FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

A

Anonymous

Гост
Здравейте,
преди цяла седмица пострелях малко и размазах една муха на мишената. :D Извинявам се за лошото качество на снимката. Разстоянието беше 29 крачки т.е. 22м. Ще гледам да си подобря стрелбата и то не само по мухи! ;)
 

Attachments

  • Muha-22m.JPG
    Muha-22m.JPG
    145.8 KB · Прегледи: 215
A

Anonymous

Гост
Re: FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор

MAD MAX написа:
Filins написа:
Дейв Бътлър е човека!!! :) Нищо че не продава официално FX. ;) Моят Gladiator е от там ... FAC версия, а доставката и струва 28 EUR. И други колеги са го пробвали и то с къде по странни задачки-закачки :)
Дейв е много точен пич. Наскоро ми сподели, че откакто сме го открили бизнесът му рязко е дръпнал нагоре...... ;)

:yahoo: http://www.youtube.com/watch?v=D1WwyI-p ... ated :yahoo:

А има ли си сайт тоя Дейв и как да се свърже човек с него? Какви са цените?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип

luft9waffe

Редовен Потребител
кольо написа:
Dave Butler (www.db-schietsport.nl) е един от най-точните и услужливи търговци в бизнеса, от които съм купувал.
,което е точно така,но официално не продава FX.има някакво споразумение с Hes Van Zweeden и чрез тях доставя
фх-пушки.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
кольо написа:
http://www.luftvapen.se/

Успех! Ако имаш проблеми, пиши ми :)
колко излезе шипингът на циклона?последно тобиас ми писа ,че работят с шенкер и доставката на пушка до бг е 3000 крони-около 600лв.освен това Luftvapen.se не работят с пей-пал-още солидни разходи за банков превод.и последният проблем-пушките идват 10J-развързването е лесно,но....в крайна сметка холандците ти доставят фак пушка за 28 евро(пътни).
може би BAR-пей-пал,16J и развързване до 30-40J ще излезе най-евтино.16J-овият ми тайфун ми излезе всичко 745лв с коледното намаление,като ми го купиха и донесоха познати от уелс.
 
A

Anonymous

Гост
Аз изминах целит път - Dave Butler през Hes van Zweeden, Target Master, BAR и още три-четири търговеца, които не помня. Проблемите са следните:

- BAR не предлагат Cyclone в калибър .22 /5.5/ (не зная за другите модели) защото английските власти подозират "врътката".
- Hes van Zweeden e официалния вносител за Нидерландия, където няма ограничения за мощността, но неизвестно защо не пожелаха да изнесат за БГ, а и там беше доста скъпо.
- DB - слага си малка печалба над официалния вносител и става още по-скъпо
- В Target Master е пък най-скъпо

Най-изгодно ми излезе от Тобиас /Hurricane/, въпреки че работи само с банкови преводи, но пък с фирмата, за която вече писах (http://www.city-express.com) доставката ми излезе 108.58 лв крайна цена. Шенкер са скъпчии и ги забравете.
Сити експрес обаче не работят с физически лица, а само с фирми, но тъй като аз имам фирма, регистрирах се при тях и нямаше проблем. Трябва обаче много добре да им се обясни, че оръжието, което превозват е в законовите рамки на разрешената мощност в Швеция. Ако някой от служителите, които приемат поръчката ви откаже, искате разговор с шефа. Аз имах такава спънка в началото поради некомпетентността на един от диспечерите.

Надявам се, че съм бил изчерпателен, но ако има още въпроси - насреща съм. :cheers:

С горното мисля, че отговарям и на онези, които ми писаха лично. Пускам отговора си тук, защото така ще се информират повече колеги, освен това няма нищо тайно или неразрешено от законите.
 

Filins

Потребител
luft9waffe написа:
кольо написа:
http://www.luftvapen.se/

Успех! Ако имаш проблеми, пиши ми :)
колко излезе шипингът на циклона?последно тобиас ми писа ,че работят с шенкер и доставката на пушка до бг е 3000 крони-около 600лв.освен това Luftvapen.se не работят с пей-пал-още солидни разходи за банков превод.и последният проблем-пушките идват 10J-развързването е лесно,но....в крайна сметка холандците ти доставят фак пушка за 28 евро(пътни).
може би BAR-пей-пал,16J и развързване до 30-40J ще излезе най-евтино.16J-овият ми тайфун ми излезе всичко 745лв с коледното намаление,като ми го купиха и донесоха познати от уелс.

