FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Единствено ме дразнят FX, че човек не може да им хване спатиите, не знам дали пушката е Лего-то на пушките, но Kinder Surprise със сигурност може да се нарече - не е ясно има ли пауър пленум
Да,малко объркваща информация имат на сайта си,човек не може да е сигурен дали правилно е разбрал.Доколкото се ориентирах само булпап версията идва стоково със задредукторна камера и то след 2021г.,когато въвеждат така наречения "Power Pup" к-т.Съпоставайки официалната информация оптималния вариант е Wildcat MKIII BT Sniper освен ако водещо не е габаритите на пушката...ще видим какво ще излезе до лятото от тях и другите в тази лига!

П.с
Ако нещо бъркам колегите с реален опит да ме поправят,ще бъде полезно!

 

Вилян

Потребител
Да,малко объркваща информация имат на сайта си,човек не може да е сигурен дали правилно е разбрал.Доколкото се ориентирах само булпап версията идва стоково със задредукторна камера и то след 2021г.,когато въвеждат така наречения "Power Pup" к-т.Съпоставайки официалната информация оптималния вариант е Wildcat MKIII BT Sniper освен ако водещо не е габаритите на пушката...ще видим какво ще излезе до лятото от тях и другите в тази лига!

П.с
Ако нещо бъркам колегите с реален опит да ме поправят,ще бъде полезно!

Ами аз така и не разбрах допреди да поръчам, а и Кралето не бяха много наясно. Идва без - потвърждавам (тези 40 лева за 17cc пленумчето така и така ги бях прежалил, но лошото чувство остава). Листовката им дето я дават е от 2019-та или 2020 - също не става. Ще видим, поръчах и прословутите МКII хевита на JSB, води се, че това е светая светих за тая конфигурация. Все още има да събирам нещата и да ги настройвам. Едни 80J да докарам с добра точност, какво повече може да иска човек ...
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Моят Импакт тези чашки ги обича и то точно с тези скорости 280-295м/с
Само с 2 от пушките ми съм стрелял с чашки и съм си правил всякакви експерименти в 6.35 с чашки jsb 2.2грама мк1 и мк2.
АБСОЛЮТНО никаква разлика в групите на 50м на закрито, когато пушката е на стойка(елиминиране максимално на фактора "стрелец") при скорости от 270 до 315мс - по нагоре и надолу не съм си играл, защото не виждам смисъл. И това при НЕсортирани чашки с всякакви дефекти от транспорт (наранени чела или посмачкани опашки).
Винаги групата е била между 1 и 20ст (като никога не правя групи само от по 5 изстрела - минимум пълнител или около 25)
Също така никаква разлика и при стягане на цевта при импакт мк3 с 2те болтчета, където в менюала пише да не се стягат до калибър. 35.
Вярно е че при скорост 315 групата е една идея по отворена отколкото при 270, но дали е 10мм или 20мм за мен няма никакво значение, при положение че парабулата е в пъти по малка и влиянието на външните (вятър, наклон...) условия ще е доста по малко.
Също така с мк1 и мк2 резултатите ми са абсолютно еднакви.
 

michorovm

Редовен Потребител
Дали са ги пуснали вече? Това беше проект от преди 2 години ... Сбогом на чашките с ФХ Хало :)
Пък и гледам нов лайнер за тях ...
 

Sax

Потребител
Дали са ги пуснали вече? Това беше проект от преди 2 години ... Сбогом на чашките с ФХ Хало :)
Пък и гледам нов лайнер за тях ...
Ама те са трагични,не виждам нещо добро.Само искат да вземат още пари за по лоша стока.
Halo .30 44 грейна BC-0.0766
h&n .25 44 грейна BC-0.128 с които стрелям аз с Маверик.
 

radosten

Потребител
С тея Вулкани се чувствам прецакан. Една цев за всичко. ;)
Не можеш да сменяш калибъра.

Пари, париииииии
Да споделя,че не намирам разлика, нито в обикновеният лайнер, нито в хевито, при положение, че то е с карбонов кожух. С думи нула разлика. Но да отбележа, че още не съм пробвал, тежки слъгове.
 

radosten

Потребител
Да споделя,че не намирам разлика, нито в обикновеният лайнер, нито в хевито, при положение, че то е с карбонов кожух. С думи нула разлика. Но да отбележа, че още не съм пробвал, тежки слъгове.
ФХ са, като страхотна жена, която винаги искаш, да експлоатираш на макс. Вулкан, е като попадия, цял живот едно и също, няма, какво да ти разбие сърцето. Аз не си падам по попадии, искам, да усещам разликата, всеки път. Така ми е интересно и се чувствам жив.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
.................. искам, да усещам разликата, всеки път. Така ми е интересно и се чувствам жив.
Ще усетиш предимно разликата в попаденията.
А с Вулкан-а верно е скука...ша го ева у попадията :lol: . Предсказуем и брутално точен с всички видове проектили.
 

radosten

Потребител
Ще усетиш предимно разликата в попаденията.
А с Вулкан-а верно е скука...ша го ева у попадията :lol: . Предсказуем и брутално точен с всички видове проектили.
Това имах в предвид. в един момент скука. Излизаш да стреля и пак същото.

И, какво от още един Вулкан???? Какво ще получиш, тръпка, нещо ново или забравеното старо. Аз не промотирам ФХ , аз съм влюбен в тях, те са като безкраен пъзел, който искаш да наредиш, но винаги има още. В това е тръпката. Ако си купя Вулкан, всичко детско в мен ще умре, защото съм си купил, пушка, която стреля добре, но в един момент, ще ми писне. Аз искам LEGO за да се заигравам, даабгредвам и да се чувствам в играта. Не искам пушка, с която всеки път, като изляза да е едно и също. Не благодаря. Да бъдем креативни, да се развиваме. FX се развива, благодарение на нас. Обичам тази марка.

View attachment 113477Fx са намерили и тази година начин как да ни вземат паричките!
А не...
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Баце, пуснах сълза. ЧестнУ.
Стрелецът се подготвя, за да отиде, да пусне един изстрел в десятката, и да се прибере.
Има с какво да си играе.
ПП - обичам, когато подготовката ми е скучна....като попадията ... ша я ева.... :lol: :cheers: :rambo:
 

radosten

Потребител
Баце, пуснах сълза. ЧестнУ.
Стрелецът се подготвя, за да отиде, да пусне един изстрел в десятката, и да се прибере.
Има с какво да си играе.
ПП - обичам, когато подготовката ми е скучна....като попадията ... ша я ева.... :lol: :cheers: :rambo:
За десетките, можем да спорим...
 

Павката

Редовен Потребител
И, какво от още един Вулкан???? Какво ще получиш, тръпка, нещо ново или забравеното старо. Аз не промотирам ФХ , аз съм влюбен в тях, те са като безкраен пъзел, който искаш да наредиш, но винаги има още. В това е тръпката. Ако си купя Вулкан, всичко детско в мен ще умре, защото съм си купил, пушка, която стреля добре, но в един момент, ще ми писне. Аз искам LEGO за да се заигравам, даабгредвам и да се чувствам в играта. Не искам пушка, с която всеки път, като изляза да е едно и също. Не благодаря. Да бъдем креативни, да се развиваме. FX се развива, благодарение на нас. Обичам тази марка.
С цялото ми уважение към твоят избор колега , си позволих само да дам предложение.Някои вече го направиха ,а не могат да бъдат упрекнати,че не са компетентни.Николай-гадняра,който е пипал стотици пушки ,май има Вулкан и в трите калибъра.Все си мисля ,че знае какво ще получи от тях
 
Нагоре