FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колеги, ако нямам горелка в момента под ръка, как с подръчни средства да нагрея трансфер порта?

Не'ам думи просто, това е, което ми пратиха FX (от кутията, както казвате) и искам по скоро да оправя тая грозотия. Чичо Фредрик да не е почнал да интрегрира имигранти у фабриката, или някой е бил 'вчерашен' и Локтайта му е играл в ръчичките .... ?!?

Нямам думи, толкова да не обичам мърлява работа ...

View attachment 113748
Не се кахъри колега, нищо страшно не се е случило. Това че лепилото ти е в повече при теб не е грижа , вземи си една такава запалка : https://mr-bricolage.bg/zapalka-gorelka-prof-prozrachna/p/1012977 и действай, но първо си махни о-пръстените , нагряваш точно в зоната на резбата след втория о-пръстен ,сребристия детайл го стягаш на менгеме с предпазна защита да се не одраска ( или някой приятел хващаш за ушите да го държи с клещи и предпазна защита). Докато нагряваш, държиш с подходящи клещи бронзовия детайл под напрежение на развиване, в момента в който лепилото изгуби свойствата си под въздействието на горелката, детайла започва да се развива. После почистваш резбите и газ нататък. ;)
 

Вилян

Потребител
Знам, не се кахъря.. уж знам какво правя... и поствам през главата си. Благодаря на всички за помоща и мненията, супер сте. Сетих се, че съм бил турист - и туристическо газово котлонче става .. то си е горелка всъщност :)
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
И какво сега,трябва да направя Вайраухската цев да стреля още по-добре на Фх-а и така да ти остане излишна една цев Алфа Пресижън която да спазарим, така ли Жорка ;) :bravo: :banana: :banana: :shootup:Шегувам се разбира се, цевта ти Алфа е топ изпълнение, не се разделяй с нея за нищо на света.
Не смятам да се разделям :)
Някак нямам голямо влечение към по-големите калибри и ми е интересно какво ще може в 4,5 като няма вятър. Тая вайрауската беше на един крал и леките слъгове ги стреляше супер, но там пък настройките бяха голама игра- много разглобяване много нещо хахах. Сега ми се иска да я видя какво ще може да прави с 20-тина грейна на 100+ метра( без вятър естествено ) понеже на вайраух цевите са също много качествени, а и туиста, шока и дължината (600мм) мисля че са подходящи. Поне до колкото знам всичките им цеви са с туист 415 мм(на алфата е 405) което е 1:16,34 в инчове, та това ме навежда на мисълта, че ще се случват нещата във високите скорости… :)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
дължината (600мм) мисля че са подходящи. Поне до колкото знам всичките им цеви са с туист 415 мм(на алфата е 405) което е 1:16,34
Да,на някои пружинки е 1:15".Ти с кои слъгове работиш,HN в 13г и 16г. бива,ще ми се да пробвам и МК2 на JSB.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Да,на някои пружинки е 1:15".Ти с кои слъгове работиш,HN в 13г и 16г. бива,ще ми се да пробвам и МК2 на JSB.
Последно преди да продам крала бях с jsb 13 grain, но това беше преди около година.
От jsb- тата имам, но не съм сигурен мк1 или мк2 са и nsa имам до около 20 грейна.
Ти на какво ги стреляш?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
С Вайраух 101/100 в 16дж. и FAC,MK2 имат нещо,като "пола" в края си.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Енергията при 40grain е 109дж.срещу 125 при 46дж. , като и двете са под лимита си за тези мощности в .22 и .25, но все пак смятам , че в .25 Пантерата на 125 джаула е една идея по" разтоварена", което ще осигури по точна стрелба и по тесен коридор скорости, предполагам и при по ниско редукторно налягане.
Какво още:
И двете цеви са 1 :16 , но в .22 проектира се стабилизира по трудно заради по малък ф и по голяма дължина. Стабилността на проектила зависи не само от обороти на въртене , но и от линейна скорост на 500м дистанция .Това значи , че .25 , 46grain на 500м ще е по стабилен от другите два 40grain .
Днес пробвах лайнера(Slug LIner 700mm .25 TR1:16) с 46грейна H&N heavy slug .217 на 255метра(скорости около 295м/с).За жалост имаше доста вятър но останах изненадан колко добре се борят проектилите със вятъра.Сравнявам ги с H&N heavy slug 44 грейна пак с295м/с но с турска цев 1:18. Допълнителните обороти на лайнера се отразяват доста добре и като полет и като пробивна сила(реших да пробвам на една диамантина от 2м и я проби).Даже в бъдеще очаквам да изкарат лайнери с още по-голям туист.
Имам от най-тежките слъгове на H&N в двата калибъра и като ги сравнявам този в .25 носи малко повече енергия и е значително по-лесен за засилване от 40 грейновите в 5.5.Незнам дали някой не се е пробвал да тунингова някоя пантера.

