МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

sts1969

Редовен Потребител
Днес в това слънчево време нямаше как да не разбутам пушката на село. Пуснах малко чашки за група по една мишена на поляна за да коригирам оптиката, че не бях стрелял отдавна, 30м. с вятър, отпред двунога, отзад на рамото.
DSC_1069.JPG
 

njatanasow

Редовен Потребител
И аз реших да проверя как се стреля на 4градуса,ама слънчеви;)
На едната мишена са 5 бр на 25 м. другата 10бр на 50м.Калибъра е 4,5 ,0,547
Мишените са само за приятели ;):lol: :cheers:
 

Attachments

  • 5бр.jpg
    5бр.jpg
    336.2 KB · Прегледи: 103
  • 10 бр.jpg
    10 бр.jpg
    330.8 KB · Прегледи: 103

andi

Редовен Потребител
След мишените на Дядо Николай (БРАВО ! ) малко се чудя дали да пускам моите .
Но все пак се реших - моите пушки не са "мишенкаджийски" . Аз затова и не стрелям с тях от рестове и маси , а от капака на колата и от предна опора торбичка с гранули. Разстоянията са написани на тях. Не стрелям на 50м защото не ми е интересно как стрелят тези пушки на 50м . Групите обикновено са повече от 5 за да оценя консистентност , липсата на флаери и да избера чашки . 20161127_164053.jpg
 

Attachments

  • 20161121_172114.jpg
    20161121_172114.jpg
    693.3 KB · Прегледи: 81
  • 20161127_170851.jpg
    20161127_170851.jpg
    504.6 KB · Прегледи: 79
  • 20161127_170902.jpg
    20161127_170902.jpg
    493.2 KB · Прегледи: 79
  • 20161208_155006.jpg
    20161208_155006.jpg
    192.6 KB · Прегледи: 80
  • 20161208_155020.jpg
    20161208_155020.jpg
    702.3 KB · Прегледи: 78
  • 20161208_155034.jpg
    20161208_155034.jpg
    194 KB · Прегледи: 80

andi

Редовен Потребител
С каква пушка на каква скорост това?
С булпапа който се продава в тази обява :
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продава-се-snow-peak-airgun-p10.8244/
Пушката стреля зверски на всички разстояния , удобна е , спусъка с това обръщане на тягата е идеален . Просто ми е страхотен кеф да стрелям с нея .
Температурата беше 3-5 гр и скоростите тогава при нея са около 305мс с 1,17г и 320мс с 1,03г. Оптика Липърс 4-16х44 Компакт, чашките са от каквито кутии имам отворени ( не са теглени естествено) .
Знам, че от маса и рест ще е още по-добре, но откакто спрях да ходя на състезания такива работи не съм ползвал .
Цевта ги събира още при по-високи скорости, но така пък в студеното има над 50 изстрела плато .
 
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
С булпапа който се продава в тази обява :
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продава-се-snow-peak-airgun-p10.8244/
Пушката стреля зверски на всички разстояния , удобна е , спусъка с това обръщане на тягата е идеален . Просто ми е страхотен кеф да стрелям с нея .
Температурата беше 3-5 гр и скоростите тогава при нея са около 305мс с 1,17г и 320мс с 1,03г. Оптика Липърс 4-16х44 Компакт, чашките са от каквито кутии имам отворени ( не са теглени естествено) .
Знам, че от маса и рест ще е още по-добре, но откакто спрях да ходя на състезания такива работи не съм ползвал .
Цевта ги събира още при по-високи скорости, но така пък в студеното има над 50 изстрела плато .

Прочетох там в обявата че си елиминирал двойния удар върху клапана..Би ли споделил как си постигнал това,ако не е тайна разбира се..?
п.п.може и на лични да не спамим темата..
 

andi

Редовен Потребител
Прочетох там в обявата че си елиминирал двойния удар върху клапана..Би ли споделил как си постигнал това,ако не е тайна разбира се..?
п.п.може и на лични да не спамим темата..
Не е тайна разбира се . В темата за китайските пушки още като я направих подробно описах борбата и какво точно съм правил по това китайско чудо. В обявата съм дал линкове към страниците където и каквото съм писал, тогава когато не е имало никакво намерение пушката да се продава . Да се види , че нито тогава , нито сега има нещо за криене.
Дори аз доста неща съм забравил ( доста други марки са ми минали оттогава ) , но написаното остава .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Прочетох там в обявата че си елиминирал двойния удар върху клапана..Би ли споделил как си постигнал това,ако не е тайна разбира се..?
п.п.може и на лични да не спамим темата..
По-лек ударник, по-къса пружина на ударника - в незаредено положение пружината не трябва да има натяг. И евентуално по-корава пружина на бойния клапан.
 

staif

Редовен Потребител
По-лек ударник, по-къса пружина на ударника - в незаредено положение пружината не трябва да има натяг. И евентуално по-корава пружина на бойния клапан.

ясно. попитах за сравнение-мерси за отговора..и при мен е направено под същата процедура :cheers:
 

prius06

Потребител
Купих си малко чашки и реших да ги тествам. Това е една от мишените. Както обикновено, разстоянието е 9м, пушката е HW30s.
Правя по три изстрела във всяка мишена. Резултатите са общо взето повторяеми. Air Arms Falcon са засега май любимите чашки на тази пушка...
 

Attachments

  • Weihrauch_JSB_Test.JPG
    Weihrauch_JSB_Test.JPG
    712.4 KB · Прегледи: 83

xpresident

Редовен Потребител
С оптика ли стреляш или на механични? Моите уважения за положения труд, но на тази дистанция тази пушка трябва да е 'дупка в дупка'.
Пробва ли с лекото JSB?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Направи групи на 25 и 50 метра. Това са дистанциите, на които можеш да провериш истинските възможности на пушката и своите.
 

prius06

Потребител
С оптика ли стреляш или на механични? Моите уважения за положения труд, но на тази дистанция тази пушка трябва да е 'дупка в дупка'.
Пробва ли с лекото JSB?
Доколкото знам чашките на Air Arms са на практика JSB с друго име, с други думи
Air Arms Diabolo Field .177 Cal, 4.52mm, 8.44 Grains (горна дясна мишена) би трябвало да са същите като JSB Match Diabolo Exact .177 Cal, 8.44 Grains (долна лява)
Air Arms Falcon .177 Cal, 4.52mm, 7.33 Grains (долна дясна мишена) би трябвало да са същите като леките JSB Match Diabolo Exact RS .177 Cal, 7.33 Grains (такива нямам).

Колкото до дупва в дупка - не знам от пушката ли е от стрелеца ли е, но не се получва баш така. Air Arms Falcon са засега най-близко до подобна точност, но минимални отклонения винаги има. В конкретния случай отклонението е към милиметър (не съм го мерил, но така изглежда на снимката). По мои сметки това е под половин МОА... за моите възможности е повече от достатъчно. Важното е, стрелбата да доставя удоволствие... :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Чашките произведени от JSB за AA са с доста различни, макар да са с еднакво тегло. Ако намериш ги сравни.
 

prius06

Потребител
Чашките произведени от JSB за AA са с доста различни, макар да са с еднакво тегло. Ако намериш ги сравни.
Намерих ги... Който иска, да търси десетте разлики. Аз предпочитам да стрелям. :)
 

Attachments

  • JSB_AA.JPG
    JSB_AA.JPG
    347.9 KB · Прегледи: 83

xpresident

Редовен Потребител
1 (2).jpg dberov днес премина към клуба на ФТ стрелците :) Въпроса с повишена трудност е 'коя от 6-те мишени е неговата?' на 25м стреляхме.
 
Нагоре