InovAirTech - революционната пушка

D

Deleted member 4669

Гост
Здравейте!

Нов съв във форума, но съм много ентусиазирън. Ще ви досаждам много с моите въпроси :pardon:

Да ви покажа, какво открих на скоро - http://www.inovairtech.com
Разработили са нова система на работа, която вече кара пушките да заприличат изцяло на бойни.
Вместо голям резервоар с въздух, те изпозлват "гилзи", предварително заредени за всеки свой изтрел.
Те могат да бъдат напълнени от 2000 до 4250 Psi или 138 / 293 бара. Налягането се определя от стрелеца.
Начина на работа е точно като на нормална пушка, само че вместо барут имаме въздух.
Пушката е с 9мм цев.

Това е което знам. Малко линкове с повече информация

Ето снимка на пушката -
http://www.inovairtech.com/v/vspfiles/assets/images/photo5.JPG

Ето снимка на "гилзите" :
http://cdn3.volusion.com/tjmda.vbkky/v/vspfiles/photos/20MAC-2.jpg?1390839853

Ето линк с ревю -
https://www.youtube.com/watch?v=rzoOqP7Gt1Y


Сега въпросите ми :
1. Как стоят нещата с внасяне на такъв тип оръжие от щатите? Заслужава ли си главоболията?
2. Мечта ми е да си направа своя пушка на този принцип - възможно ли е ?
Може ли да се направи наша версия на тези "гилзи"?
(Ако правилно разбирам те са един вид пространството пред регулаторора, камера с постоянно и еднакво налягане)
Ако се закупят само гилзите, по тях дали може да се направи останалата част, цялата пушка?
Дали може да бъде закупена само цев? Бях намерил цеви от Канада, ама без нарезите, а само тръбата.
Дали има стругари, които биха се занимавали с произвеждането на такива части за пушка?
Ако се направи всичко, как може да се регистрира такова нещо? КОЗ ще одобрят ли?

Надявам се тази пушка да предизвика същият интерес у вас, какъвто предизвика у мен :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Колега, не се занимавай с революционни иновативни шуротии.
Като имаш мерак за 9мм. направо си купи някоя фабрична такава и ако не ти харесва може да мислиш за подобрения.
Примерно това:
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=5
Тия неща, които си ги замислил с покупки на цев и гилзи от чужбина, и стругари-оръжестроители да ти изработят нещо което не са виждали и си нямат хабер кое какво трябва да бъде, май е умряла работа за мечтатели.
Дори и да стане, ще е години тичане по майстори и една шапка с пари ше е заминала за глупости.
На финала ще имаш незаконна гега, която въобще няма да е лесно да излъжеш властите че е "законна" и да ти я узаконят.
По-добре да не задълбавам по темата, но според мен идеята ти не е от най-добрите :quiet:
 

st_beer

Редовен Потребител
Дори да имам възможност да си я закупя,внеса и т.н никога няма го направя поради 2 причини ама най елементарните само:
1. Дълга и тежка патерица.
2.Като му гледам мунициите ще трябва си наемам шерп да ми носи патрондаша,че и той сигурно няма да е никак лек.
@ rado_tsonev
Послушай съвета на колегата и наистина не си създавай главоболия и не се занимавай с глупости. Това ще доведе до много бързо угасване на искрата пламнала в теб. Желая ти успех и дано си разумен и се вслушваш в съвети :cheers: :cheers:
lynx написа:
Колега, не се занимавай с революционни иновативни шуротии.
Като имаш мерак за 9мм. направо си купи някоя фабрична такава и ако не ти харесва може да мислиш за подобрения.
Примерно това:
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=5
 

