МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

pellet

Редовен Потребител
Абсолютно безветрие, лунна светлина. Как да не излезеш на двора за две бързи групички на светлина от фенер ?! ;) ;)

Haenel 312, JSB express 0.510, 2x5 изстрела, ФТ поза (седнал), 20 метра

Вярно, че е само 2х5 изстрела, ама се вижда, че на едно място ги хвърля пущината :)

Поздрави на всички колеги!

 

Attachments

  • Haenel 312_FT_20m.png
    Haenel 312_FT_20m.png
    990.7 KB · Прегледи: 82

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Две групи от тези дни,че се хванах да потренирам с пружинката първата група е на 25 метра, другата на 44 метра от ФТ поза. По 5 изстрела за група чашки JSB 0,547 г.
Пушка AA TX 200 вече с nikko stirling 10-50x60 20161022_183807.jpg 20161023_165826.jpg
 

pellet

Редовен Потребител
Знам, знам, че досаждам вече с тази дистанция и тази пушчица, но хубавите мишени са си .... хубави мишени :)
Днес сутринта преди работа, само една групичка.

Haenel 312, JSB express 0.510, 5 изстрела, ФТ поза (седнал), 20 метра

Поздрави!
 

Attachments

  • 20m FT 312.jpg
    20m FT 312.jpg
    209.5 KB · Прегледи: 89

dberov

Редовен Потребител
Няма ли кой да те натири на едно състезание бе човек, групата е перфектна за пружинка на такава дистанция.
Браво!
 

pellet

Редовен Потребител
Благодаря за хубавите думи!
Ами, а де, нямам 16-ка. Откога ми стои обявата ама никой нищо. С тея спортните 7.5 дж няма как.
А и освен това, шегата настрана, нямам никакво време за състезания, а бих искал. Пострелвам си в двора за удоволствие. Естествено, проблема е, че не стрелям винаги така. Имам и много лоши дни. По-скоро пускам тези мишени за да покажа, колко много може един дърт Хайнел, много дърт :) Естествено, ако "много" и "20м" са несъвместими за някой колега, то той не би се впечатлил. Но една такава ( подценявана според мен ) пушка, може да те научи на много, за разлика от лъскавите модерни 20+ дж. тупалки ;) Лично мое мнение, да не се обиди някой ;)

Поздрави!
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колега това с диоптричните ли го постигна,групата си е чудесна особено с диоптрични трудно се получава. А това което викаш за дните, че не винаги върви те уверявам при всички е така :cheers: Дано един ден ти излезе късмета и някой откликне на обявата ти :)

Хайнела е прекрасна пушка, купих такава на бащата на жена ми и макар и рядко ми е истински кеф да стрелям с нея, хубаво че и чат пат попадат разни при мен за ремонт та пак си пострелвам :D
 

pellet

Редовен Потребител
Божо - обръщам се по име, защото те познавам инкогнито малко, чрез Дени ( Jethro ) - Хайнела на Дени, с който си стрелял, точно тогава не е бил в топ кондиция. Просто моя в момента е мед и масло. Уверявам те, че всеки хайнел го може.

Любо - също не се познаваме, но съм ти чел много постове и имам чуството, че се знаем ;) - естествено, че с оптика са стрелбите. С диоптрични е ясно, че на 20 м не се вижда нищо. Ето го хубавеца на снимка като прикачен файл.

Много благодаря на всички за хубавите думи!

Поздрави!
Калоян
 

Attachments

  • Haenel 312.jpg
    Haenel 312.jpg
    463.3 KB · Прегледи: 91

staif

Редовен Потребител
една от днес..90 м (с пушката на Беров) .. просто седнах и стрелях,без да барам и настройвам оптика.. от една година не бях я пипал но удоволствието си е все същото..
п.п...без задна упора.
 

Attachments

  • 10.JPG
    10.JPG
    267.1 KB · Прегледи: 79

dberov

Редовен Потребител
Предпочитам да качам видео вместо снимки, по достоверно е.
В събота получих самозареждаща се мишена от колегата malioka направена по поръчка с 30мм убойни зони.
Бях скептик дали ще може дали ще работи на 100 и повече метра и вчера я тествах.
Не само че работи ами направо я помлях :D
Клипа е правен в късния следобед при ниска видимост, мишената е осветена с фар, стреляно през оптика с увеличение х20 на 3½ дот.

 

staif

Редовен Потребител
абе що ми се струва че тези "мишени" са ти прекалено големи за тази дистанция.. ;)
чини ми се че следващото предизвикателство май ще е с по малки :D
 

dberov

Редовен Потребител
Анди, с тая си група биеш Ted и то на 100 ярда стреляно с Edgun Matador .22.
Дистанции на 100 и повече метра си е предизвикателство за всеки.
Аз мога да събера в добра група от 3, 4 до 5 изстрела, пробвал съм за група на закрито от маса 14 изстрела (един мой барабан) на 95 метра и не се получава, човешка грешка, лоша чашка, флаер и групата се отваря.
Ето най новия му клип който е качил днес, тук през камера ясно се виждат флаерите, най явни 3-ти и 9 ти изстрел.

 
Последна промяна:
Нагоре