МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

prius06

Потребител
Използвай картонени мишени и ще хващаш всеки изстрел :cheers:
Мерси, ще опитам. :cheers:

Аз по принцип ползвам подложки от нещо като стиропор, но със съвсем гладка повърхност. Работят добре, но в конкретния случай подложката вече беше много надупчена и нямаше много ефект от нея.

Засега като че няй добрата хартия, на която съм попадал (без да броим готовите мишени), е ... тук му викат construction paper - това е една хартия в различни цветове, която децата използват за апликации. Въпросната хартия е с друга структура и като цяло не се къса много.
 

Dominus

Редовен Потребител
Напоследък се пристрастих силно към прецизната стрелба от ФТ. Стрелям само на 50м. и групи от 20-25мм. не ме радват. Дори си набеждавах пушката, че не може да ги вкарва както искам всеки път, но и нищо не предприемах да проверя какво и от къде се получава. Тази вечер реших да претегля малко чашки и да проверя, колко аджаба влияе туй тегло върху цялата галимация. Не съм се старал много в тегленето и ги намятах набързо през везната. Изтеглих си една групичка от 0.545 до 0.549.
Пострелях на 50м. и вече мога категорично да заявя. Теглото влияе много. Това ми е една група от 15 изстрела. Мишената е с размери на окръжностите 5, 15 и 25мм. За оправдание мога да кажа, че цял ден съм бачкал прав като кон, а мишената направих след две чудесни бирички :D
 

Attachments

  • IMAG0078_1.jpg
    IMAG0078_1.jpg
    816.5 KB · Прегледи: 63

methaa

Редовен Потребител
При мен теглото не оказва никакво влияние до 50 метра. След тези метри не мога да кажа, не съм пробвал.
Та това го има и при теб, като разликите в теглото се проявяват преди 50-я метър.
По-малко джаули - повече отклонения.
Хубава мишена :cheers:
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
И аз да се похваля с най хубавата мишена която съм правил някога. Вчера решихме с Калоян Kid да постреляме половин час преди мръкване и незнайно как аматьор като мен успя да роди това нещо. 50м фт поза 4 изстрела. Достраша ме да пусна пети. Пушката е ААs400. Чашките 0.547 4.53 нетеглени.
 

Attachments

  • 20160914_193630.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 54

petkof

Редовен Потребител
Теглото винаги има значение и се отразява на резултата върху мишената, въпроса е в какви размери и възможно ли е да се определят видимо.Най-важното обстоятелство, за което допринася еднаквото тегло на чашките е почти еднаквото произтичане на процеса на преминаване на чашката през цевта до напускането на дулния срез, което включва доста показатели.Няколко от тях са, ускорение на чашката в цевта съответно ъглово ускорение произтичащо от нарезите на цевта/при нарезните цеви/,скорост при дулния срез,мощност на чашката и не на последно място, времето за излитане на чашката от края на цевта.Колкото са по-еднакви параметрите на отделните изстрели,толкова по-еднакви са и попаденията.
 

prius06

Потребител
Ето я хартията, за която споменах преди. Достатъчно тънка е, за да печатам на нея (всъщност е съвсем малко по-дебела от обикновена хартия) и много рядко се поучават дълги разкъсвания като при нормалната хартия, особено пък когато се стреля с пушка. И двете мишени са от девет метра от ръка с механични прицели. Първата е с пушката, втората - с пистолета.
 

Attachments

  • Weihrauch_OH_PS_9m.JPG
    Weihrauch_OH_PS_9m.JPG
    823.5 KB · Прегледи: 45
  • P17_OH_OS_9m.JPG
    P17_OH_OS_9m.JPG
    740 KB · Прегледи: 43

prius06

Потребител
Още пет изстрела с пушката при същите условия като горните две мишени. Честно казано, това си е някаква щастлива случайност. Никога преди не съм стрелял толкова точно от ръка...
 

Attachments

  • Weihrauch_OH_PS_9m_Best.JPG
    Weihrauch_OH_PS_9m_Best.JPG
    760.6 KB · Прегледи: 30

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми вземи премести поне с 1 м мишената, че да има файда от упражненията ти.
След време ще ти се прииска и с 16 м да я преместиш......
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми отвори вратата, излез навън, възможности бол, желание само да има.
 

prius06

Потребител
Не е толкова просто. В Илинойс законите са много строги. Доколкото знам, най-разумният вариант е да ходя до Индиана, ако искам да стрелам на открито. Възможно е, но не мога да го правя всеки ден.
Пък и аз не се подготвям за олимпиада - все ми е тая дали стрелям от 10м или от по-близко.
 

pellet

Редовен Потребител
Супер е! Само флаера малко не ме кефи, трябваше да е хубаво вътре и той.
Сподели честно, кой поред изстрел беше флаера? ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Една групичка 13 изстрела, на 50м. във вятър. Чашките са екзакт отделени при селекция (от 0.533 до 0.559) без 0.546, 0.547, 0.548.
Подобрих спусъка. Сега работи с мисловно управление :D
Всичко е стреляно с корекция за вятър. На три изстрела остонох на корекцията. И еди хед шот по една жива цел, която имаше неблагоразумието да се заиграе в полезрението ми.
 

Attachments

  • IMAG0080_1.jpg
    IMAG0080_1.jpg
    299.3 KB · Прегледи: 69
  • IMAG0081_1.jpg
    IMAG0081_1.jpg
    306.9 KB · Прегледи: 68

xpresident

Редовен Потребител
Супер е! Само флаера малко не ме кефи, трябваше да е хубаво вътре и той.
Сподели честно, кой поред изстрел беше флаера? ;)
Флаера беше 5-тия, не съм правил корекции за вятър, поривите бяха много слаби, но последния ме изненада точно при изстрела.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Една групичка 13 изстрела, на 50м. във вятър. Чашките са екзакт отделени при селекция (от 0.533 до 0.559) без 0.546, 0.547, 0.548.
Подобрих спусъка. Сега работи с мисловно управление :D
Всичко е стреляно с корекция за вятър. На три изстрела остонох на корекцията. И еди хед шот по една жива цел, която имаше неблагоразумието да се заиграе в полезрението ми.


Аз не мога да направя такава група.
Павка, запази хамона от втората снимка за състезанието в София другата седмица! Екстра е за мезе на червено винце. :lol::lol::lol:
 

pellet

Редовен Потребител
Флаера беше 5-тия, не съм правил корекции за вятър, поривите бяха много слаби, но последния ме изненада точно при изстрела.

Знаех си, че е или първия или последния :) И аз съм почти винаги така - като кажа, че ще правя група 5 изстрела, осир@м 5-тия.
Имайки предвид чудесните ти групи на 30м ( 15 мм ) нямаше как да отвориш толкова на 50м. Приемам, че всичко е в 25 мм група, което е блестящо за ФТ и пружинна стрелба! Благородно завиждам :)

ПП: Така или иначе всичко е в 40мм на 50м, така че, мишената е паднала ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Едни 10 тази сутрин на тихо време. 50м. от ФеТе, несортирани, за тест на партида 5454..... от Булармс. Един се издъни. Като цяло добра партида. На моменти влизаха по три в една дупка.
 

Attachments

  • IMAG0086_1.jpg
    IMAG0086_1.jpg
    1 MB · Прегледи: 97
  • IMAG0087_1.jpg
    IMAG0087_1.jpg
    311.2 KB · Прегледи: 90
Нагоре