sts1969

Редовен Потребител
Изгледах клипа за тази пушка преди няколко седмици, беше го качил някой тук. Като идея самото устройство на пушката е доста добро у практично, отпадат доста от познатите ни елементи като резервоар, боен клапан, евентуално редуктор, манометър, куйкфил...според мен пушката би могла да олекне доста. С едно зареждане на резервоара, една 9мм. пушка колко изстрела може да направи...~10-12. Ако заредим предварително 30 патрона на патрондаша си е добра бройка изстрели, все пак е ловна пушка...който иска си носи бутилката със зареждащият клапан за гилзите в багажника. Единственото което ме притесни е колко ли струва...и дали ще се наложи на пазара достатъчно дълго, за да я забележат Турците или Китайците ;) ;) ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
На мен концепцията ми харесва. До колкото знам основен проблем при бигборетата е липсата на плато и броените изстрели с един резервоар. Тук този елемент напълно отсъства за сметка на сериозно утежнените муниции. Но пък си ги носиш в раницата, а не окачени под цевта. :) Освен това ми харесва и милитъри дизайна, докато повечето бигборета бият малко на кичозни дуцевки.
 
D

Deleted member 4669

Гост
Като цяло аз съм упорито магаре и не се отказвам лесно. Може и бавно да стане, но на края става. На този принцип съм.
@st_beer
1. Дълга и тежка патерица.
2.Като му гледам мунициите ще трябва си наемам шерп да ми носи патрондаша,че и той сигурно няма да е никак лек.

1.Относно размерите и теглото не ме притеснява, защото целя да я изполвам само за стрелба по мишени на далчно разстояние, все пак лова с такъв тип оръжие е забранен, отделно не ми добада идеята да стрелям по нещо, което не може да отвърне. :cheers:

2.Да наистина взаемат много място, за теглото им не знам все още, но не пречи да си вземеш 50 броя с теб, след което отново да си ги заредиш. Пък и с този малък обем с помпа трябва да става бързо.

А относно пушките, които са бигборе на нашият пазар няма една, която да ми харесва чисто като визия. Да доста слаба причина да не искам да си закупя от тук, но знам какво искам и такова за залост нямаме на пазара.
Визията на тази Inovairtech ми допада, пък и това че и работата и е като на бойна пушка ме грабна тотално. Идеята за постоянни последователни изстрели също не е за пренебрегване. Отделно четох, че тази система която са разработили била сравнително по-безшумна от другите пушки с такъв калибър.

Желая ти успех и дано си разумен и се вслушваш в съвети
За това си направих регистрация :) Търпя критика, както и приемам съвети. Все пак съм новак в тази област и съм тук да се уча. :cheers:

@sts1969
Единственото което ме притесни е колко ли струва
Цена на гола пушка без оптика и без муниции $999, а пък "гилзите" цените им са следните -
-5 броя $118.68
-10 броя $196.90
-20 броя $374.78

За такъв тип пушка не ми се струва скъпо. Точно и за това питам как стоят нещата с внасянето от Америка. Готов съм да се "жертвам" по Коледа да я поръчам :)
 

lynx

Редовен Потребител
Ние както сме свикнали на едно излизане за стрелба да изпукаме по 2 шепи чашки, как ще стане това с иновативната пушка?
Кой ще си играе да зарежда по отделно гилзите стотици пъти?
Несъмнено тая пушка има някакви предимства пред останалите, но и още цял куп недостатъци.
За да е оправдано всичко, трябва да имаме много от "гилзите", а като им виждам конструкцията те въобще няма да са евтини и леки.
На къра докато другите колеги си стрелят ние ще кордисваме гилза след гилза :mad:
Колега @rado_tsonev, ако толкова много ти харесва концепцията, взимай я.
Е, предполагам се сещаш и за факта, че ако след време пушката ти писне и искаш нещо по-ново, няма да е лесно да продадеш тази на достойна цена.
Знае ли човек? Може и да се наложи като концепция, за всеки изстрел да слагаме ново "резервоарче" в пушката .
 
