Варненска група - SEA WOLVES

A

Anonymous

Гост
Първата ми стрелба днес в Белослав и чакам с нетърпение следващата неделя!!! Получих ценни съвети от колегите за което благодаря!
 

DoDo

Потребител
Момчета, някой от вас да има велосипед който събира прах в тях и не му трябва, или знае магазин където се продават втора ръка ?
Търсят се 2 бр. (за мен и за приятелката ми) планински "бегачи" с обикновени твърди стоманени рамки, 26" капли, без амортисьори и пружини. Бюджета е доста ограничен 70 - 100 лв. (за едното :) )

Имал съм няколко колела, но по една или друга причина съм се разделял с тях.
Но така като гледам минават няколко години и пак ми е нужно да обикалям бързо из града for free :)
Пък и винаги може да пиеш някоя бира докато си с колелото, без да се притесняваш :cheers:
 

Attachments

  • velosiped.jpg
    velosiped.jpg
    53.1 KB · Прегледи: 83

anibis

Редовен Потребител
kristian111 написа:
Първата ми стрелба днес в Белослав и чакам с нетърпение следващата неделя!!! Получих ценни съвети от колегите за което благодаря!
А за ГП ти казах кой ще ти е направи,mitaka101
 
A

Anonymous

Гост
Изпитвам голямо огорчение от това което ще постна тука след малко,но мисля,че не бива по този начин земляци да се омаскаряват пред цяла България. Бях предизвикан и отговорих според това как са нещата според мене.Знам,че си затварям вратата към Варненското братство,но предпочитам да съм вълк единак,отколкото пудел подскачащ около старите кучета и който ако му падне някой лаик или новак в стрелбата с ВО изведнъж се превръща в по-страшен от Баскервилското куче.
Копирам поста на Мирослав - anubis от другият форум и моят отговор.


Пуснато на: Пет 16 Мар, 2012 10:43 pm Заглавие:
Бат Мишо като ти е скъпа оптиката ми защо ми е купи тогава. Те магазинерите не са виновни ти не гледаш където трябва. Има Липърс наистина от 106лв ама защо не си купи него а купи моя Липърс той Динката си е много прав никой не е провокирал ама ти не виждаш по евтиния Липърс няма никакви екстри и за това и е такава цената му. Щом купи моята значи ти е станало ясно.
_________________
Густав"Голямата Берта"Калибър: 800мм Дължина на оръдието: 32480мм Дължина на цевта: 28957мм Бойно тегло: 1328.9т снаряди
- Експлозивен с тегло 4800кг (400кг взрив) и макс. обсег 47км
- Бетонобоен с тегло 7100кг (200кг взрив) и макс. обсег 38км

Пуснато на: Пет 16 Мар, 2012 10:46 pm Заглавие:
Моля ключ на обявата оптиката е купена от най големия разбирач на оптики.Липърса ми струвал 106лв

Това е и моят отговор. Такива измекярски простотии са най-гадни.Да кажа пред цяла БГ,че си лаик,невежа,глупак,простак,че сестра ти е курва и ти си най-голямото лайно в сайта и не ти е тук мястото?За какво говорим? Искам и още нещо да добавя: за конфуза на 11.03 не малка вина има пак Миро.Многократно му задавах въпроси на "лични' къде е стрелбището в Белослав(макар,че на първа страница на темата е подробно описано) има ли ресторант? или къде да хапне човек.Колко се плаща на ден? и т.н. От всичките тези въпроси,всеки средно интелигентен човек,би разбрал,че аз си мисля за някакво спортно съоръжение за състезания,някакъв комплекс за тази цел. А не нещо съвсем друго. За което се почувствах като негър като пристигнах там.


