за добро или лошо) и вече живееш в месомелачката на капитализма???
Ако пък търсиш някаква логика, то създай ЗАД и ни предложи ГО на конкурентни и по-важното логични цени!
Законът винаги трябва да е рестриктивен! Инак кой би го спазвал!? И тук въпросът е не за Законът и законотворците, а за тези, които спазват законите и още по-важното имат съзнанието да ги спазват, а не просто да ги изпълняват!
Цивилизованата страна не налага на частния сектор какво да прави и как да го прави! Цивилизованата страна създава условията, в които частния сектор разбира какво може и какво не може да се прави!
 

prinz Eugen

Потребител
Но за тази цел трябва да има модератор, който да е безпристрастен към политиката и кликата, който да може да вижда нещата и от "другата" страна без да се опитва да надвика опонента или направо да го откаже от спора/писането.
Да санкционира всеки нарушил правилата без да подбира и угодно пропуска.
Ти специално се моли всеки ден,този момент да не настъпи,че изгаряш като крушка(и отиваш на нов/пореден акаунт :wall:... ;)какво доживях-акраба да се жалва от модератор,Божкееее ;)
 

TeXHo

Потребител
prinz Eugen написа:
Но за тази цел трябва да има модератор, който да е безпристрастен към политиката и кликата, който да може да вижда нещата и от "другата" страна без да се опитва да надвика опонента или направо да го откаже от спора/писането.
Да санкционира всеки нарушил правилата без да подбира и угодно пропуска.
Ти специално се моли всеки ден,този момент да не настъпи,че изгаряш като крушка(и отиваш на нов/пореден акаунт :wall:... ;)какво доживях-акраба да се жалва от модератор,Божкееее ;)
Не само че се жалва, ами е и прав!
Това тук не е дискусия за автомобилите, а за ЗАКОНА. Не и е тук мястото, но явно angelmr прекалено много му харесва, че е на път да "надвие" в дискусията, ползвайки подхода на непрестанното повтаряне, докато по-разумния отстъпи. Аз се отказах. Показах моята гледна точка и след това си позволих да се защитя срещу твърдението, че нямам място на пътя. Толкоз. Но angelmr не му стига да си изложи мнение, ами явно изпитва нужда и да го наложи.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И за кое е прав ??? Я пак да видим в какъв форум сме, след това да видим в кой раздел и колко поста на политическа основа видя и какво лошо има да пишем за закона тука при условие че е пряко свързан с автомобилите. Ай стига вече с тази сляпа подкрепа тип наши -ваши ! Вие дето си карате на фарове по-принцип, пък сте по изнервени от другите (което е много странно) да ви пита човек, какво се обяснявате толкова при условие, че е приет закона и щем не щем така ще се кара - ама как, защо и т.н. мрън, мрън вече няма значение ! Ако се бяхте спряли на време нямаше да има 10 страници глупости, в които и вие и ние и там каквито групички има сме в кюпа, а сега се сетихте и за модератор да ревете, айде моля ви се.... Не веднъж ви е казвано, че в раздел дъръ-бъръ (и някои други) и в споровете, модераторите си пишат като едни от нас любителите на въздушно оръжие - или вече не ги смятате за такива ? а за някаква анти-спамърска програма ли мислите модераторите, която си включвате когато искате ! Има толкова оклепано от кой ли не (пак не изключвам себе си) в техническите теми баш където трябва да се чисти, вие за тука се притеснихте ;)
Айде може и малко гневно да е излязло писането ми, но не влагам лоши чувства :cheers:
 

usera2

Потребител
Темата е в дъра-бъра и се предполага, че всеки може да си "бърбори" каквото си иска, без да има нужда от намеса на модератор. Обаче от друга страна има писани доста полезни неща, почти всеки от нас притежава автомобил и може да научи нещо полезно за себе си. Но от безсмислени спорове с политически нюанси няма какво да се научи :no:
 

angelmr

Редовен Потребител
fatalen написа:
angelmr написа:
fatalen написа:
Ангеле, не ми се иска да ти пускам отново онова с дребния шрифт!
Я тогава, щом търсиш логика при застраховането ми кажи, защо системно всяка година вдигат въпросната застраховка ГО с 10%!?
Да не би всяка година да стават 10% повече ПТП и респективно нарастване със същия процент на застрахователните премии!?
Ако е така, значи си напълно прав в горното ти "съждение". :D