D

Deleted member 4669

Гост
Значи първо да кажа на мен за какво ми трябва пушка, пък нека от там започнем с разсъжденията :)

На мен ми трябва да мога събота или неделя да излезна някъде на полето и да стрелям по мишени на далечни разстояния.
Друго не искам. Идеята тук да имам нещо което е като бойна пушка пак повтарям ме завладя.
Нима голяма част от стрелящите с бойни оръжия не си пълнят сами патроните? Тук е същото само, че е доста по-лесно.
Пък ако ми писне, не смятам че ще я продам, нека си ми виси на стената ;)
Oтделно както във всяко хоби ми е ясно, че само с една пушка няма да се размина.
Нека процеса да е бавен, мен ми допада. Не всичко е само в стрелянето, целият цикъл ми харесва.
Пък и нали бигборето се пълнят на 10 изстрела? Не виждам голяма разлика дали ще си подготвя 10 "патрона" предварително и ще ги изтрелям, след което пак ще повторя.

И все още никои не ми каза трудно ли е с внасянето? Може и на лично да не цапаме излишно :cheers:

@anibis

Това ми беше една от набелязаните пушки преди да видя тази от темата. Пък тя нямаше ли проблем с влагата? До колкото помня електрониката и беше без уплътнение.
За целта, за която искам пушка, единствено се сещам за Daystate Airwolf Extreme. Има я на пазара ни и знам че достига до 200+ метра. Има доста писано за нея изчел съм го, само не можах да разбера колко изтрела прави при пълна мощност.
Но на нея цената и е доста "красива"
 
D

Deleted member 4669

Гост
Добре, а на митницата няма ли да направят проблем като видят пушка? Мене от това ме е страх да не я заключат там.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Тази пушка, ако всичко написано за нея се окаже вярно, наистина ще заслужи внимание.
Вярно, че в този форум почитателите на ловно оръжие не са много и повечето от нас стрелят по една кутийка чашки на излет, но тук става дума за ловна пушка.
Едва ли има ловец, който да изстреля 20 патрона, като излезе на лов и ако има такъв, едва ли му се случва повече от два-три пъти в годината.
Според данни на производителя базовата цена на пушката без оптика, комплектована с две гилзи, щуцер за зареждане и 20 бр плоскоглави оловни проектили 100gr=6.48 грама е 1000 US $.
Цената на един проектил закупен от сайта излиза около 60 ст за брой.
Цената на една гилза е около 30 лв при закупуване на 10тина броя.
Ясно е на почти всички, че това са цени, на които в нашия случай трябва да добавим разходи по плащане, транспорт, мито и ДДС.
По-интересни са обаче посочените данни. Според тях енергията на пушката достига над 300 джаула и при това на 200 бара, а гилзата позволява да бъде напомпена на 300 бара.
За да не пиша повече ето: FAQ: http://www.inovairtech.com/Information_s/1842.htm
И извадка от там:
What are the advantages over PCP airguns?
Cartridges filled to the air pressure of the filling (Scuba) tank are all filled to the exact same pressure – so there is negligible differences in air pressure over the filling of the cartridges. This means that the consistency of the air is very high, resulting in a very small standard deviation between shots, typically less than 10fps with good consistent ammunition and rarely over 15fps with soft-lead hand-cast bullets.
There is NO shot curve and NO shot string familiar to those using PCP rifles. Each shot counts and is as consistent as the previous one filled to the same pressure.
This gives great shot consistency for EVERY shot. Coupled to high grade 28” Match grade barrels, makes a great combination.
In stark contrast to usual PCP ‘big bores’, the shooter is NOT restricted to 3 or four decent (But not highly consistent) shots, before reaching for the re-fill tank.
The MAC platform facilitates the option of very light weapons, as there is no large and heavy air tube to worry about.
The shooter can decide at any moment whether to shoot a ‘practice’ pressure cartridge or a full power cartridge giving unprecedented levels of flexibility. It is envisaged that most shooters will operate their MAC35 in the 650-1250FPE area, with most shooters adopting to shoot around 900-1000FPE as this would equate to a fill pressure in each MAC of around 3000psi (~200BAR)


Цена за 10 бр гилзи: http://www.inovairtech.com/Pack_of_10_MAC_p/10mac.htm
Цена за 100 бр проектили 100, 115,и 127 gr съответно 6,48, 7,452 и 8,23 грама, струват между 38 и 40$ : http://www.inovairtech.com/0_357_ammunition_9mm_100gr_flat_head_lead_box_o_p/9115.htm
Представете си това засилено с около 300 м/сек.
 

lynx

Редовен Потребител
rado_tsonev написа:
Добре, а на митницата няма ли да направят проблем като видят пушка? Мене от това ме е страх да не я заключат там.