Мирославе!Изключително неприятно съм изненадан от този ти пост,който е безсмислен и цели единствено да ме злепоставиш в този уважаван от мене форум.Отдавам го на това,че може би към 22.40ч.си изпил две ракии повече.Оптиката я купих НЕ ПО ТАЗИ ОБЯВА!!!
С тебе се знаем вече почти от месец,десетки пъти говорихме по телефона,писахме си на лични в другият форум,видяхме се няколко пъти!Тукашният ми пост е от 09.03.12г.а ние се видяхме на живо на стрелбището на 11.03.
Тука си anubis, в другият сайт си anibis,все египетски богове с кучешки глави.При огледа на оптиката която имах и бях закупил заедно с пушката при посещението ми при групата от Варна,благодарение на любезната покана на venciru,се установи,че оптиката е заминала.Точно там,ти ми каза,че продаваш Лийпърса и че си пуснал обява в форума.Това е два дена след като аз съм гледал тука.След два дена,обявата ти все още висеше в сайта и аз ти се обадих,че ще я купя.Предварително ти ми беше обещал,че ще ми я монтираш и ще я простреляме на стрелбището.Не ми се искаше чак толкова да те обременявам,затова реших сам да си я монтирам и когато мога да я прострелям.
Обадих ти се и ти казах,че за да не ти губя времето,само да ми я донесеш.Пратих долу човек пред блока да ти я плати.Казал си му,че едната капачка е някъде в апартамента ти.Добре не е фатално.Тръгнах да слагам оптиката,в кутията няма шестограм,обадих ти се,каза,че в комплекта има и ще ми донесеш,защото така се полагало.На другия ден отидох и си купих шестограм,монтирах моноблока,но нещеш ли получих на лични от didarai а лични една снимка на неговата Комета със същата оптика,като ме съветва как да я монтирам(за кой ли път вече ми помага-незнам)И там ме съветва как да сложа стопер болта и т.н.Ми погледнах моя моноблок и не видях никакъв стопер болт.Обадих ти се и те попитах за това,а ти ми се разкрещя,че всеки моноблок си има стопер и аз не разбирам от нищо.Хубаво,че все пак дойде на другият ден и донесе друг моноблок,където стопера се виждаше вече съвсем ясно.При стария който продаваше във форума,с помоща на часовникарски наочник,се забелязваше единствено едно скъсано парченце метал и което не можеше по никакъв начин да се премахне,а ти ме убеждаваше,че това е стопер и че нямам инструменти?Е инструмент се намери,измъкна ли боклука?Не.
Жалко за това,че се стига до тези писаници,които при всички положения са в мой ущърб,но за мене истината винаги е била и ще бъде нумбър уан.

Желая на всички морски вълци успехи и десетки през 2012г. и не само през нея :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
trando написа:
Изпитвам голямо огорчение от това което ще постна тука след малко,но мисля,че не бива по този начин земляци да се омаскаряват пред цяла България. Бях предизвикан и отговорих според това как са нещата според мене.Знам,че си затварям вратата към Варненското братство,но предпочитам да съм вълк единак,отколкото пудел подскачащ около старите кучета и който ако му падне някой лаик или новак в стрелбата с ВО изведнъж се превръща в по-страшен от Баскервилското куче.
Копирам поста на Мирослав - anubis от другият форум и моят отговор.


Пуснато на: Пет 16 Мар, 2012 10:43 pm Заглавие:
Бат Мишо като ти е скъпа оптиката ми защо ми е купи тогава. Те магазинерите не са виновни ти не гледаш където трябва. Има Липърс наистина от 106лв ама защо не си купи него а купи моя Липърс той Динката си е много прав никой не е провокирал ама ти не виждаш по евтиния Липърс няма никакви екстри и за това и е такава цената му. Щом купи моята значи ти е станало ясно.
_________________
Густав"Голямата Берта"Калибър: 800мм Дължина на оръдието: 32480мм Дължина на цевта: 28957мм Бойно тегло: 1328.9т снаряди
- Експлозивен с тегло 4800кг (400кг взрив) и макс. обсег 47км
- Бетонобоен с тегло 7100кг (200кг взрив) и макс. обсег 38км

Пуснато на: Пет 16 Мар, 2012 10:46 pm Заглавие:
Моля ключ на обявата оптиката е купена от най големия разбирач на оптики.Липърса ми струвал 106лв

Това е и моят отговор. Такива измекярски простотии са най-гадни.Да кажа пред цяла БГ,че си лаик,невежа,глупак,простак,че сестра ти е курва и ти си най-голямото лайно в сайта и не ти е тук мястото?За какво говорим? Искам и още нещо да добавя: за конфуза на 11.03 не малка вина има пак Миро.Многократно му задавах въпроси на "лични' къде е стрелбището в Белослав(макар,че на първа страница на темата е подробно описано) има ли ресторант? или къде да хапне човек.Колко се плаща на ден? и т.н. От всичките тези въпроси,всеки средно интелигентен човек,би разбрал,че аз си мисля за някакво спортно съоръжение за състезания,някакъв комплекс за тази цел. А не нещо съвсем друго. За което се почувствах като негър като пристигнах там.