Че то по твоята логика, аз не е трябвало да плащам никакви застраховки за последните 15 години (да 15 години), защото видиш ли съм активен шофьор и нямам никакви нарушения на пътя!
Логиката ти е умопомрачителна, но не и базираща се на реалностите в държавата ни!!!

Аха, значи извода е да не искаме и очакваме никаква логика от законотворците. Тук съм съгласен с теб че живеем в една такава държава, където логиката при управлението отсъства. Че нали това обяснявам и аз от няколко страници. :) Но нали се опитваме да обосновем логически нуждата от светлини на пътя? Ако търсим логика за едното, ще трябва да търсим логика и за другото, което е пряко негово следствие. В такъв случай да смятам ли че си съгласен с мен че въпросния закон е ненужно рестриктивен и необоснован??? ;) Аз точно срещу това протестирам, а не за пълната ненужност от дневни светлини. Все пак дадох една нерестриктивна и надявам се добре обоснована алтернатива, която в една цивилизована държава би подействала.


Популизмът ти продължава!!!
За какви законотворци говориш, които ще се месят в ценообразуването при свободна пазарна икономика :-\ :-\ :-\
Ти не разбра ли, че 1989г. отдавна и безвъзвратно отмина (за добро или лошо) и вече живееш в месомелачката на капитализма???
Ако пък търсиш някаква логика, то създай ЗАД и ни предложи ГО на конкурентни и по-важното логични цени!
Законът винаги трябва да е рестриктивен! Инак кой би го спазвал!? И тук въпросът е не за Законът и законотворците, а за тези, които спазват законите и още по-важното имат съзнанието да ги спазват, а не просто да ги изпълняват!
Цивилизованата страна не налага на частния сектор какво да прави и как да го прави! Цивилизованата страна създава условията, в които частния сектор разбира какво може и какво не може да се прави!

А сега ако вземеш да ми обясниш къде видя свободен пазар при застраховките гражданска отговорност, цена няма да имаш. :)
Добре ще е да се поогледаш малко по въпроса за ценообразуването. Може да изглежда странно но конкретно нашата държава е замесена пряко в ценообразуването на много от жизнено важните услуги които ползваш, а във всички останали е замесена косвено.
Ако държиш можем да продължим дискусията конкренто за ценообразуването в някоя по-подходяща тема, тук тя не е на място.



TeXHo написа:
prinz Eugen написа:
Но за тази цел трябва да има модератор, който да е безпристрастен към политиката и кликата, който да може да вижда нещата и от "другата" страна без да се опитва да надвика опонента или направо да го откаже от спора/писането.
Да санкционира всеки нарушил правилата без да подбира и угодно пропуска.
Ти специално се моли всеки ден,този момент да не настъпи,че изгаряш като крушка(и отиваш на нов/пореден акаунт :wall:... ;)какво доживях-акраба да се жалва от модератор,Божкееее ;)
Не само че се жалва, ами е и прав!
Това тук не е дискусия за автомобилите, а за ЗАКОНА. Не и е тук мястото, но явно angelmr прекалено много му харесва, че е на път да "надвие" в дискусията, ползвайки подхода на непрестанното повтаряне, докато по-разумния отстъпи. Аз се отказах. Показах моята гледна точка и след това си позволих да се защитя срещу твърдението, че нямам място на пътя. Толкоз. Но angelmr не му стига да си изложи мнение, ами явно изпитва нужда и да го наложи.

Дискусия за кой закон, за забрадките в училищата ли? Или за пушенето в къщи?

