SPA CP-1M

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Малка корекция - горе съм дал снимка на C10 , a този дето взехме за колегата беше Feinwerkbau C20, като на това клипче:
 

Pixma

Потребител
Здравейте, колеги.
Искам да попитам ако някой е превръщал въпросния пистолет в PCP, дали може да изпрати снимки на проекта и евентуално чертежи... на боен клапан, клапан за зареждане .. като цяло на новия цилиндър. И дали трябва да се преправя нещо друго освен нов цилиндър и евентуално трансферпорта?
Поздрави!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС

pachoddp

Потребител
То темата е за CP1, но понеже стана въпрос и за следващата версия - CP2, ще повдигна малко темата с една чуденка....
Та, взех въпросното CP2. Страхотна плякалка..... Избрах 4.5 калибър.
Съответно измерих и скоростта с хронографа, който имам... С късата цев, с 0.6 чашка Spoton показва 160+ м. /с.
По интересното е, че когато му сложа модера/заглушителя, дава с близо 20 м. /с. по-малко.... Знам, че не би трябвало да е така. Гледах за следи от чашката на изхода на заглушителя, но няма.
От какво може да е този спад в скоростта?
Капвам си една капка силиконово масло преди да заредя co2 капсулата, както си трябва... Някъде четох, че това масло влияело някак си на заглушителя, но не разбрах как точно....
Но разликата в минус от със и без заглушител при мен е факт....
 

dilom08

Редовен Потребител
По вероятно да е проблем с замерване на хроното. Приеми по- ниската скорост за правилна.
 

pachoddp

Потребител
Хроното си работи и показва абсолютно коректно. Изключвам причината да е в грешно измерване. Още повече, че днес, за проба, за да не вадя хроното, стрелях от 10-тина метра по шише от шампоан. Звукът от попадението без заглушителя беше осезаемо по-силен от този с него....
 

dilom08

Редовен Потребител
При студено време со2 прави струя след сачмата. Ако се мери от близо има голяма вероятност да греши хроното. Друга логична причина не се сещам.
 

pachoddp

Потребител
Ами аз мерих по едно и също време. Стрелям със заглушителя. Свалям го. Стрелям без него.... И разлика 20м./с. Не знам.... Утре или в неделя ще меря пак с хронографа, но днес тестът със звукът от попадение в пластмасовото шише от шампоан, също показа, че има разлика....
Или искаш да кажеш, че грешката се получава само при изстрел със заглушителя, заради различното извеждане на въздуха6....
Ама и тестът със звука също си е показателен....
 

dilom08

Редовен Потребител
Заглушителя обира и забавя една част от газа. Ако мерите от по голямо разстояние няма да има разлика, но от съвсем близо има. Но може и да не е това. С какъв хронограф и от какво разстояние мерите?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Пробвай с рогато хрони на 50 см от цевта,и ще видиш, че няма да има разлика с или без заглошител.Жоро иска да ти каже това но по по друг начин. ;) :cheers:
 

pachoddp

Потребител
Вчера мерих пак. Започнах с чашки Spoton Match. Първи изстрел през хронографа със заглушител. Развъртам, махам го. Втори изстрел - пак с 20м/с повече . После си викам, може пък това, че не съм завил накрайничето на цевта, когато го няма заглушителя, да играе някаква роля. Завивам го, стрелям - същата скорост като със заглушителя. Развивам го, завивам пак заглушителя - същото. И така няколко пъти - една и съща скорост. После си викам, дай да пробвам пак без заглушител и без накрайничето да е завито и хоп, изненада - същата скорост като със заглушител и със завито накрайниче. Няколко изстрела пак във всички варианти за проба - в крайна сметка еднаква скорост..... Интересна работа... Ха хаааа....
После стрелях с чашки Gamo Prohunter, въпреки резервите ми към тази марка чашки. Но сякаш се представиха по-добре от Spoton-а. Това беше само за протокола .....
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Така е. Датчиците се лъжат по различен начин. А понякога и сработват. Накрайникът отпред също помага.
 
Нагоре