Мирославе!Изключително неприятно съм изненадан от този ти пост,който е безсмислен и цели единствено да ме злепоставиш в този уважаван от мене форум.Отдавам го на това,че може би към 22.40ч.си изпил две ракии повече.Оптиката я купих НЕ ПО ТАЗИ ОБЯВА!!!
С тебе се знаем вече почти от месец,десетки пъти говорихме по телефона,писахме си на лични в другият форум,видяхме се няколко пъти!Тукашният ми пост е от 09.03.12г.а ние се видяхме на живо на стрелбището на 11.03.
Тука си anubis, в другият сайт си anibis,все египетски богове с кучешки глави.При огледа на оптиката която имах и бях закупил заедно с пушката при посещението ми при групата от Варна,благодарение на любезната покана на venciru,се установи,че оптиката е заминала.Точно там,ти ми каза,че продаваш Лийпърса и че си пуснал обява в форума.Това е два дена след като аз съм гледал тука.След два дена,обявата ти все още висеше в сайта и аз ти се обадих,че ще я купя.Предварително ти ми беше обещал,че ще ми я монтираш и ще я простреляме на стрелбището.Не ми се искаше чак толкова да те обременявам,затова реших сам да си я монтирам и когато мога да я прострелям.
Обадих ти се и ти казах,че за да не ти губя времето,само да ми я донесеш.Пратих долу човек пред блока да ти я плати.Казал си му,че едната капачка е някъде в апартамента ти.Добре не е фатално.Тръгнах да слагам оптиката,в кутията няма шестограм,обадих ти се,каза,че в комплекта има и ще ми донесеш,защото така се полагало.На другия ден отидох и си купих шестограм,монтирах моноблока,но нещеш ли получих на лични от didarai а лични една снимка на неговата Комета със същата оптика,като ме съветва как да я монтирам(за кой ли път вече ми помага-незнам)И там ме съветва как да сложа стопер болта и т.н.Ми погледнах моя моноблок и не видях никакъв стопер болт.Обадих ти се и те попитах за това,а ти ми се разкрещя,че всеки моноблок си има стопер и аз не разбирам от нищо.Хубаво,че все пак дойде на другият ден и донесе друг моноблок,където стопера се виждаше вече съвсем ясно.При стария който продаваше във форума,с помоща на часовникарски наочник,се забелязваше единствено едно скъсано парченце метал и което не можеше по никакъв начин да се премахне,а ти ме убеждаваше,че това е стопер и че нямам инструменти?Е инструмент се намери,измъкна ли боклука?Не.
Жалко за това,че се стига до тези писаници,които при всички положения са в мой ущърб,но за мене истината винаги е била и ще бъде нумбър уан.

Желая на всички морски вълци успехи и десетки през 2012г. и не само през нея :cheers:
Ама защо не спомена че ти дадох чисто нов моно блок и тоя си го взех ама аз не съм дребнав като теб. Бат Мишо!Жив и здрав! Утре ще дойда до вас след обяд да си взема оптиката и да ти върна парите. Ти ще си намериш по хубава и по ефтена. ;)
 
A

Anonymous

Гост
Написал съм много ясно:"Хубаво,че все пак дойде на другият ден и донесе друг моноблок,където стопера се виждаше вече съвсем ясно." Аз не съм стиснат нито дребнав,иначе щях да си търся от този който ми продаде пушката с оптиката и която излезе дефектна. Не го правя! Не искам и от тебе нищо повече.Оптиката е добра и не съм имал претенции по нея. Става въпрос за нещо съвсем различно,но щом ти не си разбрал за какво иде реч,няма смисъл да ти обяснявам.Когато пишеш нещо във форума по нечий адрес,трябва да се съобразяваш.И аз го научих този урок,пък ти уж си старо куче. Оптика не връщам,тебе в моята къща ,не посрещам. Доколкото мога да си купя по-еФтЕна оптика,ще помисля за напред,но смятам наистина повече ЕВТИНИ оптики за напред да не купувам.
 