Е... ;) който има познати в Уелс :p
На 7-ма страница, в тая тема съм написал и за Дейв и защо си купих Гладиатора от него. ;) За въпросния холандец - само мога да кажа само положителни отзиви. Не само аз, а и други колеги са купували безпроблемно от него. luft9waffe и Макси са абсолютно прави. :) Не гледайте какво пише в сайта му. Мааалко е куц ;). Просто му поставете задачата и чичко Дейв ще ви достави и недоставяемото ;) - е... за цената няма да споря, нооо няма пълно щастие... ;)

P.S. Сега прочетох поста на колегата "кольо". Пуснал го е докато пишех моя. :) Не знам за неговия случай, но когато официалния вносител на FX за Холандия ми даде цена 1050 EUR ( без доставката), Дейв ми я продаде за 999 EUR + 28 ЕUR доставка и ми я донесоха в къщи!!! :eek: Както съм написал някъде по горе в темата - въпрос на правилна преценка на риска, че в много от случаите евтиното ляга бая скъпо... :cool: Справка - колеги дето са горяли при доставки от съмнителни търговци... :cool:

А иначе няма спор, че най-евтино излиза от шведите с пълното съзнание че после ще се доработва до FAC! Колегата отлично е описал начина :) ;).

luft9waffe написа:
кольо написа:
Dave Butler (www.db-schietsport.nl) е един от най-точните и услужливи търговци в бизнеса, от които съм купувал.
,което е точно така,но официално не продава FX.има някакво споразумение с Hes Van Zweeden и чрез тях доставя
фх-пушки.
Съвсем официално ми я продаде човека с фактура като слънце ;) ... миналата година по това време ;)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Filins написа:
luft9waffe написа:
кольо написа:
Dave Butler (www.db-schietsport.nl) е един от най-точните и услужливи търговци в бизнеса, от които съм купувал.
,което е точно така,но официално не продава FX.има някакво споразумение с Hes Van Zweeden и чрез тях доставя
фх-пушки.
Съвсем официално ми я продаде човека с фактура като слънце ;) ... миналата година по това време ;)
да,но миналата година по това време FX все още присъстваха в каталога му.сега не ;).на мое запитване за конкретна фх-пушка,дейв ми отговори,че не е пробем да я достави,даде линк към VanZweeden за да видя цената и поиска 28евро за доставката,като отказа пей-пал разплащане.
 
A

Anonymous

Гост
luft9waffe написа:
Filins написа:
luft9waffe написа:
кольо написа:
Dave Butler (www.db-schietsport.nl) е един от най-точните и услужливи търговци в бизнеса, от които съм купувал.
,което е точно така,но официално не продава FX.има някакво споразумение с Hes Van Zweeden и чрез тях доставя
фх-пушки.
Съвсем официално ми я продаде човека с фактура като слънце ;) ... миналата година по това време ;)
да,но миналата година по това време FX все още присъстваха в каталога му.сега не ;).на мое запитване за конкретна фх-пушка,дейв ми отговори,че не е пробем да я достави,даде линк към VanZweeden за да видя цената и поиска 28евро за доставката,като отказа пей-пал разплащане.

И аз опитах при Дейв който ми писа че ще провери и след 3 дни отговора му беше:
Sorry but I can't get you de Gladiator. The importer does not import this model.
от което се вижда какво всъщност исках да купя, така че варианта с Дейв отпада
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Дойде и втория FX Royale 400. Тая пушка продължава адски да ме кефи с лекотата и ергономичността си. Гледам, че въпреки пуснатите при братушките "достоверни" слухове за фалита на Шведите, за по-малко от шест месеца серийния номер е нарастнал с над 4000 бройки. Смятайте как се потят в тоя хлад!
Разликите с първата са по-скоро козметични, но да ги отбележа: много по-добре обработен и полиран приклад, нов тип манометър с доста ясна визия и премахването на стоманените "импланти" в шината за монтаж на оптиката(върху които преди задължително трябваше да легнат стойките). Сега оптиката се намества значително по-лесно.

019519371-big.jpg

019519372-big.jpg

019519374-big.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Макси, само няма да се сърдиш! :-[
Въпреки всички полужителни неща които чета за тази пушка тя за мен си остава една от най-грозните, след Суматрите, Биг Бор и .... :pardon:

Няма и защо да се сърдя. Това си е пушка разработена със специално предназначение :quiet: (не е за ФТ) и с тази цел е направена максимално лека и удобна. Като я хванеш в ръка ще разбереш. ;)
 

petkof

Редовен Потребител
Абсолютно съм съгласен, че пушката не е фотогенична, но съм сигурен, че ще промените мнението си за нея щом я хванетет в ръка и постреляте с нея на поне 50 м.Напомням, това не е фийлд таргет пушка за седнала стрелба в 16 джаула. ;)
 
A

Anonymous

Гост
Макси честито! Ще я видим ли в Оризари?
 

caspar

Потребител
Да не говорите така за черешовото топче на боримечката,а за FX тои е перфектен,поне за мен де ;)
 
A

Anonymous

Гост
Не се карайте, всеки има правото да няма вкус... ;)

ей, да не се обиди някой сега ;)
:cheers: :cheers: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Към БГ се е запътел още един FX. Този път гладиатор :)
Чакам го с нетърпение :yahoo:
Другата седмица живот и здраве :cheers: :cheers: :cheers: :rambo: :rambo: :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Пристигна преди 4 дни и вече е разцъкан както подобава.
Не я знам дали е фотогенична или не, но е удобна и много точна и ми пълни душата :)

Внесена е от Швеция и мога да кажа, че Tobbe Hurricane e много точен търговец.
Благодарности на @кольо за помощта :cheers:
 
Нагоре