Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

gggenata

Потребител
Здравейте,

Някой пазарувал ли е скoро от Pyramid, за колко време горе долу идват нещата?
 

gggenata

Потребител
Здравейте,

Имам пратка на "Митница Аерогара" София. ^-^ "Ура" . Щастлив съм че поръчката е тук, но вече тръпна от Ужас какво ме чака

понеделник там :wall: :wall: :'(

Ако някой е минавал вече от там да даде някой съвет, че си нямам дори и ЕОРИ номер и започвам от начало ходенето по мъките.
 

rashko

Редовен Потребител
Eори номера е на втория етаж стаята забравих но където е най голямата опашка там питай :D
След това на първия етаж или при куриера за митническа декларация,там разбира се с 20 лв излишни преди това ще те врътнат през още две три стай и ако ни си излъгал със сумата на стоката за един ден ще стане ;)

Носи си рибарско столче и химикал ;)

За съжаление аз свърших работа за два следобяда ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
"...и ако ни си излъгал със сумата на стоката за един ден ще стане
Как да излъжеш за цената, като китайците на пакета и без да ги молиш си пишат "Gift" и "Value: 10$"
Щом пише толкова трябва да е толкова. Кой иначе и как ще определи колко струва стоката в пакета ?
 

rashko

Редовен Потребител
При мен намекнаха за разпечатка от начина на плащане но не ми поискаха,а и да бяха поискали аз я бях пореправил :p

Гледат стоката в интернет и се заяждат ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ми то ако е "Gift", какъв начин на плащане ги гони като ясно си пише че е подарък. Ако са решили да се пробват дали знаеш английски е глупаво или да направиш някакви самопризнания "Не бе не е 10 $ - 300 $ е искам да платя ДДС и мито, както и ония вашите хубавите такси, барабар с висенето" :D:D:D
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
CaMyPau написа:
Ми то ако е "Gift", какъв начин на плащане ги гони като ясно си пише че е подарък. Ако са решили да се пробват дали знаеш английски е глупаво или да направиш някакви самопризнания "Не бе не е 10 $ - 300 $ е искам да платя ДДС и мито, както и ония вашите хубавите такси, барабар с висенето" :D:D:D
Този номер с Gift-а, някой го е измислил в близкото минало.
В началото е минавал, ама вече мъъъничко е остарял.
А и тогава в митниците работеха несменяеми номенклатурчици на пределна възраст, на които никой не държеше за нищо сметка, а компютър и интернет за тях беше тъмна материя.
Познанията им се свеждаха до редене на пасианси, въвеждане на няколко числа и натискане на спейс или ентер.
Сега нещата не изглеждат вече така.
Там работят млади момчета, които в никакъв случай не са по-малко интелигентни от нас и от 100 места ги гледат под лупа.
Изключвам факта, че посочването на неверни данни в митническа декларация, се тълкува като опит за митническа измама, а от там следва справка с НПК.
Замислял ли се е някой, колко брашно може да се събере в резервоар на РСР?
Така че пратките задължително се гледат на рентген преди да се разпечатат.
Изводите оставям за тези, които имат намерение да прилагат метода.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не бе... аз имах впредвид не за пушка, примерно сайленсър /саунд модератор/, или оптика... ако пише че е гифт кой ще определи върху каква сума ще се начисли ДДС-то и митото... ???
 

DANNY

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Не бе... аз имах впредвид не за пушка, примерно сайленсър /саунд модератор/, или оптика... ако пише че е гифт кой ще определи върху каква сума ще се начисли ДДС-то и митото... ???

То може и да пише, че тоя китаец дето ти го праща ти е брат.
Но те си отварят "ЧИЧО ГУГАЛ" и пишат името на стоката в търсачката.
Там излизат 100 предложения с 200 цени.
Избират си нещо средно и в/у него ти надчисляват вземанията.
Ако се направиш на тарикат и почнеш да спориш автоматично ставаш враг на БГ икономиката. Което от своя страна довежда до наложени вземания в/у най-високата /видяна/ цена.

Има и друг начин но той е въпрос на лична преценка с колко пари си готов да се разделиш и на кого точно да ги дадеш. И на тоя дето ще ги дадеш дали ще свърши работата. За този метод обаче не давам съвети защото винаги е нож с 2 остриета. Има риск особено ако не те познават и всички държавни служители сега треперят за хляба си.
 

Loki

Потребител
Аз за поръчки извън ЕС ползвам фирма посредник, срещу 29% от стойността на стокака, която включва мита ддс-та и такси, транспорта е 5$ на кг; за 2-3 седмици ми го носят вкъщи. Вярно малко по- скъпичко и бавно излиза, но не се занимавам с простотии на митницата, а иако нещо не пристигне или е повредено самата фирма носи отговорност и ти връща парите. Вече съм си взел доста неща от САЩ и ако трябваше да ги чакам на митницата... :crazy:
Единствено за пушките трябва да се вади документ от нашето министерство, иначе за оптики и др разни рестриктирани неща не е проблем ;)
( Лошото е, че тази фирма която ползвах прекрати дейност... :-\)
 

stelibg

Потребител
Ot Denben.com изпращат всичко, стига да не е забранено - FAC пушки и оптики с увеличение, по-голямо от 4Х. Но за оптиката ми изпратиха писмо, в което казваха, че ако попълня някакъв формуляр с данните си, те го изпратят до тяхното правителство ще ми издадат нещо като лиценз, но не важи за пушките. Иначе от сайта са много коректни.
 

sainnerman

Потребител
Loki написа:
Аз за поръчки извън ЕС ползвам фирма посредник, срещу 29% от стойността на стокака, която включва мита ддс-та и такси, транспорта е 5$ на кг; за 2-3 седмици ми го носят вкъщи. Вярно малко по- скъпичко и бавно излиза, но не се занимавам с простотии на митницата, а иако нещо не пристигне или е повредено самата фирма носи отговорност и ти връща парите. Вече съм си взел доста неща от САЩ и ако трябваше да ги чакам на митницата... :crazy:
Единствено за пушките трябва да се вади документ от нашето министерство, иначе за оптики и др разни рестриктирани неща не е проблем ;)
( Лошото е, че тази фирма която ползвах прекрати дейност... :-\)
колега какъв документ се вади и от какво министрество , че съм решил да поръчвам от pyramid една пушка ?
 

Loki

Потребител
За директна поръчка от Пирамид не знам как е, нека каже някой колега, който е взимал пушка от там.

Когато попитах фирмата посредник как стоят нещата с евентуален внос на възд пушка, те ми казаха, че им трябва документ от мин на икономиката май, и не им се занмава, с което темата приключи- не съм се интересувал повече...
За еднолична поръчка може би не трябва такъв дукимент... :pardon:
 
Нагоре