:bravo:
Когато липсват аргументи започва атака срещу личността на отсрещната страна. :)

ПС. Понеже имам участие в дискусията не аз смятам да си упражня модераторски права в нея. Ако някой по-безпристрастен се наеме да каже кои постове за коя дискусия се отнасят, нека го направи. За мен дискусията отнасяща се за правилата по които ще се движат колите ни си е за тук. А за няколкото офтопик мнения не мисля че точно аз най-коректно ще преценя за тук ли са или не.
 

DANNY

Редовен Потребител
angelmr написа:
............. За мен дискусията отнасяща се за правилата по които ще се движат колите ни си е за тук. .................

Закон, който вече е факт не се дискутира!
Той се изпълнява! :no:
...Иначе влизаме в предизборното студио на канала. :underwater:
Темат се казава "Моят Автомобил" и съответно в нея изскам да намеря полезна и практична информация за моя автомобил а не дали трябва да си слагам колана или дали трябва да съм с включени фарове според някой си...
Това го следи КАТ!
Тук трябва да намеря конкретната информация, как и срещу колко пари мога да се снабдя с устройството което да ги включва/изключва, кой и къде да ми ги монтира! :quiet:
Конкретна информация! А не тонове тоери и фантасмагори в които забравям за какво съм влязъл. :wall:
 

angelmr

Редовен Потребител
DANNY написа:
angelmr написа:
............. За мен дискусията отнасяща се за правилата по които ще се движат колите ни си е за тук. .................

Закон, който вече е факт не се дискутира!
Той се изпълнява! :no:
...Иначе влизаме в предизборното студио на канала. :underwater:

А не тонове тоери и фантасмагори в които забравям за какво съм влязъл. :wall:

На базата от тези дискусии се формира общественото мнение, а съответно и следващия закон. Средно веднъж на една или две години закона се коригира, така че има много смисъл от обсъждането.

Тук трябва да намеря конкретната информация, как и срещу колко пари мога да се снабдя с устройството което да ги включва/изключва,

Още е рано, изчакай да мине наплива първо.

кой и къде да ми ги монтира!

Дори само в нашия форум има няколко човека които имат сервизи, като се поуспокоят нещата питай който и да е от тях лично.


Конкретна информация!

Кажи каква кола караш да ти намеря специализирания форум в който да намериш тонове конкретна информация. :)
 

venciru

Редовен Потребител
angelmr написа:
Дискусия за кой закон, за забрадките в училищата ли? Или за пушенето в къщи?
Не, не за забрадките и пушенето! Или за теб Законът за движение по пътищата не е закон?

angelmr написа:
Когато липсват аргументи започва атака срещу личността на отсрещната страна. :)
С. Понеже имам участие в дискусията не аз смятам да си упражня модераторски права в нея.

Относно второто - има доста примери, когато си го правил!!!
Относно първото - може да се самосезираш поне за квалификацията си (не особенно приятна) за написаното от уважаван колега:

angelmr написа:
Глупости никакъв популизъм не е, най-обикновена логика.
P.S. И не се притеснявай- за пореден път ще откажеш всички да пишат и последната дума (пост) ще е пак твоя (твой) както винаги :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
@ акраба: Ами като забравяш, записвай си! ;)

Майтапа настрана, един колега ще се прибира за България скоро и не знаеше, че е приет такъв закон, то и аз не знаех, а оттук разбрах. А пък колко струвало нещо си в България, мен пък не ме интересува... хайде сега - кой крив, кой прав?
 

angelmr

Редовен Потребител
venciru написа:
angelmr написа:
Дискусия за кой закон, за забрадките в училищата ли? Или за пушенето в къщи?
Не, не за забрадките и пушенето! Или за теб Законът за движение по пътищата не е закон?

angelmr написа:
Когато липсват аргументи започва атака срещу личността на отсрещната страна. :)
С. Понеже имам участие в дискусията не аз смятам да си упражня модераторски права в нея.

