Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

andro

Потребител
Тук чета че международен банков превод е 12 евро.А оня ден ми казаха, че за да преведа пари по сметка в Германия таксата е 28 евро!Независимо от сумата .Как стоят нещата колеги?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Зависи изцяло от банката наредител. От 10 евра, та цак до 50-80-100 евра.
Опитай в Асет банк и в ЦКБ.
Другият вариант е с кредитна карта. Такса 0.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Обикновенно е доста повече от 12 евро, мисля че е процент от превежданата сума.

Ще дам пример: когато превеждам пари примерно за една пушка и дреболии - около 1000-1100 евро банката ми взема около 60-65 евро за превода. Говоря за ДСК в случая.
 

andro

Потребител
Става въпрос за ЦКБ.Думите бяха дали са 5 или 5000 евро таксата е твърда 28 евро .Това от скоро .
 

harry_cool

Потребител
Преди година и нещо преведох пари до Англия в сметка на частно лице. От ОББ ми поискаха 50 лв за превода, платих и всичко беше ОК......докато след половин час ми се обадиха и ми казаха, че т.к. човека нямал Айбан, а "само" обикновенна сметка да си доплатя още 20 лв. Та за да изпратя стотина паунда преводът ми се върза 70 кинта.
Попитах колко ще ми излезе същата операция в Първа Инвестицинна Банка и там отговорът беше: нашата такса е 20 евро, но колко ще поиска банката кореспондент ще ви кажем като пратим парите :eek:, те ще си удържат таксата от превежданата сума, т.е. колко ще получи човекът отсреща никой не знае.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Именно. Така беше. Но мисля, че от октомври миналата година май, съгласно някоя от европейските директиви, разходите по превода вече се разделят задължително между наредител и получател.
 
A

Anonymous

Гост
Миналата година ситуацията беше както Хари казва с такса "посредник" и т.н, сега има само една такса и тя зависи от самата банка, таксата, която споменах през ДСК е за сметки без IBAN (конкретно Китай, USA), проверено преди 5-6 дена.

п.с: има още един вариант, ако имате сертификат пуснат (чака се 2 дена с блокирана сметка, електронен подпис дефакто), можете да оперирате чрез интернет банкиране и да наредите превода директно, тогава таксата "била около 10 евра" според думите на служителката. Аз използвам само с кредитна и Пей-пал и не ми се чакаше, не съм проверил на 100% дали с таксата наистина пада до 10 Евра...
 
A

Anonymous

Гост
За физически лица висене по митници при стойност на пратката до 150 евро няма. От 15 до 150 (евро) си плащаш ДДС плюс една такса от 6 лева и си прибираш нещата от пощата. Но последно време много се забавят пратките от страните извън ЕС.
По тази процедура - ако изпращащият е попълнил декларация CN 22 или CN 23.

http://mitnici.eu/?action=n&id=6365
 
A

Anonymous

Гост
Civil написа:
Но последно време много се забавят пратките от страните извън ЕС.
http://mitnici.eu/?action=n&id=6365
И аз забелязах, че има голямо забавяне извън ЕС, поне с 15 дена отгоре на предишните срокове на доставка и това след Нова Година..което ме отказва все повече от тези покупки.
 

andro

Потребител
Пак да питам.С колко се оскъпява оптика за да речем 120 долара, купена чрез Еконт от Китай?Както ми обясниха трябва да им дам координатите на търсеното и оттам насетне те имат грижата.
 
A

Anonymous

Гост
andro, защо ти е ЕКОНТ ако ще купуваш от Китай? Малките жълти ръчички нямат нищо против доставките до тук, а и повечето неща са им фрий шипинг...Проблеми с получаването дори след Нова година няма.
 

DANNY

Редовен Потребител
Parabellum написа:
andro, защо ти е ЕКОНТ ако ще купуваш от Китай? Малките жълти ръчички нямат нищо против доставките до тук, а и повечето неща са им фрий шипинг...Проблеми с получаването дори след Нова година няма.

Навъдиха се много "кухи" сайтове.
На скоро точно това си коментирахме. Божидар чака няколко пратки или по-точно вече не ги чака. :wall:
 
A

Anonymous

Гост
akraba1, тогава да направим отделна тема за такива сайтове и всеки да сподели горчив опит. Полезно ще е за хората, които си пазаруват онлайн..
 

Iv

Потребител
akraba1, не се притеснявай, едни батерий поръчани в началото на 11.2009г вчера дойдоха, бях ги отписал, нещо стана с пратките т средата на лятото сякаш с камили ги карат, преди идваха за 15 дни. А от днес ново 20, колегата ходи да взема една пратка и му взели 1.50лв щели да вземат от 1.50 до 6лв. щото в митницата ги отваряли, аз не ща да ми отварят колетите те любопитсват, що да им плащам ???.
 

andro

Потребител
Госпожата от ЕКонт каза ,че не е проблем пазаруването от Англия и Китай.Спомена за оскъпяване от порядъка на стотина лева с уговорката, че може да има и доплащане.Тава което ме поблазни е факта ,че няма да се занимавам с подробностите по поръчката .
 

njatanasow

Редовен Потребител
andro написа:
Госпожата от ЕКонт каза ,че не е проблем пазаруването от Англия и Китай.Спомена за оскъпяване от порядъка на стотина лева с уговорката, че може да има и доплащане.Тава което ме поблазни е факта ,че няма да се занимавам с подробностите по поръчката .
Колега незнам дали трябва да им вярваш безрезервно на господата от Еконт.На 12.02.2010 им платих цялата стойност на една оптика (1440 лв.) за да ми я доставят от Англия.Днес 26.03.2010 анолирахме поръчката и ми върнаха парите.Та това е пресен пример от Д Н Е С.Изглежда че съм ги кредитирал месец и половина :D
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Андро, замисли се с какво, освен че ще ти вземе паричките, госпожата може да промени факта, че втора месечина вече се пълни откак съм си поръчал един фенер от изтока? Май ще си стрелям нощния ФТ през април .... на месечина ;) ?!
 
A

Anonymous

Гост
Колетните пратки преди да отидат в пощата минават през митница. Те ако преценят, че е с нищожна стойност я препращат да си я получиш в пощенския клон или ти я носят ако не е голяма. В другия случай ти начисляват ДДС плюс шест лева за услугата и пак си я получаваш от пощата. Ако е нещо над 150 евро левов еквивалент трябва да направиш старата обиколка протокол от митницата, декларация, след което плащаш митническите сборове и с бележките пак в митницата ти освобождават пратката. След това я получеаваш от пощата.
По-нагоре бях постнал един линк с процедурата от сайта на митниците. Има значение как и от кого(фирма/физическо лице) е изпратена пратката.

За сто лева едва ли ще ти се наложи да се занимаваш с митническа декларация. Само че се приготви за ДДС и таксичката от шест лева.
 
Нагоре