Варненска група - SEA WOLVES

A

Anonymous

Гост
Водната кокошка ( Лиска ) не е защитен вид .Гадното е че в събота под Аспарухов мост имаше убит лебед ,а на Сиврито, перушина ,изгаснал огън и кости :-\
 

andi

Редовен Потребител
Orka написа:
Водната кокошка ( Лиска ) не е защитен вид .Гадното е че в събота под Аспарухов мост имаше убит лебед ,а на Сиврито, перушина ,изгаснал огън и кости :-\

Лебед се опитахме да ядем зимата на 1992г - не бих повторил , толкова е гадно на вкус . А бяхме мнооого гладни , не бяхме яли нищо няколко дена. :-[ :-[ :-[
Та не ми се вярва някои да убие лебед за да го яде , камо ли печен на огън .
И с курнидата същата работа .
 
A

Anonymous

Гост
Та не ми се вярва някои да убие лебед за да го яде , камо ли печен на огън .
И с курнидата същата работа .
[/quote]
Колега,като не ти се вярва поразходи се до Сиврито (няма и километър от моста,в западна посока),какво можеш да очакваш когато там има цигански колиби
 

4i4o

Потребител
Здравейте отново,днес след упорита борба успях на избия надулника от цевта.Та питането ми е може ли някой да покаже схема или чертеж на дулна фаска,ако разполага с такива(под какъв ъгъл и колко се отнема) и има ли нужда първо да се направи чело на цевта защото в момента не е идеално гладка.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
4i4o написа:
Здравейте отново,днес след упорита борба успях на избия надулника от цевта.Та питането ми е може ли някой да покаже схема или чертеж на дулна фаска,ако разполага с такива(под какъв ъгъл и колко се отнема) и има ли нужда първо да се направи чело на цевта защото в момента не е идеално гладка.

Виж тук http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=2 още на първа страница.
 

valenti

Потребител
Здрасти, групата! От доста време бях ,,замразил'' стрелбата ,и тъй като скоро смятам пак да присъствам на сбирките, имам питане относно проектилите на баракуда диаболо: ,,в кой от магазините са в наличност''? Че смятам днес да ,,избягам'' през работно време и да си взема! :) благодаря Ви , предварително за помоща! П.П. Пък и се затъжих за Вас, бе момци! :)
 

4i4o

Потребител
Какво разстояние се оставя от вътрешноста на цевта до отнемането навън там където съм отбелязал с червено
 

Attachments

  • без име.JPG
    без име.JPG
    43.5 KB · Прегледи: 97

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не се дава така разстоянието ( както си го дал с червен квадрат) дава се или диаметър или радиус спрямо ос каналната линия иначе -Диаметъра на канала на цевта (калибъра) по 2 може и малко повече ;) това е ориентировъчно, защото много зависи и от дебелината на цевта в някои случаи :)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
valenti написа:
Глас в пустиня....отговор на въпроса ми , няма! :(. Нищо, ще се оправя сам...
С Баракуда май вече отдавна никой не стреля, сигурно затова е тишината. ;) Последно Ив ни беше носил преди повече от година от Добрич. Може би трябва да видиш в Магнум или в магазина на Бисерка.
 

4i4o

Потребител
Това е ориентировъчно да покажа какво имам предвид.А както казваш soundmax, x2 тоест приблизително 11-12 мм,нещо такова ли да разбирам

И още нещо,къде във Варна да намеря хубав маншет,защото току що отворих буталото и като го видях малииии
 

anibis

Редовен Потребител
valenti написа:
Здрасти, групата! От доста време бях ,,замразил'' стрелбата ,и тъй като скоро смятам пак да присъствам на сбирките, имам питане относно проектилите на баракуда диаболо: ,,в кой от магазините са в наличност''? Че смятам днес да ,,избягам'' през работно време и да си взема! :) благодаря Ви , предварително за помоща! П.П. Пък и се затъжих за Вас, бе момци! :)
Баракуда има на 100% в ловно-рибаския магазин/печатницата/ :cheers:
 

valenti

Потребител
Благодаря за отговора! Макс казваш, отдавна никой не стреля с баракуда. Подскажи , някоя марка която да става за моето ,,топче'' :) Явно много съм изостанал с ,,материала'' !
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
valenti написа:
Благодаря за отговора! Макс казваш, отдавна никой не стреля с баракуда. Подскажи , някоя марка която да става за моето ,,топче'' :) Явно много съм изостанал с ,,материала'' !
Вече стреляме с JSB, но пък техните тежки чашки не стават особено. Тъй че ти може да си продължаваш на Баракуда щом ти се държат добре.
 
Нагоре