Относно второто - има доста примери, когато си го правил!!!
Относно първото - може да се самосезираш поне за квалификацията си (не особенно приятна) за написаното от уважаван колега:

angelmr написа:
Глупости никакъв популизъм не е, най-обикновена логика.
P.S. И не се притеснявай- за пореден път ще откажеш всички да пишат и последната дума (пост) ще е пак твоя (твой) както винаги :cheers:

От година и половина знаем че много тънко можеш да се заяждаш и обиждаш. :bravo: Не разбрахме само можеш ли да коментираш обсъжданата тема?
 

mdinkov

Редовен Потребител
Аз по прицип съм за всички мерки които касаят безопасността но ме съмнява фаровете посред лято да я подобрят но друго исках да спомена избягвайте да включвате много кунсоматори едновременно ( като климатик ,фарове и музика примерно ) особено на коли с малък двигателен отсек ,също така избягвайте да купувате ниско качествени крушки ще ви унищожат фаровете и инсталацията . Карайте внимателно и помнете ,че цените на крушки ,фарове ,алтернатори и акумулатори ще се вдигне . това от мене дано съм ви бил полезен .
 

DANNY

Редовен Потребител
angelmr написа:
......................

На базата от тези дискусии се формира общественото мнение, а съответно и следващия закон. Средно веднъж на една или две години закона се коригира, така че има много смисъл от обсъждането.

........


На мен пък ми мирише за опит на предизборно формиране на общественото мнение!
 

venciru

Редовен Потребител
angelmr написа:
От година и половина знаем че много тънко можеш да се заяждаш и обиждаш. :bravo: Не разбрахме само можеш ли да коментираш обсъжданата тема?
venciru написа:
От 7-8 г. карам непрекъснато на фарове. На 3-те коли през това време съм си направил най-обикновено у-во, пускащо САМО късите светлини, без габарити и осв. на таблото. То на "Сутерена" може и с Лексия, но не искам габаритите отзад да ми светят. Както впрочем са и новите коли с "истинските" day lights. И на трите съм с бил (съм) с ксенони. Колкото и невероятно да е - досега не съм сменил нито една крушка! А по-нагоре някъде четох, че пуснатите фарове затруднявали работата на двигателя!!! Ако един двигател могат да го затруднят 150 W допълнително натоварване, да ти ..... и двигателя. Наистина вдигат малко разхода, защото перпетум мобиле няма, но е наистина пренебрижимо малко. Една гума с по-ниско налягане от оптималното ще го дигне повече. Разхода имам предвид.
За диодни светлини тези в нета не са маркирани с необходимите знаци. Диодни ленти не стават - поради ниската яркост и казаното по-горе. Иначе съм им голям фен (на лентите) и само в къщата и гаража имам монтирани повече от 50 метра. В колите ги използвам за осветление на багажника и плафоните. Щях да пусна линк към една фирма, която продава доста изгодно всякакви диодни светлини, но сайта им е в "ремонт" - например последните ленти които купих за осветление на гаража бяха на промоция 15 метра по 2.86лв./м. 60 диода на метър, не водозащитена. Имаха много подходящи мощни диоди 1W с радиаторче. Мислех да монтирам по 6-7 на страна, но си искат драйвер и водоизолиране след монтажа в броните. Бяха на много добра цена. Те може пак да са си, ама нямам достъп до сайта. Пък и нуждата от сертификат ме смущава.
Не ми се търси повече.....И "заяждайки" се не съм квалифицирал постовете НИКОГА и на НИКОЙ като ГЛУПОСТИ. Въпреки, че много пъти съм си го мислел и искал да го напиша. Хиляди пъти съм ти казвал - посочи ЕДНА моя обида. Аз вече го направих!
И по темата, не по Закона:
В Елимекс има такива у-ва за авт. пускане на фаровете -20.90лв.
http://elimex.bg/product/21946/kit-modu ... arove.html
А за фирмата в моя предишен пост:
http://www.v-tac.eu/index.php/other-lig ... etail.html
За тези диоди говорех и исках да си правя day lights. но все пак няма да имам маркировка и сертифират и ще съм "на течение" ;)
venciru написа:
P.S. И не се притеснявай- за пореден път ще откажеш всички да пишат и последната дума (пост) ще е пак твоя (твой) както винаги :cheers:
 

angelmr

Редовен Потребител
DANNY написа:
angelmr написа:
......................

