МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

petkof

Редовен Потребител
При пружинните пушки има такъв ефект, особено ако стреляш без големи паузи между изстрелите.Топлината от сгъстения въздух се предава на цялата система като леко й повишава температурата.Това повишава еластичността на маншета и обтурацията му спрямо цилиндъра и намалява количеството влага кондензираща в самия цилиндър.
 

sts1969

Редовен Потребител
Като почна да стрелям първите 10-15 изстрела се получават доста разпръснати. После почват да се групрат и отиват по-близо до центъра.
Васко, и при мен е така приятелю особено ако не съм стрелял 1 месец... въпреки че съм с РСР. Първите 7-8 изстрела изобщо не обръщам внимание къде отиват и не пипам последната настройка на оптиката, след това започва да ги кове прецизно. :)

п.п. "dberov днес премина към клуба на ФТ стрелците" ;)
На Митака започнахте ли да му търсите 16J в правилния калибър, да знам да помагам с търсене. :D:cheers:
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Васко при всичките ми пружинки е било така трябват определен брой изстрели, изключение правят само спортните пружинки, там ситуацията е малко по-различна. Стреляй си спокойно и да не ти правят впечатление първите изстрели.
 

xpresident

Редовен Потребител
Ясно, ще си стрелям спокойно :) Благодаря за мненията. От начало бутах корекциите с опасението че се е загубила прострелката, но след 20-30 изстрела пак се връщаха в начално положение. Значи всичко си е в реда на нещата. :cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Не знам дали е същият случай но при мен това се случва след смазване на цевта. След около 10-на изстрела всичко се оправя.
 

prius06

Потребител
Казват, че дявола като си нямал работа си таковал децата, та и аз реших да се бъзикам с пушката. Купих си Вортек кит и го инсталирах. Понеже за пръв път отварям Вайрауха, имаше известни изненадки (ще опиша перипетиите в отделна тема), но като цяло мероприятието завърши с успех и отново стрелям. Засега все още стрелям от девет метра, но един приятел ме покани да постреляме в задния двор на къщата му, който по моя преценка е поне 30 метра. Като се постопли времето, ще се пробвам и там.
Днес реших да стрелям по индивидуални мишени (по един изстрел в мишена). Горните три са стреляни с H&N. Средният ред е с Air Arms Falcon, а долният с RWS Meisterkugeln. В лявата колона, която е очевидно рисувана на компютър, съм насложил мишените от всеки ред една върху друга, с цел да оценя приблизителния размер на групите. По моя преценка и трите са между 2мм и 2.5мм център до център, което е долу-горе една минута.
 

Attachments

  • Weihrauch_17_03_06_overlap.jpg
    Weihrauch_17_03_06_overlap.jpg
    328 KB · Прегледи: 105

xpresident

Редовен Потребител
Интересно ще е на 30м, пушката 7.5j беше, нали? Пиши и от каква позиция стреляш.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Малко от днес. Пушка крикет .22, оптика дискавъри 5-20х44, чашки jsb 1.175 5.53 първите 2 групи по 5 изстрела и 5.52 10 изстрела последна мишена, разстояние 50 м. мерени, вятър доволно от 16 часа. Позиция от прозореца на колата. Това е най-доброто, което успях да направя.
 

Attachments

  • IMG_20170312_124758.jpg
    IMG_20170312_124758.jpg
    298.8 KB · Прегледи: 93
  • IMG_20170312_120142.jpg
    IMG_20170312_120142.jpg
    298 KB · Прегледи: 92
  • IMG_20170312_130715.jpg
    IMG_20170312_130715.jpg
    368.6 KB · Прегледи: 93
Последна промяна:

prius06

Потребител
Интересно ще е на 30м, пушката 7.5j беше, нали? Пиши и от каква позиция стреляш.
Аз мислех, че съм писал, но май само в темата за WEIHRAUCH-а съм посочил конкретни данни.
Оригиналната пружина беше към 8 джаула. Новата би трябвало да е към 12. Нямам Крони, да го измеря, така че всички тези данни ги приемам на доверие.

Засега е рано да излизам навън - тук е студено, но като направим стрелбата, ще пиша подробности...

Ти с HW97 стреляше, нали? Знаеш ли нещо за Walther LGU? В момента тук има хубава промоция и се чудя дали си заслужава...
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ето една мишена на моето Фани.Бях позабравил, че само тя не ме е разочаровала никога.25 метра ,JSB 0,51.
30 изстрела (по 5 в мишена) и разбира се последния го осрах мишена 6.Не е трудно да се направи група от 5 мм бенчрест стрелба ;):cheers:
 

Attachments

  • IMG_1213.jpg
    IMG_1213.jpg
    114.1 KB · Прегледи: 110
Нагоре