Много е вероятно да я заключат, но това си е в реда на нещата.
После ти пращат честитка да се явиш на летище София да си я освободиш и да се позаяждат с теб.
Процедурата е малко досадна и мъчителна, но се преминава успешно като видят че е въздушно оръжие.
Колега от форума го бяха накарали първо да уведоми за пушката в служба КОС за да му я освободят, а как да я уведомиш като в КОС искат да я видят на живо, а същевременно не може да се изкара от Разпределителния център на летището.
Така да се каже, въртиш се в омагьосан кръг но колегата се беше преборил успешно с бюрокрацията.
Има вероятност и да премине по кратката процедура и пушката да ти пристигне направо на адреса у вас, но е въпрос на сериозна доза късмет.
Имало е случаи в които дори и с ДДС, мито и прочие са се разминавали хората, пак късмет.....
 
D

Deleted member 4669

Гост
@lynx
Благодаря за отговора! Типично по нашенски всичко стана на магия... Ще видим до края на годината дано излезне малко повече информация за пушката, да видим дали ще я грабвам.
Пък точно тази, ако решат да отварят да я видят ще е много забавно след като видят начина и на работа.. хаха

@ivodoc
Именно тези данни, че при 200 бара изважда такава сила ме впечатли много. А с този обем на капсулите, пълненето не трябва да отнема никакво време. Даже ще потърся имаше писано, че след многобройни изстрели водолазната бутилка, която използвали не била паднала под 300 бара. Демек трябва да е и икономична...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Да беше проблема само като дойде........
Към момента производителят е посочил коректно, че доста време напред е "разпродаден", затова мести производството на ново място, което ще забави и настоящите поръчки. Няма да приема никакви поръчки извън САЩ, дори е изредил и за кои щати с рестрикции също ще връща парите на поръчалите. Ако по нататък предостави права на някой търговец да ги предлага и решат да направят експортно разрешително(като имаме предвид че дори само за оптики не им се захваща с тази процедура, ???, едва ли). Пък и едва ли скоро ще насити тамошния пазар и ще се възползва максимално от времето в което патента му е валиден, та да предлага и на търговци. Всичко около този проект са измислили като по-евтин вариант за тренировки и забавление в бенча с огнестрелно, като максимално се доближава до боравенето с такова оръжие. А този "спорт" има в някои области(окръзи) повече последователи отколкото в цяла Европа може би. Като стане там "модна придобивка", а бързо си мисля че ще стане, ще има да си мечтаем само за нея.
Мнооого сложни гимнастики и много добър приятел ще трябва за да ти я купи от там, че после да търси и легален начин за шипване насам.........., и чак тогава идват грижите с нашите митничари.
 
D

Deleted member 4669

Гост
@peko

мен пък туко що ми отговориха и казаха няма абсолютно никакъв проблем да я изпратят до Европа. Писах им на страницата в Facebook, след което получих изключително бърз отговор от тях. Видяха че съм от България и ми изчислиха всички такси по пътя и до дома ми. :)

Сега ги питах дали са изчерпали всичко :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ами действай тогава.
Ще е интересно да има такава пушка и да я видим на живо.
Митото на пушката от Щатите ще ти е 8%.
ДДС се начислява на получената сума от сбора на : Цена на пушката + аксеоарите, мито, цена на застраховка,транспорт/доставка.
Върху получената сума се начислява 20% ДДС.
Други разходи:
Някаква такса опаковка, която се плаща в митницата.
Митническа декларация - попълване, ако услугата я извършва фирма взимат около 30 лв, ама те знаят как и какво и в случай, че се запънат нещо митничарите, може много да ти облекчат живота.
Две такси за превод на парите по банковите сметки за мито и ДДС по отделно. Те са в рамките на 5-6 лв в зависимост от банката.
В добрия случай поне един работен ден за разходки насам-натам.
Предполагам в 1500$ ще се събереш.
За проектили провери първо как стоят нещата тук, защото тежат а и цената им не е много атрактивна (без да съм проверявал тук кое колко струва. Може и така да ми се струва.)
Гилзи обаче си поръчай поне един комплект от 20бр, че да не се окаже после голям проблем.
Освен да се повреждат, може и да се губят.
Успех.
 