На базата от тези дискусии се формира общественото мнение, а съответно и следващия закон. Средно веднъж на една или две години закона се коригира, така че има много смисъл от обсъждането.

На мен пък ми мирише за опит на предизборно формиране на общественото мнение!

Къде намери някакви партийни коментари тук?

venciru написа:
angelmr написа:
От година и половина знаем че много тънко можеш да се заяждаш и обиждаш. :bravo: Не разбрахме само можеш ли да коментираш обсъжданата тема?
venciru написа:
От 7-8 г. карам непрекъснато на фарове. На 3-те коли през това време съм си направил най-обикновено у-во, пускащо САМО късите светлини, без габарити и осв. на таблото. То на "Сутерена" може и с Лексия, но не искам габаритите отзад да ми светят. Както впрочем са и новите коли с "истинските" day lights. И на трите съм с бил (съм) с ксенони. Колкото и невероятно да е - досега не съм сменил нито една крушка! А по-нагоре някъде четох, че пуснатите фарове затруднявали работата на двигателя!!! Ако един двигател могат да го затруднят 150 W допълнително натоварване, да ти ..... и двигателя. Наистина вдигат малко разхода, защото перпетум мобиле няма, но е наистина пренебрижимо малко. Една гума с по-ниско налягане от оптималното ще го дигне повече. Разхода имам предвид.
За диодни светлини тези в нета не са маркирани с необходимите знаци. Диодни ленти не стават - поради ниската яркост и казаното по-горе. Иначе съм им голям фен (на лентите) и само в къщата и гаража имам монтирани повече от 50 метра. В колите ги използвам за осветление на багажника и плафоните. Щях да пусна линк към една фирма, която продава доста изгодно всякакви диодни светлини, но сайта им е в "ремонт" - например последните ленти които купих за осветление на гаража бяха на промоция 15 метра по 2.86лв./м. 60 диода на метър, не водозащитена. Имаха много подходящи мощни диоди 1W с радиаторче. Мислех да монтирам по 6-7 на страна, но си искат драйвер и водоизолиране след монтажа в броните. Бяха на много добра цена. Те може пак да са си, ама нямам достъп до сайта. Пък и нуждата от сертификат ме смущава.
Не ми се търси повече.....И "заяждайки" се не съм квалифицирал постовете НИКОГА и на НИКОЙ като ГЛУПОСТИ. Въпреки, че много пъти съм си го мислел и искал да го напиша. Хиляди пъти съм ти казвал - посочи ЕДНА моя обида. Аз вече го направих!
И по темата, не по Закона:
В Елимекс има такива у-ва за авт. пускане на фаровете -20.90лв.
http://elimex.bg/product/21946/kit-modu ... arove.html
А за фирмата в моя предишен пост:
http://www.v-tac.eu/index.php/other-lig ... etail.html
За тези диоди говорех и исках да си правя day lights. но все пак няма да имам маркировка и сертифират и ще съм "на течение" ;)
venciru написа:
P.S. И не се притеснявай- за пореден път ще откажеш всички да пишат и последната дума (пост) ще е пак твоя (твой) както винаги :cheers:


angelmr написа:
От година и половина знаем че много тънко можеш да се заяждаш и обиждаш. :bravo:


Извинявай за офтопика, но когато видя едно умение доведено до съвършенство не мога да не го призная.

Последното ти мнение в което има аргументи е чак на 92-ра страница, сега сме на 97-ма. Междувременно имаш три мнения без нито една дума по темата, но за сметка на това пълни с много добре насочени намеци и заяждания. Много си добър признавам ти го. :) На гении не мога да се сърдя почти за нищо.

Хайде аз спирам с офтопика, а ако попадна на добра оферта за дневни светлини ще я пусна веднага тук.

И малко по темата:

От 7-8 г. карам непрекъснато на фарове. На 3-те коли през това време съм си направил най-обикновено у-во, пускащо САМО късите светлини, без габарити и осв. на таблото.

Защо, каква е логиката да не се включват задните габарити? Какво е твоето лично мнение по въпроса?
 
Нагоре