anibis

Редовен Потребител
trando написа:
Написал съм много ясно:"Хубаво,че все пак дойде на другият ден и донесе друг моноблок,където стопера се виждаше вече съвсем ясно." Аз не съм стиснат нито дребнав,иначе щях да си търся от този който ми продаде пушката с оптиката и която излезе дефектна. Не го правя! Не искам и от тебе нищо повече.Оптиката е добра и не съм имал претенции по нея. Става въпрос за нещо съвсем различно,но щом ти не си разбрал за какво иде реч,няма смисъл да ти обяснявам.Когато пишеш нещо във форума по нечий адрес,трябва да се съобразяваш.И аз го научих този урок,пък ти уж си старо куче. Оптика не връщам,тебе в моята къща ,не посрещам. Доколкото мога да си купя по-еФтЕна оптика,ще помисля за напред,но смятам наистина повече ЕВТИНИ оптики за напред да не купувам.
Не ти ще ми върнеш по един или друг начин оптиката, а аз ще ти дам парите. Да видиш тогава кон боб ядели.Голям тарикат се извъди бе ще си купиш по еФтЕна с СИГУРНОСТ. :(
 
A

Anonymous

Гост
Ако махнем няколкото явни граматически грешки,това като заплаха ли да го приема или ДА.За да знам какво да правя де.Ако искаш да ти пратя синът ми,той живее на стотина метра от вас,да се разберете.Ама както съм чувал от независими източници,с него трудно се говори. А пък както ми звучи в подтекста на лиричните ти отклонения имаш намерение да притиснеш един по-възрастен и болен човек,само и само за да докажеш КАКВО???????????????
Ти ме захапа в друг сайт постфактум и то след като си направихме сделката и аз бях доволен и ти също.Допълнителните неща също се изгладиха. Е,за чий хуй ти трябваше да ме мастурбираш тогава в другият сайт?Мислиш ли,че си ми на годините ,акъла и образованието,че да правиш заключения какъв съм и що съм?Ще ти кажа нещо:Умната и с акъл.Това,че имаш познания повече от някой в дадена област,не значи,че трябва непременно да те хване Наполеоновият комплекс.Имах удоволствието да контактувам и с други хора от групата ,макар и за кратко.Ми спокойни,добронамерени и без комплекси. И както ти казах последният път като се видяхме,много се потиш,мини на преглед,сигурно имаш и високо кръвно,най-вероятно има нещо с вегетативната ти нервна система а може би и с централната. Затова както казваш ти: Бъди здрав :yes:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Момчета една препоръка ;) правете като Бургаската група :) Стреляйте ,яжте и пийте и се веселете :cheers:
 

C/E

Потребител
Carpe diem! — Използвай деня!
Думи на Хораций, който препоръчва да се използва всеки ден от живота, понеже последният е кратък.
:rambo:

Поздрави и Наздраве!
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте... първо искам да се извиня ако оспамя малко темата, но доколкото си спомням сред вас имаше доста родолюбиви Българи, та за това се сетих да драсна някой ред за сдружението което направихме - "Клуб миноносец Дръзки" . Накратко Ви представям целите и основния предмет на дейност с която ще се занимаваме:
Сдружение "Клуб Миноносец Дръзки" е доброволна, неполитическа, патриотична и културно-просветна общност на граждани, проявяващи интереси към издирването, съхраняването и популяризирането на изворите на националното ни достойнство и самочувствие.
Сдружението се определя като юридическо лице с нестопанска цел за осъществяване на обществено полезна дейност.
Основните цели на сдружение "Клуб Миноносец Дръзки" са :
- Изучаване, разпространяване и съхраняване на традициите, достиженията и бойните успехи на Българските военни моряци за всички времена;
- Популяризиране на Военноморската и Военната история на Република България;
- Съхраняване и опазване на културно-историческите ни ценности;
- Утвърждаване и разпространяване на морските ни традиции;
- Издирване, възстановяване и предоставяне на вниманието на широк кръг публика на предмети с историческо значение;
- Сътрудничество със сродни организации и участие в съвместни мероприятия у нас и в чужбина.
Те се постигат със следните средства:
- организирване и провеждане на мероприятия с високо патриотично съдържание и оказване на възпитателно въздействие върху всички слоеве от населението за издирване, съхраняване и популяризиране на изворите на националното ни достойнство и самочувствие;
- тясно сътрудничество с национални и регионални музеи, галерии, издателства и електронни медии и участие в съвместни изложби, експозиции, издаване на литература и осъществяване на предавания с патриотичен характер;
- тясно взаимодействие с всички държавни и обществени институции, организации и видни личности, организиращи и провеждащи различни мероприятия, чествания, годишнини, тържества с патриотично съдържание;
- сътрудничество с научни институти и звена, извършващи изследвания в областта на военноморската ни история и осъществяващи дейности по патриотичното възпитание;
- осъществяване на тясно взаимодействие със структурите на Община Варна за култура и образование по отношение на военно-патриотичното възпитание на младото поколение;
- установяване и поддържане на връзки със сродни организации в страната и чужбина;
- организиране и участие в национални и регионални възстановки на важни исторически събития от националната ни история;
- отпечатване на свои издания, помощни и рекламни материали;
- организиране на национални и регионални изложби, обмен на литература и предмети с културно-историческа стойност, които са разрешени от закона;
- създаване на специализиран фонд от литература, униформи и други предмети, разрешени от закона;
- осъществяване на взаимодействие с ВМС на Р.България, Военно-морския музей и военно-патриотичните съюзи и организации, по отношение на издирването, съхраняването и популяризирането на изворите на национално достойнство и самочувствие и по военно-патриотичното възпитание;
- организиране и участие в изграждането и поддържането на паметници, свързани с Военната и Военно-морската ни история;
- участие в международни и национални проекти и програми за изпълнение на основните цели на сдружението.
Основният предмет на дейност на "Сдружение „Клуб Миноносец Дръзки" е провеждане на културно-просветна и издирвателна дейност за съхраняването и популяризирането на изворите на националното ни достойнство и самочувствие.
Решили сме да сформираме екипаж на миноносец Дръзки както е бил през 1912г. Така, че всеки е добре дошъл. За по вече инфо може и на лична.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Моля, разправиите - на Лични съобщения! Изяснявайте се там, не в темата ни.
Ще помоля някой ако ходи по магазини за инструменти да ми купи някой хубав шублер! Ще го взема и платя още на първото виждане.
 