Нямах време да пробвам как е с 66 грейновите алтароси но съм убеден че ще се държат много по-добре от тежките H&N.
 
Последна промяна:

DimitarV

Редовен Потребител
С тежкия ударник трябва да засили и 40грейновите, но най вероятно цялата система бидейки инерционно по натоварена ще затрудни точната стрелба. Е значи правилно си мисля , че .25 ще постигне малко повече с малко по- малко... :) Благодаря за пробата и, че сподели.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
С Вайраух 101/100 в 16дж. и FAC,MK2 имат нещо,като "пола" в края си.
Другия уикенд ще ти ги снимам и ако са мк2 мога да ти пратя бройки за проба, да не се набутваш излишно с транспортни разходи, че по нашите магазини май няма много слъгове в 4.5
 

michorovm

Редовен Потребител
Колеги, с какво фиксирате този детайл на прикачената картинка на Импакт, така че да не се развива? Вече 3 пъти с развива след около 200-300 изстрела. Не знам фабрично с какво е бил фиксиран (явно на тази пушка шведите са пропуснали да го направят). Аз му слагам локтайт 243 и има краткотраен ефект.
 

Attachments

  • 20240121_150630.jpg
    20240121_150630.jpg
    157 KB · Прегледи: 54

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, с какво фиксирате този детайл на прикачената картинка на Импакт, така че да не се развива? Вече 3 пъти с развива след около 200-300 изстрела. Не знам фабрично с какво е бил фиксиран (явно на тази пушка шведите са пропуснали да го направят). Аз му слагам локтайт 243 и има краткотраен ефект.
Винаги съм го мазал със Локтайт 243 и никога не ми се е развивало,и после без нагряване не се отвива.
Виж дали Локтайта не е нещо остарял и да не действа.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колеги, с какво фиксирате този детайл на прикачената картинка на Импакт, така че да не се развива? Вече 3 пъти с развива след около 200-300 изстрела. Не знам фабрично с какво е бил фиксиран (явно на тази пушка шведите са пропуснали да го направят). Аз му слагам локтайт 243 и има краткотраен ефект.
Май си я понапънал в мощността ;)
 

emci74

Редовен Потребител
На моя МК1 даже има и стопорен болт. Вътре има гума, която при нагряване изгаря. После се получава така, слагаш Локтайт и не държи след известно време. Имах същия проблем преди време. Реших го, като сложих малко изолация от кабел в дупката, поради липса на друго и вече 2г не е мръднал.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Да не би да имаше предвид с по-малка стъпка на нарезите, за да има повече обороти ?
TR(twist rate) което е стъпката на нарезите.Нямам идея защо шведите и швабите(LW) пишат туиста в империални единици 1:16 е 1 оборот на 16 инча(40.64см).По-голям туист значи по-бързо завътране на проектила което се постига с по-малка стъпка.
Пример:
Цев с туист 1:18(1 оборот на 45.72см) с 290м/с проектила се върти с 38040 оборота в минута.
Цев с туист 1:16(1 оборот на 40.64см) с 290м/с проектила се върти с 42795 оборота в минута.
Цев с туист 1:3(1 оборот на 7.62см) с 290м/с проектила се върти с 228240 оборота в минута.(8.6mm Blackout)
Навсякъде където има империални единици объркването е нормално.Ти ме разбра но го пиша за да няма объркани.
 
Нагоре