Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

A

Anonymous

Гост
Забелязали ли сте как журналята представят като нещо вече решено и напълно сигурно всеки проект и предложение.
Изготвен е закон, който дори не е влязъл в парламента - "От догодина ЩЕ...".
И това така.Тепърва работни групи, ще се мислят решения, възможности, ще има и противници на облекченията.......
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Публикувам поста на колегата и тук понеже в обявата ще се изгуби при приключването и.

fistmele написа:
Предварително се извинявам за това че ще пиша не директно свързано с обявата.
Но понеже получих подобно запитване и на ЛС, прецених че в темата информацията ще
е достъпна за повече хора. Ако модераторът сметне за нужно, нека изтрие или премести поста.

Конкретната поръчка включваше още няколко пружини и други карантии на обща стойносто около
150-160 лири. Таксата за доставка беше към 20 лири, като беше избрана някаква опция
със застраховка ('International Signed For', мисля) за по-сигурно, което малко
е вдигнало цената. Иначе принципно доставката зависи от теглото на стоката (максимума за
сайта струва ми се е 2 кг) и донякъде от цената й. За пример: аз първоначално направих
фиктивна поръчка само на Accelerator-а, за да видя колко ще ми начислят за доставка -
беше 3-4 лири мисля.
Мито и ДДС не се начисляват, все пак и Великобритания е в еврозоната, както и България.
По-точно ДДС-то се плаща там - то е включено в цената на продукта, показана на сайта
(т.е. от показаната цена допълнителни такси няма никакви /освен доставка/).
Съответно пратката изобщо не се обработва митнически, и минава транзит през нашата митница,
получава се от кварталната пощенска станция.
Сайта ползва услугите на британските пощи - Royal Mail, от които съм много доволен.
Винаги доставят в рамките на 3-4 до 5 работни дни (обикновено се оказва, че пратката пътува
по-малко време от летището в Англия до летище София, отколкото от него до кварталната поща :)).
В конкретния случай, приятеля ми, с когото се кооперирахме, направи поръчката в Четвъртък,
и във Вторник ми се обади да каже, че железата са пристигнали.

Дано съм бил полезен.

Поздрави!
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
fistmele написа:
Таксата за доставка беше към 20 лири, като беше избрана някаква опция
със застраховка ('International Signed For', мисля) за по-сигурно, което малко
е вдигнало цената. Мито и ДДС не се начисляват, все пак и Великобритания е в еврозоната, както и България.
По-точно ДДС-то се плаща там - то е включено в цената на продукта, показана на сайта
(т.е. от показаната цена допълнителни такси няма никакви /освен доставка/).
Съответно пратката изобщо не се обработва митнически, и минава транзит през нашата митница,
получава се от кварталната пощенска станция.
Сайта ползва услугите на британските пощи - Royal Mail, от които съм много доволен.
Винаги доставят в рамките на 3-4 до 5 работни дни (обикновено се оказва, че пратката пътува
по-малко време от летището в Англия до летище София, отколкото от него до кварталната поща :)).
В конкретния случай, приятеля ми, с когото се кооперирахме, направи поръчката в Четвъртък,
и във Вторник ми се обади да каже, че железата са пристигнали.
Само да уточня опцията 'International Signed For Delivery' е тяхната "препоръчана" поща(доставка), което означава, че пратката се предава от служба на служба до крайния получател само срещу личен подпис и това я прави по-сигурна(веднага може да се открие къде и при кого се е скъсала веригата), но по мои наблюдения и по-бавна. И това няма нищо общо със застраховката, която е друго нещо. Всичко останало си е точно така, както го е описал колегата.
 

dani62

Потребител
valens1968 написа:
cdman написа:

Някой колега пазарувал ли е от тук? Да каже коректни търговци ли са, за колко време пристигат нещата и къде се получават?
Не доставят до България/поне до по-миналата година/.Питал съм и ми отговориха.
 
A

Anonymous

Гост
dani62 написа:
valens1968 написа:
cdman написа:

Някой колега пазарувал ли е от тук? Да каже коректни търговци ли са, за колко време пристигат нещата и къде се получават?
Не доставят до България/поне до по-миналата година/.Питал съм и ми отговориха.

Директно не ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Parabellum написа:
dani62 написа:
valens1968 написа:
cdman написа:

Някой колега пазарувал ли е от тук? Да каже коректни търговци ли са, за колко време пристигат нещата и къде се получават?
Не доставят до България/поне до по-миналата година/.Питал съм и ми отговориха.

Директно не ;)

Ами как става от падащото меню излиза че доставят до БГ цена 14.49 $ ???
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Не слагаш цена за доставката. Пускаш поръчка само за това, което искаш. По-късно те ще се свържат с теб и ще ти кажат колко ще ти струва доставката.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
scandalo написа:
Имам запитване понеже до сега не съм правил поръчка от тук http://www.airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=Charging%20Eqpmt.&SubCat=MDE%20Charging%20Equipment
Какво се избира за Delivery Method при положение че я взимма от там за тук?Благодаря предварително.

Да допълня @fatalen трябва да си избереш и метод на плащане PeyPal или банков превод. Според мен по изгодно е през PeyPal нищо че слагат 4% върху цената. Международен банков превод в ПИБ е 12 Евро. Предполагам че и в другите банки цената е подобна а и англичаните ми поискаха и такса за превода 6 лири. :'(
 
A

Anonymous

Гост
Мераклиите да на тема "самоделни муниции" харесали си нещо на Lyman от техния сайт: www.lymanproducts.com могат да си поръчат до България. Доставят с www.usps.com или куриер което си харесате. Плаща се с кредитна карта. Имайте в предвид, че няма отстъпки както в www.opticsplanet.net. Мито и ДДС като внос от САЩ си го знаете.
 
Нагоре