big_dragon

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
Моля, разправиите - на Лични съобщения! Изяснявайте се там, не в темата ни.
Ще помоля някой ако ходи по магазини за инструменти да ми купи някой хубав шублер! Ще го взема и платя още на първото виждане.
Кой от двата да бъде?
Цената е около 20...25лв.

ПП Ще проверя и за някой излишен при мен. Той ще Free.
 

Attachments

  • sku_2306_2.jpg
    sku_2306_2.jpg
    80.7 KB · Прегледи: 122
  • thumb3_vKQwzn.jpg
    thumb3_vKQwzn.jpg
    17 KB · Прегледи: 115

Propar

Потребител
big_dragon написа:
MAD MAX написа:
Моля, разправиите - на Лични съобщения! Изяснявайте се там, не в темата ни.
Ще помоля някой ако ходи по магазини за инструменти да ми купи някой хубав шублер! Ще го взема и платя още на първото виждане.
Кой от двата да бъде?
Цената е около 20...25лв.

ПП Ще проверя и за някой излишен при мен. Той ще Free.




Здравейте !

Този , първия днес си го купих от ЛИДЛ за 20.99лв.
Промоцията е валидна до утре ;).
 

DoDo

Потребител
Веднъж имах разправия с един такъв шублер, не знам от прекалената му употреба или от китайското му потекло, но след няколко измервания като го затворя не показва 00.00 мм., а 00.85 или някакви подобни стойности. След това пробвах да измеря един и същ детайл след няколко пъти, но между измерванията разпъвах и сгъвах плавно но не до края шублера и имаше разлика от по 0.5-1.25 мм.
Та я кажете, при тези вашите електронни има ли подобни проблеми, та да знам дали и аз да си взема един от Лидл ?
 

didarai

Редовен Потребител
По принцип всеки електронен шублер има бутон "зироу" с който да го нулираш като се ошашка.По смотаните се шашкат по-често.Зависи и от температурата и мръсотията и от експлоатацията въобще.Този пък си е баш баш от най-смотаните,но ако няма да правиш космическа совалка става.Ако си го пазиш може и дълго да откара.На работа имаме един такъв ама аз с него не меря.Други пък си мерят ама им се карат често ;) .Ако ти трябва точност до 0,05 мм и да си сигурен кво мериш бих взел втория.В къщи съм с такъв.Ако ти трябва по малка точност и по-бързо(често) мерене вземай първия ,но пък в него не може да си сигурен кво показва,трябва да го проверяваш често и пак няма гаранция.Хубаво е да си имаш някакъв еталон и да си го сравняваш от време на време когато ти е важно кви ги върши.
 
Нагоре