Hatsan 1000s 5,5mm spring срещу Ekol Thunder spring 5,5mm

ismail

Новодошъл
Здравейте аз съм начинаещ или нововлизащ в този хоби-спорт искам да купя пневматично оръжие за стреляне по мишени разстояние от 20-30м коя пушка да избера Hatsan 1000s или Ekol thunder двете са около 220лв.Благодаря ви сега.Лека вечер
Искам да купям и оптика Бушнел 3-9х40мм EG имали използващи този тип оптики .Добра ли е това оптика.
 

Hidden

Редовен Потребител
Виждали сме, че Hatsan 1000s е голям боклук. Няма много информация за Екола. Аз бих пробвал с него.
Но имай предвид, че и двете едва ли стават. По-добре събери повече пари и си купи нещо читаво.
 

ismail

Новодошъл
Виждали сме, че Hatsan 1000s е голям боклук. Няма много информация за Екола. Аз бих пробвал с него.
Но имай предвид, че и двете едва ли стават. По-добре събери повече пари и си купи нещо читаво.
Не знам колега аз като пръв като прочетох характеристиките екола мие по отдава но исках и да питам по големите майстори,иначе оптиката как е?
 

M. Mihaylov

Новодошъл
Аз като собственик на въпросния Хатсан, само че с газова пружина мога да кажа, че по-голям боклук от тая пушка едва ли има. Може да те накара да намразиш спорта. За кутия и половина изстреляни чашки и вече буталото изпуска масло, пушката започна да дизелира малко...
При теб с обикновената пружина няма кое да изпусне, но изобщо не очаквай чудеса с пушката. Отделно трябва преди да стреляш с нея да се разглоби и почисти от дебело намазаната грес и стружките вътре.
Остави характеристиките, които пишат за тия пушки, кел файда от джаули, като всяка чашка отива в различна посока :D
Ето нагледно какво излезе от моята, като я разглобих...
IMG_20231026_235806-min.jpg
 

nikolai1983

Потребител
Здравейте аз съм начинаещ или нововлизащ в този хоби-спорт искам да купя пневматично оръжие за стреляне по мишени разстояние от 20-30м коя пушка да избера Hatsan 1000s или Ekol thunder двете са около 220лв.Благодаря ви сега.Лека вечер
Искам да купям и оптика Бушнел 3-9х40мм EG имали използващи този тип оптики .Добра ли е това оптика.
Първата ми пушка беше хатсан страйкър 1000s 5.5мм 2-ра уполтреба.Изстрелял съм безброй кутий чашки на механични мерни прибори и металният спусък!Имам попадения на който сега сам се учудвам,други въобще не биха повярвали!Единственият проблем беше ,че счупи водачите на лоста за зареждане,след отстраняването,нямаше никакви проблеми!
 

немезис

Редовен Потребител
Абе имах един познат младеж. Стреляше по мишени наредени на стената на една плевня от десетина метра. И колкото и да съм песимист не мога да си кривя душата, с всеки изстрел уцелваше........(плевнята)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
3600g не е ли е по така тежко според другите.Защото аз ще вървя до стрелбището около 200-300м
Съвсем нормално тегло за пушка. Дори е ниско за мощна пружинка. Често, колеги утежняват приклада, защото така се абсорбира отката.
 
Нагоре