dwado

Потребител
само да обърна внимание на нещо:
по начина по който зареждат гилзите, ако няма редуцир-вентил в зареждащото устройство (според мен няма),
всяка следваща гилза ще е с по-ниско налягане от предходната, а също така загубите от разтоварването на налягането при смяна на гилзите са съпоставими със въздух за един истрел...
т.е. трябва да се ползва голяма бутилка за да е по-плавно намаляването на скоростите между отделните изстрели.
също така, ако не греша по време на представянето единия каза че гилзит държат около седмица, т.е. и от там имаме загуби на налягане ...
 
D

Deleted member 4669

Гост
@ivodoc
Много благодаря за подробният отговор :)
Опеределно ще внеса тяхна пушка, но ще изчакам до коледа поради финансови причини. Отделно получих отговор от тях, че в момента си местят заводите, но приемът на поръчки не е спрял, като ще възобновят снабдяването с пушки на пазара от 15-ти Септември.
Също казаха, че подготвят нови по-интересни продукти в най-скоро време и ми е любопитно да видя какви ще бъдат. Много се надявам да добавят пълнител примерно от 5-6 заряда.

Относно амунициите възнамерям да си лея сам :) така и за това ще питам след време понеже искам и поръчкова матрица... Луда глава си падам малко :crazy:

@dwado

Аз лично нещо не разбрах - искаш да кажеш, че след всяко стреляне капсулите ще се пълнят всеки път все по-малко и по-малко?

Иначе, че задържат налягане макс до една седмица е факт, но на мен лично ми върши работа пълня ги в нас и ги "гърмя" същият ден. Не ми трябва да ми седят заредени в резерв.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
dwado написа:
само да обърна внимание на нещо:
по начина по който зареждат гилзите, ако няма редуцир-вентил в зареждащото устройство (според мен няма),
всяка следваща гилза ще е с по-ниско налягане от предходната, а също така загубите от разтоварването на налягането при смяна на гилзите са съпоставими със въздух за един истрел..
Ако си прочел или слушал внимателно, би трябвало да си разбрал, че се споменава, че манометъра на зарядната станция, дава възможност гилзите да се зареждат ( по манометър/на око) долу-горе с много малка разлика в налягането, което като разлика в скоростите ще е пренебрежимо малко.
Вземайки предвид факта, че това е ловна пушка, едва ли е съществена разлика в попаденията с двадесеттина милиметра горе или долу. Няма да се стреля бенч рест с нея.
Също така се споменава, че масово се зарежда на 200 бара, което според производителя е достатъчно за постигане на енергия от порядъка на 300 джаула. При положение, че зарежда от 12лт 300 барова бутилка например каквато имам аз...има доста да си зрежда докато налягането в бутилката падне на 200 бара.
И още нещо. При ползване на добра зарядна станция, с възможно най-малко на брой и преходни отвори фитинги ( да не говорим, че такава може да се изработи монолит с почти капилярни отвори), на която да се навият няколко QRF = Quick release fitting, а по желание да се вгради и един редуктор на желаното налягане, то зареждането ще стане песен, и загубата на въздух ще е пренебрежимо малка.
За това наистина обаче ще се наложи да се потруди или да плати.
Няма пълно щастие и кеф цена няма. Надявам се всички тук вече са го разбрали, че купуването на РСР е само първата крачка от започването на наливане на пари.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Със същия проектил с който са замерени тези 300 джаула на метан предполагам около 400 ще изкара. Всичко разбира се е само хипотетично....
 
Нагоре